неділя, 23 грудня 2018 р.

У світ грибів із Зінаїдою Косинською

І хто скаже, що в грудні не можна збирати гриби. От у Бібліотека імені Достоєвського мандрували у світ грибів із Зінаїдою Косинською. "Болети" - саме з такою назвою і ознайомилися читачі. У першій книзі, книзі з грибної серії, упорядкована доступна інформації про трубчасті гриби. Як зазначила Зінаїда Косинська "книг про гриби багато, але ця особлива. Я - грибар і за сумісництвом - міколог-аматор, тобто збираю гриби, які мені зустрічаються в лісі". У світ грибів Зінаїда Косинська "потрапила" через хворобу - потрібно чимось було заповнити отой простір так званого розпачу і почала вишукувати цікаву інформацію про їстівні гриби, яких у світі налічується понад 4 тисячі видів. І це захоплення переросло у велику кропітку роботу про вивчення їстівних грибів.У виданні подаються і кольорові фотографії грибів, які авторка взяла у друзів-грибарів, користувачів грибних груп із зазначенням авторства та більшість відзнімала особисто в лісі. 

пʼятниця, 14 грудня 2018 р.

І хто скаже, що в грудні не можна збирати гриби. От у Бібліотека імені Достоєвського мандрували у світ грибів із Зінаїдою Косинською. "Болети" - саме з такою назвою і ознайомилися читачі. У першій книзі, книзі з грибної серії, упорядкована доступна інформації про трубчасті гриби. Як зазначила Зінаїда Косинська "книг про гриби багато, але ця особлива. Я - грибар і за сумісництвом - міколог-аматор, тобто збираю гриби, які мені зустрічаються в лісі". У світ грибів Зінаїда Косинська "потрапила" через хворобу - потрібно чимось було заповнити отой простір так званого розпачу і почала вишукувати цікаву інформацію про їстівні гриби, яких у світі налічується понад 4 тисячі видів. І це захоплення переросло у велику кропітку роботу про вивчення їстівних грибів.У виданні подаються і кольорові фотографії грибів, які авторка взяла у друзів-грибарів, користувачів грибних груп із зазначенням авторства та більшість відзнімала особисто в лісі. 

четвер, 13 грудня 2018 р.

13 грудня - День Андрія Первозванного

Моя дорога птаха. Мамина книжка
Автор: Ольга Кузьменко
Книгу можна взяти безкоштовно в Бібліотека імені Достоєвського за допомогою нашого сайту: https://soloma.libraries.kiev.ua/book/moja-doroga-ptakha-mamina-knizhka/
«Моя дорога птаха» - це книга, в якій пульсує суцільна емоція, живий нерв. Вона умовно розділена на три частини - своєрідний фотоальбом як обрамлення до маминої розповіді про Андрія Кузьменка, його казка «Тарасик, тролейбус і святий Миколай» і підбірка текстів його пісень. Але насправді це слова, які мама просто не могла не сказати про свого сина, про свою найдорожчу птаху, про те, яким він був і яким завжди буде для неї.
ph: @marta_matskiv

У день Андрія із Андрієм

  Спілкувалися читачі Бібліотека імені Достоєвського 13 грудня із сучасним українським письменником, журналістом, кіносценаристом, багаторазовим володарем премій літературного конкурсу «Коронація слова» Андрієм Кокотюхою. Хоча письменник вважає найкращою своєю нагородою подяки, отримані з військових частин, у яких коротко, але влучно написано «за піднесення бойового духу бійців».
Андрій Кокотюха розповів про цікаві епізоди, що відбувались під час зйомок фільму «Червоний без лінії фронту». І не лише епізоди з фільму, а й у реальності, скажімо, як проходили зйомки на Тернопільщині у 20-тиградусний мороз. Загалом роман «Червоний» – це 70-та книжка письменника, і 15-та – історична.
Хоча, як зазначив Пан Письменник, що не збирався вже повертатися до історичного жанру, але є читач, який чекає саме історичну книжку.

Так само, на думку письменника, і чекають дитячі історичні книжки і підлітки. Свої нові дитячі книжки «Таємниця підводного човна», «Таємниця зміїної голови» та «Таємниця козацького скарбу», як зазначив Андрій Кокотюха, написав для хлопчиків. А якщо книжками зацікавляться і дівчатка, то буде тільки з цього радіти. Загалом вечір пройшов змістовним і цікавим із притаманним письменникові гумором. От тільки шкода, не гадали… Але наступного разу неодмінно поворожимо з Кокотюхою…    




середа, 12 грудня 2018 р.

✨ УВАГА!✨
До Дня Святого Миколая Бібліотека імені Достоєвського​ спільно з видавництвом «А-ба-ба-га-ла-ма-га» розпочинає розігрування книги «КАЗКИ ДРАКОНА ОМЕЛЬКА» з АВТОГРАФОМ Сашка ДЕРМАНСЬКОГО!

