четвер, 30 грудня 2021 р.

Редьярд Кіплінг

30 грудня 1865 року народився англійський поет і прозаїк Редьярд Кіплінг, а ще він був юристом, ветеринаром, натуралістом, військовим і мандрівником. Редьярд Кіплінг першим з англійців отримав Нобелівську премію з літератури в 1907 році, він став наймолодшим здобувачем цієї нагороди. Повне зібрання творів письменника налічує 35 томів.
Найдавніший переклад творів Кіплінга українською – 1898 рік, у львівському «Віснику» вийшла програмна новела «Ліспет» в перекладі Івана Петрушевича. До речі, Кіплінгівська бібліотека, яка існує у Великій Британії і вміщує практично все, що видавалося з творів Кіплінга англійською та ще багатьма мовами, має український куточок.

четвер, 23 грудня 2021 р.

День Святого Миколая

День Святого Миколая минув, але веселий настрій триває. Це улюблене свято багатьох дорослих та дітлахів. Миколай приходить до малечі, спонукає бути чемними, доброзичливими та ввічливими. 
За давньою українською традицією, старші господарі села на свято збиралися, щоб зварити смачних напоїв. Влаштовувалася гостина, після якої всі весело з піснями їздили на санях довкола села. Дітям цього дня дарувалося особливе печиво - миколайчики.
Серед прикмет, що пов'язані з цим днем: великий іній - на врожай хліба, йде дощ - гарно вродить озимина, сильний мороз - буде великий врожай хліба й городини, багато снігу - зима буде холодною і затяжною. Також за погодою у цей день визначають яким буде літній Миколай: скільки випало снігу на 19 грудня, стільки ж трави буде 22 травня.
А Центральна бібліотека Солом'янки на Освіти, 14а пропонує вам тематичну віртуальну вікторину. Свято триває!

понеділок, 20 грудня 2021 р.

"Про вміння відпочивати - цікаво та корисно". Вебінар Злати Біневич

Напередодні новорічних свят в етері Публічних бібліотек Солом'янки відбувся вебінар практикуючого психолога та коуча Злати Біневич на дуже актуальну тему - про вміння цікаво і корисно відпочивати. Як кажуть, можна втомитися і після відпочинку, ба більше - можна і місця собі не знаходити на відпочинку після напруженої роботи, бо для деяких людей вміння відпочивати мистецтво більш складне, ніж вміння працювати.
Окреме питання - як комфортно відпочивати усією сім'єю так, щоб не було протиріч між поколіннями та зіпсованої відпустки чи навіть вікенду. 
Отже, пропонуємо подивитися дуже цікавий відпочинковий етер у відеозапису. 

неділя, 19 грудня 2021 р.

Творча зустріч із Тетяною Белімовою

В суботу до Центральної бібліотеки Солом'янки на Освіти, 14а завітала допитлива юнь з Юридичного ліцею імені Ярослава Кондратьєва, щоб зустрітися зі знаною сучасною письменницею Тетяною Белімовою.
Зустріч видалася захопливою: пані Тетяна є фаховим літературознавцем, володіє чудовим даром оповідачки та знає як зацікавити молодь! Тож гості слухали розповіді та уривки творів, подорожували часом, дивилися буктрейлер до нового роману пані Тетяни "Винуваті люди", численні читачі якого вимагають продовження, ставили запитання, дискутували, дізнавалися про письменницьку кухню, фотографувалися й занурювалися у магнетичну бібліотечну атмосферу Національного тижня читання. 


Захопливе гостювання в Бібліотеці на Освіти, 14а

Напередодні Дня Святого Миколая Центральна бібліотека Солом'янки на Освіти,14а радо зустріла допитливих талановитих гостей зі спеціалізованої школи №43 «Грааль». До нас по черзі завітали два четвертих класи, які за невеликий проміжок часу встигли:
  • відвідати бліц-екскурсію бібліотекою, дізнатися про цікавинки її абонементу та читальної зали
  • довідатися про Національний тиждень читання і його активності #Кольорові_читання та #Підвішена_книга, обговорити прочитані книжки
  • послухати казку Ольги Бусенко "Паперовий Янгол" у виконанні бібліотекарки Світлани Булави і зробити власного ангелика з паперу
  • познайомитися із предметами старовинного побуту 18-19 століття з колекції старожитностей родини Вікторії та Володимира Сліпченків
Наприкінці цього емоційно драйвового гостювання школярі порадували звітнім пісенно-поетичним концертом до Дня Святого Миколая - дивіться у відеозапису, будь-ласка.


четвер, 16 грудня 2021 р.

