середа, 29 липня 2020 р.

Я + Ти = Дружба!


Оксана Лущевська. «Бігль старший». Харків. 2017 рік. Видавництво Vivat
Авторка цієї оптимістичної та напрочуд цікавої книги – Оксана Лущевська – сучасна українська письменниця, поетеса, перекладачка, співзасновниця блогу про сучасну дитячу літературу «Казкарка», легко та невимушено розповідає нам дружбу собаки та людини. Чуттєві ілюстрації Наталки Гайди лише підсилюють теплі враження від книги. Чи можливо повірити в те, що хлопець сто ночей підряд може бачити один і той самий сон про собаку і яке було його здивування, коли він зустрів такого самого собаку у реальному житті. Старий пес був рудого кольору, що зливався з жовтогарячим та вигляд був схожий на бігля. Герой книги Коля вирішив познайомити свого нового знайомого зі своїм сусідом поважного віку Мироном. З часом, Мирону ця зустріч почала видаватися все більш і більш доленосною. Пес за характером виявляється дуже схожим на чоловіка. А те, що у бігля ті самі хвороби, як то ревматизм та перелом лапи, зовсім приголомшують Мирона та змушують подивитися на собаку з більшою довірою та турботою. Від сторінки до сторінки ми стаємо свідками невипадкової зустрічі, яка переросла у міцну дружбу. 

Ігор Калинець. «Данка і Крак». Львів. 2019 рік. Видавництво Старого Лева
Казка, яка з перших сторінок закохує в себе. Мила, ласкава та привітна, як травневий вітерець, що огортає вас усіма пахощами квітів. Події книги відбуваються у місті Лева, де одного весняного дня до дівчинки Данки прилетів крук, який виявився незвичайним птахом. Крук на ім’я Крак, який насправді мав довге ім’я «Той найстаріший львів’янин, що живе у Винниківському лісі біля каменя» заговорив до дівчинки людським голосом і з цього моменту у Данки, окрім кицьки Нявки, з’явився новий друг. Багато цікавих та пізнавальних історій почула маленька львів’янка від Крака. Відчувши у дівчинці гарного співрозмовника, Крак розповідає Данці про зачарованого хлопця Купріяна. Дівчинка із великим завзяттям намагається допомогти круку зняти закляття з чарівного принца. Книга пронизана великою кількістю історичних фактів, які автор професійно ввів в загальну канву свого твору від імені Крака. Маленькі читачі у невимушеній формі дізнаються багато цікавого про історію України та її героїв. Книга для молодшого шкільного віку.

Скреттінг Гюдрун «Антон та інші нещастя». Львів. 2018 рік. Видавництво Старого Лева
Книга норвезької письменниці Гюдрун Скреттінг стане гарним подарунком для усіх поціновувачів якісної зарубіжної сучасної прози. У кожного є своя історія і герой книги, дванадцятирічний Антон не виключення. Хлопець не може розібратися у вирі подій, які відбуваються у його житті. З перших сторінок, ми дізнаємося, що хлопець вважає себе суцільним «нещастям». Загибель матері викликає у юнака бажання змінити життя батька та позбавити його самотності. Подальші події, які трапляються з хлопцем, допомагають йому по-новому поглянути на світ навколо. У цьому йому вправно допомагає його подруга Іне – дівчина, яка є єдиною дитиною у великому будинку зі скульптурами в саду й латунними штучками на дверях. Це тому, що її батьки мають силу-силенну грошей. Історія в книзі ведеться від першої особи, що лише підсилює занурення у світ емоцій юнака. Некваплива оповідь про підліткові почуття, думки та сумніви розповідаються Гюдрун Скреттінг глибинно та змістовно. Прочитання книги залишить приємний післясмак та допоможе віднайти відповіді на питання, які так хвилюють у підлітковому віці.

Ірина Цілик. «Таке цікаве життя». Львів. 2017 рік. Видавництво Старого Лева
Книга «Таке цікаве життя» вражає своїм креативним викладом матеріалу у форматі напівкниги напівкоміксу з першої сторінки. Головний герой разом зі своїм котом Чучею розповідає нам про своє дійсно цікаве життя. Ірина Цілик вправно змальовує бачення звичайних, на перший погляд, речей для нас дорослих, очима дитини простими та зрозумілими словами. Кожен розділ книги – це окрема історія, як наприклад: про театр, про писанки, про басейн, про сніг і т.д. Ця книга стане в нагоді матусям і татусям, у яких підростає маленька «чомучка», яка кожного дня відкриває світ навколо. А купа силенна яскравих та веселих ілюстрацій від Христини Лукащук лише підсилить чудові враження від цієї маленької подорожі «країною цікавих фактів». Книга розрахована для маленьких читачів дошкільного віку.

