четвер, 30 вересня 2021 р.

"Руханка-читанка" з Ігорем Якубовським

Радіємо: сьогодні відбулося знайомство із Бібліотекою на Освіти, 14а у маленьких розумників з Ukrainian Global School!

Крім Острова Книжок, Вежі знань та Полички із Гаррі Поттером дітки дізналися про Бібліотеку, до якої можна прийти будь-коли із батьками і взяти додому будь-яку з книжок, і не одну!
За пів годинки дітки встигли також розважитися під час Руханки-Читанки із Ігорем Якубовським, отримати брендові кульки Бібліотек Солом’янки та піти осмислювати побачене і почуте. А ми у своєму книжковому царстві чекаємо на продовження знайомства!

вівторок, 28 вересня 2021 р.

"Чим допомогти підлітку?" Вебінар психолога Злати Біневич

Цей вебінар від психолога Злати Біневич був особливо довгоочікуваним, зважаючи на актуальність зазначеної теми.


Як побудувати довірливі стосунки? Що важливо для підлітка? Як зацікавитись інтересами підлітка, щоб це було дійсно щиро і не нав'язливо? Про що мовчить дитина? Чи може бути хорошою тільки та дитина, яка гарно вчиться?...
На ці та інші питання, прямо чи опосередковано, дає відповіді гостя Публічних бібліотек Солом'янки Злата Біневич.

понеділок, 27 вересня 2021 р.

День коміксів

Щорічно 25 вересня американці і взагалі любителі коміксів з усього світу відзначають День коміксів.
Центральна бібліотека Солом'янки на Освіти, 14а запрошує ознайомитися з класичними коміксами за творами відомих українських письменників: Івана Карпенка-Карого, Миколи Гоголя, Григорія Квітки-Основ'яненка, Івана Нечуя-Левицького.


Пропонуємо 5 найцікавіших фактів про особливий вид творчості - комікси:
  1. Америка не є батьківщиною коміксів. Комікс — винахід європейців. Хоча малюнки з короткими підписами — графічні історії — відомі з часів наскельного живопису. Також варто уточнити, що поняття «комікс» (Comic Book) поширене тільки в англо-американському лексиконі.
  2. Нині головними читачами коміксів є діти. Багато педагогів вважають, що цей вид літератури приносить багато користі. Наприклад, американський професор Керол Л. Тіллі з Університету Іллінойсу переконана, що комікси допомагають розвинути у дітей навички читання та поліпшити грамотність. Утім, не лише це можна поставити їм в заслугу. Приміром, комікси про Джеронімо Стілтона, видані українською мовою, не тільки заохочують дітей до читання, а й містять багатий історичний фактаж. Добре, що ці книги для розвитку вже доступні і нашій малечі.
  3. Найдорожчим коміксом у світі вважається копія першого випуску Action Comics. Саме в ньому вперше з’явився Супермен. У 2011 році за видання 1938 року невідомий заплатив 2,16 млн доларів. Усього в світі налічується близько ста таких примірників. Шкода, але практично всі вони в жахливому стані. Тому за них дають «усього» … 600 тисяч доларів.
  4. На початку 1990-х Майкл Джексон намагався викупити Marvel (найвідоміше в світі видавництво коміксів), щоб зняти власний фільм про Людину-павука і зіграти в ньому головну роль.
  5. Нещодавно в Україні вийшов перший том відомої бельгійської серії коміксів про смурфів «Чорні смурфи». Смурфики — це істоти, вигадані і намальовані бельгійським художником П'єром Кюлліфором, який працював під псевдонімом Пейо. Уперше світ побачив смурфиків у журналі коміксів «Le Journal de Spirou» 23 жовтня 1958 року, в 1980-х почав виходити анімаційний серіал «The Smurfs». Саме тоді в англомовному світі ці казкові герої стали неймовірно популярними. З ними ж у 1990-ті фірма «Nintendo» випустила консольні ігри на картриджах «Game Boy» і приставки «Super Nintendo».