Для участі необхідно:
Долучитися до спільнот:
Бібліотека імені Достоєвського
Видавництво Івана Малковича "Абабагаламага" / Ababahalamaha Publishers
Публічні бібліотеки Солом'янки

Вподобати цей допис та поділитися ним з друзями на своїй сторінці (допис має бути доступний для публічного перегляду);

Написати у коментарі до цього допису свою улюблену історію Сашка Дерманського (на сторінці бібліотеки!).

Оголошення переможця відбудеться 19.12.18.
#Абабагаламага #Ababahalamaha #КазкидраконаОмелька
#СашкоДерманський Сашко Дерманський #ВікторіяПальчун


Горизонт Серго Сокольника




Про сьогоднішнього гостя Бібліотека імені Достоєвського українського поета і прозаїка Сергія Сокольника (творче псевдо Серго Сокольник), чи найяскравіше висловилась українська письменниця Тетяна Череп-Пероганич у передмові до книги «Горизонт подій». «Серго Сокольник – поет з характером. Таких сьогодні мало в літературі. Не кожному під силу відстоювати власну точку зору мудрим, виваженим, талановитим Словом». Тож і зараз поцінювачі поетичного слова Серго Сокольника у цьому пересвідчились.
Серго Сокольник почав активно писати з часів Революції Гідності і має численні публікації у літературних альманахах та збірках. Є автором слів класичного оперного романсу «Морок».
Цього вечора Серго Сокольник декламував свої вірші і патріотичні, і ліричні. Щоправда, більше звучало ліричних, чи то заметіль цьому сприяла, чи акорди музики Руслана Іщенка. А, може, і те, і те…





вівторок, 11 грудня 2018 р.

Три з половиною ноти...



Ні, сьогодні не звучала музика як така. А звучало письменницьке слово, промовлене на творчому вечорі Ірен Роздобудько. Відома українська письменниця представила читачам свій новий роман «Прилетіла ластівочка», який вийшов друком у видавництві «Нора-друк.
Роман «Прилетіла ластівочка» – це історія про українського композитора Миколу Леонтовича, автора обробки мелодії «Щедрика», яку у всьому світі знають як різдвяна колядка «Carol of the Bells». 

По закінченні зустрічі Ірен Роздобудько поділилась із читачами своїми планами на майбутнє. А які вони, ми тепер достеменно знаємо, і чекаємо нових романів…




понеділок, 10 грудня 2018 р.

субота, 8 грудня 2018 р.

 Книжкові історії від авторів світових бестселерів

Бестселер за версією The New York Times:


Хлопчик у смугастій піжамі
Автор: Бойн Джон; переклад: Шовкун Віктор
https://soloma.libraries.kiev.ua/book/khlopchik-u-smugastijj-pizhami/
Дев’ятирічний Бруно разом із сім’єю переїжджає зі свого комфортабельного будинку в Берліні до нового дому у загадковому місці Геть-Звідси, де його батька призначають комендантом концтабору. Випадково він знайомиться з єврейським хлопчиком Шмулем, маленьким в’язнем. Між ними зароджується справжня дружба, яку, однак, розділяє колючий дріт.
До чого можуть призвести різні погляди на світ, дивна логіка дорослих, а також сила долі й божевілля випадку? Про це і навіть більше розповідає дивовижна книжка «Хлопчик у смугастій піжамі».
Переклад: Шовкун Віктор
Дизайн обкладинки: Гайдучик Назар


Бестселер за версією The Guardian:

Загадковий нічний інцидент із собакою
Автор: Марк Геддон
https://soloma.libraries.kiev.ua/book/zagadkovijj-nichnijj-incident-iz-sobakoju/

П’ятнадцятирічний аутист Крістофер Бун, якому важко розуміти людські емоції і легко підкорити математичну логіку, порівнює свій мозок з комп’ютером, який відмовляється обробляти надлишок інформації і просто «зависає». За допомогою дедуктивного методу Шерлока Голмса Крістофер намагається не лише розкрити загадкове вбивство сусідського собаки, а й створити за окремими зрозумілими йому деталями власну дивовижну картину світу. І коли хлопчик, що для прогулянок малює мапи власної вулиці, відважиться на подорож до Лондона – це буде його перший крок у нове життя.


Бестселер за версією National Book Awards:

Свобода
Автор: Джонатан Франзен
https://soloma.libraries.kiev.ua/book/svoboda/

Джонатан Франзен (нар. 1959 р.) – відомий американський письменник, у 2001 році удостоєний Національної книжкової премії США (National Book Award).
У романі “Свобода” (2010), що блискуче відроджує традиції великої прози XIX століття, Франзен розмірковує над тим, чи є свобода вибору, чи знаємо ми, чого прагнемо, коли бажаємо свободи, як легко жертвуємо близькими людьми заради її привида.
Свобода стає прокляттям для Волтера Бергланда. Його життя вибудуване як ідеальний проект. Він криштально чесна людина, читає правильні книжки і слухає правильну музику; він ідеальний чоловік і батько; він присвятив себе боротьбі за довкілля, голосує на виборах за правильних кандидатів; він споживає правильну їжу і навіть у тріскучі мінесотські морози їздить на роботу велосипедом. Та раптом його життя, як неправильно збудований міст, руйнується під тиском чужої свободи. Спочатку бунт сина, потім зрада дружини і єдиного друга, і нарешті зрада власних принципів..

