четвер, 28 жовтня 2021 р.

Дік Френсіс

Дік Френсіс - британський письменник та журналіст, автор біографічних творів та десятків детективних романів, багато з яких стали бестселерами. У молоді роки майбутній письменник працював жокеєм, виграв більше 350 перегонів та став чемпіоном Британського національного полювання. Загалом проданий у світі наклад книг з творами Діка Френсіса оцінюється у більше ніж 60 млн екземплярів.
Відомим фактом є те, що Дік Френсіс один з найулюбленіших письменників королеви Великої Британії Єлизавети ІІ.
Знавці жанру вважають, що знайомство с творчістю Діка Френсіса краще починати з роману "Фаворит". Отже, мерщій до Центральної бібліотеки Солом'янки на Освіти, 14а!


вівторок, 26 жовтня 2021 р.

"Руханка-читанка" з Ігорем Якубовським

Сьогодні Центральна бібліотека Солом'янки на Освіти, 14а, з гостьовим візитом відвідала дитячий дошкільний заклад №625 для проведення заняття в рамках проєкту "Руханка-читанка".
Малеча навчалась промовляти весело грайливі скоромовки і вірші Євгена Гуцала, Людмили Горової, Оксани Гук, Наталії Чуб, Іманта Зієдоніса, Ірини Мацкової, Ольги Угнівенко разом із тренером-координатором, працівником бібліотеки, композитором і виконавцем Ігорем Якубовським.
Діти, дружно граючись, навчалися спочатку проговорювати, а потім проспівувати віршики. Разом придумували прості мелодії до цих віршів, не забуваючи при цьому плескати в долоньки, топати ніжками та рухатись у різні боки.
Отже, веселе та грайливе заняття додало до дитячого життя свіжі та радісні емоції, а ще дітки пообіцяли відвідати разом із батьками Центральну бібліотеку Солом’янки, щоб познайомитись із цікавими, різнокольоровими книжечками та неповторною книжною аурою бібліотеки.



"Листи до Фроди". Творча зустріч та презентація книжки Олени Макарчук

Вчора в приміщенні Центральної бібліотеки Солом'янки на Освіти,14а відбулася презентація книжки оповідань сумської письменниці Олени Макарчук "Листи до Фроди". Півтори години спілкування з авторкою, перекладачкою, упорядницею тематичних поетичних альманахів та видавчинею промайнули як одна мить.
Спілкувалися про нову книжку "Листи до Фроди", що вийшла цього року у видавництві "Наш формат", про історію створення оповідань, про назву, про життя, відображене у книзі чесно, як воно є. Читання оповідання з головою занурило усіх присутніх в атмосферу книги. А потім були вірші - з колективних збірок "Мені не все одно", "Занадто рано ми стали дорослими", "В дитячий світ прокралася війна", "Мама, матінка, матуся", "Дитячі мрії", де пані Олена виступає у різних іпостасях - перекладачкою, упорядницею, редакторкою і видавчинею; а також прозвучали вірші з авторської збірки Олени Макарчук "Мій сонячний зайчику". 
Запрошуємо переглянути трансляцію зустрічі у відеозапису.

"Чому ми вигораємо і що з цим робити". Вебінар Злати Біневич

Щорічно 27 жовтня відзначається Всесвітній день трудотерапії. Трудотерапія – це один з видів фізіотерапевтичних процедур, де використовується саме праця людини. Основним завданням трудотерапії є реабілітація людей, котрі в силу якихось обставин втратили певні можливості, і яким необхідне повернення до колишнього звичного життя. При трудотерапії з'являється відмінна можливість розширити світогляд, творчий потенціал і розкрити приховані можливості. Дуже часто люди, захоплені чимось новим під час трудової терапії, продовжують займатися цим протягом усього життя. Це стає їхнім основним захопленням. Трудотерапія може призначатися при абсолютно різних захворюваннях чи розладах. Зокрема, розрізняють ігрову, спортивну терапію, ерготерапію, арт-терапію, гарденотерапію тощо.
В цьому питанні є певна кількість обмежень та застережень, тому попередньо завжди краще проконсультуватися із фахівцем. Крім того, під час терапії необхідно дотримуватися правил техніки безпеки, щоб уникнути будь-яких несподіванок, які можуть призвести до неприємних наслідків.
До Всесвітнього дня трудотерапії в рамках проєкту з особистісного розвитку «ReСтарт», Публічні бібліотеки Солом'янки запросили психолога та коуча Злату Біневич провести вебінар «Чому ми вигораємо і що з цим робити». Пані Злата під різними кутами розглянула тему трудотерапії та дала певні універсальні поради, які можна застосовувати усім, хто вважає їх для себе актуальними. Щоб дізнатися більше - будь-ласка, дивіться запис етеру за посиланням нижче.

"Смачно і корисно!" Вебінар Отто Стойки та Ірини Цісар

Щороку 20 жовтня кухарі та кулінари всього світу відзначають своє професійне свято - Міжнародний день кухаря і кулінара. Воно засноване у 2004 році конгресом Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств.
Приготування їжі це унікальний процес, дороговказом якого є рецепт, а далі все залежить, насамперед, від уміння кухаря. У багатьох ця професія дещо помилково найчастіше асоціюється лише з ресторанним бізнесом, бо саме там зосереджені висока майстерність і досвід найкращих представників зазначеного фаху. Фактично, кожен заклад громадського харчування хоче претендувати на те, що саме їхні кухарі най-най-най... З цим можна погоджуватися чи ні, скуштувавши пропоновану їжу.
Прийом їжі для більшості з нас вельми приємне заняття. З’їсти що-небудь смачненьке - це те маленьке свято, яке ми почасти влаштовуємо собі, і не останнє місце в цьому займає кухарське мистецтво. Отже, ми можемо прийти до висновку, що це свято може стосуватися усіх тих, хто любить готувати для себе та родичів чи друзів, опановувати нові страви, експериментувати на кухні. 
Водночас їжа має бути не лише смачною, але і корисною. Хай і не на всі 100%, але і без видимої шкоди для організму. Тож, Публічні бібліотеки Солом'янки пропонують вам пізнавальну інформаційну страву - вебінар Отто Стойки та Ірини Цісар "Смачно і корисно!", присвячений Міжнародному дню кухаря і кулінара.

