середа, 23 лютого 2022 р.

До Дня Героїв Небесної Сотні

В Центральній бібліотеці Солом'янки на Освіти, 14а зібралися старшокласники ліцею №144 імені Г. Ващенка для вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Щоб згадати тих, хто мужньо боровся за звільнення від диктатури ціною власного життя, долучився бойовий військовий капелан Димитрій Присяжний, а також волонтер, актор театру та кіно і просто людина, що щиро переймається долею України, Дмитро Лінартович.
Захід розпочався щирою молитвою отця Димитрія Присяжного за Небесну Сотню, а також воїнів, що полягли за Україну на війні.
Дмитро Лінартович вів з юними ліцеїстами щиру розмову про те, що майбутнє України в їхніх руках, і що «за свободу потрібно боротися постійно, навіть тоді, коли вони її отримали». Молодь зачаровано слухала авторські пісні артиста про війну, волонтерство, пісні з перевтіленням та з філософськими мотивами, пісенні оповідки та декламацію власного вірша, бо як сказав отець Димитрій: «Той, хто блаженно співає, той двічі молиться».
Дмитро Лінартович також відверто ділився з дітьми історіями зі свого життя, про те, яким був учнем в школі, як навчився гри на гітарі, про його театральні ролі та відповідав на питання, що цікавили слухачів.
Дружні бесіди, пісні та щира молитва – саме те, що дуже потрібне для усіх нас в такий нелегкий та тривожний час, тому ми сердечно дякуємо нашим гостям за те, що своєю присутністю змогли зігріти наші серця, збадьорити дух та вселити віру в те, що ідеї Героїв Небесної Сотні будуть втілені в життя.



"Ой вишеньки-черешеньки". До 151-ї річниці від дня народження Лесі Українки

«Ой вишеньки-черешеньки,
Червонії, спілі,
Чого ж бо ви так високо
Виросли на гіллі?» 
Леся Українка

25 лютого Україна святкуватиме 151 рік від дня народження Лесі Українки. А в Центральній бібліотеці Солом'янки на Освіти, 14а святкування почалися завчасно. До нас завітали четвертокласники київського ліцею №144, щоб вшанувати цю славетну жінку й улюблену письменницю та окрасу українського народу.
Діти з великим інтересом слухали нові цікаві факти про життя Лесі Українки, розглядали її світлини, а ще приємно здивували тим, що вони дуже шанують письменницю і обізнані з її творчістю. Учні захоплено слухали поезію, робили її аналіз, а потім мали можливість продемонструвати своє сприйняття Лесиного вірша на малюнку.
Масу позитивних емоцій отримали діти, коли втілювали на папері власне бачення поезії Лесі України «Вишеньки». Це були дуже різні вишеньки, але саме такі, які уявляє кожна дитина читаючи вірш, а це – головне.
Та не малюнками єдиними! Творчий процес супроводжувала вишукана музика та співана поезія на тексти Лесі Українки у виконанні нашого колеги Ігоря Якубовського.
Від заходу усі отримали величезне задоволення, хороший настрій та прекрасні малюнки, з якими діти робили чудові світлини в стінах бібліотеки.




вівторок, 22 лютого 2022 р.

"Незвичайна подорож МовоСвітом". Відкритий урок до Міжнародного дня рідної мови

«Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема» - Володимир Сосюра.
Українська мова є мовою корінного населення, що віками проживає на всій території сучасної України. Знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Це знаємо не лише ми, дорослі, а й діти, учні 4-го класу спеціалізованої школи №43 «Грааль», що завітали сьогодні до бібліотеки на Освіти, 14а, аби взяти участь у відкритому уроці «Незвичайна подорож МовоСвітом», який приурочений Міжнародному дню рідної мови.
Захід був дуже цікавий та пізнавальний. Діти з великим захопленням дивилися відео про українську мову, складали самостійно вірші, відгадували загадки, тренувалися говорити скоромовками, а також згадували прислів’я та приказки, що так органічно прикрашають українську мову.
По-особливому зворушливо та щиро звучали пісні та вірші, які підготували учні. В них діти оспівували та звеличували рідну мову і Батьківщину, бажали їм щастя та процвітання. А на завершення усі з великим інтересом дивилися мультик на казочку Івана Франка «Фарбований лис».
Це був особливий день, наповнений теплом та любов’ю до рідної мови, а також великим оптимізмом і надією на прекрасне майбутнє України та її мови. 