Джесіка Таунсенд. «Дивосміт. Покликання Морріган Кроу». Харків. 2020 рік. Видавництво Vivat
Що може бути більш цікавим під час літніх канікул, аніж поринути у світ фентезійних пригод. А якщо це ще й нова книга австралійської письменниці Джесіки Таунсенд, яка є продовженням «Невермур. Випробування Морріган Кроу» - незабутні враження забезпечені на всі сто відсотків! Події книги відбуваються у чарівному місті Невермур. На долю безстрашної та відчайдушної Морріган Кроу чекають нові випробовування. Відтепер, дівчина – мешканка готелю «Девкаліон» і її до того ж прийняли до товариства Дивообраних. Чим це обернеться для головної героїні, вона і сама не знає, але нестримна жага до пригод та палке серце допомагають їй з легкістю проходити крізь усі випробовування, які повсякчас виринають перед нею. Велика за обсягом книга (понад чотириста сторінок) читається легко завдяки своєму динамічному сюжету, а кожен розділ книги настільки захопливий, що відчувається, що авторка справді вклала душу у свій твір. Усі фанати «Гаррі Поттера» Джоан Роулінг будуть у захваті від цього пригодницького фентезі. Книга входить до серії «Книжкова полиця підлітка» недарма. «Дивосміт. Покликання Морріган Кроу» стане дійсно улюбленою серед підлітків.

Що робити зі знахідкою?

Хтось загубив, а ви знайшли. Така ситуація хоч раз в житті виникала майже в кожної людини. Тому, виявивши знахідку, корисно знати, що з цього приводу говорить закон. Як поводитись, коли власник загубленої речі невідомий? Підстави, коли у особи, яка знайшла загублену річ, виникає право власності на неї. Коли настає право власності на знайдену річ? Чи можна вимагати винагороду за знахідку?
Про знахідку мовою закону 28 липня під час правоосвітнього вебінару розповів Сергій Бреус (Serhiy Breus), директор Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.



пʼятниця, 24 липня 2020 р.

Страви довгожителів на відпочинку

23 липня о 15:00 з побережжя Чорного моря на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбулася онлайн-трансляція вебінару зі здорового способу життя. Про рецепти здорових страв довгожителів цього четверга дізналися від Отто Стойки, лікаря-методиста Київського міського центру громадського здоров’я, к.мед.н. та Ірини Цісар, психолога Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Отож кожен, за словами наших консультантів, може подовжити своє життя і зробити його якісним завдяки харчуванню. Про яку їжу варто подбати на березі моря, на відпочинку в цьому етері.


середа, 22 липня 2020 р.

Про загублені речі

Традиційно – у вівторок, 21 липня о 15:00 відбувся правоосвітній вебінар із Сергієм Бреусом (Serhiy Breus), директором Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Юрист-консультант Сергій Бреус нагадав користувачам платформи Публічні бібліотеки Солом’янки попередню тему онлайн-зустрічі про оренду житла. А нині зацікавлені детально дізналися про права осіб, які знайшли загублену річ (знахідку). Говорили, як законодавство стимулює людей повертати загублені речі, і чому це має базуватися на доброчесності.


вівторок, 21 липня 2020 р.

Книги, які є тільки у нас

Книжки, які надихають вчитися, працювати, створювати нове, досліджувати невідоме, знаходити особливе у звичайному...
Книжки про рух та спокій.
Обирайте найкраще для себе!

Уміти керувати своїми емоціями

20 липня о 15:00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбувся вебінар тренера Освітнього Хабу міста Києва з персональної ефективності, емоційного інтелекту та комунікацій Вікторії Дівоньки (Виктория Ді). Пані Вікторія говорила про виникнення (в 1990-х роках у США) поняття «емоційний інтелект», про інструменти зміни емоційного стану і, головне, про контроль над своїми відчуттями. 
Разом із користувачами розібралися чому більше успіху досягають люди з позитивними емоціями, ніж особи з великим життєвим досвідом і знаннями. Також усі слухачі-глядачі етеру отримали домашнє завдання для вдосконалення персональних емоцій.


неділя, 19 липня 2020 р.

«Коронації Слова – 20»

18 липня о 21:00 ми мали унікальну нагоду зустрітися із засновниками Конкурсу «Коронація Слова», який вже два десятиліття мотивує творчу та інтелектуальну спільноту України до пошуку й самовдосконалення! Онлайн дружня бесіда сталася із засновниками Конкурсу пані Тетяною та паном Юрієм Логушами, котрі розповіли про двадцятилітній досвід, розвиток і зростання Конкурсу, про його збірки, нові номінації, співпрацю із експертами і видавцями, про впізнаваність логотипу Конкурсу, словом, про засилля української книжки в книгарні й бібліотеки!


субота, 18 липня 2020 р.

Українські посиденьки

17 липня о 19:00 відбулося продовження онлайн-зустрічі (від 03.07.2020) із громадською діячкою, поеткою, засновницею волонтерської ініціативи Розмовний клуб «Українські посиденьки», коучем натхненного життя, магістеркою управління міжнародним бізнесом (США, Монтерей, Каліфорнія) Оленою Татьянченко. Цього разу говорили про принципи Розмовного Клубу та творчість у нашому житті.
За словами пані Олени, «Українські посиденьки» – це не клуб для поговорити, а зустрічі заради засівання насіння української мовної культури, це гуртування однодумців для спільних справ. Від 2014 року (заснування спільноти) «Українські посиденьки» виросли духовно й об’єднали на волонтерських засадах і літераторів, і народних майстрів, і бізнесменів, і вчителів, і музикантів, і художників, і мандрівників тощо. Головним принципом об’єднання стало уникнення обговорення релігійних і політичних питань. «Адже у клуб «Українські посиденьки» приходили заради спілкування українською люди різні, і якби від початку ми не слідували меті – збільшити кількість україномовних осіб, а говорили про політику і релігію – усі швидко пересварилися б і розбіглися», зізнається пані Олена. Бо знає з досвіду, що нелегко було закріпити цю гарну ідею гуртування спільноти навколо мови. І як коуч радить, що «лідер – це той, хто веде за собою власним прикладом».


