29 жовтня о 15:00 відбулася онлайн-зустріч із головним редактором укотре відродженого часопису «Культура і життя», краєзнавцем, науковцем Євгеном Букетом. Говорили про сучасне видання «КіЖ», де командою однодумців висвітлюється життя українського кіно, театру, мистецтва, літератури і музики; розповідається про буття бібліотек та культурних центрів; значна увага приділяється ідентичності українців, зв’язку минулого і майбутнього: історії, краєзнавству; акцентується увага на яскравих явищах сьогодення – нових виданнях, арт-проєктах, фестивалях та клубах.
Сторінки
- Головна сторінка
- Проєктна діяльність
- Що цікавого почитати
- Читач радить прочитати
- Відеоказки
- Віртуальні виставки
- Події в літературі
- Літературний кросворд
- Віртуальна гра "Правда / Неправда"
- Віртуальні вікторини
- Віртуальні вікторини - 2022-2024
- Книга оживає
- Віртуальне інтерв'ю
- Буккросинг
- Афоризми
- Правила користування
- Контакти
- Архів віртуальних довідок
- Хаб цифрової освіти
пʼятниця, 30 жовтня 2020 р.
четвер, 29 жовтня 2020 р.
Як захистити себе в Інтернеті
27 жовтня о 15:00 відбувся правоосвітній вебінар у партнерстві з Правобережним київським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Онлайн-зустріч провів директор Центру Сергій Бреус. Тема зустрічі «Захист прав людини в Інтернеті».
середа, 28 жовтня 2020 р.
"Україна в жорстоких обіймах війни" - онлайн-перегляд літератури до Дня визволення України від фашистських загарбників
Питання про участь України в Другій світовій війні є важливим для українського суспільства. Дата визволення України віддаляється у часі. Відходять у вічність її солдати і хранителі пам'яті про неї. У Вас є унікальна можливість ознайомитися з літературою, що допоможе глибше зрозуміти розмах і масштабність подій, які відбувалися на теренах України під час цієї найстрашнішої і найкривавішої війни в історії людської цівілізації.
У виданні представлено матеріали про причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій в історії українського народу XX століття – Другу світову війну. У запропонованій книзі проаналізовано події, що відбувалися на території сучасної України, або були пов'язані з діяльністю українців, починаючи від проголошення Карпатської України у березні 1939 p., і завершуючи подіями на Далекому Сході у вересні 1945 р. У праці описуються війна, організація самооборони, буденне життя під різними окупаційними режимами, національно-визвольна боротьба українців та ідейно-політичні лінії розколу в середовищі українських націоналістів. Велику увагу приділено питанням історії Другої світової війни, участі українців у радянсько-фінській війні, в радянсько-німецькій війні, в українсько-польському конфлікті, висвітлюється боротьба за Українську Самостійну Соборну Державу. Особливе місце у книзі відведено вкладові українців у розгром нацистської Німеччини.
Ця книга продовжує серію видань, які присвячені найбільш складним періодам вітчизняної історії. Воєнна доба 1939–1945 рр., попри її широке висвітлення, й до сьогодні є часом, який ще потребує свого осмислення.
У збірці вміщено доповіді учасників Всеукраїнської наукової конференції, які висвітлюють місце національної проблематики в ідеології і пропаганді воюючих сторін, проблеми міжнаціональних відносин, історію національно-політичних і національно-визвольних рухів, різні сторони національного життя народів України під час війни. Досліджено також національну політику Радянського Союзу, нацистської Німеччини і держав Східної Європи на українських землях протягом 1930–1950-х років. Окреме місце приділено сучасним рефлексіям подій тих років.
У виданні представлено матеріали про причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій в історії Українського народу ХХ століття – Другої світової війни. В основу праці покладено ідею боротьби українського народу за власну Державу.
У книзі проаналізовано події, що відбувались на території України, починаючи від проголошення Карпатської України у березні 1939 р. і завершуючи подіями на Далекому Сході у вересні 1945 р. (на основі значного масиву матеріалів розглянуто основні аспекти формування історичної пам’яті українського народу про Другу світову війну в сучасній Україні).