Книги до Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності

Протягом 24-31 жовтня 2021 року триває Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності, його гасло «Медіаграмотність – каталізатор міжкультурного діалогу».
Ми живемо на стикові культур у глобалізованому суспільстві у добу постправди. Перед нами – велетенський обшир інформації, доступний завдяки інтернету та усім можливим медіа. Ми прагнемо зрозуміти, чим живе цивілізований світ, але часто потрапляємо в інформаційні пастки маніпуляторів.
Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності має об’єднати активістів та просто небайдужих громадян, які вважають медійну та інформаційну грамотність дієвим способом активізації міжкультурного діалогу.
Медійна та інформаційна грамотність, за концепцією ЮНЕСКО, об’єднує три взаємопов’язані комплекси компетенцій:
  • інформаційну грамотність – вміння знаходити, аналізувати, використовувати інформацію;
  • медіаграмотність – вміння отримувати доступ до медіа, а також створювати контент для самовираження та спілкування;
  • технологічну/цифрову грамотність – передбачає вміння користуватись сучасними інформаційними технологіями та програмним забезпеченням з урахуванням усіх можливостей.
Отже, пропонуємо вам попрацювати над власною медійною та інформаційною грамотністю і спробувати отримати відповіді на питання, які перелічені на малюнку, та, можливо, деякі інші. Допоможуть вам у цьому зображені книжки, які можна взяти до прочитання у Центральній бібліотеці Солом'янки на Освіти, 14а

пʼятниця, 22 жовтня 2021 р.

Місцеве самоврядування

Законодавче закріплення місцевого самоврядування в Україні, яке входить до системи публічної влади паралельно з державною владою, стало підґрунтям для соціально-демократичних перетворень і, що найголовніше, ратифікації Європейської Хартії місцевого самоврядування, в якій сформульовано і зафіксовано доктрину та практичний досвід місцевого самоврядування сучасної європейської спільноти.

Прозорість, відкритість та зрозумілість є основними принципами відкритого врядування та створюють основу для впровадження цієї концепції на практиці. Ці три поняття доповнюють один одного і їх роздільна реалізація не принесе бажаних результатів для формування відкритого врядування. Прозорість та відкритість зазвичай реалізуються разом і є ключовими для відкритого врядування. Відкрите врядування - це залучення органів місцевого самоврядування до діалогу з державною владою і громадянським суспільством. Відкритість урядування означає право усіх громадян на доступ до інформації, впровадження політик по забезпеченню прозорості, підзвітності та участі громадян у врядуванні.

Матеріали та статті про кращі ініціативи в царині місцевої демократії можна почитати в періодичних виданнях (як друкованих, так і в електронних)
  • Регіони [Електронний ресурс] // Голос України : газета Верховної Ради України. - Електрон. текст. дані. – Режим доступу : http://www.golos.com.ua/region, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду 12.10.2021.
  • Самоуправління [Електронний ресурс] // Урядовий кур’єр : щоденне видання центральних органів виконавчої влади України. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу : http://surl.li/akeas, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду 12.10.2021.
  • Європейська хартія місцевого самоврядування [Електронний ресурс] // Верховна Рада України : офіційний сайт. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу : http://surl.li/akdvn, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду 12.10.2021.
  • Бородін, Є. Міжнародні стандарти місцевого самоврядування : навчальний посібник [Електронний ресурс] / Є.І. Бородін, С.А. Квітка, Т.М. Тарасенко. – Дніпро, 2019. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу : http://surl.li/akdxd, вільний. - Назва з екрану. – Дата перегляду : 12.10.2021.
  • Величко, В. О. Європейський досвід організації місцевого самоврядування та можливості його застосування в України [Електронний ресурс] / В.О. Величко // Вісник Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу : http://surl.li/akdzl, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду : 12.10.2021.
  • Органи місцевого самоврядування поділились кращими практиками відкритого врядування [Електронний ресурс] // Урядовий портал : єдиний веб-портал органів виконавчої влади України. - Електрон. текст. дані. – Режим доступу : http://surl.li/akdzh, вільний. - Назва з екрану. – Дата перегляду : 12.10.2021.

Децентралізація

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ
– це передача повноважень та бюджетних надходжень від державних органів до органів місцевого самоврядування. Так, щоб якомога більше повноважень мали ті органи, які ближче до людей, де такі повноваження можна реалізовувати найуспішніше.

