пʼятниця, 28 червня 2024 р.

Бібліотекарі ЦРБ ім. Сковороди на виставці Анатолія Сотніченка

26 червня працівники Центральної бібліотеки Солом’янки імені Григорія Сковороди разом із представниками Київської міського об'єднання товариства "Просвіта" відвідали виставку робіт Анатолія Сотниченка – художника, члена Національної спілки художників України, методиста КНУБА, викладача образотворчого мистецтва, члена Солом’янської районної організація товариства "Просвіта".

Анатолій Сотниченко - учасник багатьох Всеукраїнських та міських художніх виставок, зокрема 7-ми персональних, а також виставки до Дня пам'яті жертв голодоморів (2023). Його роботи зберігаються у художніх музеях Херсона, Києва, Черкас, а також у приватних колекціях Італії, США, Австралії та інших країн світу.
Відвідувачі виставки ознайомилися з цікавими роботами художника, які присвячено подіям української історії 20 століття, а також - новітньої історії України - з 1991 року й донині. Серед них - плакати «До дня пам’яті жертв голодоморів в Україні – злочинів московського окупаційного комуно-фашистського режиму» (2003), «Більшовизм-рашизм людиноненависницькі ідеології», «Імперія зла - кацапстан (РФ)», «Вибори в Україні» та інші.
Також на виставці представлені його художньо-живописні роботи: «На горі Маківці», «На лекції. Доцент Марія Іванівна Сметанська», «Дідова хата», «Маяк у Маріуполі», «Берег моря», «Рибалки», «Велосипедисти», «Кам’янець-Подільський. Вид на старе місто» (полотно/картон, олія). Нагороджений Національною спілкою художників України пам’ятною медаллю меморіалу А.І.Куїнджі за участь у Всеукраїнській художній виставці пейзажного живопису в місті Маріуполі з картиною «Рибалки» (2007).

Анатолій Сотниченко також є оформлювачем обкладинок книжок Георгія Щокіна: «Організатори більшовизму: національно-персональний склад», «Сталінізм на Україні: 20 - 30-ті роки», «Парвус, Ленін, Троцький і голодомор».

Усі ці роботи дають привід провести паралелі між злочинами більшовизму в Україні у 1920-х-1930-х роках і сучасного рашизму із його прямим закликами до знищення України і всього українського, Голодомору 1932-1933 і вивезення зерна або його знищення. Тож виставка є важливою для кращого розуміння подій історії України - як недавньої, так і майже 100-річної давнини.



Немає коментарів:

Дописати коментар