понеділок, 22 квітня 2024 р.

"Як захистити себе від шахрайства". Практикум від Управління партульної поліції

18 квітня у Центральній бібліотеці Солом’янки відбувся практикум від Управління патрульної поліції міста Києва “Як захистити себе від шахрайства?”

Надзвичайно цікава, наповнена життєвими прикладами та безліччю запитань зустріч, на якій наші відвідувачі дізналися, які методи шахрайства існують, які “новинки” практикують шахраї на сьогоднішній день, що треба робити (або не робити) в тих чи інших випадках, аби завадити зловмисникам себе ошукати, та багато іншого.
Від 2022 року шахраї дуже активізувалися, користуючись розгубленістю й незахищеністю населення в умовах війни. За статистикою 2023 року, випадки шахрайства становлять близько 20% від усіх злочинів, які трапляються. У липні 2023 року до законодавства України було введено окремий пункт про “шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану”.
Інспектор Управління патрульної поліції міста Києва, пан Володимир Лисак дав розгорнуті відповіді на всі поставлені запитання та закликав не боятися звертатися до поліції у випадках, якщо ви або ваші близькі люди стали жертвою шахрайства. Що більше правоохоронні органи обізнані з “гачками” і “стежками” шахраїв, то більше шансів для розкриття злочинів та відновлення справедливості у суспільстві.


Запрошуємо на наступні наші зустрічі та звертаємо увагу:
Якщо ви стали жертвою шахрайства, ви можете звернутися до поліції:
* телефоном - окрім звичного номеру 102, ще й за номером Національної кіберполіції 0 800 505 170,
* а також подати заяву онлайн на сайті Національної кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua/
***
Види шахрайства та покарання за нього законодавчо визначені у ст. 190 Кримінального кодексу України:
1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -
карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -
карається штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
3. Шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, -
карається штрафом від чотирьох тисяч до восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
4. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, -
карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
5. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, -
карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Немає коментарів:

Дописати коментар