Децентралізація формує якісно нові зв’язки між регіонами внаслідок вбудовування об’єднаних територіальних громад в систему адміністративно-територіального устрою, що по-новому визначають координацію та підпорядкованість суб’єктів адміністративного устрою.
Розвиток децентралізації має великий потенціал для стимулювання розвитку регіонів, а через нього – розвитку всієї країни.
  • Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»
  • Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні (затверджена розпорядженням Кабміну від 1 квітня 2014 р. № 333-р)
  • Розпорядження Кабміну від 23 січня 2019 р. № 77-р «Про затвердження плану заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019—2021 роки»
  • Розпорядження Кабміну від 22 вересня 2016 р. № 688-р «Деякі питання реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні»
  • Детальніше ознайомитися з законодавством України щодо реформи децентралізації можна тут : http://surl.li/akdrb
  • Розвиток різних міст і сільських територій України за своїм змістом принципово різняться, і ця різниця зумовлена не тільки вихідним рівнем розвитку, а й особливостями кожного регіону, його виробничою структурою, географічним положенням, виробничою спеціалізацією тощо. Сталий розвиток держави залежить від стану та соціально-економічного розвитку регіонів, що її утворюють.
Пропонуємо вам ознайомитися з ходом децентралізації в Україні.
Матеріали та статті з цієї теми можна почитати, звернувшись до таких джерел:
  • Регіони [Електронний ресурс] // Голос України : газета Верховної Ради України. - Електрон. текст. дані. – Режим доступу : http://www.golos.com.ua/region, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду 12.10.2021.
  • Самоврядування // Урядовий кур’єр : щоденне видання центральних органів виконавчої влади України. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу : https://ukurier.gov.ua/uk/articles/category/samovryaduvannya/, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду 12.10.2021.
  • Регіональні стратегії розвитку на період до 2027 року [Електронний ресурс] // Міністерство розвитку громад та територій України : офіційний веб-сайт. - Електрон. текст. дані. – Режим доступу : http://surl.li/akdtf, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду 12.10.2021.
  • Збірник проектів нормативних актів об’єднаних громад [Електронний ресурс] / А. Ткачук та ін. – Електрон. текст дані. – Київ: Легальний статус, 2016. – 144 с. – Режим доступу : http://surl.li/akdtk, вільний. – Назва з екрану. - Дата перегляду 12.10.2021.
***
  • Громадам треба навчитися розпоряджатися коштами і залучати бізнес : реформа децентралізації змінила світогляд керівників на місцях. Однак попереду ще багато кропіткої роботи, вважає член парламентської групи «За майбутнє» Степан Івахів [Електронний ресурс] // Голос України. – 2021. – 2 жовтня; Доступно також з Інтернету. – Режим доступу : http://www.golos.com.ua/article/351845, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду : 12.10.2021.
  • Кожна область має шукати свої сенси : Громади, на території яких є цінні пам’ятки архітектури, мають активніше розробляти проектно-кошторисну документацію (ПКД), щоб їх об’єкти змогли потрапити у програму Президента «Велика реставрація» [Електронний ресурс] // Голос України. – 2021. - 1 жовтня ; Доступно також з Інтернету. – Режим доступу : http://www.golos.com.ua/article/351761, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду : 12.10.2021.
  • М’ячина, Т. «Ми змогли стати простором нових можливостей, ідей та проєктів» : [інтерв’ю] / Тетяна М’ячина; зап. Володимир Галаур // Урядовий кур’єр. – 2021. – 10 жовтня; Доступно також з Інтернету. – Режим доступу : http://surl.li/akdqx, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду 12.10.2021.
  • Омелянчук, І. А в Боремлі вже приручають сонце. Чи має право на повноцінне життя невелика сільська громада? [Електронний ресурс] / Інна Омелянчук // Урядовий кур’єр. – 2021. - 2 жовтня; Доступно також з Інтернету : http://surl.li/aipts, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду : 12.10.2021.
  • Скрипник, В. Як налагодити діалог між громадами та інвесторами «Інвестуй у Вінниччину» — форум під такою назвою відбувся 21 липня в Козятині з метою налагодження діалогу між ОТГ та інвесторами [Електронний ресурс] // Голос України. – 2021. – 24 липня; Доступно також з Інтернету. – Режим доступу : http://www.golos.com.ua/article/348969, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду : 12.10.2021.
  • Сміян, М. Маємо працювати набагато швидше та ефективніше на всіх рівнях — від уряду і парламенту до кожної громади : Голова Верховної Ради Дмитро Разумков взяв участь у роботі Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України [Електронний ресурс] / Марина Сміян // Голос України. – 2012. - 1 жовтня; Доступно також з Інтернету. – Режим доступу : http://www.golos.com.ua/article/351774, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду : 12.10.2021.
  • Терещенко, І. Задуми втілюються завдяки партнерству : відбулася зустріч Регіонального директора Проекту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» Володимира Аредова та голови Луганської обласної державної адміністрації Сергія Гайдая [Електронний ресурс] / Іван Терещенко // Голос України. – 2021. - 25 вересня; Доступно також з Інтернету. – Режим доступу : http://www.golos.com.ua/article/351492, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду : 12.10.2021.
  • Тьомін, І. Громади чекають на чіткі й зрозумілі правила гри : міські голови налаштовані на конструктивну і плідну співпрацю в питаннях вдосконалення законодавчої бази місцевого самоврядування [Електронний ресурс] / Ігор ТЬОМІН // Голос України. – 2021. – 17 квітня; Доступно також з Інтернету. – Режим доступу : http://surl.li/akdtt, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду 12.10. 2021.
  • Тьомін, І. Передане громадам майно: додаткові можливості чи головний біль : чим стало для новостворених громад передане майно ліквідованих районів — статтею величезних видатків бюджету чи джерелом його наповнення [Електронний ресурс] / Ігор Тьомін // Голос України. – 2021. – 30 вересня; Доступно також з Інтернету : http://www.golos.com.ua/article/351699, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду : 12.10.2021.
  • Чепурний, В. Відбулось перше засідання Ради громад : Голови обласних адміністрації та ради В’ячеслав Чаус та Олена Дмитренко провели перше засідання новоутвореної Ради територіальних громад області [Електронний ресурс] / Василь Чепурний // Голос України. – 2021. – 28 вересня; Доступно також з Інтернету. – Режим доступу : http://www.golos.com.ua/article/351519, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду : 12.10.2021.
  • Чиркін, А. Що пропонує регіонам нова Державна стратегія регіонального розвитку на 2021–2027 роки? [Електронний ресурс] / Антон Чиркін // Українська правда : інтернет-видання. - Електрон. текст. дані. – Режим доступу : http://surl.li/akdty, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду 12.10. 2021.
  • Що включає в себе система місцевого самоврядування [Електронний ресурс] // Мережа сайтів сільських рад : сайт. - Електрон. текст. дані. – Режим доступу : http://surl.li/akebs, вільний. – Назва з екрану. – Дата перегляду : 12.10.2021.

"Руханка-читанка" з Ігорем Якубовським

І знову - грайливе заняття проєкту «Руханка-читанка» у Центральна бібліотека Солом'янки на Освіти,14а! І знов - для вихованців ДДЗ № 623 Солом’янського району.
Тренер-координатор композитор і співак Ігор Якубовський запропонував вихованцям поспівати скоромовки, поплескати і потанцювати під ритмічні музичні віршики Оксани Кротюк, Євгена Гуцала, Людмили Горової, Галини Гук. А бібліотекарка Віра Волинчук прочитала українську народну казку "Лисичка і Журавель".
Далі маленькі грайлики-читайлики відвідали дитячу кімнату та абонемент бібліотеки, пофотографувалися в інста-зоні та й пішли задоволені! 

"Співаймо разом!" з Ігорем Якубовським: українські народні шедеври, сучасні авторські пісні

21 жовтня, традиційно у четвер о 16:00, у Центральній бібліотеці Солом’янки на Освіти, 14а відбувся черговий захід проєкту «Співаймо разом». Наші гості, які вже стали нашими користувачами і гарними друзями, студенти 1-го курсу факультету геодезії Київського Національного університету будівництва і архітектури, а також перевірені часом користувачі та працівники бібліотеки зібралися у затишній актовій залі, щоб доторкнутись до відомих українських фольклорних народних шедеврів, а також сучасних авторських пісень. Це і відома козацька пісня «Ой на горі там женці жнуть», обрядова фольклорна пісня «Горіла сосна, палала», народна пісня «Несе Галя воду» та інші. Окрасою вечора були відомі та зовсім нові авторські пісні «Червона рута», «Два кольори», «Гуцулко Ксеню», «Що ти робиш зі мною, осене?!» та інші.
Молодь, озброївшись смартфонами і нагугливши тексти пісень, підспівувала - і це прекрасно!
Мета проєкту - відновити наші добрі пісенно-музичні традиції, які завжди були і є міцним фундаментом і надійною опорою на шляху розвитку української ментальності ідентичності, неповторності, національної приналежності. Українська пісня, фольклор є важливим складовим аспектом просвітницької роботи з усвідомленням широкого практичного використання української мови, є важливим аспектом формування українськомовного простору.