Публічність влади – запорука демократичних перетворень

Публічність – важливий формувальний засіб для державних інтересів, через публічність утверджується перш за все момент загальної обізнаності.
Ознаки публічності виявляються в тому, що публічна влада завжди передбачає можливість домінування однієї частини відповідної соціальної спільності (більшості) над іншою її частиною, що утворює меншість.
Публічна влада – це вольове відношення між людьми з приводу організації їхньої сумісної діяльності, вироблення на основі спільного інтересу.
Можна виділити наступні особливості публічної влади:
  • вона існує і функціонує в межах суспільних відносин;
  • здійснює управління, упорядкування, з метою підтримання функціонування суспільства та базується на силі;
  • публічна влада є соціальним явищем;
  • виступає невід'ємним атрибутом суспільства на будь-якому етапі його розвитку.
Суб'єктами публічної влади виступають населення, народ, сукупність абстрактних суб'єктів влади.
Демократія – влада народу. Демократії без відкритості влади не буває. В Україні під публічність закладено міцні законодавчі підвалини.
Питання відкритості влади має два аспекти: спілкування з суспільством через ЗМІ, і безпосереднє надання інформаційних послуг громадянам, робота з їхніми зверненнями.

Для більш детального ознайомлення з книгами, представленими на виставці, запрошуємо завітати до Центральної бібліотеки Солом'янки на Освіти, 14а

"Цінуймо мить". Презентація поетичної збірки Тетяти Лавинюкової

Днями у Центральній бібліотеці Солом'янки на Освіти, 14а відбулася довгоочікувана творча зустріч - презентація поетичної збірки Тетяни Лавинюкової "Цінуймо мить". В затишній атмосфері щирої розмови, гарної поезії та чудових пісень учасники насолоджувались прекрасним святом художнього слова.
Також на захід завітала творча посестра, співавторка пісень на слова пані Тетяни, композиторка та співачка Світлана Гричко з Івано-Франківська.
Збірка "Цінуймо мить" ілюстрована прекрасними квітами – репродукціями сучасного українського художника Любомира Мартинюка, картини якого можна було переглянути під час презентації.

Бібліотекарі не лишилися осторонь: у презентації також узяв участь творчий десант – композитор, автор та виконавець пісень Ігор Якубовський порадував усіх новонародженою піснею на слова нашої гості, а колега Тетяна Яровицина прочитала декілька поезій зі збірки, які найбільше припали їй до серця.
Наприкінці заходу традиційно відбулася автограф-сесія нашої гості. Отже, запрошуємо переглянути відеозапис зустрічі з поетесою Тетяною Лавинюковою.

четвер, 23 вересня 2021 р.

Дивовижні світи письменників

З нагоди прийдешнього Всесвітнього дня туризму, що відзначається 27 вересня, запрошуємо у віртуальну подорож сторінками реальних та вигаданих історій з творчості відомих письменників. 


 
Шанувальників пригодницько-мандрівної літератури запрошуємо завітати до Центральної бібліотеки Солом'янки на Освіти, 14а та обрати з-поміж величезної її кількості найцікавіше видання - і не одне. До прикладу, маємо багато книг Жуля Верна українською.

вівторок, 21 вересня 2021 р.

"Протистояння. Червоний терор": презентація коміксу

20 вересня в приміщенні Центральної бібліотеки на Освіти, 14а спільно з Відділом цивільно-військового співробітництва штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України та Державним підприємством "Центр захисту інформаційного простору України" відбулася презентація коміксу "Протистояння. Червоний терор".

Автори коміксу Олександр Корешков та Максим Курінний розповідають у книзі про одну з передумов Голодомору – спротив українського народу більшовицькому режимові за часів Української революції 1917-1921 рр. Дуже важливо від відчаю і співпереживання трагедії рухатися в бік надії, розуміти контекст того, що відбувалося. Контекст боротьби. Адже спротив був таким сильним, що ніяк інакше, ніж знищити голодом, українців неможливо було здолати. Загинуло дуже багато невинних. Маємо про це знати, пам’ятати, думати, діяти.

"Руханка-читанка" з Ігорем Якубовським

Цього разу до Центральної бібліотеки Солом'янки на Освіти, 14а в гості у супроводі вихователів завітала малеча з дитячого розвиваючого садочка "Африка".