понеділок, 21 лютого 2022 р.

"Самобутні українські слова". До Міжнародного дня рідної мови

Міжнародний день рідної мови відзначають щороку 21 лютого, почитаючи з 2000 року. 26 жовтня 1999 на Генеральній конференції ЮНЕСКО було оголошено про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності. Датою свята обрали не випадковий день, це дата протестів у Бангладеші 1952 року, коли влада жорстоко придушила акцію проти заборони бенгальської мови в країні.
Головна мета цього дня - підтримати самобутність та важливість кожної мови. Зокрема, скеровується увага на групи населення чисельністю менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Є багато навіть не задокументованих мов, котрими розмовляють менше як 100 осіб.
В Україні також є мови, які знаходяться на межі зникнення: це діалекти ромської мови, кримчацька, урумська мови, а також галицький діалект караїмської мови.
Водночас, це свято не тільки "маленьких" мов, але і будь-якої мови, яку кожен для себе вважає рідною, незалежно від регіону проживання.

четвер, 17 лютого 2022 р.

Андре Нортон

Андре Нортон (справжнє ім’я - Аліса Марія Нортон), американська письменниця-фантаст, народилася 17 лютого 1912 року. З-під її пера вийшли близько ста тридцяти романів, а писати вона продовжувала практично до своєї смерті у віці 93 років.
В 17 років Нортон вступила до ВНЗ, а згодом розпочала 18-річну кар’єру дитячого бібліотекаря в Публічній бібліотеці Клівленда (штат Огайо). Минуло 4 роки, аж ось молода Аліса Марія у 1934 році, за порадою видавців, офіційно змінила своє ім'я на Андре після публікації її військового роману «Наказ принца». Це був перший із восьми романів, які вона видала, працюючи бібліотекарем.
У фантастичному жанрі письменниця почала працювати лише в 1947 році, першим був роман «Люди кратера».
Серед найвідоміших її творів – фантастичний роман «Зоряні врата», цикли «Чаклунський світ» та «Ельфійська Трилогія» в жанрі фентезі, серія космічних опер.
Андре Нортон за свою творчу діяльність здобула багато нагород. Вона була номінанткою і лауреаткою премій «Х’юго», «Балрог», отримала місце в Залі слави наукової фантастики та фентезі, тощо. А головне, що Американська асоціація письменників-фантастів удостоїла Андре Нортон титулу Великого Майстра – першою серед жінок.
Живі, динамічні фантастичні та фентезійні твори Нортон, як правило, розповідають про молодь, яка проходить гартування фізичної, емоційної та моральної сили. Світи майбутнього письменниці детально промальовані словом та барвисті.

Пізнавальна вікторина

середа, 16 лютого 2022 р.

#UAразом

Наша сила в єдності! 💙💛

Валентинка з любов'ю

Хіба може бути день кращий за святковий?
Може! Якщо в цей день в бібліотеці діти.
Сьогодні у нас було святково, весело, гамірно і цікаво, бо до нас завітали другокласники київського ліцею № 144 імені Ващенка.
І це був не просто візит в бібліотеку, а участь в майстер-класі з виготовлення «валентинок» власними руками. Діти з великим задоволенням робили маленькі сердечка і самостійно прикрашали їх так, як підказувала їм їхня фантазія, а результатом стали прекрасні вироби, в які вкладена частинка дитячої душі, любові та щирості.

Після завершення майстер-класу маленькі гості із захопленням відвідали міні-екскурсію бібліотекою та досхочу фотографувалися.
 

Поезія – це особлива мелодія, ритм якої примушує кожне чуттєве серце прискорено битися

«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»…
Ліна Костенко

Не просто захід, а поетично-музичний марафон провела 11 лютого Центральна бібліотека Солом’янки до Міжнародного дня мови для київського ліцею «Універсум»!
Протягом трьох із половиною годин учні 8-х класів із відкритими очима і палаючими серцями насолоджувались співаною поезією Володимира Сосюри, Ліни Костенко, Тетяни Яровициної, Тетяни Лавинюкової, Ольги Ходацької, Наталії Крісман, яку виконав працівник бібліотеки, бард, композитор і виконавець Ігор Якубовський. 
Поезія – це особлива мелодія, ритм якої примушує кожне чуттєве серце прискорено битися. Поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Це - один із найгеніальніших винаходів людства!