Пеле

ПЕЛЕ. Бразильський футболіст, нападник, який грав за клуби "Сантос" і "Нью-Йорк Космос" та який провів 92 матчі і забив 77 голів у складі збірної Бразилії.
Секрет майстерності знаменитого футболіста криється не тільки в його феноменальних фізичних даних, але і величезному працьовитості. Надзвичайно обдарований від природи, він, однак, багато часу приділяв відпрацюванню футбольної техніки. А ще його відрізняло гольове чуття, виняткова інтуїція і тонке розуміння гри.
Пеле — єдиний футболіст у світі, який тричі ставав чемпіоном світу як гравець. Він є учасником чотирьох чемпіонатів світу, найкращим гравцем чемпіонату світу 1970 року, найкращим молодим гравцем чемпіонату світу 1958, футболістом року в Південній Америці 1973 року, двічі членом символічних збірних чемпіонатів світу, дворазовим володарем Міжконтинентального кубка і Кубка Лібертадорес, переможцем Суперкубка міжконтинентальних чемпіонів, десятиразовим чемпіоном штату Сан-Паулу, чотириразовим переможцем турніру Ріо-Сан-Паулу в складі «Сантоса». Пеле - кращий футболіст XX століття за версією футбольної Комісії ФІФА; по голосуванню на офіційному сайті організації Пеле — другий футболіст в XX столітті. Є кращим спортсменом XX століття за версією Міжнародного Олімпійського комітету.
За опитуванням IFFHS займає перше місце серед кращих футболістів світу XX століття. Посідає перше місце серед кращих гравців XX століття за версією журналу World Soccer. Посідає перше місце серед кращих гравців XX століття за версією France Football. Займає друге місце в історії чемпіонатів світу за версією газети Таймс. Входить в ФІФА 100.
Пеле - член символічної збірної кращих гравців на всіх чемпіонатах світу за версією ФІФА, член символічної збірної кращих гравців в історії Південної Америки. Є одним зі 100 найбільш впливових людей світу за версією журналу Time.
У 1995-1998 роках обіймав посаду міністра спорту Бразилії.


вівторок, 19 жовтня 2021 р.

«Виплекати в собі жінку: чути голос роду чи шукати себе?». Творча зустріч із Світланою Ткаченко

19 жовтня в Бібліотеці на Освіти, 14а відбулась творча зустріч з письменницею Світланою Ткаченко та презентація її роману "Потойбічниця".

Творчий післясмак від зустрічі із письменницею - багатосенсовість! Надто багато важливих речей проговорено сьогодні, аби видихнути їх усі по завершенні презентації роману «Потойбічниця»!
Авторка, яка має три дипломи про вищу освіту і розуміється на становленні дорослої особистості, дозволяє своїм героїням (жінкам) помилятися, робити або не робити власний вибір, аналізувати невдалі попередні рішення і шукати шляхи виходу з обставин, з величезним теплом доносить до читача значимість родинної історії і водночас нагадує про можливість захиститися від її впливу. Багатьох жінок - і переважно у період особистісної кризи - починає навідувати відчуття власного роду. Ба більше - духовна підмога приходить звідти, звідки зовсім не чекав. А часом і зі сну, химерними підказками, які не дають спокою і хочуть, щоб їх розгадали.
Отже, про те, чого шукає жінка, про рецепт(и) жіночого щастя, про важливість стороннього авторитету у жіночому бутті, про історію написання роману та багато іншого плідно і світло спілкувалися сьогодні з авторкою Світланою Ткаченко. Хто не встиг до нас - дивіться у запису!



Нагадуємо: роман "Потойбічниця", опублікований та вперше представлений цьогоріч на Книжковому Арсеналі у проєкті «Нова Хвиля ХХІ» видавництвом Фенікс та Літературною агенцією OVO, вже доступний до прочитання у Центральна бібліотека Солом'янки на Освіти,14а! Щоб замовити, скористайтеся електронним каталогом: https://cutt.ly/pRjBR68

субота, 16 жовтня 2021 р.

Правоосвітній вебінар із Антоніною Загурою

Публічні бібліотеки Солом'янки у співробітництві з Правобережним київським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели черговий правоосвітній вебінар, цього разу на тему «Примусове відчуження земельних ділянок та інших об'єктів нерухомого майна з мотивів суспільної необхідності. Порядок відчуження. Судова практика»
Підвищувати правову обізнаність щодо змін у земельному законодавстві України традиційно допомагала начальник відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Центру - Антоніна Загура.

День українського козацтва

До Дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва ми підготували для вас цікаву вікторину про козаків. 

 
Нам досить складно рекомендувати якесь одне тематичне видання з-поміж великої кількості якісної літератури у нашому фонді про добу козаччини. Позаяк, шляхом випадкового вибору, пропонуємо роман неперевершеного Василя Шкляра «Характерник».

Творча зустріч із народною художницею Мариною Соченко

Напередодні 14 жовтня в Центральній бібліотеці Солом'янки на Освіти, 14а відбулася непересічна подія — жива зустріч із Мариною СОЧЕНКО, народною художницею, заслуженим діячем мистецтв України, волонтером.
Як сказали учасники зустрічі: "Важко дібрати потрібні слова, щоб описати усю бурю емоцій від спілкування. Цій мисткині дано пробуджувати націю. Це людина-віха, людина-сутність, людина-пам’ять, людина-літопис. Спілкування із нею наснажує!"
Про загадкову всеприсутність митця у долі свого народу, про довоєнне життя та його цінності, про вміння бути поряд, про Майдан, про війну на Сході України, про мудрість світоча, яка твоєю мудрістю, про досвід в очах воїна, який стає твоїм досвідом, про біль материнського серця, який стає твоїм болем - про все це говорили сьогодні...
І все це — живе, унаочнене, переосмислене та неймовірно близьке... Дивіться на фото, на яких майстер ніби відходить убік, і разом із усіма споглядає свої картини, свою добу, свій прекрасний і сильний народ.

