Чи вірите ви, що вивчення математики може бути захопливим? Якщо у вас залишились сумніви, пропонуємо вам переглянути книжкову викладку "Математика? Легко!", підготовану співробітниками нашої бібліотеки з нагоди оголошення 2020-2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні відповідно до указу Президента України В. Зеленського №31/2020.
Сторінки
- Головна сторінка
- Проєктна діяльність
- Що цікавого почитати
- Читач радить прочитати
- Відеоказки
- Віртуальні виставки
- Події в літературі
- Літературний кросворд
- Віртуальна гра "Правда / Неправда"
- Віртуальні вікторини
- Віртуальні вікторини - 2022-2024
- Книга оживає
- Віртуальне інтерв'ю
- Буккросинг
- Афоризми
- Правила користування
- Контакти
- Архів віртуальних довідок
- Хаб цифрової освіти
пʼятниця, 29 січня 2021 р.
четвер, 28 січня 2021 р.
Тетянчин день в бібліотеці
25 січня за багаторічною традицією "Тетянчин День" відбувся на Освіти, 14 а! Насправді ж - на сторінку Публічні бібліотеки Солом’янки висадився Тетянчин онлайн-десант у складі шести дійових осіб: поетес та письменниць - Тетяни Лавинюкової, Тетяни Череп-Пероганич, Тетяни Шептицької, Тетяни Белімової, Тетяни Яровициної та однієї виконавиці - Тетяни Долі. Координаторкою зустрічі була наша колега, поетеса Тетяна Яровицина, яка й представляла своїх творчих та неповторних посестер.
Зустріч розпочала найдосвідченіша із шести Тетян - Тетяна Лавинюкова, яка прочитала свою чудову поезію. Наступною була Тетяна Череп-Пероганич, яка повідала цікаву історію про ім’я Тетяна і, звісно ж, порадувала всіх своєю щемливою, доброю поезією. Третьою виступила ініціаторка онлайн-зустрічі - Тетяна Шептицька, яка також поділилася своєю оригінальною та душевною поезією. Наступною була Тетяна Долішна (Таня Доля), яка пише й вірші, і музику до них, та сама їх виконує. Пані Тетяна представила свою свіжу роботу – щедрівку «Наша Меланка», яку в супроводі бандури вона виконала разом зі своєю донькою. П’ятою була неодноразова учасниця етерів на сторінці Публічних бібліотек Солом’янки - письменниця Тетяна Белімова. Як єдиний прозаїк, пані Белімова познайомила слухачів з уривком свого твору “Вона була дружиною пекаря”. А завершила творчий марафон Тетянок Тетяна Яровицина. Таня відкрила свою творчу сторону особистості неповторними, ніжно-трепетними віршами про кохання, які вразили всіх до глибини душі.
І на завершення онлайн-зустрічі було показано декілька відеокліпів Тані Долішної: авторської пісні «Перехід», щедрівки «Наша Меланка» та української класики «Два кольори».
Найліпше буде, коли ви, дорогі наші шанувальники, особисто відвідаєте відеосторінку, щоб насолодитися чудовою поезією, піснями та прозою неповторних письменниць та виконавиць Тетянок.
середа, 27 січня 2021 р.
Психосоматика здоров’я
25 січня на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook у рамках проєкту з особистісного розвитку «ReСтарт» відбувся вебінар практичного психолога, тренера, коуча, КПТ-терапевта, засновниці «Pro Trainings Agency» Злати БІНЕВИЧ. Тема зустрічі - «Психосоматика здоров’я».
Сучасне життя вимагає від людини глибокого усвідомлення, що відбувається навколо неї. Перевантажений інформаційний простір, стресові ситуації, неправильна оцінка тих чи інших ситуацій, нав’язливі думки, агресія та негативне навіювання є тими хворобливими психосоматичними станами, які можуть викликати різні захворювання.
Мудрі життєві істини: «Важливо не те, що з нами відбувається, а як ми це сприймаємо», «те, що нас не вбиває – робить нас сильнішими» - дають зрозуміти, що драматичні події, які відбуваються в долі багатьох людей, є важливими моментами, на які потрібно звернути особливу увагу та ретельно проаналізувати їх. Завжди виникає багато запитань, на які потрібно дати відповідь, щось переосмислити, від чогось відмовитись, дослухатися до порад, які посилає нам доля.
Відомо, що життя - це постійний еволюційний рух, який ніколи не зупиняється, і дуже важливо перебувати в ньому усвідомлено. Отже, психосоматика людини залежить від багатьох факторів поведінки самої людини, яка перебуває у цьому безперервному еволюційному процесі життя.