Книгу присвячено суперечливим сторінкам минулої війни. Спираючись на новітню українську, російську, англо-американську та німецьку історіографію, автор прагнув дати відповіді на найактуальніші питання Другої світової війни та розкрити роль і місце України в подіях 1939–1945 років.
Основну увагу приділено питанням, які зумовлюють широкий науковий і пізнавальний інтерес у сучасному українському суспільстві: справжні причини Другої світової війни, особливості таємної міжнародної дипломатії, трагедія і подвиг перших років війни, ціна великої перемоги, історичне значення перемоги над нацизмом, українці-герої, проблеми національного примирення, війна як історичний феномен.
Спираючись на фактичний матеріал, маловідомі архівні документи, автори детально аналізують оборонні і наступальні операції, проведені на території України у роки Великої Вітчизняної війни, показують масовий героїзм бійців і командирів Червоної армії у боях за визволення рідного краю від німецько-фашистських загарбників.
На основі аналізу фактичного матеріалу, нових архівних джерел автори розглядують найважливіші операції Червоної армії на території України, що суттєво вплинули на подальший хід Другої світової війни, значною мірою збагатили воєнне мистецтво.
У виданні вперше представлено інформацію про так звані «окупаційні фонди» державних архівів України. Понад півстоліття цей потужний документальний масив був здебільшого засекреченим і недоступним для дослідників. Тож його публікація слугуватиме розширенню джерельної бази дослідження історії Другої світової війни на українських землях, відкриє нові можливості для глибшого і детальнішого вивчення нацистської окупаційної політики, усіх сфер життя населення на окупованій території. Актуалізована інформація допоможе розкриттю маловідомих сторінок історії України 1941-1944 рр. У контексті загальнолюдської трагедії найжорстокішої зі світових воєн, що є важливим також з погляду міжнародного співробітництва в гуманітарній сфері, сприятиме захисту соціальних інтересів і гідності жертв націонал-соціалістського режиму, попередженню загрози тоталітаризму, поширенню взаєморозуміння між народами світу. На сторінках видання можна буде також побачити «обличчя» війни й окупації (боротьбу, побут, руїну, голокост) у фотодокументах, ознайомитися з роздумами сучасних істориків на цю тему.
вівторок, 27 жовтня 2020 р.
"Пробачити неможна забути"
26 жовтня о 15:00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки у рамках проєкту з особистісного розвитку «ReСтарт» відбувся вебінар практичного психолога, КПТ-терапевта, засновника Тренінгової агенції «PRO Trainings» Злати Біневич (@Злата Біневич). Тема обговорення - «Людина, яка не вміє прощати: чим це небезпечно».
понеділок, 26 жовтня 2020 р.
Герої чи "херої"?
24 жовтня о 14:00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбулася онлайн-презентація воєнно-сатиричного роману «Герої, херої та не дуже», («Бук-Друк», 2020) українського письменника, фотохудожника, добровольця, бійця батальйону «Полтава» Віталія Запеки. До речі, за романом «Герої, херої та не дуже» Віталієм Запекою написана п’єса, за якою в Дніпровському національному театрі імені Т. Г. Шевченка у лютому 2020 року відбулася прем’єра вистави «Пригоди НЕбравого вояка Шрамка».
Незагублені жіночі історії
23 жовтня о 15:00 відбулася онлайн-зустріч із журналісткою, письменницею Галиною Дацюк (Галина Дацюк). Зустріч була присвячена незагубленим історіям жінок. Говорили, чому важливо їх збирати. Ішлося про горіння своєю справою, про книжки, які давно стали духовним надбанням України!
Галина Дацюк вислуховує, збирає, архівує, оприявлює у книжках сповіді жінок. Це улюблена тема її професійної діяльності. Щойно в рамках однойменного Культурного проєкту у чернівецькому видавництві «Букрек» за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду вийшла книжка «Одна з нас. Незагублені історії». Книжка презентує 55 історій сучасних жінок, які захищають Україну, пишуть книжки і картини, виборюють паралімпійські медалі, підкорюють Еверест, знімають документальне кіно.