"Пити чи не пити? Медико-соціальні аспекти вживання алкоголю". Вебінар Отто Стойки

Тема вебінару, що сьогодні відбувся в етері Публічних бібліотек Солом'янки, актуальна, на жаль, для багатьох людей. Бо іноді, зважаючи на поданий лікарем Отто Стойкою матеріал, "вічне" питання "Пити чи не пити?" можна перефразувати на "Випити багато чи дуже багато?" 
Про шкоду від вживання алкоголю - тим паче надмірного - відомо всім, але чи всі дотримуються відповідної культури? Окрема проблема, про яку йдеться у вебінарі - підліткове пияцтво. Але чи тут винуваті саме тільки підлітки? Чи може ті ж самі батьки іноді сприяють звиканню своїх дітей до алкогольних напоїв, демонструючи власні негативні приклади, ба більше - заохочуючи до вживання цих напоїв за принципом "хай краще вип'є з нами, а не десь у дворі з друзями?" Однак чи вирішує такий підхід проблему?...
Запрошуємо переглянути вебінар у відеозапису, можливо вам теж є над чим замислитись.


Джейн Остін

Джейн Остін – англійська письменниця-романістка, авторка оповідань, твори якої передусім відзначалися реалістичним стилем. Вона писала так звані романи моралі, з присмаком іронічного, м'якого, суто англійського гумору. Водночас книги Остін поєднують в собі простоту сюжету, глибоке психологічне проникнення в душі героїв.
Насамперед письменниця відома світові своїми шістьма романами. Увесь життєвий шлях Джейн Остін писала твори, але публікуватися почала, коли їй було 35 років. Її літературні доробки - результат тривалої і наполегливої праці. Деякі з них були надруковані посмертно, а деякі так і лишилися незакінченими.
Отже, наша сьогоднішня вікторина - присвята відомій англійці.

середа, 15 грудня 2021 р.

"Мені 30-ть (40, 50, 60...) і я не знаю що почитати". Бібліотека радить!

В рамках цієї рубрики ми підібрали книжки для людей, які, можливо, розгубилися серед різноманіття літератури та не знають що обрати, аби (як мінімум) не розчаруватися та (в ідеалі) отримати насолоду від читання. 
Звісно, що на колір і смак товариш не всяк, але наші бібліотекарі склали ці підбірки, виходячи з позитивних відгуків постійних користувачів різного віку. Хоча ніхто не буде заперечувати, що книга до людей старшого віку не може зацікавити молодь. Обирати - Вам!





"Як обрати ідеальну книгу для...". Бібліотека рекомендує!

Національний тиждень читання триває! 
В рамках акції "Як обрати ідеальну книгу для..." Центральна бібліотека Солом'янки на Освіти, 14а створила тематичний дороговказ читання для представників різних професій та видів діяльності, і загалом - усіх, хто любить або хоче полюбити читати, незважаючи ні на що. І ми, звичайно, не обмежуємо у виборі книг. Можливо, для блогера будуть цікаві книги, які ми пропонуємо для кухарів - і навпаки. 
Приходьте до нас, вільно обирайте, із задоволенням читайте. 




















вівторок, 14 грудня 2021 р.

"Публічна кадастрова карта та порядок користування. Порядок отримання електронного підпису". Вебінар із Антоніною Загурою

Сьогодні в етері Публічних бібліотек Солом'янки відбувся вебінар на довгоочікувану тему "Публічна кадастрова карта та порядок користування. Порядок отримання електронного підпису". 
Останнім часом ці питання цікавлять, а почасти і хвилюють багатьох громадян. В публічній кадастровій карті можна знайти інформацію про кадастровий номер земельної ділянки, її межі, площу, форму власності, цільове призначення, згідно із класифікатором. 
Корисно знати, що існує також можливість отримання інформації щодо власника/користувача будь-якої земельної ділянки в режимі онлайн. Для того, щоб дізнатись відомості про власника/користувача земельної ділянки, необхідно знайти земельну ділянку в публічній кадастровій карті за кадастровим номером або місцезнаходженням та пройти процедуру ідентифікації.
І тут вже стає актуальною тема отримання електронного цифрового підпису...
Отже, про всі нюанси зазначеною теми, подолання певних труднощів та "підводні камені" - дивіться, будь-ласка, у відеозапису. Вебінар традиційно провела Антоніна Загура, начальник відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, в рамках проєкту «Право на право».

пʼятниця, 10 грудня 2021 р.

Національний тиждень читання






































Для дітей дошкільного та шкільного віку

Фестиваль «Ліга книгоманів»:
1. Усі знають, що читати книжки це дуже важливо, а ще важливіше виділяти свій час лише на хороші, цікаві, перевірені книжки.
Ми пропонуємо створювати відео на каналі YouTube − поділитися книгами, які Вас вразили, дати коротку рецензію на них, щоб інші читачі точно знали, що цю книжку таки варто прочитати.