Ось вона, українська незламна порода!
Задача бібліотекарів полягає в тому, щоб допомагати суспільству наводити фокус на своїх митців та нагадувати йому про шляхетність і культуру шанування і взаємодопомоги. Бо у звичайному житті художники — такі самі люди. Просто вони усвідомлюють власну відповідальність перед добою і вже не можуть інакше.
Цінуймо, допомагаймо, дякуймо їм!
Як подякувати, як висловити своє захоплення мисткинею, людиною із фантастичним вмінням бути поряд зі своїм народом? Тільки так - від усього серця!
Отже... Берегині України, Народній художниці Марина Соченко, її незламній Україні і кожному, хто пройшов крізь її велике серце, присвячуємо цей невеликий відеодарунок (ідея та поезія - Тетяна Яровицина). 

четвер, 14 жовтня 2021 р.

Про що пишуть воїни. Воєнна поличка на Освіти, 14а

В Україні точиться війна, забираючи тисячі життів. Сотні тисяч людей стали на захист Вітчизни і твердо тримають оборону територіальної, ментальної, культурної цілісності України.

Воїни здобувають важкий життєвий історично-важливий досвід, і нікому невідомо, скільки їм довелося пережити. Деякі з них пишуть книжки в надії достукатися до сердець співвітчизників, у власний спосіб пояснити їм, за що ж воюємо: яка ціна утвердження національної ідентичності і чому ніколи не варто про неї забувати.

Ми, як культурна установа, місією якої є плекання пам’яті, дбайливо зберігаємо їх, щоб наші читачі мали змогу доторкнутися рукою і серцем до новітньої української мілітарної літератури, осмислити здобуті знання і зробити власні висновки. А тому сформували тематичну поличку "Про що пишуть воїни" з книжками про сучасну російсько-українську війну, авторами яких є як учасники бойових дій, волонтери, журналісти, письменники, так і наші сучасники, не пов’язані з літературним процесом.

Нижче пропонуємо перелік книжок з воєнної полички, наявних у ЦРБ імені Ф. Достоєвського станом на жовтень 2021 року (як документальних, так і художніх).

АВТОРСЬКІ КНИЖКИ:

(Список авторських книжок подається в алфавітному порядку за прізвищем автора та за роком видання, * ч/з - книжки з читальної зали).

А

Асєєв Станіслав “В ізоляції. [Дописи про Донбас] : збірка статей” (2018)

Афанасьєв Геннадій “Піднятися після падіння” (2019)

Б

Бабченко Аркадій «Війна : [збірка нарисів]. Т. 1; пер. з рос. Тамари Клюкіної» (2018)

Березовець Тарас “Анексія. Острів Крим : хроніки “гібридної війни” : [головне дослідження захоплення півострова]” (2015, 2016)

Бик Олекса “Вірші на руці : поезії” (2017)

Билина Петро “Війна кличе. Стань переможцем! : нотатки на полях російсько-української війни. ч. 1 : [повість]” (2016, 2017)

Бондаренко Станіслав “Письменники про україно-російську війну : публіцистичні роздуми” (2016)

Брест Мартин “Пехота” (2017, 2019)

Бульба Владимир “Фронтовые байки” (2019)

Бурлакова Валерія “Життя P.S.” (2018)

Бутченко Максим “Художник войны : [роман]” (2015)

Бутченко Максим “Три часа без войны” (2016)

В

Вакуленко-К Володимир “УБД-реінкарнація : контрлітературний коктейль поезій” (2017)

Вдовиченко Галина “Маріупольський процес : роман” (2015)

Вдовиченко Олександр (позивний "Словян") “Записки комбата: роман” (2021

Вільчинський Олександр “У степу під Авдіївкою” (2019)

Вовк Ірина, Бура Дар’я “Ізоляція. Таємні в’язниці Донбасу в оповідях врятованих від тортур та смерті” (2020)

Вовк Ірина “На щиті. Спогади родин загиблих воїнів : [у 3 т. Т. 1]. Іловайськ (2020)

Вовк Ірина “На щиті. "Спогади родин загиблих воїнів : [у 3 т. Т. 2]. Донецький аеропорт” (2020)

Вовк Ірина “На щиті. Спогади родин загиблих воїнів : [у 3 т. Т. 3]. Дебальцеве” (2020)

Наталка Ворожбит “Погані дороги : [п’єса]” (2021)

Г

Головченко Володимир “Гібридна війна Росії проти України : історико-політичне дослідження” (2016), ч/з

Горіха Зерня Тамара “Доця : роман” (2019)

Горовий Руслан “Казки на ніч : оповідки” (2015, 2016)

Горький Лук, Бристош Ф. “Ангелы на песке” (2019)

Горький Лук, Маслов Костянтин “Так воювать ніззя”; пер. з рос. Андрій Гончарук-Молодший (2019)

Горький Лук, Маслов Костянтин “Гіркі казки”; пер. з рос. Андрій Гончарук-Молодший (2020)

Гридін Сергій “Сапери : повість” (2017)

Гуменюк Борис “100 новел про війну” (2018)

Гуменюк Борис “Блокпост : вірші, новели, публіцистика” (2016)

Д

Дацюк Галина “Одна з нас : незагублені історії” (2020)

Довгань Маргарита “Шпитальні нотатки. Лютий 2015 р. – березень 2018 р.” (2018)

Ж

Жадан Сергій «Anarchy in the Ukr : [роман ; Луганський щоденник : нарис]» (2016)

Жадан Сергій “Інтернат : роман” (2017)

Жадан Сергій, Карпа Ірена “Волонтери. Мобілізація добра : збірка” (2015)

Жолдак Богдан “Лицарі фортуни : кіноповість” (2016)

Жолдак Богдан “УКРИ : бойова проза” (2015)

З

Задорожна Олена «Той, що зумів воскреснути: поезії» (2015)

Запека Віталій “Цуцик : антивоєнний роман ” (2019)

Запека Віталій “Герої, херої та не дуже”: воєнно-сатиричний роман (2020)

Зелінський Андрій “На ріках Вавилонських… : кілька думок про повернення” (2016)

Зима Василий «Кровь желто-синего цвета : [сборник стихов]» (2014), ч/з*

Зиненко Роман “Иловайский дневник” (2016)

Зіненко Роман “Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії. ч. 1: 7-24 серпня 2014 року” (2019)