Чому важливо, щоб жіночі історії «не загубилися»? Чим стає записане для героїнь книжок і для авторки? Про це міркували разом під час етеру з Галиною Дацюк, головою Київського Жіночого Центру «Спадщина», лауреаткою літературно-мистецьких премій Івана Огієнка і Софії Русової, авторкою книжок «Ми в історії», «Усна Жіноча історія. Повернення», «Історія однієї фотографії», «Слава Богу за все», «Янголи Небесної Чоти». Вона працювала журналісткою у пресі та головною редакторкою на Українському Радіо Культура.
пʼятниця, 23 жовтня 2020 р.
"ООН - Альянс цивілізації". Інформування до Міжнародного дня Організації Об'єднаних Націй
Організація Об'єднаних Націй (ООН) - глобальна міжнародна оррганізація, заснована 24 жовтня 1945 року на конференції у Сан-Франциско на підставі Хартії Об'єднаних Націй.
👆Декларованою метою діяльності організації є підтримання та зміцнення миру й міжнародної безпеки, розвиток співробітництва між державами світу.
👆Головні органи ООН: Генеральна Асамблея (ГА), Рада Безпеки (РБ), Секретаріат (генеральний секретар обирається Генеральною Асамблеєю за рекомендацією Ради Безпеки на 5 років), Міжнародний суд, Економічна і соціальна рада; Рада з Опіки; штаб-квартира розташована у Нью-Йорку.
👆Члени-засновники - 51 держава (в т.ч. Україна). Станом на 1998 рік ООН нараховувала 185 держав-членів. З 14 липня 2011 року має 193 держави-члени. Західна Сахара та інші маленькі держави не приєднались до ООН через їх невизнання.
👆Організація фінансується з обов'язкових та добровільних внесків від своїх держав-членів, і користується шістьма офіційними мовами: арабська, китайська, англійська, французька, російська та іспанська.
(за матеріалами Вікіпедії).
Головні принципи ООН:
☝ суверенна рівність усіх держав-членів;
☝ вирішення країнами-членами своїх міжнародних спірних питань мирними засобами і так, щоб не загрожувати миру, безпеці та справедливості;
☝ утримання будь-якої держави від загрози силою або застосування сили проти інших держав;
☝ надання державами-членами допомоги ООН в усіх її діях, які здійснюються відповідно до Статуту, й утримання від допомоги будь-якій країні, проти якої ООН вживає заходів превентивного або примусового характеру;
☝ забезпечення дотримання країнами, які не є членами ООН, тих самих принципів, оскільки це необхідно для підтримання міжнародного миру і безпеки;
☝ невтручання у справи, які стосуються внутрішньої компетенції будь-якої держави.
Переважна більшість програм, комісій, спеціалізованих закладів, фондів Організації спрямована на регулювання економічного співробітництва між її членами. Серед спеціалізованих закладів є могутні організації, які беззаперечно керують сьогодні найважливішими сферами міжнародної економіки, - МВФ, Всесвітній банк, Світова організація торгівлі. В структурі ООН є органи, що регулюють міжнародні економічні відносини на галузевому рівні (ЮНІДО, ФАО, ІКАО та ін.), й такі, що координують співробітництво між країнами на регіональному рівні (регіональні комісії ЕКОСОР).
Підбірка книг з даної теми з фонду ЦРБ імені Ф.Достоєвського:
У книзі висвітлюються питання загальних закономірностей діяльності та історії виникнення міжнародних організацій, дається характеристика глобальних організацій за галузевою ознакою, досліджуються регіональні та неурядові економічні організації, а також особливості діяльності України в міжнародних організаціях.
Видання складається із блоків питань та відповідей про Організацію Об'єднаних Націй, а саме: що таке ООН, як працює організація, хто платить за роботу ООН, як ООН сприяє миру та розвиткові і хто працює в ООН. Для полегшення пошуку тої чи іншої відповіді складено покажчик питань.
