понеділок, 12 квітня 2021 р.

Онлайн-зустріч з Лесею Мовчун

9 квітня сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook відбулася онлайн-зустріч із улюбленою дитячою авторкою, українською письменницею, мовознавицею, кандидаткою філологічних наук, головною редакторкою журналу для дітей «Крилаті», авторкою книжок для дітей і дорослих, лауреаткою літературних премій імені Платона Воронька (2019), «Благовіст» (2021), Корнійчуковської премії (2019), переможницею літературних конкурсів: «Напишіть про мене книжку» (2018), Дитяча Коронація (2020) та ін.

Леся Мовчун - авторка книжок: «Неслухняні яблучка: Вірші для дітей» (1997), «Чепуриться черепаха: Скоромовки» (1999), «Для чемних ведмежат: Вірші» (1999), «Кактусове королівство: Казки для малят» (2007), «Ви такого ще не чули? Вірші» (2008), «Усе підростає: Поезія» (2010), «Арфа для павучка» (2011), «Про цікавих тварин загадки малим» (2012), «Рожевий записник детектива Стасика: повість-казка» (2019), «Бабай-Ага і козак Невидим: п’єси для молодшого шкільного віку» (2019), «Панда любить мандрувати: Вірші» (2020) та ін., а також наукових статей, словників, посібників і монографії «Українська рима в системі мови і в мовній практиці» (2020). Творчість для дітей відзначається жанровим і тематичним розмаїттям: оповідання, казки, повісті, п’єси, вірші. Леся Мовчун звертається до форм скоромовок і безконечників, охоче використовує гру слів і звуків.

Цікаво, що у письменниці в шухляді живе справжній равлик, якого звуть Дюймовочка. Письменниця охоче бере його на свої зустрічі з читачами. І не тільки про цю цікаву особливість узнають глядачі. Про творчість, про наукову діяльність, яка тільки допомагає і наснажує письменницю. Леся Мовчун навела приклади коли науковці є письменниками, поетами, перекладачами. 
Про необхідність вивчення і поглиблення своїх знань мови, про свою творчість та творчі плани розповіла письменниця Леся Мовчун.


Немає коментарів:

Дописати коментар