Події в літературі

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив лауреатів 2020 року.
У номінації Література 2020 року обрано два переможці - Маріанна Кіяновська з книгою поезій "Бабин Яр. Голосами", що вийшла у видавництві «Дух і літера» та Тарас Прохасько зі збіркою есеїв "Так, але…", яка в 2019 році стала книгою року BBC в номінації «Есеїстика».
Лауреаткою номінації Публіцистика, журналістика стала воєнна кореспондентка Євгенія Подобна з книгою Дівчата зрізають коси — спогадами 25 жінок, які брали участь в російсько-українській війні у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 роках.
Як сказав голова Комітету Юрій Маккаров «Ми намагаємося зробити премію такою, яка б визначала перспективні тренди. Всі цьогорічні лауреати — енергетичні та сучасні, новаторські, відповідають баченню Тараса Шевченка як брендоутворюючого фактора».
Шевченківська премія (офіційно - Націона́льна пре́мія Украї́ни і́мені Тара́са Шевче́нка) – це державна нагорода України, найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Заснована 1961 року. 
Рішення про присудження премії ухвалює президент України на основі пропозицій комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Фінансовий розмір премії теж визначається президентом, минулого року лауреати Шевченківської премії отримали по 200 тис. грн.

Немає коментарів:

Дописати коментар