Усі книги можна взяти в Бібліотеці імені Достоєвського за допомогою нашого сайту: https://soloma.libraries.kiev.ua/book/

Також очікуйте про кожну книгу окремо на нашій сторінці Бібліотеки імені Достоєвського!


#Книжковіісторіївідавторівсвітовихбестселерів
#БестселеризаверсієюTheNewYorkTimes
#БестселеризаверсієюTheGuardian
#БестселеризаверсієюNationalBookAwards

пʼятниця, 7 грудня 2018 р.

До Дня народження Катерини Білокур

Картина "Натхнення" художника М.Малинка на якій зображена 
Катерина Білокур за роботою


7 грудня народилась Катерина Білокур (7.12.1900- 10.06.1961) — українська художниця, майстер народного декоративного живопису, представниця «наївного мистецтва».
Точна дата народження невідома. Дослідники називають дату 7 грудня (день Святої Великомучениці Катерини).
Катерина Білокур не здобула навіть початкової освіти. Читати, писати і малювати навчилася самотужки. Батьки забороняли їй вчитися, спалювали малюнки. Вона потайки виривала аркуші з школярського зошита молодшого брата й малювала. А ще брала шматочки полотна у матері, дошки – у батька. Пензлики робила сама.
Насолдитися картинами і дізнатися більше про нелегку долю майстрині ви можете тут, взявши книгу в Бібліотека імені Достоєвського за допомогою нашого сайту
📚🎨 Катерина Білокур: книга-альбом.
📕🌷 https://soloma.libraries.kiev.ua/…/katerina-bilokur-kniga-…/
📒🌻 https://soloma.libraries.kiev.ua/book/kateryna-bilokur/
📖🎨 Катерина Білокур: Фотокнига
📗💐 https://soloma.libraries.kiev.ua/…/katerina-bilokur-fotokn…/
🎨 Українська художниця Катерина Василівна Білокур (1900–1961) є тією глибоко національною особистістю, яка символізує Україну, її культуру, самобутню мистецьку душу, уособлює найвищі якості, притаманні національному ідеалові. В альбомі репродуковано геніальні твори мисткині із музеїв України. Видання доповнене спогадами сучасників, листами художниці та іншими матеріалами, які зібрав і упорядкував М.Кагарлицький.
#КатеринаБілокур Катерина Білокур

Пізніше, через відсутність атестату, Катерина Білокур не змогла вступити до художнього технікуму, вона навіть залишила на подвір’ї закладу свої роботи, та нажаль, вони не переконали приймальну комісію. Сватам відмовляла, бо гадала, що через сімейні клопоти не зможе малювати, а у 34 роки наслухавшись докорів батьків, вирішила втопитись. На щастя, її вчасно побачила мати і зупинила, та невдала спроба самогубства у крижаній воді, до кінця життя давала про себе знати болями в ногах.
Добра і пробачлива Білокур переживала всі труднощі з гідністю все своє життя. Навряд чи вона могла мріяти про те, що такий, всесвітньо відомий художник, як Пікассо, назве її генієм. Це сталося, коли їй виповнилось більше 50-ти років. Але до цього, простій селянці Катерині, довелося багато пройти. 

четвер, 6 грудня 2018 р.

#дозвілля_у_бібліотеці
Бібліотека імені Достоєвського

Казку перечитати, чи помалювати?.. Сьогодні - малюватиму...
Світлина від Бібліотека імені Достоєвського.


Так, нарешті, здійснилося!😍
Нас уже 5 000! 🎉🤩
Ви – чудові! Книжки об’єднують! Дякуємо, що з нами!

І з цієї святкової нагоди ми вирішили, що та прекрасна людина, яка щойно стала п'ятитисячним підписником отримає від Бібліотека імені Достоєвського вже традиційний невеличкий, але дуже приємний та затишний бонус – каву з самою! директоркою Ivanka Shcherbyna (директори завжди зайняті 🙂 та у нашій бібліотеці особисте спілкування з читачами завжди на першому місці!) 😍
Але це ще не все! Тому також наш щасливчик отримує:
🤩 Першочергове читання новинок (наші фонди вчасно поповнюються гучними бестселерами, відомими книгами найпопулярніших видавництв і авторів)
🤩 Авторську торбинку для книг (бібліотечна тематика, стильний дизайн, екоматеріали)

Тому раді вітати Bohdan Malanchuk, який і отримує від Бібліотека імені Достоєвського запрошення на філіжанку кави з директоркою!☕ Та приємні бонуси!
І дякуємо усім, що ви з нами! Слідкуйте за нашими новинами! Майбутні приємні сюрпризи вже скоро!😉
art by hannalaasberg

Світлина від Бібліотека імені Достоєвського.