четвер, 16 липня 2020 р.

Привид Борхеса

15.07 о 21:00. Вчергове відбулася таємнича містерія для вечірнього літературного релаксу. Цього разу зустрілися із Привидом Хорхе Луїса Борхеса – аргентинського прозаїка, поета і публіциста, одного з найвидатніших письменників XX сторіччя. У фантастичних за сюжетами новелах, вигадках-притчах (збірки «Вигадані історії», «Алеф», «Рядки піщинок, що біжать») Хорхе Луїс Борхес створив свій світ «знань—лабіринту-загадок», у яких читач виступає і як співавтор. Активно використовуючи метафорику дзеркала і сну, письменник збудував відображені світи-намистини, нанизані на єдину нить.

Секрети Вікіпедії від Юрія Пероганича

15.00 о 19:00 Публічні бібліотеки Солом'янки записали онлайн-зустріч із Юрієм Пероганичем (Yuri Perohanych), генеральним директором Асоціації підприємств інформаційних технологій України, ініціатором створення і співзасновником громадської організації «Вікімедіа Україна», людиною, яка опікується інтелектуальним спадком України та власноруч створила 3,5 тис. статей Вільної енциклопедії «Вікіпедія». 
Пан Юрій детально розповів про україномовну Вікіпедію, адже таких сайтів у світі 300. І створені Вікіпедії не за країнами, а за мовами. Отже, Вікіпедія – це сайт, вільний (ключове слово) від реклами, доступний для перегляду і поширення. Його також можна вільно редагувати, та й написати власну статтю може кожний бажаючий. Як з’ясувалося, що україномовна Вікіпедія – це один млн. статей і 110 млн переглядів за місяць (червень), із них – 90% здійснених з України, а ще – це 200 створених статей щодень і так далі. Ці показники Пан Юрій порівняв з англомовною Вікіпедією, котра лідирує у світі. Але приємно, що українська мова не пасе задніх на просторах вільної енциклопедії в інтернеті.


середа, 15 липня 2020 р.

Літні квіти


«Смолоскип» відкриває нові імена в літературі

16.07 о 19:00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбулася онлайн-зустріч із директором видавництва «Смолоскип», українським письменником, літературознавцем, перекладачем, доцентом Національного університету «Києво-Могилянська Академія», паном Ростиславом Семківим (Rostyslav Semkiv). 
Під час зустрічі дізналися про історію видавництва, нові видання «Смолоскипу», про конкурс видавництва для молодих авторів (у поезії – до 35 років, у прозі – до 40, за критеріями ВООЗ). І головне, як «Смолоскип» відкрив нові імена в літературі. Так, завдяки Конкурсу видавництва стали відомі імена письменників Сергія Жадана, Анни Малігон, Івана Андрусяка, Тараса Прохаська, Мар’яни Савки, Андрія Кокотюхи, Олега Коцарєва, Дмитра Лазуткіна та інших. За 27 років в Україні з Конкурсу «вилупилося» до 100 нових авторів. А починав «Смолоскип» у США з друку творів дисидентів і репресованих сталінським режимом…


вівторок, 14 липня 2020 р.

Правовий вебінар: Опіка по-сусідськи. Оренда житла

Традиційно – у вівторок – 14 червня липня о 15-00 відбувся правоосвітній вебінар із Сергієм Бреусом (Serhiy Breus), директором Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Правознавець консультував щодо сусідських відносин з психічно хворими, алко і наркозалежних в рамках юридичного поля взаємодії. А також фахово розкрив питання оренди житла: складання договору, який дійсно відповідає умовам, про які домовилися сторони; права осіб підписувати договір оренди нерухомого майна; умови договору оренди квартири та інші юридичні моменти оренди.


понеділок, 13 липня 2020 р.

Якісне життя після психологічного детоксу

13 липня о 15:00 на платформі Публічні бібліотеки Солом'янки відбувся вебінар щодо токсичних людей та доцільності стосунків із ними від практикуючого психолога, КПТ-терапевта, засновника Тренінгової агенції «PRO Trainings» Злати Біневич. Говорили, як позбутися токсичних стосунків зі своїми батьками, дорослими дітьми чи знайомими, як перестати культивувати в собі страждання і нести себе як жертву, а натомість навчитися бути щасливими і мати якісне життя після психологічного детоксу. 


неділя, 12 липня 2020 р.

