вівторок, 4 січня 2022 р.

Джон Толкін

3 січня 1892 року народився Джон Роналд Руел Толкін, англійський поет та письменник,  класик світової літератури ХХ ст, один із фундаторів жанрового різновиду фантастики "високе фентезі".
Письменник знав багато мов, але особливу пристрасть Джон Толкін відчував до так званих мертвих мов.
Отже, за покликанням Толкін був філологом. Вже до 30 років він став професором англосаксонської мови, а пізніше - англійської мови та літератури. Себе Джон Роналд вважав в першу чергу лінгвістом, і в колі фахівців він відомий багатьма науковими працями по визначним творам англійської літератури. Створюючи «Володаря кілець» він хотів написати англійський епос.
Письменник дуже любив публічні виступи, із задоволенням вів лекції і намагався перетворити їх в театралізоване щось. Він міг без вагань увійти в аудиторію в кольчузі середньовічного воїна і почати заняття з читання якоїсь поеми тих часів.
Цікаво, що Джон Толкін досить презирливо ставився до технічного прогресу. І демонстрував це не тільки у своїх творах, але і у реальному житті. Першу світову війну він називав Першою війною машин, ігнорував авомобілі, пересувався на велисипеді, вважав індустріалізацію пожирачем англійської сільської місцевості. Його ідеалом було просте життя, багато аспектів якого відобразилися в існуванні скромного народу гобітів.

1 коментар:

  1. Мені було боляче й розбите серце, коли сім місяців тому між мною та моїм чоловіком у моєму шлюбі сталася дуже велика проблема. настільки жахливий, що подав справу до суду на розлучення. він сказав, що більше ніколи не хоче залишатися зі мною і що більше не любить мене. Тож він зібрав речі з дому і змусив мене та моїх дітей пережити сильний біль. Я намагався всіма можливими способами повернути його, після довгих прохань, але безрезультатно. І він підтвердив, що прийняв рішення і більше ніколи не хоче мене бачити. Тож одного вечора, повертаючись з роботи, я зустрів свого старого друга, який шукав мого чоловіка. Тож я йому все пояснила, і він сказав мені, що єдиний спосіб повернути свого чоловіка — це відвідати чародійця, тому що він справді це теж зробив. Тому я ніколи не вірив у магію, але мені нічого не залишалося, як слідувати його пораді. Потім він дав мені адресу електронної пошти заклинателя, якого він відвідав. dralaba3000@gmail.com. Наступного ранку я надіслала електронного листа на адресу, яку він мені дав, і заклинатель запевнив мене, що я поверну свого чоловіка протягом наступних двох днів. Яке дивовижне твердження!! Я ніколи в це не повірив, тому він поговорив зі мною і сказав мені все, що я мав зробити. Потім я роблю їх без збільшення, тому наступні два дні, на диво, мій чоловік, який не дзвонив мені протягом останніх 7 місяців, дзвонив мені, щоб повідомити, що він повертається. Так дивно !! Тож він повернувся того ж дня, з великою любов’ю та радістю, і вибачився за свою помилку та біль, який він завдав мені та моїм дітям. Тоді з того дня наш зв’язок став міцнішим, ніж раніше, за допомогою чудового заклинателя. Тому я пораджу, якщо у вас виникнуть проблеми, зв’яжіться з доктором алаба на електронну адресу: dralaba3000@gmail.com або зв’яжіться з ним у WhatsApp та Viber за цим номером: +1(425) 477-2744.......

    ВідповістиВидалити