Зіненко Роман “Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії. ч. 2: 25-31 серпня 2014 року” (2019)

Зінич Євген «Волонтерські щоденники» (2020)

І

Івченко Владислав “2014” : [роман]. Ч. 1 (2015)

Івченко Владислав “2014” : [роман]. Ч. 2 (2015)

Ілюха Юлія “Східний синдром : роман” (2019)

Ірванець Олександр «Пісні війни: вірші останніх років» (2014)

Іськова-Миклащук Олена “Небо в окопах : поезії” (2016)

Іськова-Миклащук Олена “Світло на дні бліндажа : поезія” (2019)

К

Кабанов Александр “На языке врага : стихи о войне и мире” (2017)

Карпенко Олександр “2013-2015. На межі : хроніка полум’яних літ” (2015) — ЦРБ імені Ф. Достоєвського

Кириченко Андрій “Це наша правда: фронтові поезії” (2018)

Кириченко Андрій “Гільзи в кишені: поезії” (2019)

Кириченко Андрій “Крига ангельських крил: поезії” (2021)

Клименко Олександр “Фронтовий альбом = Frontline album : [фотоальбом]” (2016)

Котлярчук Андрій “Добровольці. Доба героїв = The Volunteers. The age of Heroes : [альбом]” (2019)

Криштопа Олег “Про мертвих, живих і ненароджених. Герої (не)війни” (2016)

Кромпляс Олесь «Промка = Promka. Фотопроект про події на промзоні містечка Авдіївки та його захисників = The photo series the events happening in the industrial area of Avdiivka and about its defenders : [фотоальбом]» (2017), ч/з*

Кульчицький Станіслав “Кримський вузол” (2019)

Курков Андрій “Війна : [Щоденник Майдану на війні ; Сірі бджоли]” [пер. з рос. В.С. Бойка, К.П. Ісаєнко] (2019)

Куркуль Беата «Завжди на захисті : [альбом] = Any time ready to defend» (2019), ч/з*

Кушнір Богдан “На лінії зіткнення. Любов і ненависть : роман” (2018), ч/з

Кущ Павло “Чотири нявкісти і він : повість” (2016) —

Л

Лимич (Войнарович) Анна “Революція Гідності. Війна : книга-пам’ять” (2015)

Лойко Сергій “АД (Аеропорт Донецьк) 242. Історія мужності, братерства і самопожертви” (2016)

Лойко Сергій “Аеропорт : головна книга про війну, якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали : роман” (2015, 2017)

Лойко Сергій “Рейс : [роман-триллер]” (2017)

М

Магда Євген «Гібридна агресія Росії: уроки для Європи» (2017) *

Макеєв Валерій “100 днів полону, або Позивний “911” : [книга-сповідь волонтера]” (2015, 2016)

Мамалуй Олександр “Воєнний щоденник (2014 – 2015)” [пер. з рос. Є. Тарнавського] (2018, 2019)

Матіос Марія “Приватний щоденник. Майдан. Війна…” (2015)

Миронова Вероника “Люди Донбасса. Жизнь сначала” (2015, 2016)

Михайлишин Ігор “Танець смерті. Щоденник добровольця батальйону “Донбас” (2019)

Михайлишин Ігор «Фуга "119". В тональності полону» (2020)

Музыка Максим «Зоран: Всем тем, кто верит, но не ждет: [стихотворения]» (2016)

Мулік Василь «Congo-Донбас. Гвинтокрилі флешбеки»

Муравський Дмитро «Через війну. Погляд волонтера: [фотокнига]» (2017), ч/з*

П

Патола Володимир “Грань : [збірка поезій]” (2016)

Патрік “Герої сучасності” (2019), ч/з

Патрикаракос Дейвид «Війна у 140 знаках. Як соціальні медіа змінюють військові конфлікти ХХІ століття» [пер. з англ. І. Рудько] (2019)

Петренко Максим “Спокійної ночі : [роман-щоденник]” (2019)

Піддубний Василь “Козацькі байки діда Василя” (2018)

Піддубний Василь Словник солдатського сленгу своїми словами (2019)

Піддубний Василь “Історії” (2020)

Подобна Євгенія “Дівчата зрізають коси : книга спогадів” (2018)

Положій Євген «П’ять секунд, п’ять днів : роман» (2016)

Положій Євген “Іловайськ : розповіді про справжніх людей” (2017, 2018)

Попик Артем “ПроКотел та інші оповідки” (2020)

Пузік Валерій “Моноліт : збірка оповідань” (2018)

Р

Рафєєнко Володимир “Довгі часи (міська балада) : роман”; пер. з рос. М. Кіяновської (2017)

Рафєєнко Володимир “Мондегрін : пісні про смерть і любов” (2019)

Розлуцький Назар “Нотатник мобілізованого” (2019)

Розлуцький Назар “Прочани : вірші” (2019)

Рущенко Ігор «Війна цивілізацій: анатомія російсько-українського конфлікту : [монографія]» (2020)

С

Семенченко Марія “Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв” (2016)

Сергацкова Екатерина “Война на три буквы. [Между внутренним конфликтом и внешним вмешательством] : хроника противостояния в репортажах и свидетельствах очевидцев” (2015)

Сорд Влад “Безодня : збірка оповідань” (2019)

Сорд Влад “+++ : темна поезія” (2019)

Стеблюк Всеволод “Синдром АТО. Нотатки “Айболіта” (2017)

Стомина Оксана, Украинцев Олег “По живому. [Околовоенные дневники] : [сборник стихотворений]” (2016)

Сурженко Маргарита “АТО. Історії зі Сходу на Захід” (2014)

Сурженко Маргарита “Нове життя. Історії з Заходу на Схід” (2015)

Т

Талан Світлана “Оголений нерв : роман” (2015)

Талан Світлана “Повернутися дощем : роман” (2016)

Талан Світлана “Я захищу тебе… : роман” (2019)

Тимчук Володимир “Вогнити! Вижити! Перемогти! : [поезії]” (2017)

Титечко Василь «Прострілені весни» (2018), ч/з*

Тихий Володимир, Валерій Пузік “Наші котики. Бліндаж” (2020)

Тітко Ілля “Формула крові” : [книга спогадів] (2019)

Ткач Микола “Час любові і болю : поезія” (2016)

Торба Валентин “Я – свідок. Записки з окупованого Луганська” (2015, 2016)