Вперше захід пройшов в ігровій кімнаті нашої бібліотеки. Дітлахам це було надзвичайно до вподоби. Класні іграшки, дитячі книги та чудернацькі пісні у виконанні маестро Ігоря Якубовського - так пройшла захоплива музично-пізнавальна зустріч наших найменших читачів у бібліотеці.

субота, 18 вересня 2021 р.

1991 рік. У Києві відновлена діяльність Києво-Могилянської академії

1991 рік. У Києві відновлена діяльність Києво-Могилянської академії 
19 вересня виповнюється 30 років з дня відновлення діяльності Києво-Могилянської академії. Національний університет «Києво-Могилянська академія» - спадкоємець одного з найстаріших вищих навчальних закладів України і Центрально-Східної Європи, першого офіційно визнаного в східнослов’янському світі – Києво-Могилянської академії. 
Біля джерел цієї славетної події – чимало героїчних людських справ заради утвердження духовної культури українського народу, його національної самобутності. 

Цей заклад бере свій початок з 1615 року, а саме він заснований 15 жовтня як школа для дітей усіх станів на кошти, відписані знатною киянкою Галшкою Гулевичівною. 1632 року школа набула статусу колеґіуму, 1658 року колегіум офіційно набув юридичних прав вищої школи й титулу «академія» за Гадяцькою угодою. 1817 року рішенням Священного синоду Києво-Могилянську академію закрито, а на її території відкрито Київську Духовну семінарію. 1819 року її було перетворено на Київську духовну академію на території та в приміщеннях Києво-Могилянської академії, яка проіснувала до 1918 року. 

Та головним внеском у справі створення Академії, безперечно, слід вважати самовіддану працю Петра Могили, митрополита Київського, якому вдалося надати цьому закладові масштабу церковно-освітнього та духовного центру України. Під час його гетьманату для її розвитку й піднесення із державної скарбниці виділялася щорічна щедра дотація в тисячу дукатів. Наприкінці XVІI століття Мазепа надав у володіння Академії маєтності та побудував на місці дерев’яної Богоявленської церкви кам’яний храм. А згодом розпочав спорудження навчального будинку, який ще й досі називають Мазепиним корпусом. Із великою турботою добирав він ректорів і професорів, забезпечував викладачів і незаможних студентів, збудував першу бурсу, нове кам’яне приміщення під школу, яке й сьогодні міститься на території Києво-Могилянської академії (відоме під назвою Трапезна, або Святодухівська, церква). На схилі земного шляху Петро Могила заповідав Колегії маєтки, будинки і коштовності, та найбільшу свою цінність – бібліотеку (понад дві тисячі книжок). 

Тривалий час ішла запекла боротьба людей, не байдужих до майбутнього нашої держави, за відновлення Києво-Могилянської академії. 
І нарешті – збулося. Із проголошенням незалежності України після 174-річної перерви Академія повернулася на своє історичне місце. І головним ініціатором її відродження став відомий учений і громадський діяч В’ячеслав Брюховецький. 
Ось так Могилянка народилася удруге... 

19 вересня 1991 року розпорядженням Голови Верховної Ради України Києво-Могилянська академія відроджена на своїй історичній території як незалежний вищий навчальний заклад України - Університет «Києво-Могилянська академія». Перший набір студентів відбувся у вересні 1992 року. Навчальні програми та плани УКМА були схвалені на спеціальній нараді експертів ЮНЕСКО (22-23 травня 1993 року). Статусу Національного Університет набув 1994 року. 
І знов було чутно невмирущий студентський гімн Gaudeamus... 

... Не згасає духовна енергія Могилянки – вона живе духом Петра Могили. Відроджено чимало її найкращих традицій минулого, водночас відтворено й нові. За велінням часу запроваджено визнані сучасним світом прогресивні методи набору й навчання молоді з використанням новітніх критеріїв. Сучасна Академія готує нове покоління людей, українців майбутнього, яке прагне бути осередками морального й духовного відродження української нації, гідними нащадками культурної справи Петра Могили, його духовного спадку.

четвер, 16 вересня 2021 р.