У навчальному посібнику висвітлюється історія створення і розвитку таких організацій, як Європейський Союз і НАТО, розглядається питання співробітництва з ними України, шляхи її інтеграції в європейські та євроатлантичні структури, перспективи набуття членства в Європейському Союзі, світовій організації торгівлі та НАТО.
У навчальному посібнику розглядаються проблеми і перспективи співробітництва держав у різних міжнародних регіональних спеціалізованих міждержавних організаціях. Проаналізовано функціональну структуру та практичну діяльність маловивчених в українській науці міжнародних організацій.
У навчальному посібнику розглядаються проблеми і перспективи співробітництва держав у різних міжнародних, реґіональних організаціях та міждержавних утвореннях. Проаналізовано функціональну структуру та практичну діяльність маловивчених в українській науці міжнародних неурядових організацій. Репрезентовано міждержавні організації Європейського, Азійсько-Тихоокеанського реґіонів, Північної та Південної Америки, досліджено так звані організації системи ООН, при цьому акцент зроблено на тих, до яких Україна виявляє підвищений інтерес.
четвер, 22 жовтня 2020 р.
Про радянський терор православного духовенства
21 жовтня о 15:00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбулася онлайн-лекція від старшого наукового співробітника Інституту історії України НАН України, кандидата історичних наук Тетяни Євсєєвої (Тетяна Євсєєва). Під час онлайн-зустрічі користувачі отримали відповіді на питання: Чи був радянський комунізм атеїстичним? Чому для ліквідації релігії та церкви обрали багаторічний систематичний терор? Як жилося духовенству України у катастрофі радянської утопії?
середа, 21 жовтня 2020 р.
Комікси - особливий жанр літератури
20 жовтня о 15:00 відбувся літературознавчий огляд про інтермедіальні аспекти сучасної української літератури: комікси, графічні романи, графічні новели із письменницею Тетяною Белімовою.
понеділок, 19 жовтня 2020 р.
Майстер-клас "В'язання сонечок"
Літо вже далеко позаду і сьогодні наша майстриня Оксана Молчанова пропонує повернути його маленьку частинку - зв'язавши для себе або для когось із рідних, знайомих людей маленьке сонечко 🐞, яке буде нагадувати про тепле і сонячне літечко
Хто змінив хід історії України
17 жовтня о 15:00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбулося zoom-обговорення теми «Особистість та її роль в історії України». Дискусія велася за списком 100 великих українців, сформованим 75 лідерами думок для часопису «НВ». Отож було цікаво почути, що думають наші читачі, улюблені автори та інші учасники зустрічі про людей, що змінюють хід історії! Кожен спікер обирав історичну постать зі списку чи поза ним та обґрунтовував свою думку за 5-7 хвилин, чому саме ця людина зіграла позитивну роль в історії України!
Координати zoom-конференції "Особистість та її роль в історії України":
Oct 17, 2020 03:00 PM
Meeting ID: 761 6164 2207 Passcode: 9eg055
Торонто на зв'язку з Києвом
16 жовтня о 15:00 (за Києвом) відбулася онлайн-зустріч із актором та адміністратором Українського драматичного театру «Заграва» (Торонто, Канада), викладачем географії у суботній школі, програмістом, книголюбом Геннадієм Ляшенком (Gennadiy Lyashenko). Поговорили про досвід українського емігранта в Канаді: як імміґрувати до Канади; як влаштуватися на роботу та облаштувати бізнес; як ведеться українській громаді в Торонто; який освітянський процес в українських школах Канади; чим особлива українська культура в Канаді та трішки про політику, економіку й побут українців Канади.
субота, 17 жовтня 2020 р.
Віртуальна виставка-попередження "Не стань жертвою торгівлі людьми!"