вівторок, 26 січня 2021 р.
Бестселери щодо здорового способу життя. Частина 2
21 січня відбулася онлайн-зустріч із Отто Стойкою, лікарем-методистом Київського міського центру громадського здоров'я, к.м.н., який запропонував книги, які варто почитати про здоров'я. Серед них - «Мочи Манту» авторки Уляни Супрун, «Здоровий спосіб життя» американського наукового видання, «Сила всередині нас» Луїзи Хей, дві книжки Брене Браун: «Дари недосконалості» і «Стань сильнішим», книга «Умный ген. Какая еда нужна нашей ДНК» Кетрін Шенахан. Книжки, що є в електронному форматі: «Керуй гормонами щастя» Лоретти Граціано Бройнінг; «Коли б’ється серце» лікаря-кардіолога Анни Солощенко, «Тук – тук, серце!» Йоханнеса Хинрих, Фон Борстеля; «Тревожный мозг» Джозефа А. Анібалі; «Бегущий без сна» Діна Карназеса; «Ешь, двигайся, спи» Тома Рата; «Ви це зможете! Сім складових здорового способу життя» Дарки Озерної.
Людина має невичерпні внутрішні можливості, а як можна їх виявити в собі й активувати, ви знайдете в книжках, які запропонував лікар Отто Стойко.
Всіх охочих запрошуємо переглянути повну версію відеоетеру.
понеділок, 25 січня 2021 р.
Боротьба за національну єдність і Соборність України триває!
В День Соборності України, 22 січня, відбулась онлайн-зустріч із лідером гурту «Тінь Сонця» Сергієм Василюком. Тема зустрічі присвячена історичній даті - 22 січня 1919 року, Дню Соборності України, коли дві великі українські території, які були розділені російською і Габсбурзькою (Австрійською монархією) імперіями та об’єднались між собою в одну Єдину, Незалежну і Соборну державу Україна.
Датою проголошення Дня Незалежності України вважають саме 22 січня 1919 року. На тодішній момент Україну було визнано 30-ма європейськими державами. Відбувались важливі історичні процеси, пов’язані з розвитком та становленням української державності, формувалась географічна складова нових Українських земель. Територіям, на яких проживало найбільше людей певної етнічної групи, надавався відповідний національний статус.
Під час зустрічі був відзначений історичний період України часів гетьмана Павла Скоропадського, дана оцінка військовому таланту полководця Павла Болбачана, зроблена історична довідка українсько-польських територій, Буковини, Криму, Закарпаття, Донецько-Луганського регіону. А ще Сергій досить слушно зауважив, що для того, щоб нація була одностайною і згуртованою, потрібно шукати спільні точки дотику, які є в різних регіонах країни, та розвивати їх.
Була дана висока справедлива оцінка українським особистостям, які робили і роблять все можливе для розвитку Української державності протягом всього періоду її становлення.
Родзинкою зустрічі стали чудові Українські патріотичні пісні у виконанні Сергія. Василюк щиро та відверто відповів на різні питання, поставлені слухачами. Він наголосив на тому, що боротьба за національну єдність і Соборність України триває!
Запрошуємо всіх, кого зацікавила онлайн-зустріч з Сергієм Василюком, переглянути повний запис відеоетеру.
четвер, 21 січня 2021 р.
Самураї, хто вони?
20 січня на сторінці Публічні бібліотеки Солом’яники у facebook відбулася онлайн-лекція «Самураї, хто вони?». Лекція про виникнення і становлення самурайства в Японії (чому вони так ваблять європейців) та про середньовічну історію Японії в контексті самураїв. Частина перша.
Олеся Жданович - фаховий історик, к.іст.н., викладач Кафедри історії стародавнього світу та середніх віків КНУ імені Тараса Шевченка, авторка цілого курсу лекцій: «Політична історія Японії епохи самурайських диктатур» (20 лекцій).
Лекторка розповіла про історичні витоки зародження середньовічної японської самурайської культури, яка виникла ще у XII ст. і тривала до XIX ст. Формування самураїв переходили з роду в рід і передавались по спадковості від прадіда до діда від батька до сина і т. д. Слово «Самурай» означало служити, - той хто є довіреною особою аристократа, його слугою. Їх ще називали селянами – солдатами «Буші», які дотримувалися жорсткої дисципліни, були мужніми воїнами, що бездоганно володіли різними видами зброї та великою силою духу. Могли за певних обставин принести себе в жертву, вчинити над собою «харакірі», померти достойно, якщо стояло питання честі та гідності. Далеко не кожен отримував статус самурая.