Фестиваль Червона рута

Пропонуємо поринути у ностальгічні спогади про найбільший та найстарший фестиваль в Україні - Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики "Червона рута".
У 1989 році він був справжнім вибухом свіжості для української культури та України загалом, ставши одним з чинників пробудження самосвідомості та утворення нашої майбутньої Незалежності.


 
Усіх, хто цікавиться історією розвитку музичної "не попси" часів незалежної України, запрошуємо до Центральної бібліотеки Солом'янки на Освіти, 14а - маємо для вас вражаючу книгу мистецтвознавця та музичного критика Олександра Євтушенка "Україна IN ROCK".

середа, 15 вересня 2021 р.

Земельна реформа: в рамках проєкту "Право на право"

14 вересня на fb-сторінці Публічні біблотеки Солом'янки відбувся правоосвітній вебінар "Земельна реформа. Відкриття ринку землі. Як купити чи продати землю сільськогосподарського призначення".
Вебінар провела Антоніна Загура, начальник відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Онлайн-зустрічі з фахівцями Центру стали вже традиційними, але саме ця, зважаючи на актуальність озвученої теми, мала особливо підвищенний інтерес серед громади. Пропонуємо ознайомитись з етером усім, хто не дивився вебінар наживо.

"Винуваті люди": презентація роману Тетяни Белімової

В приміщенні Центральної бібліотеки Солом'янки на Освіті, 14а відбулася довгоочікувана презентація історичного роману від нашою краянки, письменниці, викладачки, багаторазової переможниці "Коронації слова" - Тетяни Белімової "ВИНУВАТІ ЛЮДИ".


На зустріч, організовану Публічними бібліотеками Солом'янки, зібралося чимало гостей, з якими пані Тетяна спілкувалася не тільки про свій новий роман, але і відповідала на різні питання про особливості письменницької роботи, ранній досвід написання творів, в активному діалозі із залою гостя також торкнулася аспектів становлення української державності на початку ХХ ст.
Загалом відчувається культурна спрага читачів до таких живих зустрічей.

понеділок, 13 вересня 2021 р.

Всеукраїнський фестиваль культури "Гребінчині вечорниці"

На Полтавщині у селі Мар’янівка, Гребінківського району з 10 по 13 вересня проходив 4-й Всеукраїнський фестиваль культури «Гребінчині вечорниці». Який вже два роки поспіль відбувається під відкритим небом. На фестивалі були присутні видатні майстри культури України, а також звичайні аматори, які закохані в українське слово та пісню.


До цьогорічного фестивалю долучилась також і Центральна бібліотека Солом'янки на Освіти,14а. А саме працівник бібліотеки співак і композитор Ігор Якубовський, який був членом журі конкурсу фестивалю та учасником концертної програми подарував для бібліотеки місцевої територіальної громади с. Мар’янівка книги від ЦРБ Солом’янки. 
Ця приємна подія започаткувала добрі та щирі відносини між жителями с. Мар’янівка, де народився славетний майстер слова Є.П.Гребінка і Центральною районною бібліотекою ім. Ф. Достоєвського Солом’янського району м. Києва.

День українського кіно

Насолоджуйтеся українським!
До дня українського кіно на фейсбук-сторінці Вільний Світ бібліотек Солом'янки ми провели невеличке бліц-опитування* щодо улюблених українськомовних фільмів наших книголюбів. 


Отже, які вподобання у наших дописувачів? 
7 «Тіні забутих предків» (1965), «Кіборги» (2017)
5 «Вавилон ХХ» (1979), «Хайтарма» (2013)
4 «Пропала грамота» (1972), «Тарас. Повернення» (2018)
3 «За двома зайцями» (1961), «Мої думки тихі» (2019), «Спіймати Кайдаша» (2020)
2 «Залізна сотня» (2004), «Поводир» (2014), «Позивний "Бандерас"» (2017), «Червоний» (2017), «Заборонений» (2019), «Чорний ворон» (2019), «І будуть люди» (2020), «Захар Беркут» (2019)
1 Старі (1971-1999) й нові (2000-2021) фільми:
«Білий птах з чорною ознакою» (1971), «Вишневі ночі» (1992), «Секретний ешелон» (1993), «Дике кохання» (1993), «Острів любові» (1996), «Тарас Бульба» (2009), «Гніздо горлиці» (2016), «Війна химер» (2017), «Чужа молитва» (2017), «Припутні» (2017), «Чужа молитва» (2017), «DZIDZIO Контрабас» (2017), «Сторожова застава» (2017), «Пекельна Хогугва або Різдво козацьке» (2017), «Величне століття. Роксолана» (2018), «Гуцулка Ксеня» (2019), «Атлантида» (2019), «Співає Іванофранківськтеплокомуненерго» (2019), «Той, хто ДНІ СТЕР» (2019), «Віддана» (2020), «Пульс» (2020), «Наші котики» (2020), «War_note» (2021)...

