вівторок, 15 липня 2025 р.

Зустріч з письменницею Мариною Чайкою

Зустріч з письменницею Марина Чайка, що пройшла в нашій бібліотеці 10 липня, відбулася в камерній, але надзвичайно душевній атмосфері. Ані спека, ані гучна ніч, що передувала події, не завадили авторці презентувати одразу дві книжки, а слухачам дізнатися багато цікавих та навіть кумедних історій з її життя.

Отже, почала писати пані Марина, яка тоді ще мала прізвище Чорна, ще в дитинстві. Героями оповідань та віршів були домашні улюбленці – котик, цуцик і навіть… ворона, яка також жила в неї вдома. Вони ж були й першими слухачами творів.
2010 року пані Марина, що працювала тоді юристом з міжнародного права, вирішила податися на "Коронацію слова" – й наступного року її одразу було нагороджено дипломом за дитячу книжку "Казки Місяця". 2018-го знову стала дипломанткою – цього разу її казку "Привид старої башти" відзначили на конкурсі "Dnipro-Book-Fest".

Дія фантастичної книги "Nameless. Безіменний" відбувається 3 січня, бо саме цього дня у 2021 році письменниця закінчила свою першу "дорослу" сторінку. Після початку повномасштабного російського вторгнення Марина Чайка доробила кінцівку, де згадала про події 2022 року. І того ж року книга перемогла в спецномінації "Діалог поколінь" у майже рідній тепер "Коронації слова".
Містичний роман "Шепіт померлих зірок", що вийшов у 2024-му у видавництві Ліра-К, за словами письменниці, має у своїй основі розповідь випадкової попутниці, що їхала разом з нею в потязі. Втім, у творі залишилися лише деякі елементи розповіді. І що особливо потішило слухачів, кінцівку вона зробила позитивною – на відміну від реальної історії.
Що ж до подальших творчих планів, то саме зараз авторка працює одночасно над двома книгами – однією для дорослих, іншою для дітей. Адже впевнена, що малечі під час війни особливо потрібно більше веселих казок та кумедних історій.

Тож побажаємо пані Марині творчого натхнення. А читачів ненав’язливо інформуємо: кожен з вас може взяти "Nameless" та "Шепіт померлих зірок" з авторським дарчим підписом хоч завтра. Центральна бібліотека Солом'янки відчиняється о 9:00.


Немає коментарів:

Дописати коментар