понеділок, 13 травня 2024 р.

Бібліо-екскурсія "Вулиця Освіти"

11 травня 2024 року відбулася пішохідна бібліо-екскурсія “Вулиця Освіти”. Захід мав великий відгук серед мешканців району, на нього завітало 54 екскурсанти.
Повітряна тривога затримала початок екскурсії, тож почалася вона замість 11:00 об 11:35, після відбою. Тривала екскурсія 1 годину 15 хвилин та завершилася о 12:50.

Вона почалася на розі проспекту Повітряних Сил та вулиці Освіти, навпроти книгарні “Є”, а завершилася на розі проспекту Валерія Лобановського та вулиці Максима Кривоноса.
Екскурсію було присвячено вулиці Освіти. Розпочалася вона з розповіді про історію вулиці. А також з історії Київського інституту харчової промисловості, головний корпус якого було зруйновано ще 1944 року та Київському національному університету будівництва та архітектури, головний корпус якого споруджено на зламі 1950-х-1960-х. Згадали, що вціліло від комплексу споруд - Київського інституту харчової промисловості.

Далі увагу було присвячено колишньому гуртожитку Київського Національного університету імені Тараса Шевченка на вулиці Освіти, 4, де під час навчання мешкали письменники Микола Сом, Василь Симоненко, Борис Олійник, Володимир Короткевич, Тамара Коломієць, Юрій Мушкетик та ряд інших.
Чільне місце було присвячене кварталу від вулиці Вузівської до вулиці Кривоноса та частину вулиці Кривоноса, який забудовано на початку 1950-х за проєктами видатних архітекторів Миколи Шила та Людмили Шкаруби. Значний інтерес екскурсантів викликала архітектурна оздоба будівель.
Далі розповідь було присвячено історії та сучасності Центральної бібліотеки Солом’янського району імені Григорія Сковороди. Екскурсанти дізналися про історію будівель, у яких в різний час розміщувалася бібліотека, а також про її теперішню діяльність. Їх було запрошено на інші заходи бібліотеки.

Біля бібліотеки гості екскурсії побачили кадри з маловідомого фільму “Вулиця молодості” (1958), який знімали саме на вулиці Освіти. Адже у фільмі зафіксовано споруди кварталу, які вже не існують. А біля оригінального паркану, що зберігся з 1950-х, було продемонстровано кадр із фільму, знятий у тому місці.
Біля наступної знакової локації, будівлі колишнього кінотеатру “Зірка” - єдиного стаціонарного в місцевості, у екскурсантів була нагода побачити первісний вигляд споруди завдяки рідкісній фотографії 1953 року.

Завершилася екскурсія на розі вулиці Максима Кривоноса та вулиці Освіти, біля будинку початку 1950-х, що є частиною архітектурного комплексу кварталу.
Після завершення відбулася фотосесія, гості ставили численні запитання. Значний відгук мало запрошення долучитися до наповнення краєзнавчої кімнати, яка наразі формується в бібліотеці. Деякі екскурсанти висловили бажання передати для кімнати цінні матеріали з історії району.

Немає коментарів:

Дописати коментар