Ідеологією самураїв був кодекс «Буші до» - шлях самурая, ідеального воїна. Перша назва «Шлях коня і лука». Кодекс японського самурая формувався на основі трьох релігій: Синтоїзму, Буддизму і Конфуціазму, де на найглибшому рівні повинна була бути гігієна душі, в основу якої входили високоморальні норми честі, добропорядності, беззаперечної відданості своєму господарю, імператору і т. д.
Почуття справедливості - це основа моральних якостей самурая.
Тема культури японських самураїв є дуже популярною серед народів Європи та Американського континенту. Ми запрошуємо всіх, кому не байдужа ця тема, переглянути повну версію відеоетеру.
Принагідно повідомляємо, що в майбутньому на нас чекає низка захопливих лекцій від Олесі Жданович. Не можемо пропустити нагоди та нагадуємо: на початку нового 2021 року Всеукраїнський рейтинг "Книжка року '2020" оголосив короткі списки, в яких Олеся Жданович з книгами "Авари в Європі: кочовики в системі візантійської дипломатії раннього Середньовіччя" і "Великий Тюркський каганат: кочова імперія євразійських степів" за правом опинилася серед переможців!
середа, 20 січня 2021 р.
Презентація поетичної збірки Ганни Коназюк "Легкість буття"
19 січня на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook відбулася онлайн-презентація дебютної поетичної збірки Ганни КОНАЗЮК «Легкість буття», яка об’єднала під однією обкладинкою поетичні твори різних років різної тональності (2013 – 2020).
Ганна Коназюк - чуйна матуся трьох чудових діточок, авторка поетичних та прозових творів для дорослих і дітей, дипломантка та лауреатка Міжнародного конкурсу «Коронація слова» (2018, 2019), лауреатка «Дитячої Коронації – 2020».
Поетична збірка «Легкість буття», яка була видана у 2020 році, складається з 4-х розділів, у яких зібрані вірші інтимної, філософської, громадянської лірики та іншої тематики. Поетеса своїм поетичним словом проникливо та з особливим ніжним жіночим трепетом доторкнулася до тонких струн людської душі. Тематика її віршів найрізноманітніша. Твори її щедро віддзеркалюють теми безжурного дитинства, теплі родинні історії, болючі виклики війни на сході України, присвяти воїнам, «Кіборгам» та інші.
Також Ганна Коназюк є авторкою казки-повісті «Пригодницькі оповідки про мишачу сімейку» (вид. «Арт Економі»), яка потрапила в топ-10 новинок для дітей на ХХІV Книжковому форумі видавців (2017). У 2020 році казку додруковано у видавництві «Брайт Букс». За мотивами дитячого оповідання «Варя», яке письменниця написала у 2014 році, поставлено радіовиставу.
Запрошуємо всіх охочих переглянути повну відео-версію зустрічі з письменницею.
До Дня Автономної Республіки Крим
20 січня щорічно відзначається День автономної республіки Крим. Саме 20 січня 1991 року жителі Криму своїм волевиявленням під час референдуму заявили про бажання відновити Кримську автономію. Нова адміністративна одиниця увійшла до складу України.
Територія займає площу 26 861 км². Протяжність: із заходу на схід – 360 км (інші дані – 325 км), з півночі на південь – 180 км (інші дані – 200 км).
На законодавчому рівні статус автономії Криму був закріплений 12 лютого 1991 року, коли Верховна Рада Української РСР ухвалила закон про відновлення КАССР в межах існуючої Кримської області Української РСР.
Хоч неодноразово виникали міжнаціональні та соціальні конфлікти, народ півострова все ж таки дійшов до спільної згоди стати частиною України у статусі Автономної Республіки Крим. Кожного року в цей день було прийнято вітати жителів півострова і на найвищому рівні проходили різні заходи, присвячені цьому знаменному дню.
Сьогодні, у зв’язку з тимчасовою незаконною окупацією території Криму Росією, святкування даного свята тимчасово не проводиться. Фактично Російська Федерація анулювала будь-які ознаки автономії Криму, що суттєво загострило міжнаціональні відносини па півострові.
Територія Криму протягом своєї історії перебувала під контролем різних держав та народів. Кіммерійці, греки, скіфи, готи, гуни, булгари, хозари, держава Київська Русь, візантійські греки, кипчаки, османські турки, татари Золотої Орди і монголи контролювали Крим протягом раннього періоду його історії.