*Зазначимо, що дослідження стихійне, обмежене в часі й таке, що відображає думку частини глядацького сегменту з вищою освітою та зі схильністю до читання. Цифри означають частоту згадування кінострічок. Дякуємо усім, хто долучився своєю думкою!

Книжки, що допомагають у скруті

У світі немає жодної людини, яка би хоч раз не подумала про те, щоби добровільно піти з цього життя. І всіх нас об’єднує те, що ми знайшли поважні причини залишитися і продовжувати вивчати можливості і обмеження, які діють на цій планеті. І щохвилини ми поновлюємо це рішення – вітаємо вас, Сміливі Дослідники. І давайте складемо тут перелік ідей та книжок, які спроможні підтримати нашого з вами сусіда – Землянина у скрутну хвилину роздумів та вибору, підтримати у прагненні зберегти власне життя.

Віктор Франкл – всесвітньо відомий психотерапевт, філософ, з 1942 року в’язень найлютіших концентраційних таборів Освенцим і Дахау. Його книга - «Людина в пошуках справжнього сенсу (психолог у концтаборі)» - це роздуми на тему нездоланного дару захистити себе перед лицем невимовного страждання.
«Насправді ми потребували фундаментальної зміни у ставленні до життя. Ми мусили навчитися самі і, більш за те, навчити людей у відчаї, що важливо не те, чого ми очікуємо від життя, а те, що життя очікує від нас. Ми мусили перестати розпитувати про сенс життя, а натомість думати про себе як про людей, яким життя ставить виклики — щоденно й щогодинно».

Книга дійсно допомагає переосмислити своє життя, замовляйте її в нашій бібліотеці за посиланням: http://ecatalog.kiev.ua/F/686B22G5Q59HG3SY1283F8SXUXGVDR8XFG8BML3NABQ9GKJILX-01653?func=item-global&doc_library=LUL01&doc_number=000565086&year=&volume=&sub_library=033

Назва наступної книжки-підтримки говорить сама за себе: «Дар дна: як повернутися до щастя». Авторка книги Славоміра Грушевська розповідає про непростий шлях дівчини-безхатченки, яка зловживає алкоголем, намагається витравляти своє розчарування життям та душевний біль наркотиками, проте рішуче відмовляється від будь-якої психологічної чи соціальної допомоги. Впізнаєте сюжет? А ось як звучить одна з підтримуючих рекомендацій з цієї книжки: «Відмовся від контакту з тими, хто сміється з тебе і пліткує про тебе. Обмеж їх доступ до себе, твоє життя не на продаж»

Замовляйте більше слушних порад за посиланням: 

А які книжки допомагають у скруті вам?

четвер, 9 вересня 2021 р.

"Рух - це життя". Прості поради на щодень від Отто Стойки

«Рух - це життя!» - сталий девіз, який ніколи не втрачає своєї актуальності, особливо - у Тиждень фізичної культури. Публічні бібліотеки Солом'янки повністю підтримують прагнення громади до занять фізічною культурою та організували чергову онлайн-зустріч з лікарем-методистом Центру громадського здоров'я МОЗ України Отто Стойкою.

Пан Отто провів вебінар зі здорового способу життя і дав численні корисні та, водночас, прості поради на щодень.

До Міжнародного дня грамотності

Друзі, чи згодні ви з тим, що бути грамотними - це круто! Ми постійно вдосконалюємо свої знання, а ви?
Ось, з нагоди Міжнародного дня грамотності приготували для вас декілька книжкових / словникових порад (зокрема, електронних ресурсів), які допоможуть вам на шляху довершення власної мовної грамотності. 