6 книг для маленьких мандрівників


Давній казковий Львів постає перед нами як унікальне явище світової культури у яскравих ілюстраціях, дивовижних персонажах, які можна розглядати дуже довго, саме для самих найменших читачів віком з 3 до 5 років. Маленьким дослідникам хочеться завжди знати ВІДПОВІДІ на всі на світі питання. А пізнання історії своєї країни та її прадавніх та легендарних місць назавжди запам'ятають малюки, саме в книзі «Легенди Львова» Катерини Дем’янчук від видавництва Форс Україна, де все це подано цікаво та нестандартно. Прочитай легенду, знайди головних героїв і допоможи їм відшукати все загублене: ліхтарики, драконів, вокзальні годинники, левів, скриньки, лицарські обладунки та багато інших незвичайних речей. А ще надихнувшись ілюстраціями книги, у маленьких мандрівників виникне мотивація відвідати ці місця разом з батьками та зробити власноруч фотографії на згадку. Кожна сторінка це незабутня подорож. Чи рекомендуємо цю книгу? Однозначно так!

Українське козацтво надзвичайно цікаве та важливе явище в історії як країни так і світу.
Козаки дивували, та захоплювали, надихали митців на створення своїх шедеврів, берегли рідну культуру та звичаї. Однак козаки були не просто вояками, адже поряд із силою та мужністю, розумом та хитрістю повсякчас зустрічається елемент загадковості та містики. Щоб стати справжнім козаком, слід було пройти дуже нелегку школу навчання й скласти суворі іспити, які витримували не всі, тож не всі й ставали козаками. Піст, молитва, добрі справи, повага до старших, предків - лише це могло дати воїнові силу перемагати в бою набагато чисельнішого ворога. У книзі розповідається про бойове мистецтво Запоріжців, психофізичну підготовку козаків та хто такі козацькі пластуни? Пропонуємо Вам поринути в захоплюючий світ козацтва з підбіркою найцікавіших фактів про них у книзі Тараса Каляндрука «Дітям про козаків», яка може зацікавити хлопців середньго та старшого шкільного віку.

Чи багато ми знаємо історій про легендарні старовинні споруди – замки – нашої України? Чим особливим запам’ятається кожен із них нам та нашим дітям? Велика, яскрава та цікава книга «Легенди Замків України» Катерини Дем’янчук цього разу покличе дорослих та дітей на екскурсію старовинними пам’ятками, які можна назвати візитівкою нашої держави. Маленькі дівчатка мріють стати прекрасними принцесами, а хлопчики – відважними лицарями. Діти точно знають, як будувати уявні замки із піску. Достовірні факти про кожен замок та легенди, про його історію із ігровими завданнями зроблять подорож в історичні місця незабутніми. В Фортеці Хотин є мокра пляма , що не зникає віками, Цитадель Батуринська фортеця - де за легендою, під стінами замку гетьман України Іван Мазепа заховав свої скарби та Олеський замок, де треба знайти королів та привидів. Усі це буде грою-читанням не лише для малюків, але й для дорослих. А кілька сторінок, відведених для світлин із подорожей у ці замки, залишаться для спогадів на довгі роки. Замки і фортеці України завжди оповиті старовинними легендами. Не гайте часу! Читайте з малюками вік яких від 3 до 6 років.

Бажаєте познайомити свою дитину з представниками тваринного світу? У такому випадку
радимо вам звернути увагу на книгу французької ілюстраторки і письменниці Андрієнн Барман «Тваринопедія». Ця книга познайомить з дивовижним розмаїттям створінь, які населяють нашу планету. Увесь список істот у книзі «Тваринопедія» містить понад 600 - і не тільки тварин, але й птахів, плазунів і комах. Зібрання найдивовижніших створінь на землі нагадують більше мультиплікаційних тварин, тому прихильникам мультиків дана книга також припаде до душі. Великим плюсом є те, що біля тваринок міститься коротка корисна інформація про певну істоту, наприклад: яка пташка найменша, який найбільший птах, усі факти підкріплені конкретними цифрами, що є непоганим для загального розвитку дитини дошкільного віку.

Слово «динозавр» походить з давньогрецького δεινός — «страшний» і σαῦρος — «ящірка»— наряд плазунів, який з’явився близько 251 млн років тому. Сучасні люди вважають динозаврів міфом, черговим плодом фантазії режисерів кінофільмів, казками для дітей, але факт залишається фактом. Коли жили динозаври? Хто жив до динозаврів? Про що нам розповідають зуби динозаврів? Хто жив поряд із динозаврами? Які результати розкопок рештків динозаврів? Як виглядали дитинчата динозаврів? Відповіді на усі ці запитання ви отримаєте у книзі «100 фактів. ДИНОЗАВРИ» із приголомшливими ілюстраціями і дотепними малюнками. Автори книги розкриють всі таємниці про цих неймовірних істот, а завдяки веселим вікторинам можна перевірити свої знання. Це видання є ідеальним путівником у світ динозаврів для дітей молодшого шкільного віку.


