12 червня в Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди відбудеться 12-та краєзнавча лекція з циклу «Солом’янка. Історія твого району» від від провідного бібліотекаря з краєзнавчої роботи, києвознавця Олександра Михайлика. Лекцію буде присвячено місцевості Шулявка.
У літописах 12 століття місцина згадана як Шелвов борок та Шелвове, тож на початку лекції традиційно йтиметься про походження назви.
Поштовхом для бурхливого розвитку Шулявки стало прокладання 1870 року залізниці, тож поряд виникли великі промислові підприємства, у поселенні 1887 року було збудовано церкву. Надважливою подією було будівництво у 1898-1902 роках Київського політехнічного інституту.
Цікавим епізодом в історії місцевості була Шулявська республіка 1905 року. До речі, тривалий час Шулявок офіційно було дві, з різним адміністративним підпорядкуванням - одна входила до меж міста ще з 1851, інша - лише з 1914. З’ясуємо, чому і як так відбулося.
У 1960-х-1970-х роках історичну забудову Шулявки знесено, вуличну мережу значною мірою ліквідовано, а замість цього споруджено Політехнічний мікрорайон. З’явилася станція метро, а аткож швидкісний трамвай. Значно розширився і комплекс КПІ. У новому, 21 столітті, забудова Шулявки зросла вгору, замість кінотеатру імені Довженка постав торговельний центр.
Немає коментарів:
Дописати коментар