КНИЖКОВІ ПОРАДИ
  • Олександр Пономарів “Мовностилістичні поради”
  • Іван Ющук “Я вивчу українську мову”
  • Тарас Береза &Со “Мова не калька”, “Скажи мені українською”, “Гарна мова одним словом”
  • Станіслав Караванський “Російсько-український словник складної лексики”
  • Ольга Дубчак “Чути українською”
СЛОВНИКОВІ ПОРАДИ (посилання на електронні ресурси)
  • Мова: ДНК нації: https://ukr-mova.in.ua/ Освітній проєкт для тих, хто хоче вдосконалити свої знання з української мови. Добрий тим, що можна підписатися на щоденні наочні бліц-уроки української
  • Словники України Online: https://lcorp.ulif.org.ua/dictua/ Написання, відмінки і форми слів, наголоси, синоніми, фразеологічні звороти
  • Словник УкрлітОРГ: http://ukrlit.org/slovnyk Тлумачення слів із варіаціями, приклади літературного слововживання, транслітерація на англійську, твори письменників + вибірково біографії + фото
  • Словник.UA Портал української мови та культури https://slovnyk.ua Перевірка звертань, новий правопис, транслітерація, тлумачення слів
  • Академічний тлумачний словник (1970 — 1980) http://sum.in.ua/ Тлумачення слів із варіаціями, приклади літературного слововживання
  • Фразеологічний словник української мови: https://slovnyk.me/dict/phraseology/ Тлумачення усталених фразеологічних зворотів, приклади літературного слововживання
  • Російсько-український словник сталих виразів: http://stalivyrazy.org.ua/ Тлумачення та переклад усталених фразеологічних зворотів
  • Горох: https://goroh.pp.ua/ Онлайн-бібліотека найбільш корисних словників української мови
А які книжки та ресурси порадите ви?

Славетні актори України

Українське кіно - справжній скарб культурної історії нашого народу. Самобутнє, зі своїм стилем, артхаусне та класичне, різноманітне. Але яке кіно без головних дійових осіб - тобто акторів?
Наша сьогоднішня вікторина до Дня українського кіно присвячується саме їм - неперевершеним виконавцям ролей.



А шанувальників акторського таланту Богдана Ступки принагідно запрошуємо завітати до читальної зали Центральна бібліотека Солом'янки на Освіти,14а та насолодитись чудової книгою-присвятою Володимира Мельниченка «Майстер».

середа, 8 вересня 2021 р.

"Руханка-читанка" з Ігорем Якубовським

Чергова «Руханка-читанка» зібрала неповторну, грайливу малечу на свій урок в Центральній бібліотеці Солом'янки на Освіти,14а.


Цього разу гостями бібліотеки були дітки ДНЗ №623 Солом’янського району. Під веселі та грайливі скоромовки та дитячі вірші Євгена Гуцала, Людмили Горової, Оксани Кротюк, Галини Гук та інших поетів маленькі вихованці навчались чітко вимовляти літери, інтонувати музичні фрази, правильно та ритмічно співати імпровізуючи різні мелодії.
Після грайливого заняття із тренером-координатором, композитором і співаком Ігор Якубовський маленькі шанувальники відвідали абонемент бібліотеки, де познайомились із цікавими книгами, журналами та пообіцяли найближчим часом прийти з батьками, щоб записатись і стати постійними читачами. 
Відеооператор Тамара Безпарточна намагалась не пропустити жодного цікавого моменту! Приємного перегляду!

вівторок, 7 вересня 2021 р.

"У навчальний рік - з оптимізмом". Злата Біневич

Сьогодні Публічні бібліотеки Солом'янки організували онлайн-вебінар з практикуючим психологом та коучем Златою Біневич.
Тема найактульніша як для цих вересневих днів: "У навчальний рік - з оптимізмом". Батькам дошкільнят та школярів є про що дізнатись, бо етер справді був жвавим і насиченим корисною та адаптованою до реального життя інформацією. 


понеділок, 6 вересня 2021 р.