Трофимович Васіліса “Любов на лінії вогню : [оповідання]” (2016)

Тыра Юрий “Дороги к счастью : круизно-волонтёрские заметки” (2017)

У

Ухачевський Сергій “Казка старого мельника” (2015)

Ф

Фімін Геннадій “Доброволець “Сумрака” : правда про війну” (2016)

Х

Хаммоуда Наталія “Соло надірваних струн. т. 1. Львівщина : [новели]” (2019)

Харченко Геннадій “Щоденник артилериста” (2019)

Ц

Цаплієнко Андрій «Стіна : роман», пер. з рос. Сергія Осоки (2018)

Ч

Чех Артем “Точка нуль : збірка есеїв” (2017, 2018)

Чорна Оксана “Позывной Кассандра: ЛЕТО-2015 : [роман]” (2019)

Ш

Шевченко Артем «Слов’янськ. Початок війни» (2020)

Шила Анна “Жінка війни : [оповідання]” (2018)

Shyla Anna «Woman of War : [story]» (2019)

Шкляр Василь “Чорне Сонце : збірка” (2015, 2016, 2019)

Щ

Щербак Юрій “Україна в епоху війномиру : книга підсумків і пророцтв” (2020)

Я

Якимчук Любов «Абрикоси Донбасу : поезії» (2015)

Якубова Лариса “Русский мир” в Україні: на краю прірви” (2018)

Якубова Лариса «Євразійський розлам. Україна в добу гібридних викликів» (2020)

Яровицина Тетяна «Тендітна сила : збірка поезій» (2017)

Яценко Юрій “Політ в’язня” (2019)


КОЛЕКТИВНІ ЗБІРНИКИ, ІНТЕРВ’Ю:
(книжки розташовані за назвою в алфавітному порядку та за роком видання в межах однієї серії)

В

“В дитячий світ прокралася війна”, колектив авторів, ред.-упоряд. О. Макарчук (2018)

“Вторгнення в Україну : хроніка російської агресії”, колектив авторів: Тимчук Дмитро, Карін Юрій, Машовець Костянтин, Гусаров Вячеслав (2016)

Г

“Героям слава! : розповіді для дітей про героїв фронту і тилу” , упоряд. Давидова Оксана (2015, 2016)

“Голос війни : історії ветеранів”, упоряд. Ганжа Леся (2017)

Д

“Добровольчі батальйони : [історія подвигу батальйонів, що врятували країну]”, упоряд. Шевченко Артем (2017), ч/з

І

“Історія десантно-штурмових військ Збройних сил України / Слободянюк Михайло, Олег Фешовець ; Центр українських військових традицій і патріотичного виховання Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти та науки України ; Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного ” (2019)

К

“Крим по-українськи : [веселі та сумні історії : новели]“, упоряд. Тонюк Антось (2015)

Н

“Неоголошена війна : невідомі факти і хроніки АТО”, колектив авторів: О. Каліновська, О. Криштопа, Є. Назаренко, В. Трохимчук, Д. Феденко (2016), ч/з

“Нескорені : інтерв’ю із Героями АТО”, книга 1 [історії бійців АТО, біографії], авт-упоряд. Розуменко Валентина “ (2016)

“Нескорені” кн. 2, [історії бійців АТО, біографії], авт-упоряд. Розуменко Валентина (2019)

О

“Обличчя українського солдата” [фотоальбом], упоряд. ... (20...), ч/з*

П

“Переселенці. Люди, які не загубили себе”, упоряд. Ославська Світлана (2016)

“Пісні нескорених війною. Частина І", колектив авторів, ред.-упоряд. Ю.Стеценко (2020)

«Пункт дислокації Донбас : [фотокнига]» / Г. Терянік, Ю. Величко (2020), ч/з

Р

“Рядки з передової. Антологія поетів, опалених війною“, упоряд. Задорожна Олена, Пантюк Сергій (2018)

«Рабство у генах лікують повстаннями : [збірка віршів]» Наталія Крісман, Роман Лесюк (2016)

С

“Саур-Могила : военные дневники” , колектив авторів: Пальваль Андрей, Музыка Максим (2016)

“Савур-Могила : військові щоденники”, колектив авторів: Пальваль Андрій, Музика Максим, Потєхін Петро [пер. з рос. С. А. Заяць] (2017, 2019)

«Світова гібридна війна: український фронт» / за ред. Володимира Горбуліна; Національний інститут стратегічних досліджень (2017), ч/з

“Слово про війну : [збірник оповідань]”, ред. В. Піддубний (2018)

“Слово про війну 2. 4.5.0.” : [збірник оповідань], ред. В. Піддубний (2018)

Т

«Триста років самотності: український Донбас у пошуках смислів і Батьківщини» / Станіслав Кульчицький, Лариса Якубова (2016)

У

“Усна історія російсько-української війни” (2014-2016 роки). Вип. 2. 55-а окрема артилерійська бригада, ред. Г. Васильчук, В. Мороко (2016)

середа, 13 жовтня 2021 р.

"Співаймо разом". Вечір спогадів про Дмитра Луценка

12 жовтня у Центральній бібліотеці Солом'янки на Освіти, 14а відбувся вечір пісень і спогадів про незабутнього Дмитра Луценка. З нагоди 100-річчя від дня народження великого українського пісенного майстра звучали безсмертні хіти «Пісня про Київ», «Осіннє золото», «Мамина вишня» на його слова, а також пісні, які створені протягом останнього періоду «Сивини, сивини…», «Коли ти зі мною» та інші. Зустріч відбулася у рамках проєкту "Співаймо разом" із Ігорем Якубовським.
У заході взяли участь педагоги музичної школи №33 імені Володимира Пухальського - викладачка по класу вокалу Смілянська Олена Іванівна, концертмейстер Серженко Максим Петрович та їхні вихованці Ігнатенко Катя та Смілянський Назарій і порадували усіх чудовим естрадним виконанням відомих українських пісень.
У другій частині до нас завітали студенти першого курсу Київського національного університету будівництва та архітектури! Крім традиційних співів, спілкувалися про багатьох видатних постатей та осягали потужний культутрний спадок! Щиро дякуємо їхньому невтомному педагогові пані Марії Сметанській!
Дякуємо всім учасникам! Було тепло, різнопланово, багатоголосо!

понеділок, 11 жовтня 2021 р.