Презентація книжки «(Не) комфортна (не) околиця: Чоколівка»

Нещодавно у нашій бібліотеці презентували книжку «Там, де починається Солом’янка».
Ми продовжили цю добру традицію, і 11 лютого відбулась презентація книжки «(Не) комфортна (не) околиця: Чоколівка». Це книжка про місцевість в тому ж таки Солом’янському районі з історичною назвою Чоколівка.
Книжка є продуктом колосальної роботи громадської організації «Центру урбаністичних студій». Директор цієї організації Світлана Шліпченко розповіла присутнім про ідею назви книжки та нелегкий процес роботи над нею, на що дуже вплинуло запровадження карантину.

Любов Апостолова-Сосса розказувала про те, як багато вони зі студентами дізналися цікавої інформації, досліджуючи Чоколівку. Скільки нового виявили в дослідженні забудови цього, на перший погляд, звичайного робітничого району. Дізналися, що на Чоколівці є і пам’ятки природи, і річка Вершинка, про яку мало хто знає, і «зниклі місця», що залишили слід у серцях місцевих мешканців.
Тетяна Водотика зі студентами займалися дослідженням історичного аспекту місцевості. Тому повідала багато цікавого про заснування селища Чоколівка, його розвиток, приєднання до Києва та Солом’янського району. Також акцентувала, що «історія Чоколівки – купа особистих історій». Це також історія Івана Світличного, Івана Драча, що проживали в цій місцевості, історія Василя Стуса, що часто навідувався до Світличного, і на вулицях Чоколівки дискутували про поезію, і історія багатьох інших шістдесятників, що там жили.
Світлана Довгань також повідомила, що під час збору матеріалу для книжки, виявили багато цікавих і маловідомих фактів про шістдесятників і подружжя Світличних, яке мешкало в одній із чоколівських новобудов, а їхня квартира стала осередком шістдесятницької топографії Києва.

«(Не) комфортна (не) околиця: Чоколівка» вже чекає своїх читачів в бібліотеці на Освіти, 14а, тому приходьте і дізнавайтеся нове про Чоколівку, бо вона варта пізнання і пам’яті.


Вдячні за світлини Світлані Довгань

понеділок, 14 лютого 2022 р.

Про любов. Тільки найкраще

Грем Грін «Кінець роману»

Як Ви гадаєте, що має вести Вас по життю – любов чи ненависть? Саме це питання і розкриває автор цієї книжки. Якщо Вам хочеться прочитати щось про непросте кохання, яке сам автор на початку роману називає ненавистю, то візьміть книжку Грема Гріна «Кінець роману»
Події цього роману відбуваються в 1946 році з ретроспективою до часів Другої світової війни. У творі автор знайомить нас з письменником Морісом Бредріксом, який випадково зустрічає чоловіка своєї колишньої коханки Сари. Після розмови з ним Моріс підозрює, що Сара зраджує чоловіка ще з кимось, крім нього. Ці підозри доводять його до шаленства, він починає ненавидіти Сару і водночас дуже ревнувати. Моріс дійшов до того, що винайняв приватного детектива, щоб прослідкувати за Сарою і вияснити: хто її коханець, а також зрозуміти, чому припинилися їхні стосунки.
Неймовірно цікаво спостерігати за розвитком подій і непростих стосунків головних героїв. Тут щільно переплітається кохання, ненависть, зрада і віра в Бога. Автор показує нам, що інколи не все так просто і очевидно, як видається на перший погляд.