"Всі люди народжуються вільними і рівноправними у своїй гідності і правах", "без якої б то не було різниці щодо раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних та інших переконань, національного та соціального походження, майнового, станового чи іншого становища"
(ст. 1, 2 Загальної декларації прав людини)
З-поміж найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, що має багато назв - "біле рабство", "торгівля людьми" тощо. За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. жінок і дітей стають "живим товаром". Будь-яка особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Боротьба з цим видом злочинності вимагає об'єднання зусиль міжнародної спільноти і громадськості кожної країни.
Саме тому, 18 жовтня 2007 року Європейським парламентом був започаткований день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні. ☝ більше 160 000 людей постраждали від торгівлі людьми в Україні з 1991 року;
☝ в Україні близько 50% постраждалих від торгівлі людьми - чоловіки;
☝ четверо з п'яти постраждалих від рабства у світі - жінки.
Пропонуємо віртуальну виставку-попередження "Не стань жертвою торгівлі людьми!"
Викладено питання функціонування загальноєвропейської конвенційної системи захисту прав людини з урахуванням змін, внесених Протоколом № 14, та нових тенденцій розвитку цієї системи. У загальній частині посібника розглянуто особливості конвенційної системи захисту прав людини, а спеціальна частина присвячена висвітленню практики тлумачення та застосування Європейським судом з прав людини окремих конвенційних прав, включаючи і його практику щодо України.
Дане видання є реальним інструментом впровадження в український правопорядок, і передовсім в українське судочинство, Конвенції про захистправ людини і основоположних свобод, практики Європейського суду з прав людини, ще одним практичним кроком до утвердження в Україні верховенства права.
У книзі розкриваються сутність і зміст конституційно-правового статусу людини і громадянина в Україні. Проаналізовано основні права, свободи і обов’язки, висвітлено механізми їх забезпечення. Питання забезпечення прав і свобод людини і громадянина висвітлюються крізь призму міжнародних і європейських стандартів у галузі прав людини.
У посібнику проведено комплексний юридичний аналіз злочинів у сфері торгівлі людьми, розкрито зміст основних елементів їх криміналістичної характеристики та викладені особливості виявлення і розслідування їх початкового етапу. Праця ґрунтується на великій емпіричній базі; подано методичні рекомендації та поради для правоохоронців.
Цей підручник знайомить з правами, свободами і обов'язками громадянина. На його сторінках ви знайдете філософську та правову точки зору на розглянуті питання в різні історичні епохи, познайомитеся з нормативно-правовими актами, які визначали права людини за часів середньовіччя і в наші дні. На основі конституції і сучасного законодавства України розглянуто правовий статус, конституційні права, свободи та обов'язки, міжнародний і національний механізми реалізації прав і свобод людини в Україні в наші дні.
У монографії пропонується авторське бачення кримінально-правових та соціальних проблем торгівлі людьми, зокрема торгівлі жінками, яка є не тільки проблемою в Україні, а й світовою проблемою. Проаналізовано існуючі визначення понять "торгівля людьми" та "торгівля жінками", проведених як у міжнародних документах, так і в національному законодавстві країн світу.
пʼятниця, 16 жовтня 2020 р.
Сортуємо відходи граючись!
13 жовтня о 19:00 відбулася онлайн-зустріч із Наталією Стегній, розробницею настільної гри ЕКО-МЕМО.
А ви маєте звичку сортувати відходи?
ЧАСТИНА 1. Початок етеру тут
ЧАСТИНА 2. Продовження етеру тут
четвер, 15 жовтня 2020 р.
ДІПА
15 жовтня о 15:00 відбулася онлайн-зустріч із Наталією Масловою, представником незалежного видавництва «ДІПА». Головний напрямок діяльності його – видання сучасної української літератури. Зокрема, ДІПА займає одну з ключових позицій у ніші ветеранської літератури про російсько-українську війну. Також має у своєму асортименті дитячі книги і перекладні видання іноземних авторів. Сайт видавництва тут: https://dipa.com.ua/
"Іван Самойлович - гетьман-реформатор": перегляд літератури
Українська Гетьманська держава за роки свого існування мала 17 гетьманів. Усі вони були носіями ідеї незалежної самостійної Української держави. Втіленню цієї ідеї в життя вони присвятили все своє життя, поставивши за мету вибороти звільнення українського народу від панування чужинців. Діяти цим гетьманам довелося в найскладніших, найтяжчих, іноді найтрагічніших для України історичних умовах.