З середини XIV до кінця XVIII ст. входив до складу Кримського ханства й Османської імперії, а з кінця XVIII до 1917 року - Російської імперії. Після Громадянської війни Крим ввійшов до складу РРФСР, а у 1954 році був переданий УРСР. З 1991 року автономія у складі України.
В складі України Кримська автономна республіка має всі атрибути національної символіки, в тому числі свій герб і прапор.
Боротьба за мирне повернення півострова та повноцінну реінтеграцію населення в конституційне поле України наразі триває. Державні органи влади використовують усі можливі засоби, в тому числі міжнародні судові механізми, для відновлення справедливості.
В ЦРБ імені Ф.Достоєвського на вас чекають цікаві літературні джерела з історичного розвитку та становлення Автономної Республіки Крим.
понеділок, 18 січня 2021 р.
Випускник ВІТІ - інтелектуальна еліта Збройних Сил України
16 січня на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook відбулася онлайн-зустріч із курсантами Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут – міжвидового військового вищого навчального закладу, який розташовано в історичному центрі Києва на Печерських пагорбах та має славетні традиції й видатних вихованців.
Курсанти Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут познайомили слухачів зі своїм навчальним закладом; розповіли про спеціальності, факультети, які є в їхньому навчальному закладі; повідали про знання, які дає їхній вуз і яких спеціалістів готує. Розказали про правила прийому до інституту, які надаються документи і складаються вступні іспити.
Не менш цікавою була інформація про мотиваційну складову щодо вибору вступу до Військового інституту. Курсанти розповіли про цікаві моменти з їхнього студентського життя та навчання.
Запрошуємо всіх охочих прослухати відеозапис онлайн-зустрічі із курсантами Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.
субота, 16 січня 2021 р.
"Маркіян Паславський: бути Українцем"
15 січня на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook відбулось онлайн-спілкування з істориком, засновником освітньо-мистецького проєкту «Знай наших» Назаром Розлуцьким. Тема зустрічі - «Маркіян Паславський: бути Українцем».
В рамках вищезазначеного проекту інститут Української діаспори, а зокрема Назар Розлуцький, зібрав велику колекцію історичних матеріалів, в яких відображено життєвий шлях Марка Паславського та його родини. Марко і його родина належать до числа тих Українців, життя яких формувалося на еміграції, зокрема в США.
Назар Розлуцький провів велику роботу по дослідженню і вивченню біографічних даних Марка Паславського і детально розповів про нього під час онлайн-спілкування.
Запрошуємо переглянути відеозапис етеру, щоб дізнатись про життєвий шлях справжнього Українця, патріота, громадського діяча та просто небайдужу людину Марка Паславського.
пʼятниця, 15 січня 2021 р.
Роальд Дал «КОНЯКА ФОКСЛІ ТА ІНШІ ДОРОСЛІ ОПОВІДАННЯ»
Роальд Дал (Roald Dahl, 1916-1990) - всесвітньо відомий письменник норвезького походження, сценарист, автор книжок для дорослих і дітей, військовий герой, лауреат численних премій.
В першу чергу він відомий нам як дитячий письменник, але читачі по всьому світу цінують його "дорослі" історії, сповнені незрівнянного чорного гумору і детективно-фантастичних історій з несподіваним фіналом. Перша книга з його творами, адресованими дорослим читачам, видана в Україні до 100-річчя від дня народження автора. Іронія, гротескна і красиво написана коротка проза від культового автора - все, що потрібно для відмінного настрою.
Умовно збірка "Коняка Фокслі та інші дорослі оповідання" ділиться на дві частини: перша про людські гріхи, обман, нечесне збагачення; друга - про всі "радощі" подружнього життя.
Пропонуємо познайомитись ближче 👀👇
У пошуках родових скарбів з Олександром Солодарем
13 січня на сторінці Вільний Світ бібліотек Солом'янки відбулась онлайн-зустріч з письменником, краєзнавцем Олександром Солодарем. Тема зустрічі - "У пошуках родових скарбів"
Олександр Солодар - дослідник регіональної історії з Чигирина, автор трьох десятків книг, колекціонар. Батько трьох дітей, якому цікава історія власного роду. У сфері його досліджень - археологія, історія, етнографія колишньої Південної Київщини.
Земельний сервітут: особливості користування чужою земельною ділянкою
12 січня на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook відбувся вебінар завідувача відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної правової вторинної допомоги Антоніни Загури в рамках правоосвітнього проєкту "Право на право".