Цікаво, динамічно, неочікувано, пізнавально, науково і демонстративно. Ця книга про
захоплюючу пригодницьку історію про хлопчика Джорджа та його друзів, сім`ю професора Белліса. Тут наявна і енциклопедична інформація щоб зацікавити дитину Космосом, науковими розробками та відкриттями, фізикою, математикою і, звісно читанням. Такі книги просто необхідні хлопчикам. Але цікаві вони будуть і дівчаткам, які цікавляться наукою яка надихає досліджувати і знаходити відповіді на запитання, котрі поки що залишаються таємницею. Про все це можна дізнатися у книзі Стівена Гокінґа та Люсі Гокінґ «Джордж і великий вибух». Особливо ця книга буде цікава дітям середнього та старшого шкільного віку. 

пʼятниця, 10 липня 2020 р.

Книги «смачніші» за шоколад

Книжки TED хоч і невеликі за форматом, але присвячені великим ідеям. Вони настільки короткі, що їх можна прочитати за один раз, але достатньо довгі, щоб занурити читача глибоко в предмет своєї розповіді. Ці публікації різноманітні за тематикою й охоплюють майже все - від архітектури та космічних подорожей до бізнесу і кохання. Книжки підійдуть тому читачеві, який має допитливий розум і жагу до нових знань. Кожна книжка TED іде в парі з відповідним виступом її автора, доступним онлайн на ресурсі TED.com 18-хвилинний виступ може заронити в читача зерно знання чи розпалити уяву, але часто такі промови породжують потребу поринути глибше, дізнатися більше, отримати повнішу інформацію. Цю потребу якраз і задовольняють книжкі від TED.



Перше враження. Чіп Кідд. Видавництво Vivat. Харків. 2017
Чіп Кідд - майстер книжкових обкладинок. Як гарний професійний митець він має свій особистий погляд на різні візуалізації, буквально на все, що йому потрапляє на очі. Головне, на чому він акцентує увагу в роботі та житті загалом - перше враження, його вплив на наше світосприйняття та подальший світогляд.
Наприклад, Чіп колекціонує іграшки - вінтажних супергероїв - усе своє життя. Він просто любить рятувати героїв та з дитинства мріяв, що буде жити в музеї коміксів. Поціновувач старовини, який живе в ньому, отримує задоволення від того, що кожну з цих іграшок збережено. Усіх героїв створено задовго до того, як колекціонування іграшок стало мейнстрімом. В ті часи було важно очікувати, що ці іграшки буде врятовано. Перше враження: героїчне - у найпростішому.
Водночас автор дає застереження бути пильними з першими враженнями. Ось ви бачите в магазині морквяний тортик. Справді - зверху щось схоже на морквинку, отже виріб має бути дуже корисним, і вже не помічаєш у його складі крем із маргарином, барвники, підсолоджувачі. Створюється ілюзія користі продукту, бо деякі його складові виготовлено з корисної сировини. Хіба це не те, що роками експлуатується маркетологами в рекламі? А перше враження - так це ж здорова корисна Їжа!…
Скільки ситуацій - стільки і вражень. Перших вражень. Але як ми формуємо свої оцінки? Керуємося розумом? Співпереживанням? Співчуттям?

Закони медицини. Сіддгартха Мукеріджі. Видавництво Vivat. Харків. 2017
Мабуть загальний настрій цієї книжки можна передати думкою про те, що легко приймати бездоганні рішення, спираючись на бездоганні джерела. Медицина ж вимагає бездоганних рішень, коли джерела не бездоганні. Це видання про суть, недосконалість, непевність і майбутнє медицини. Автор - лікар-онколог, він розповідає про своє здобуття досвіду інтерном, стажером, ординатором. На всіх цих етапах він відчував постійну нестачу знань. Точніше навіть не знань, а того, що і як робити з цими знаннями та навичками, бо багато пацієнтів має унікальні проблеми у, здавалося б, стандартних ситуаціях.
Доктор Мукеріджі зазначає, що медична освіта збагачує численними фактами, але дає мало інформації про те, що існує поміж фактів. Він каже, що «закони медицини» є законами непевності, неточності й неповноти. 
Але чи все так песимістично? Ні. Ця книжка показує захопливий світ, у якому лікарі ведуть боротьбу за здійснюють відкриття. Світ, який рідко постає перед широким загалом. Звісно, автор формулює і «Закони медицини», але книжку варто читати не стільки заради них, а скільки заради розуміння не лише медицини, а і світу навколо.

Мистецтво спокою. Піко Айєр. Видавництво Vivat. Харків. 2017
Піко Айєр - завзятий мандрівник. Куба, острів Пасхи, Ефіопія, Катманду… Але ця книжка не про його пригоди і мандрівки світом, ночівлі просто неба, екзотичних звірів чи правила виживання в горах або на Алясці. Друзі, пригальмуйте швидкість вашої фантазії, дайте перепочити мозку і тоді автор вас запросить у подорож в Нікуди.
Одного дня офісний працівник містер Айєр вирішив у свої 29 років полишити «життя своєї мрії» та провести рік у малій кімнатці на околиці стародавньої японської столиці Кіото. Як і очікувалось, йому почали телефонувати родичі, друзі, а батько взагалі назвав псевдопенсіонером. 
Ідея переходу в Нікуди - коли людина з власної волі перебуває в недіянні настільки довго, щоб заглибитись у себе, - за своєю суттю проста. Автор зазначає, що кожне повернення у Нікуди допомагає розрізняти його особливості (а з ними і можливості) трохи кращє. Це місце має свою погоду і свої сезони - яскраві і розмаїті. 
У книжці наводяться розлогі приклади із власного досвіду дослідників недіяння. І це справді вражає! 
Піко Айєр зазначає, що в епоху швидкості ніщо так не збадьорює, як уповільнення руху. А в умовах метушні й хаосу немає більшої розкоші, ніж концентрація уваги.