Деркачова Ольга «Коли прокинешся»

Якщо Вам захочеться прочитати книжку, яка захопить своїм динамічним, дещо детективним розвитком подій і одночасно зачарує своєю романтичністю, то, безперечно, Вам потрібен роман «Коли прокинешся» Ольги Деркачової.
Книжка приковує увагу і викликає зацікавлення ще з перших сторінок. Ми бачимо головну героїню Марту, яка прокидається після шестирічної коми і дізнається, що батьки за цей період померли, а у неї в квартирі живе її законний чоловік уже з іншою жінкою та їх спільною дитиною. Разом з Мартою ми спостерігаємо за тим, як змінилося навколишнє життя за ті шість років, як друзі, родичі та колеги навчилися жити без неї і вже не чекали на її повернення.
Надзвичайно цікаво слідкувати за тим, як Марта починає все з початку, виборює своє право на життя і місце під сонцем, а ще не покидає спроби дізнатися, чому трапилася аварія, що спровокувала її шестирічний сон. Важливе місце в цій історії зайняло кохання, завдяки якому героїня знаходила сили впевнено йти вперед і твердо стояти перед труднощами, які її підстерігали на кожному кроці.
Рекомендуємо книжку всім, кому подобаються пронизливі романи про втрату і кохання, про безвихідь і надію, про незбориме прагнення бути щасливим.

Джоджо Мойєс «До зустрічі з тобою»

Якщо Ви хочете прочитати надзвичайно емоційну історію про велике кохання, то Вам обов’язково потрібно взяти книжку Джоджо Мойєс «До зустрічі з тобою». Це книжка, яка не залишить байдужим нікого. Впевнена, що навіть ті, хто має доволі скептичне ставлення до любовних романів, високо її оцінять, бо це не типовий роман про кохання, а історія з глибоким сюжетом, де розкриваються важливі проблеми життя і смерті, кохання і зради, щастя та відчаю. Вона вчить нас цінувати кожну мить життя і тих, хто поряд, а також бачити щастя в деталях.
Головна героїня роману Луїза – дівчина з небагатої британської родини, яка втратила улюблену роботу і влаштувалася доглядальницею до заможного, розумного, але глузливого і холодного хлопця Вілла, який потрапив в аварію і став прикутим до інвалідного візка. Після невдалого знайомства вони все ж ладнають один з одним, а пізніше Луїза дізнається, що через півроку Вілл має випити смертоносний коктейль і добровільно піти з життя… Дівчина робить все можливе аби кожний його день був сповнений незабутніми емоціями і сподівається на те, що їй вдасться повернути йому любов до життя.
Книжка має чудовий переклад, вона легка для сприйняття і дуже емоційна. Автор дуже чуттєво і проникливо зобразила почуття, переживання та емоції героїв. Особливо вражає фінал – він такий, яким би міг бути у реальному житті, без щасливого кінця, а це ще більше заставляє повірити в цю неперевершену зворушливу історію.

Ісабель Альєнде «Японський коханець»

Для любителів романтично-драматичних історій про кохання рекомендуємо роман Ісабель Альєнде «Японський коханець». Книжка вражає цікавим сюжетом та неординарністю своїх персонажів.
Роман затягне Вас у вир динамічних подій ще з перших сторінок, а головна інтрига буде зберігатися до самого кінця. Читаючи роман, Ви спостерігатимете за двома родинними історіями, що зазнали великого впливу від навколишніх суспільно-політичних подій.
В центрі сюжету – історія про двох жінок, яких доля звела разом. Хоч між ними велика різниця у віці, але доля випадково звела їх разом, а їхня зустріч відкрила низку драматичних подій з їхнього минулого. Вони обидві мають свої секрети і неймовірно цікаву історію життя, на сторінках якого продивляється палке кохання, пристрасть, втрата, біль, складний вибір...
В романі надзвичайно майстерно описані емоції та почуття, внутрішні перетворення та розкриття найважливіших людських цінностей. Важливою родзинкою роману є листи головних героїв, які іноді виринають у тексті і несуть у собі філософські узагальнення.
«Японський коханець» - дуже цікавий роман, де відображено долі декількох людей через призму найстрашніших сторінок ХХ століття, а також це чуйна і чуттєва історія зі спробою прийняти старість і дозволити собі молодість.