Тема зустрічі - "Земельний сервітут: особливості користування чужою земельною ділянкою".
Головним питанням теми був розгляд права користування чужим майном, яке передбачено статтею 32 основного Закону України. Була дана характеристика і правова оцінка сервітутам, які можуть бути довгостроковими і короткостроковими і встановлюються на підставі закону, заповіту, договору або за рішенням суду. Державна реєстрація сервітутів здійснюється за певною юридичною процедурою встановленою Законом України.
Запрошуємо всіх охочих переглянути цей вебінар.
Які книги про здоров'я почитати? Огляд сучасних бестселерів. Частина 1
12 січня на сторінці Публічні бібліотеки Солом'янки у facebook відбулася онлайн-зустріч із Отто Стойкою, лікарем-методистом Київського міського центру громадського здоров'я, к.м.н. Тема зустрічі - "Які книги про здоров'я почитати? Огляд сучасних бестселерів. Частина перша".
В онлайн-зустрічі було названо ряд книг, в яких відображена важлива корисна інформація для підтримки здорового способу життя людини. Серед представлених книг були «Енциклопедія Миколи Амосова» (Микола Амосов), «Їжа для мозку» (Ліса Москоні), «Внутрішня історія» (Дж. Ендерс), «Їж пий худни» (Наталія Самойленко), «Бег з Лидьярдом» (Артур Лидьярд і Гарт Гилмор), «Айробіка для гарного настрою» (Кенет Купер), «Як не вмерти передчасно» (Майкл Грегер, Джен Стоун), «Чудовий ранок. Як не проспати життя» (Гел Елрод), «Нарешті я не курю», «Легкий спосіб кинути пити» (дві книжки Аллена Карра), «Книга радості» (автори Далай-лама XIV, Десмонд Туту).
Автори цих книг вказали на різні важливі аспекти, від яких залежить повноцінне, радісне та активне життя людини.
середа, 13 січня 2021 р.
Психосоматика захворювання: як розпізнати?
11 січня відбувся черговий, перший в новому році, вебінар практичного психолога, психотерапевта Злати Біневич на тему «Психосоматика захворювання: як розпізнати?»
Як правильно і гармонійно розвивались в цьому світі? Як навчитись миттєво розпізнавати та реагувати на прояви психіки, які виникають на підсвідомому рівні? Як психологічні причини стають больовими проблемами та спричиняють погіршення стану здоров’я?
Тренерка звернула увагу на основні психосоматичні причини появи різних захворювань: стресові ситуації, подавленість, токсичне оточення, недооцінка чи переоцінка людиною своїх можливостей.
Також зробила акцент на важливості стійкості імунітету, на тому, що щоб не допустити захворювань, важливо навчитись чути себе, розвивати свою інтуїцію, не переобтяжувати себе зайвою, насамперед, негативною інформацією, жити усвідомлено, наповнювати своє життя корисними справами.
Дотримання таких елементарних правил людину цілісною, гармонійною та здоровою особистістю.
вівторок, 5 січня 2021 р.
В очікуванні дива: про творчість, надії, мрії
5 січня 2021 року ми зустрілися онлайн з Марією Морозенко - українською письменницею, поетесою, членом Національної спілки письменників України, лавреатом премії імені Лесі Українки, головою Київського відділення Національної спілки письменників України, яка завітала до своїх улюблених слухачів і шанувальників з темою, що несе відчуття світлого свята.
Нагадаємо, Марія Морозенко - авторка збірок «Зоряні перевесла» (1999 рік); «Елегія любові» (2006 рік); історичної поеми «Княгиня Ольга» (2004 рік), а також драм «Марія Магдалина», «Вічність», «Князь Святослав». Авторка дитячих казок: «Про країну ласунів», навчальних серій «Хто це?», «Що це?», віршованих казок «У зеленому ярочку», «Незвичайні пригоди Чока…», серії пізнавальних загадок, літературного переказу казки «Дванадцять місяців».
Під час зустрічі звучали високі зразки людяної поезії Марії Морозенко з її майбутньої книжки, йшлося про дитинство та віру в дива, точилися розмови довкола внеску особистості у суспільно-культурне надбання, висвітлювалося буття Спілки дитячих письменників України та привідкривалися таїни заснування нових літературних премій.
На жаль, етер з технічних причин не зберігся, але ми маємо надію на нові зустрічі!
Підписатися на:
Дописи (Atom)