Дмитро Вишневецький прагнув звільнити південні українські степи від панування ханських орд, знищити турецькі фортеці в пониззях Дніпра, а згодом і оволодіти Чорноморським узбережжям. Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа належали до тих постатей, чиїми іменами називають епохи.
☝ Іван Самойлович - гетьман Війська Запорозького, політичний та військовий діяч, реформатор, очільник Гетьманщини Лівобережної України та «Обох боків Дніпра» (від 1674 року). Намагався приєднати до козацьких територій Слобожанщину, але невдало. Закінчив своє життя у засланні внаслідок змови князя Василя Голіцина та частини старшини на чолі з Іваном Мазепою.
вівторок, 13 жовтня 2020 р.
Мілітарна проза - політика чи культура?
13 жовтня о 16:00 відбувся дискурс-круглий стіл «Сучасна мілітарна проза, як культурне явище в українському суспільстві», учасниками якого стали: Максим Петренко, Юлія Оскольська, Марина Рябченко, Ганна Скоріна, Олеся Стужук. Говорили про тексти про війну, хто їх пише, для кого та з якою метою. Чи наближає перемогу у війні на Донбасі мілітарна література? Як впливає проза про війну на менталітет населення України, і чи робить політику культурою?
Земельна ділянка у власність
13 жовтня о 15:00 відбувся правоосвітній вебінар про «Безоплатне отримання земельної ділянки: порядок подачі заяви». Його провела спікер Антоніна Загура, начальник відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Дізнатися, як отримати безкоштовно земельну ділянку в користування в рамках очікування Україною відкриття ринку продажу землі сільськогосподарського призначення, можна в етері.
понеділок, 12 жовтня 2020 р.
Грані роздратування і що з цим робити?
12 жовтня о 19:00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки у рамках проєкту з особистісного розвитку «ReСтарт» відбувся вебінар практичного психолога, КПТ-терапевта, засновника Тренінгової агенції «PRO Trainings» Злати Біневич.
Злата Біневич говорила про наші інстинкти й емоції. Зокрема – про інстинкти самозбереження, виживання та продовження роду й про сім емоцій – страх, сум, відразу, огиду, радість, здивування та агресію. Дізнатися, з чого виростає роздратування та як його позбутися можна в етері.
пʼятниця, 9 жовтня 2020 р.
Юлія Бережко-Камінська: "Відчувати слова, як музику і живопис"
9 жовтня о 19:00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбулася онлайн-зустріч із відомою українською поетесою, журналісткою, членкинею Національної спілки письменників України, очільницею Кабінету молодого автора НСПУ Юлією Бережко-Камінською (Yulia Berezhko-Kaminska). Упродовж етеру поетеса читала напам’ять свою поезію з книжки «Невідворотне» (2019), нові вірші з книжки «Гравітація слова», що готується до друку, а також зі збірки про київське метро – це спільна робота з видавцем Іваном Степуріним («Саміт-книга»). Відповідаючи на запитання слухачів етеру, поетеса розповіла, що готує альманах молодих авторів, а також раз на місяць проводить онлайн (через карантин) – школу «Літературна кухня», що функціонує при НСПУ. Прочитала поетеса й кілька віршів з книжки «Пошепки і вголос», яка номінувалася на Шевченківську премію три роки тому. Наостанок, слухачі етеру почули й вірш-присвяту Ліні Костенко…
четвер, 8 жовтня 2020 р.
Профілактика туберкульозу
8 жовтня о 15:00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбувся вебінар зі здорового способу життя. Про медичні та соціальні аспекти профілактики туберкульозу, традиційно – у четвер розповіли Отто Стойка, лікар-методист Київського міського центру громадського здоров’я, к.мед.н. та Ірина Цісар, психолог Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Підписатися на:
Дописи (Atom)