Люко Дашвар «Молоко з кров’ю»

Історія про сильне кохання, яке головні герої проносять через усе своє життя, нікого не залишить байдужим. Саме про таке кохання йдеться в книжці Люко Дашвар «Молоко з кров’ю».
Головна героїня роману – Маруся, дівчина, яка з-поміж інших дівчат села виділялася своєю чарівною вродою і гордовитою вдачею. В Марусю ще з дитинства закоханий Степан – маленький, непоказний, рудоволосий сільський хлопчина в зламаних окулярах. Степан носить їй цукерки, а дівчина дарує йому трохи взаємності, але так, щоб ніхто не бачив. Заміж Маруся виходить за молодого, амбітного та перспективного чоловіка, який також у неї закоханий. Так і починається її трагічне і водночас прекрасне життя, де вночі вона кохає Степана, а вдень є дружиною іншого чоловіка.
Це неймовірно прекрасна історія про кохання, зраду, гордість та помсту. Вона захоплює з першої сторінки і не відпускає до останньої. Читаючи книжку, складається враження, що це жива, природня історія, яку слухаєш від сільських жінок, що зібралися погомоніти. Роман дуже колоритний, події відбуваються на тлі буднів і побуту маленького радянського села, де всі знають один одного, а плітки стають розвагою для спостережливих сусідів і односельчан.

Наталія Гурницька «Мелодія кави в тональності кардамону»

Інколи хочеться читати щось таке, що би викликало бурю емоцій, хвилювання і навіть сльози від переживань, а разом з тим, щоб було естетично, приємно, затишно і красиво. Якщо Ваша душа прагне такої історії, то сміливо беріть книжку Наталії Гурницької «Мелодія кави в тональності кардамону».
Книжка настільки проникла в серця читачів, що за мотивами цього роману був знятий українсько-польський міні-серіал. Навіть якщо Ви бачили екранізацію, то не відмовляйте собі в задоволенні прочитати книжку, адже тільки так Ви зможете розкрити для себе глибину образів, намалювати в своїй уяві старі львівські вулички, вимощені брущаткою, будинки австрійської архітектури, чаруючий аромат кави та випічки.
Це захоплюючий любовний роман, де на фоні історичних подій середини ХІХ століття розгортаються шалені любовні пристрасті забороненого кохання. На шляху закоханих стоїть багато перепон: віра, вік, походження та соціальний статус. Чи зможуть Вони усе подолати?...
Радимо книжку всім, хто хоче поринути в світ забороненого кохання з історією, яку читати дуже легко, невимушено і цікаво.

Світлана Горбань, Наталя Лапіна «Роман з містом»

Якщо маєте намір відчути атмосферу привітного Львова з його маленькими вуличками, багатою архітектурою, величними соборами та костелами, численними музеями та рестораціями, то Вам потрібно взяти до рук книжку «Роман з містом» Світлани Горбань та Наталії Лапіної. В цій книжці Львів відчувається на кожній сторінці, ми бачимо його красу, силу, енергетику і настрій. Це місто пережило усі випробування разом з головною героїнею Магдою Свідзинською. Їхні історії нерозривно пов’язані, вони переживають важкі воєнні часи, окупаційний режим та страшні репресії. Незважаючи на важкі моменти свого життя, Магда Свідзинська не покинула рідне місто і батьківський будинок, вона зміцнила свій дух завдяки Львову. Жінка прямувала до свого кохання і щасливого життя з надзвичайною внутрішньою силою та стійкістю.
В романі також зображено життя та побут заможних львівських сімей і звичайних робітників в часи, коли радянська влада знищувала, українських націоналістів, польську шляхту та євреїв.
Книжка читається на одному подиху, вона пронизана неперевершеним львівським колоритом, що поєднує в собі культуру та традиції міста, сформовані віками.

пʼятниця, 11 лютого 2022 р.

Іван Крилов

13 лютого 1769 року народився Іван Крилов, байкар-перекладач, що відкрив для російської літератури жанр байки.
Він є автором більше ніж 200 байок. Поряд з тим, що переважна частина його сюжетів є оригінальними, окремі з них звертаються до байок Жана де Лафонтена (який, в свою чергу, запозичив їх у давногрецьких поетів-байкарів та філософів). Читаючи байки Крилова, для багатьох стає несподіванкою, що вони той чи інший вислів вже "десь чули", бо чимало з цих висловів давно набули статус "крилатих".
Майже 10 років свого життя байкар присвятив подорожам по провінціях, селах і містечках, зокрема він побував і в Україні, де скрізь знаходив для своїх творів нові сюжети, а згодом переїхав у княже село і вчителював для дітей. Іван Крилов мав різнобічну освіту, добре грав на скрипці, знав італійську і виявився чудовим викладачем словесності.
Водночас його твори піддавалися жорсткій цензурі і лише деякі з них потрапляли до друку. В творчому плані Крилов зміг легко зітхнути тільки після смерті Катерини II, яка переслідувала його за викриття тогочасних імперських порядків.
Крилов обрав собі скромну поетичну царину, але у ній був майстерним художником, ідеї його розумні та міцні, а злободенні твори і досі не втратили свого суспільного значення.