2. Самі так робимо і іншим пропонуємо! Тік-токери, давайте покажемо, що читання в тренді!
Запускаємо флеш-моб з гештегом #Читай_овочем_не ставай
Запишіть коротке відео про книжку, яку ви читаєте або прочитали, де поділитесь враженнями про неї. Або, просто, зачитайте улюблені рядочки з цієї книжки


3. «Письменник читає – слухають діти»
Кращим за прочитання книжки може бути лише те, що її Вам читає сам автор.
Тому ми для наших маленьких читачів організуємо зустрічі з дитячими письменниками.
І це ще не все! Серед учасників зустрічі буде розіграно книжки сучасних дитячих авторів.
Для того, щоб взяти участь у розіграші потрібно заповнити коротеньку анкету Google форму


Для різних аудиторій

1. Прочитав сам, то порадь і іншому!
Акція «Підвішена книга» − ідея якої полягає в тому, щоб Ви порекомендували іншому читачу бібліотеки книгу, яку вважаєте вартою для прочитання.
Таким чином Ви, поділившись своїм хорошим досвідом, допоможете наступному читачу без зусиль обрати якісну книгу. 
































2. «Кольорові читання» − 7 днів/7 кольорів (рекламні матеріали тут).
Всі звикли обирати книгу за автором або за назвою, а ми пропонуємо Вам вибрати книгу за кольором її обкладинки, тому оголошуємо тиждень «Кольорових читань»
В рамках цього тижня Вам будуть презентовані найкращі варіанти книг за кольорами палітурок, а також читацькі заходи та активності присвячені кольору дня.
І, приємний бонус, − за результатами «Кольорових читань» буде розіграно 7 кольорових книг Видавництва ««А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».




























3. Серед маленьких читачів бібліотекарі організовують акцію «Яку книгу я хочу під ялинку?», під час якої діти зможуть написати листа Святому Миколаю, Санті або Діду Морозу і попросити книжечку в подарунок. Цю інформацію бібліотекарі передають батькам, для того, щоб організувати дітям маленьке чудо.






































4. Яку книгу обрати в дарунок мамі, татові, братику, подружці, колезі? А лікарю, айтішнику, перукарю, блогеру?...Мабуть, що різним людям - різні книги!
Але їх так не просто вибрати?
Та Вам тепер не потрібно витрачати купу часу це! Бібліотека в рамках акції «Як обрати ідеальну книгу для…» формує тематичні списки, де будуть вибрані найкращі варіанти книг, що підходять різним категоріям людей, враховуючи вікові, соціальні та професійні якості.






































5. «Мені 30−ть (40, 50, 60 …) і я не знаю з чого почати»
Серед нас є люди які раніше, з якихось причин, не читали книжки, проте дуже хочуть це робити, але не знають з чого почати. Бібліотека допоможе!
Ми склали списки для різних вікових груп населення, опираючись на думки авторитетних і досвідчених читачів. Тому, Вам залишається лише брати і читати!



11 грудня - Міжнародний день танго

Танго можна назвати танцем аргентинського походження. У цю країну він прийшов разом з поселенцями африканських спільнот в Буенос-Айресі. Танго - один з найбільш експресивних танців, кожен рух у ньому пронизаний пристрастю, і часто його порівнюють з сутичкою або любовним двобоєм.
Справжнім відкриттям для мандрівника буде святкування Дня танго в Аргентині. Дату святкування 11 грудня (затверджена у 1977 році) була обрано не випадково - в цей день народилися два найвідоміших світу танцюриста танго Хуліо де Каро і Карлос Гардель. В цей день танго танцюють всі і всюди: на площах, в кафе, на узбережжі; в кожній провінції Аргентини організовуються масові танцювальні марафони, зустрічі та майстер-класи відомих танцюристів.
Аргентинський письменник Хорхе Луїс Борхес був упевнений, що "без сутінків і ночей Буенос-Айреса створити справжнє танго неможливо".




"Співана поезія. Від класики до сучасності". Літературно-музична зустріч

Коли школярі не можуть прийти до бібліотеки - Центральна бібліотека Солом'янки на Освіти, 14а  йде до школярів!
Вчора у ліцеї №144 імені Григорія Ващенка відбулася літературно-музична зустріч «Співана поезія. Від класики до сучасності», під час якої наш невтомний колега Ігор Якубовський презентував авторські твори на вірші поетів-класиків та сучасних поетів ♪♬.
Учні 10-х класів, які були присутні на зустрічі, по-новому відчули і переосмислили знайомі твори зі шкільної програми та з цікавістю ознайомилися з творчістю сучасних українських авторів.
Зустріч завершилася на оптимістичний ноті пробудження юнацького інтересу до читання української та світової літератури.