"Дрібниці: як не потрапити в пастку". Вікторія Дівонька

Сьогодні на сторінці Публічні бібліотеки Солом'янки у Facebook тренерка з м'яких навичок, коуч та методологиня з освітніх програм Вікторія Дівонька провела вебінар "Дрібниці: як не потрапити в пастку".

Пані Вікторія живою та зрозумілою мовою розповіла як правильно ставити стратегічні цілі і тактичні завдання, як не захлинутись у стресі та не запанікувати при опрацюванні нової інформації, про обов'язковість дедлайнів у кожному, навіть маленькому, проєкті. Врешті - як зробити власне життя та роботу більш спокійними та комфортними.

День фізичної культури і спорту

А сьогодні до вашої уваги прості поради від великих майстрів щодо того, як зберегти дуже тіло у щоденній практиці проживання свого життя.


Гітін Фунакосі вважається родоначальником сучасного японського карате. Майстер був активний до кінця своїх днів (93 роки): постійно їздив на змагання, активно брав участь у культурному житті Токіо, був глибоким і тонким поціновувачем поезії. У своїй автобіографічній книзі «Карате-До-Нюмон» Гітін радить, зокрема, створювати можливості для побутового щоденного тренування: «Я завжди обирав кімнату на другому поверсі. І наразі також. Мені необхідні сходи: це прекрасний засіб для тренування м’язів ніг. Впевнена, що саме ця практика дає мені здоров’я і довголіття». Замовити книжку можна за посиланням:

Практика оздоровлюючого дихання докладно описана в нашій наступній збірці «Йога для жінок». Зазвичай, коли ми вдихаємо глибоко, ми наповнюємо повітрям тільки легені, забуваючи підключати до цього процесу діафрагму та живіт. Справжнє оздоровлююче дихання діє як масаж на зону сонячного сплетіння і сприяє заспокоєнню нервової системи. Наша книжка допоможе вам опанувати цей вид дихання і включити його до своєї щоденної оздоровчої практики. Замовити книжку можна за посиланням:

«1,5 хвилини. Робимо себе самостійно!» - і як вам така назва книжки? Автор Дмитро Русланов зібрав під однією обкладинкою безліч прости, проте винятково корисних порад щодо утримання свого тіла в тонусі впродовж дня. Наші улюблені це ранковий самомасаж вух, очей та надбрівних дуг. Просто розтирайте їх лагідно, не сильно притискаючи, і звертайте увагу, від простих ваших рухів збільшується бадьорість та бажання зіскочити з ліжка та з радістю розпочати цей новий день. Прочитати всі поради автора можна, замовивши книжку за посиланням: http://ecatalog.kiev.ua/F/87VD9UM23GQM5RQ3UR8LDYMS9C9777TAJ9GNP7UTS7376H799S-04941?func=item-global&doc_library=LUL01&doc_number=000177519&year=&volume=&sub_library=033

пʼятниця, 3 вересня 2021 р.

"Письменник кличе на урок": Анна Ходко

Сьогодні на сторінці Публічні бібліотеки Солом'янки у Facebook в рамках щорічного бібліомарафону "Письменник кличе на урок" відбулась онлайн-зустріч із мистецтвознавицею, музейницею, авторкою дитячої прози і поезії, переможницею конкурсу "Корнійчуковська премія" у номінації "Проза для дітей молодшого віку. Українські автори" Анною Ходко.
Під час зустрічі пані Анна презентувала свою добру і мудру книжку "Казки нічного саду", яка доводить: мрії збуваються. Головне - лишатися собою, мріяти, вміти чути інших і робити правильні висновки. "Мрія - якщо вона є, треба слідувати за нею" - говорить Анна Ходко. 

 

четвер, 2 вересня 2021 р.

Фредді Мерк'юрі

Фредді Мерк'юрі - неперевершений лідер рок-гурту Queen (створений у 1971 році в Лондоні). Харизматичний та яскравий виконавець, автор пісень та музичний продюсер, вокаліст та клавішник. Володар багатьох музичних премій, зокрема Brit Awards та Греммі.
Музичні критики вважають, що найвидатніші композиції в репертуарі Queen - це Bohemian Rhapsody та We Are the Champions. Але загалом дискографія гурту нараховує набагато більше справжніх хітів.