середа, 9 лютого 2022 р.

«Порядок виділення земельної ділянки під кладовище». Правоосвітній вебінар

Вчора в етері Публічних бібліотек Солом'янки відбувся вебінар "Порядок виділення земельної ділянки під кладовище", в рамках проєкту правової підтримки громадян "Право на право".
Етер охоплює різні аспекти зазначеного питання. Фахівчиня з права зрозумілою мовою надала грунтовні роз'яснення з питань повноважень органів місцевого самоврядування, норм земельних ділянок та порядку їх виділення (відведення) під кладовища, приділена увага ділянкам, які забороняється відводити під зазначену ціль тощо.
Ведуча вебінару - Антоніна Загура, начальник відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

"Любов великих і знаменитих". Віртуальна книжкова виставка

Барбара Редінґ «Безумці»

Читати про кохання завжди цікаво, а особливо, якщо це правдиві історії знаменитих людей. Одна з таких історій описана в романі Барбари Редінґ «Безумці». Це книжка про драматичну любов Михайла Коцюбинського та Олександри Аплаксіної. Цікаво, що в основі сюжету лежать особисті любовні листи і записки закоханих. Ці листи в хронологічному порядку послужили своєрідним щоденником, з якого формувався роман.
Михайло Коцюбинський – відомий український письменник, а Олександра Аплаксіна – його співробітниця та молодша на 16 років коханка. Їхні взаємини були забороненими, бо Коцюбинський на той час мав дружину та чотирьох дітей. Закохані таємно зустрічалися, і Коцюбинський довіряв свої почуття, думки та творчі плани коханій Олександрі.
Авторка на основі листів у художній інтерпретації зобразила почуття жінки, яка вважається коханкою. Вона чекає зустрічей та листів, мріє про спільне майбутнє і щастя, але одночасно розуміє, що цим мріям не судилося здійснитися. Тут викладені душевні переживання, інтимні відверті сповіді та зізнання.
У книгу включені також і уривки з творів письменника, які вдало вписуються в сюжет, і ніби підкреслюють його.
Рекомендуємо книжку всім, хто хоче поглянути на Коцюбинського не так, як його могли бачити зі шкільних підручників, а також тим, хто просто хоче прочитати хороший роман про велике, сповнене драматизму кохання, яке відбулося з реальними людьми.


Іван Корсак «Запізніле кохання Миклухо-Маклая»

Що ми знаємо про Миклухо-Маклая? Напевне, кожен скаже лише те, що дізнався в школі: мандрівник, що зробив великий вклад в розвиток науки. Іван Корсак у своєму романі «Запізніле кохання Миклухо-Маклая» для багатьох відкриває цю людину з іншої сторони.
Вже на перших сторінках книжки ми дізнаємося, що Миклухо-Маклай має славетне коріння з козацького роду Миклух. Далі автор веде нас шляхами мандрівника так майстерно, що неможливо відірватися і відволіктися від цієї інтригуючої подорожі. Карколомні події на сторінках роману розгортаються динамічно і захопливо. Дуже цікаво спостерігати за тим, як молодий Миклухо-Маклай долає різні перипетії та пригоди, що з ним трапляються у мандрівці пустелями, джунглями, океанами та островами.
Ну, і звичайно, як же без кохання? Вчений пізнав багато жінок протягом свого життя. Деякі його приваблювали, з деякими листувався лише заради того, аби вдосконалити німецьку мову, але він завжди шукав ту єдину. І таки знайшов… Доля звела його з донькою прем’єра австралійської провінції Маргарет Робертсон. Та чи довго їм судилося бути разом?..
Рекомендуємо цей прекрасний роман усім читачам. Кожний буде читати його з задоволенням. Тут і біографічні відомості про людину, що зробила великий внесок у науку, і історія кохання, і неймовірно цікавий пригодницький сюжет.