Математика кохання. Ханна Фрай. Видавництво Vivat. Харків. 2017
Вважаєте, математика і кохання це зовсім про різне? Ця книжка не ставить такого запитання. 
Які шансі знайти кохання, наскільки важлива краса, ігри побачень… Ба більше, математика сексу! 
Ханна Фрай прагне продемонструвати якою інформативною, корисною та потужною може бути математика, а тому свідомо намагалася обрати тему, яка здається максимально далекою від рівнянь і доведень. Таким чином вона хоче показати, що навіть на такому романтичному матеріалі математика все одно ефективно працює. 
Авторка демонструє всі можливості застосування цієї науки у коханні. Вона буквально вирахує шанси на те, чи знайдеться людина мрії або обгрунтує чи варто підходити до когось назнайомого в барі.
Заінтригуємо майбутнього читача «Математики кохання» і скажемо лише, що Ханна Фрай справді пропонує новий підхід до любові.

Роб Найт і Брендан Бюлер. Прислухайтесь до свого організму. Вплив крихітних мікробів. Харків. Vivat. 2018
Такі серйозні терміни як «мікробіота» та «мікробом» людини зустрічають нас з перших сторінок, але поданння матеріалу написане у напрочуд легкій та веселій формі. У книзі висвітлюються питання: звідки беруться мікроби, чи пов’язані певні мікроби з конкретними захворюваннями, чи виправдане застосування антибіотиків так часто, як ми це робимо? Відповідями є результати численних досліджень, які не залишать нікого байдужим та змусять замислитись над своїм способом життя. На той час, коли ви будете читати цю книжку, науковці будуть знати про мікробіом людини значно більше, ніж зараз, коли ця книга тільки-но писалася. Темпи розвитку науки про мікроби настільки ж приголомшливі, як і ті відкриття, які ми здійснюємо: нові факти відкривають нові перспективи повсякчас, змінюючи і поглиблюючи наше розуміння того, як працюють наше тіло і навіть наша свідомість. На думку авторів книги, у людства є реальна перспектива того, що, коли ми станемо краще розуміти мікробіом і навіть впливати на нього, він зможе зцілювати нас. Книга буде цікава усім, хто детально цікавиться власним здоров’ям, намагається його чимраз покращити та дізнатися нове зі світу нової медицини.

пʼятниця, 3 липня 2020 р.

Занурюємося у світ літературних героїв


8-10 років

Сашко Дерманський «Стонадцять халеп Остапа Квіточки»
Остап Квіточка – юнак, якого акушерка випадково прокляла після народження , а чорт Вельзепер «зареєстрував» цей прокльон, систематично потрапляє у халепи. Вже дорослий, Остап рятує сільську школу від закриття, а чорт зі своєю чортицею знаходить шлях до нашого світу, де їм добре живеться у вигляді тваринок у шкільному зоопарку. Чудернацькі та смішні пригоди молодого вчителя і недодідька. Віршована казка про боротьбу добра зі злом.

Володимир Симоненко «Цар Плаксій і Лоскотон»
Жив собі цар Плаксій . Він мав три доньки: Нудоту, Вай-Вай, Плакоту і трьох синів Плаксунів. Цілими днями вони плакали. Цар любив пити дитячі сльози, тому заборонив сміх і звелів, щоби всі діти в країні плакали. У королівстві жив також веселий та добрий Лоскотун, який смішив дітей. Плаксій оголосив: тому, хто спіймає Лоскотуна, він віддасть свою доньку за дружину. Плачем горю не допоможеш – каже народна мудрість. Тому вчіться керувати своїми емоціями, завжди сподівайтесь на краще.

Енн Файн «Щоденник кота-вбивці» 
Чи може нормальний кіт зловити пташку? Кіт не розуміє, у чому він винен. «Ну добре», відшмагайте мене! Я приніс дохлу мишу у вашу дорогоцінну оселю!» Та я вас благаю, я ж КІТ!». Книжка про кумедні пригоди кота Тафі та його хазяїв.

Зірка Мензатюк «Таємниця козацької шаблі»
Одного дня в сім’ї Руснаків з’явилася старенька машина на ім’я Машка. Була вона старою і пошарпаною, та на ходу. Ще одного дня пришелепкуватий привид повідомив, що давня козацька реліквія – шабля може потрапити в погані руки. За допомогою Машки хлопці переслідують викрадачів. Книжка про детективні пригоди підлітків по замках України. В ній переплетено сучасне і минуле, містика і реальність, багато гумору. 