Школа: сучасні освітні рішення

З наближенням першого осіннього свята батьки школярів все частіше замислюються над тим, як підібрати найкращі освітні рішення для своїх дітей, як забезпечити їм безпечне і комфортне навчальне середовище, що сприятиме успішній реалізації в соціумі їхніх чад у майбутньому.
Пропонуємо вам добірку книжок з питань освіти, які можна взяти у нас на абонементі.

Накамуро Макіко «Як зробити, щоб дитина вчилася із задоволенням? Японські відповіді на нерозв’язні питання»
Як підвищити інтерес дитини до навчання? - це питання турбує не лише українських батьків. Як виявилося, воно є актуальним також і для японців. Нещодавнє дослідження Макіко Накамуро, доцентки Університету Кейо викликало широкий резонанс в країні Вранішнього Сонця. Видання «Як зробити, щоб дитина вчилася із задоволенням?» стало «книгою, яку обов’язково повинен мати на своєму столі кожен японець». В ньому авторка дає науково обґрунтовані відповіді на найбільш хвилюючі для батьків питання: чи можна застосовувати винагороду за успіхи в навчанні, чи є шкідливими комп’ютерні ігри і телевізор, як діяти, щоб покращилась успішність дитини тощо.

Кен Робінсон, Лу Ароніка «Ви, Ваша дитина і школа».
Книга зацікавить як батьків дошкільнят, так і тих, хто знається на проблемах освіти. Вона зорієнтує у виборі школи, дасть поради щодо організації навчання дитини, допоможе налагодити комунікацію з вчителями тощо.
«Хвилюєтесь, що чекає на ваших дітей у школі? Дослухайтесь до порад сера Кена Робінсона. Це проникливий, практичний посібник про те, як відігравати активну роль в освіті своїх дітей і допомогти їм вирости щасливими й успішними, не ставши при цьому батьками-гелікоптерами», - такий відгук на книгу дав Адам Ґрант, автор книг-бестселерів «Оригінали», «Брати або віддавати?», а також «План Б» (у співавторстві з Шерил Сендберґ).

Анна Гресь «Школа навиворіт? Що робити, якщо..? Ситуації, які можуть трапитися з дитиною в школі»
Школа - одне з перших випробувань, з яким стикається дитина у відсутності батьків. Полегшити процес адаптації до нових умов допоможе обговорення найбільш поширених ситуацій, які можуть трапитись з дитиною в стінах навчального закладу, а також шляхів їх успішного вирішення, наприклад: страх відвідування школи, отримання негативних оцінок, цькування.
Книгу варто читати разом з дітьми, саме для цього її оформлено так, що кожен її розворот поділено на «дитячу» і «дорослу» сторінку.

Сіґел Деніел, Брайсон Тіна «Секрети мозку. 12 стратегій розвитку дитини»
Навіть дитина може зрозуміти, як працює мозок – переконані психотерапевти Сіґел Деніел і Брайсон Тіна, автори книги «Секрети мозку. 12 стратегій розвитку дитини». Під їхнім керівництвом читач здійснить подорож різними частинами
мозку, дізнається, де живуть страхи і зазирне у свідомість. Дванадцять стратегій продемонструють, як застосування отриманих знань допоможе батькам виховати гармонійну особистість. Книга містить ілюстрації для спільного перегляду з дітьми; з їх допомогою навіть малечі буде легше усвідомити власні почуття і поведінку. А ще у виданні є шпаргалка для батьків, що допоможе застосовувати стратегії залежно від
віку й розвитку дитини.

Ваґнер Тоні, Дінтерсміт Тед «Мистецтво навчати»
Чи відповідає сучасна система освіти викликам сучасного життя? Чи гарантує вона відмінникам оволодіння навичками, необхідними для успішної реалізації в соціумі? Очевидно, що ні.
«Мистецтво навчати» описує альтернативну систему освіти, здатну підготувати молодь до нових викликів. Важливо, що кожне освітнє рішення, пропоноване авторами, підкріплено думкою авторитетних фахівців галузі.