Богдан Лепкий «Мотря»

В історії України є багато імен, які нам доводилося неодноразово чути, бо їх власники – люди, які своїми діями вплинули на долю нашої держави. Ми знаємо їх як історичних постатей, характеризуємо позитивно або негативно, але майже ніколи не задумуємося, що їхнє особисте життя може бути не менш цікавим та драматичним.
Богдан Лепкий свою епопею «Мазепа» відкриває романом «Мотря». В романі на тлі історичних подій кінця ХVIІ-початку XVIII століття – велике та заборонене кохання гетьмана Івана Мазепи до своєї похресниці Мотрі Кочубей. Не зважаючи на велику різницю у віці, Мотря відповіла взаємністю Мазепі. Дівчина бачила в ньому не лише коханого чоловіка, а й визволителя рідної землі від Російської імперії. Мотря розуміє значимість України на світовій арені і знає, що за її незалежність потрібно боротися, тому вона готова жертвувати своїм коханням заради великих цілей Мазепи.
Богдан Лепкий, коли писав свою епопею, користувався архівними документами, тому в романі окрім трагічної історії кохання, зображені важливі для України події, а Іван Мазепа, насамперед, великий державний діяч, у якого першочергова мета – незалежність України.
Книжку рекомендуємо всім читачам, бо тут кожен знайде щось для себе. Хтось дізнається багато з минулого нашої країни, для когось це буде цікава романтична історія про кохання, а для когось хороший роман, що прекрасно відображає колорит епохи, де психологічно тонко виписані характери героїв з прекрасною мовою і неповторним внутрішнім станом.


Павло Загребельний «Роксолана»

Серед великих історій кохання, що відомі на весь світ, є кохання українки Роксолани (Хуррем) та султана Османської імперії Сулеймана. Про їхнє кохання по всьому світу написано безліч історій, статей, легенд. Ним цікавляться історики та дослідники, надихаються письменники та художники.
Особливої уваги заслуговує роман українського письменника Павла Загребельного «Роксолана». Для того, щоб зобразити цей твір максимально правдивим, автор вивчав мусульманські традиції, літературу, Коран, закони Шаріату, їздив до Туреччини, щоб відвідати місця, де жила Роксолана, і якомога більше дізнатися про неї інформації.
Весь світ знає Роксолану як величну жінку, що змогла досягти нечуваних вершин у могутній Османській імперії, а Загребельний дав можливість нам подивитися на цей образ, як на дівчину-полонянку, яка боролась за те, щоб уціліти, зберегти себе і свою особистість. Її природний розум, кмітливість та відчайдушність допомогли не лише вберегтися від безлічі інтриг, а й стати улюбленою дружиною та єдиною жінкою султана.
Твір рекомендуємо усім читачам. Ви з першої сторінки будете з великим задоволенням спостерігати за життям відомої українки, десь підтримувати і радіти її успіхам, а десь засуджувати, але ця історія точно нікого не залишить байдужим.

неділя, 6 лютого 2022 р.

"Там, де починається Солом'янка". Презентація книги

3 лютого в Центральній бібліотеці Солом'янки на Освіти, 14а відбулася довгоочікувана подія, на яку ми і наші читачі з нетерпінням чекали – презентація краєзнавчого видання "Там, де починається Солом'янка".
Це був теплий, щирий та відвертий захід, де працівники бібліотеки поділилися інформацією про те, як виникла ідея написання книжки, яких титанічних зусиль було докладено, щоб зібрати всю інформацію про цей район Києва в одному місці, і полегшити нашим читачам мандрівку в минуле.
Деякі читачі та гості також поділилися своїми першими враженнями про книжку. 
Ольга Ходацька, письменниця та педагог, справедливо зауважила, що «все починається з місця, де ти живеш», тому дуже важливо мати завжди доступне джерело, з якого можна почерпнути інформацію. Розповіла також, що книжка дуже сподобалась і її учням, які радо вичитували нове про свій район.
Письменниця Тетяна Лавинюкова поділилась з нами тим, з чого для неї почалася Солом’янка. Розказала про свої враження від книжки, про те, з яким захопленням і цікавістю вона читала ті моменти, де йшлося саме про життя людей, що раніше проживали в цьому районі.
Пані Лариса Єфімова, викладачка Університету ІІІ віку, наша давня читачка і жителька Солом’янського району, висловила глибоку вдячність всім причетним до створення і видачі книжки, а також нарекла її «ліричним паспортом Солом’янського району»
Запрошуємо всіх бажаючих дізнатися більше про свій прекрасний район до бібліотек Солом’янки, щоб взяти книжку і насолоджуватись читанням.
Водночас пропонуємо переглянути відеофрагмент презентації.