Оскар Вальд «Хлопчик зірка»
Холодною зимовою нічю лісоруби знайшли немовля, яке впало з неба….. Один з них пожалів хлопчика, не дав йому вмерти від зимової стужі . І ростив його як рідного.Та Хлопчик-Зірка не знав слова «дякую».Він сприймав за належне, що лісоруб ростив його, відриваючи від власних дітей кусень хліба. Він ріс самозакоханим, егоїстичним, невдячним, байдужим, жорствоким, злим.Його краса засліпила йому очі. Казка про красу, яка не завжди буває гарною і доброю. Про холод-зло і тепло – добро і любов.


9 до 12

Кіра Вермонд «Таємне життя грошей»
Гроші, гроші…Кому вони потрібні? Як я можу здобути готівку, щоб заплатити за все, чого дійсно хочу? Їх завжди не вистачає. Завжди хочеться мати їх більше. Кожен мріє виграти їх у лотерею. Ми працюємо, щоби заробити їх. Але навіщо нам усе-таки гроші? Ця книга в цікавій і захопливій формі, спираючись на казки і новітні дослідження, допоможе зрозуміти, як впливає на наше життя готівка.

Іван Андрусяк «Вісім днів із життя бурундуків» 
Винахідливий і трохи капосний хлопчик Івась Бондарук, якого у школі обзивають Бурундуком, намагається справити на дівчинку зі свого класу гарне враження. Задля цього він здобуває право грати в футбол на шкільному спортмайданчику, потім намагається висідити з курячого яйця дідька, що виконує бажання…Та всі його плани порушує маленька сестричка Люба. Книга про шкільні пригоди і перше дитяче кохання.

Сергій Гридін «Відчайдушні»
Дмитро Пракопчук на канікулах поїхав у село Озерне, до бабусі. А там, виявляється, зникають діти. Дмитро, який нещодавно прочитав книжку про Шерлока Холмса, і собі захотів стати детективом. Разом з друзями – Андрієм, Павлом і Катрін він починає розслідування. Юні детективи наражаються на круті небезпеки, долають страх і …. і хлопці закохуються у Катрін. Вони не знають, хто з них більше їй подобається. Це з’ясується в кінці книги. Як і особистість викрадача. 

Брати Капранови «Зоряний вуйко»
Книга-фентезі про те, що може статися з людьми в майбутньому . Один з варіантів майбутнього письменники бачать таким: нещадне сонце змусить людей сховатись у катакомби. І лише окремі сміливці будуть виходити нагору і ходитимуть по сіль, як колись це робили чумаки. І знову-таки, як колись, подорожі їхні будуть сповнені пригод і небезпек….Та може бути й інший варіант розвитку людства, воно навчиться жити у злагоді з природою, освоїть нові планети. Існує ще третя версія майбутнього – магічна. Дізнатись про неї можна, лише прочитавши цю книгу.

Алан Бредлі «Солоденьке на денці пирога»
Флавія найменша серед трьох дочок в сім’ї де Люсі єдине, чим вона цікавиться, це хімія. Запальна, гостра на язик, вона сперечається з усіма і навіть з власним батьком – поважним старим чоловіком. А ще вона – 11 річна дівчинка-детектив! І на диво, їй дуже добре вдаються розслідування! Не гірше, ніж у знаменитого Конан Дойла! Книга – із серії оповідань цього автора про дівчинку-детектива.


16+

Зої Заґґ «Дівчина онлайн»
Книга відомої блогерки про становлення підлітків. Це дуже складний період, через який проходить кожен.Час зневіри і час прощення. Час першого кохання і першого розчарування. Про пізнання складного дорослого світу, першу зраду, зневіру і про те, як з цього виходити. Вже не діти. Але ще й не дорослі. І ще про те, що для того, щоби отримати щастя, доводиться видиратись із багна…

Галина Вдовиченко «Купальниця»
Одного разщу матері наворожили, що в неї буде двоє дітей. Одна дитина буде щасливою, інша – знаменитою. Або-або…Жили собі брат і сестра. Роберт і Кароліна. У тихому військовому містечку Висіч. Роберт поїхав підкорювати столицю. Кароліна теж не всиділа вдома, поїхала спочатку до Львова, а потім – підкоряти столицю. Вонеа немов сучасна Попелюшка, пройшла всі вишколи. Але дівчина рано подорослішала. І, немов квітка купальниця, так і не змогла розкритися комусь. Тож залишилась сильною, але самотньою…

Книжка заборон і таємниць
Тексти для цієї збірки писали різні автори. Тут є оповідання про дорослішання із фантастичними поворотами сюжету. Історія про сподівання, талант і образу та бойовий гопак. Весела розповідь про шкільного домовика. Розповідь про початок війни на Донбасі і як ця страшна подія змусила передчасно вийти із дитинства і самостійно вирішувати, хто ти є і за за кого ти. Чутлива історія підліткового кохання. Сумна історія про те, як близькі нам люди покидають наше життя. Є тут і глибока, зовсім не дитяча антиутопія.Та історія про те, що ніколи не потрібно загадувати бажань із заздрості, бо вони можуть збуватися. А також оповідання про дурні вчинки, зроблені для того, щоби завоювати прихильність дівчини…Книжка однаково цікава і хлопцям, і дівчатам різного віку.

