суботу, 12 червня 2021 р.

Всесвітній день морозива

10 червня у світі відзначається День морозива. Саме цього дня 1786 року в США стартували масові продажі цих ласощів.
Точна ж дата появи морозива не відома, бо ще в стародавні часи люди навчилися змішувати фруктовий сік із льодом, що теж можна назвати одним із різновидів морозива.
Існує легенда, що під час перських походів морозивом ласував сам Олександр Македонський. Не гребував цими ласощами і Марко Поло, який захопився ними в Китаї. Потім він став поширювати рецепти серед земляків-кулінарів.
Один із цих кулінарів згодом готував морозиво для гостей, присутніх на прийомах Катерини Медичі. Відомо, що до складу цих солодощів входив мандариновий сік, сам же рецепт суворо охоронявся. Незважаючи на це, морозиво незабаром стало поширеним.
Цікаві факти про морозиво
  1. Холодні десерти подавали до столу ще три тисячі років тому в Стародавньому Китаї. Вони представляли собою суміш льоду, снігу та скибочок фруктів. Пізніше лід стали змішувати з молоком, але рецепт такої страви тримали в суворій таємниці.
  2. Морозиво готували також у Стародавніх Греції та Ізраїлі – із замороженого соку.
  3. Заморожене молоко кулінари Європи стали використовувати лише в 14 столітті. Вважається, що вперше це зробили в Італії.
  4. Перше класичне морозиво на основі молока з'явилося у 18 столітті у Франції. Слово "пломбір" – також родом з цієї країни (від назви місця походження – Пломб'єр-ле-Бем). У 19 столітті тут були популярні також стаканчики з морозивом.
  5. Ескімо створили в США на початку 20 століття. Його винайшов Християн Нельсон. Покрите шоколадом морозиво він назвав "пиріжком ескімоса". У США набули поширення і вафельні стаканчики. Перше шоколадне морозиво з'явилося в Австрії, а сорбет – в Італії.
  6. Морозиво до якого ми звикли з’явилось відносно недавно. У вафельному ріжку його подають лише з 1896 року, до того морозиво як правило їли з маленьких паперових тарілочок.
Джерело: OBOZREVATEL

Віртуальна вікторина "ДЕНЬ МОРОЗИВА"

Немає коментарів:

Дописати коментар