середа, 2 лютого 2022 р.

Кріштіану Роналду

5 лютого святкуватиме день народження Кріштіану Роналду (повне ім'я: Кріштіану Роналду душ Сантуш Авейру), визначний гравець сучасного футболу, який виступав за ТОПові клуби 4-х європейських країн, за збірну команду Португалії.
У його списку досягнень безліч найкрасивіших голів, нагород і титулів. Серед них – перемога в Чемпіонаті Європи, у Лізі націй УЄФА, рекордні п'ять перемог у Лізі чемпіонів, а також нагороди «Золотий м'яч» та «Золота бутса». Харизматичний і талановитий форвард багатьма фахівцями визнаний найобдарованішим футболістом у світі. У різних "най- най-" він постійно конкурує з іншим неперевершеним гравцем сучасності - Ліонелем Мессі.
Кріштіану Роналду має унікальний удар зі штрафних, здатний однаково бездоганно забивати м'яч у ворота суперника як правою, так і лівою ногою.
Заслуги лідера збірної Португалії перед країною відзначені національними лицарськими орденами, у рідному місті Ронні (так називають футбольну зірку фанати) з'явилися музей його імені та прижиттєвий пам'ятник. Ім'я футболіста носить також аеропорт острова Мадейри, де встановлено його бронзовий бюст.

вівторок, 1 лютого 2022 р.

"До Дня пам'яті Героїв Крут". Зустріч із військовим капеланом Димитрієм Присяжним

Днями в Центральній бібліотеці Солом'янки на Освіти, 14а відбулася зустріч священника, військового капелана Димитрія Присяжного зі студентами Київського електромеханічного фахового коледжу. Попередньо планували приурочити зустріч історичним подіям, які відбувалися на нашій землі і більше ста років тому, і зовсім недавно - бою під Крутами та подвигу захисників Донецького аеропорту. Та в світлі того, що відбувається біля наших кордонів сьогодні - говорили про все.
Отець Димитрій Присяжний дуже світла, мудра та багатогранна людина, з якою можна спілкуватися на будь-які теми: релігія і туризм, історія і військова справа та навіть музика і спорт. Він цінує давні традиції України, має чотири вищих освіти та чудовий фізичний вишкіл, займається східними єдиноборствами: вільною боротьбою, дзюдо та тхеквондо.
А ще панотець – пристрасний патріот з досвідом служіння у зоні бойових дій на Сході України. Він їздить туди від початку війни, щоб формувати незламний дух у бійців нашої армії та опікуватися їхніми душами. Однак, не лише добрим та мудрим словом може розважити і дати пораду у тяжкий час, а як потрібно, то і борщ смачний зварить, і поранених на спині під обстрілом понесе – усе може капелан.
Студенти з великим інтересом слухали про те, хто ж такі військові капелани, яка їхня місія, чому вони знаходяться на передовій, і як їхня присутність допомагає бійцям. Панотець ділився історіями, очевидцем яких він був, розповідав про звитягу захисників Донецького аеропорту, їхню стійкість, відвагу та самопожертву, розказував також і про події часів Революції Гідності, коли звичайні люди, ставали героями, віддали своє життя за честь і волю України.
Отець Димитрій повідомив багато важливого про бій під Крутами, він наголосив, що це була не поразка, а історична перемога.
Військовий капелан також закликав молодь цікавитися історією своєї країни і вивчати її, бо "хто історію вивчає, той перемогу здобуває". Закликав бути міцними і загартовувати своє тіло, продемонструвавши власну неабияку фізичну витривалість, чим немало здивував присутніх юнаків.
Це був дуже душевний, інформативний та мотивуючий захід, де звучали глибокі та мудрі слова, а на завершення Отець Димитрій під акомпанемент нашого колеги, музиканта Ігоря Якубовського заспівали "Стрілецький романс".