Книжкові поради до Всесвітнього дня боротьби з ожирінням

Сьогодні, у Всесвітній день боротьби з ожирінням пропонуємо вам книжки, адресовані всім, хто хоче бути здоровим і подолати недугу, налагодивши здорове і смачне харчування, і скоригувавши свій режим дня. Шанувальникам корисної їжі та напоїв у нагоді може стати програма 10-денного очищення зеленими смузі, вона запустить процес схуднення, підвищить тонус організму, покращить пам'ять і загальний стан здоров'я. Людина на 100% буде здоровішою, зробить своє життя щасливішим, якщо дослухатиметься до природи і щодня споживатиме те, що вона так щедро дарує.
Центральна бібліотека Солом'янки на Освіти,14а завжди поряд і готова вам допомогти стати кращою версією себе!

Кувшинова Юлия "Не хочу быть толстой"
В основі книги - поради професійних дієтологів, тренерів і косметологів, які розробляють програму схуднення спеціально для учасників телешоу. Поради Юлії перевірені на особистому досвіді.

Ільїна Світлана "Здоров'я на вашому столі"
Книга відомого лікаря Світлани Ільїної адресована всім, хто хоче бути здоровим і подолати недугу. Розділ "ожиріння" допоможе налагодити здорове і смачне харчування і не набирати ваги. Людина буде здоровішою, зробить своє життя щасливішим, якщо щодня споживатиме те, що дарує природа.

Сміт Джей Джей "Зелені смузі"
Програма 10-денного очищення зеленими смузі запустить процес схуднення, підвищить тонус організму, покращить пам'ять і загальний стан здоров'я. За допомогою рекомендованої автором програми ви зможете: схуднути за 10 днів на 4,5 - 7 кг; прибрати з тіла, зокрема з живота, непіддатливий жир; навчитися вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися; привчити себе до корисної їжі...

Твардовская Ирина "Как стать здоровой и счастливой"
Книга буде корисна в першу чергу тим, хто прагне схуднути, але не вірить у свої сили. Вона допоможе побороти страх починань. Особиста мотивація. Ефективні методи усунення целюліту. Ефективний способи корекції фігури. Рекомендації збалансованого харчування.
Реальні історії фантастичного схуднення.

Аткинсон Кетрин "7-дневная диета: сжигание жира"
Ви додали один-два розміри? Ніяких хвилювань - це легко виправити! Вам не доведеться рахувати калорії або робити щось складне. Меню на сім днів і ви одразу відчуєте, як вага знижується. Більше того, ви зможете так часто їсти, як тільки захочете, а вага все одно буде знижуватися.

"Хрестики-нулики". Майстер-клас Оксани Молчанової

Центральна бібліотека Солом'янки на Освіти, 14а отримує багато позитивних відгуків щодо наших майстер-класів - як онлайн, так і оффлайн. 
Отже, ми продовжуємо розвивати проєкт заняття з в'язання гачком і спицями. На цьому відео наша колега та майстриня Оксана Молчанова покаже як зв'язати поле для дитячої розвиваючої гри "Хрестики-нулики".



четвер, 7 жовтня 2021 р.

"Мандри як вагома складова психічного здоров’я": вебінар Отто Стойки та Ірини Цісар

Вкотре до етеру на спілкування щодо актуальної тематики Публічні бібліотеки Солом'янки запросили знаних фахівців - Отто Стойка, лікаря-методиста Центру громадського здоров'я МОЗ України, канд. мед. наук та Ірину Цісар, психологиню Київського міського центру соціальних служб.

Спілкуємося про мандри як спосіб самонаповнення і розради від життєвих проблем. Фахівці поділилися власним досвідом подорожей та відповідного дозвілля, розповіли про фізичні та психологічні багатоаспектні переваги даного виду активності. 
Протягом етеру також на екрані з'являється загадковий гість. Але хто це - ви побачите переглянувши відеозапис вебінару.

Міжнародний день листоноші

7 жовтня світ відзначає Міжнародний день листоноші. В сучасному світі ця професія залишається дуже важливою і необхідною. В невеличких містечках чи селах пошта є основним засобом зв'язку зі світом, а листоноша чи не єдиним співрозмовником для самотніх чи літніх людей. Що ще відомо про листонош - в нашій сьогоднішній вікторині.



Усім шанувальникам справжніх гострих відчуттів пропонуємо любовний трилер-бестселлер Джеймса Кейна «Листоноша завжди дзвонить двічі». Читається на одному диханні!

середа, 6 жовтня 2021 р.

Осіннє Рандеву на Освіти, 14а

Планували осіннє рандеву в Центральній бібліотеці Солом'янки на Освіти, 14а, а вийшов осінній катарсис! Дякуючи цілющій силі української поезії та завдяки нашим колегам - невгамовному творцю Ігорю Якубовському і щирій поціновувачці вітчизняного поетичного спадку Тетяні Яровициній, ми учора відчули посткарантинне переродження. І зрозуміли, що за ці два непрості роки добре навчилися цінувати життя у всіх його проявах.
Вірші, пісні... Красиві юні обличчя навпроти, відгук в очах, щирі аплодисменти... Це справжнє життя, якого так бракувало останнім часом! На вечорі звучали «осінні» вірші класиків української поезії Євгена Гуцала, Івана Драча, Василя Стуса, Василя Симоненка, Ірини Жиленко, Ліни Костенко майстрів слова Анатолія Кичинського, Надії Гуменюк, Інни Ковальчук, Тетяни Лавинюкової та молодших українських поетів Вікторії Шевель, Наталії Данилюк, Олександра Козинця, Сашка Обрія, у виконанні Тетяни, із невеличкими вкрапленнями фрагментів життя і світогляду авторів, та глибокі різножанрові пісні співака і композитора Ігоря Якубовського на вірші Олександра Олеся, Ліни Костенко, Анатолія Тарана, Тетяни Яровициної (що стало для неї величезною несподіванкою - попри умовний сценарій, інтрига трималася до останнього). І так - книжки майже всіх цих авторів можна взяти у нащій бібліотеці!
І головне: яка насолода – працювати для юних просвітлих облич, які з подивом виходять назустріч поетичним рядкам! «Ну що б, здавалося, слова…» Щиро дякуємо педагогу Марії Іванівні Сметанській - викладачці української мови та літератури КНУБА, яка подарувала нам справжнє свято, запросивши до «Осіннього рандеву» цю золоту молодь! Її талант неоціненний. Вклоняємося і сподіваємося на міцну подальшу дружбу!
Дякуємо за чудові світлини Ігору Рубцову!