Джон Грін «У пошуках Аляски»
Хлопчик-товстун Майлз Холтер не має друзів. Ним цікавляться тільки батьки. Все кардинально міняється, коли він переїздить у приватну школу. Тут починається справжнє життя! З’являються надійні друзі і справжні вороги. Заборонені розваги: цигарки і вино. А також, дівчата: Лара і красуня Аляска. А також страх покарання за порушення правил. І поступове входження у доросле життя.

«Каблуки, вареники чи підбори? Що допомагає українкам підкорювати світ»
Своєріднеий путівник для молодих дівчат, бо підказує їм шдях до самореалізації, від стилю й особливостей догляду за собою, до щасливого сімейного життя, краси. Ця книга досліджує менталітет української жінки. І все це подано у легкій, упізнаваній формі.


середа, 1 липня 2020 р.

Що почитати у відпустці


Енергійна і жвава оповідь про любов, мистецтво та вовків, сплетена із швидкоплинних діалогів та монологів, які вправно поєднані з описами пейзажів, інтер’єрів, із перебігом виписаних подій. У віддалене від цивілізації карпатське село поблизу старовинного замку Гербуртів приїздить успішна художниця Анна, яка шукає душевного спокою. А неподалік в дикому гірському урочищі проводить дослідження етолог Юрій, зацікавлений вивченням поведінки вовків. Він виховує трьох новонароджених вовченят, які залишилися без батьків. Людина і вовки в цій «зграї» живуть за вовчими законами, які іноді виглядають більш досконалими, ніж людські. Несподівана зустріч Юрія та Анни дає кожному можливість по-новому поглянути на своє життя... Людина і вовки в цій «зграї» живуть за вовчими законами, які іноді виглядають більш досконалими, ніж людські. Роман сигналізує про небезпеку, яку несемо собі й навколишньому ми - люди. Дивні перебіги подій і деталі створюють напругу і таємничу атмосферу. Рекомендуємо книгу Галини Вдовиченко «Тамдевін» поціновувачам романтичного жанру літератури.

Наомі Новік - лауреатка премій Nebula Award, Locus Award, Mythopoetic Award, премії імені Дж. Кемпбелла та Комптона Крука. «Ті що не мають коріння» це історія, у якій переплелися дотепність і серйозність, вигаданий світ і алюзії на реальні екологічні проблеми, з яким ми стикаємося сьогодні. Оповідна манера авторки зачаровує, а герої лишаються в пам’яті назавжди.
Королівства Польні та Рос’ї — давні вороги. Але землі обох поступово захоплює Проклятий Ліс, що перетворює людей на дерева. Маг Дракон століттями стримував чари Лісу. За це щодесять років мешканці сусідніх селищ платили чарівнику данину у вигляді найкрасивішої, найуправнішої чи найрозумнішої дівчини. Аґнешка булла певна, що цього разу Дракон забере її красуню-подругу Касю. Але несподівано для всіх він обрав нечупару Аґнешку. Саме вона покликана розгадати таємницю Проклятого Лісу і знищити його... Приголомшливо! Захопливо! Книга стане справжнім подарунком для усіх, хто полюбляє казки та магію.

«Вдалині» Ернана Діаза є досить незвичайним вестерном, трохи медитативним та філософським, але він може вразити. Зворушлива й глибока оповідь про самоту, інакшість та пошуки рідної душі, про пошуки себе і свого місця у світі. Головний герой книги Гокан, юний іммігрант зі Швеції, опиняється в Каліфорнії й вирушає у подорож із наміром пішки перетнути континент, щоб знайти свого випадково загубленого брата. Так починається його мандрівка, що триватиме ціле життя. Дорогою він зустріне природознавців, злочинців, релігійних фанатиків, індіанців — колоритних персонажів Америки часів золотої лихоманки. Трагічний випадок перетворить Гокана на злочинця й героя водночас, назавжди змінивши і його самого, і плин його історії. Діаз кидає виклик традиціям жанру вестерну та історичного роману, пропонуючи пронизливий погляд на стереотипи і легенди, якими повниться американське минуле, й змальовуючи портрет крайньої чужинності. РоманДіаза ‒ це не вестерн, радше притча про людину, яка зуміла розчинятися в безодні природи, зрозуміти себе й не втратити людяність попри все пережите. Сильна проза про здатність наділяти світ значенням. І над цим варто замислитись.

Його називають справжнім народним письменником і феноменом сучасності. Він є володарем численних престижних літературних премій, серед яких титул «Золотий письменникУкраїни». Володимир Лис є багаторазовим призером «Коронації слова», автором уже легендарного «Століття Якова» — «Найкращого роману десятиріччя», що ліг в основу однієї з найбільш успішних екранізацій останніх років. «В’язні зеленої дачі» - роман про молодого економістова Юрка. Йому необхідно їхати в невідомий Вербівськ! Та хіба можна відмовити самому Іванові Банчуку – першому секретареві тамтешнього райкому партії? Ще й це дивне попередження від незнайомки… Чому вона сказала, що там він потрапить до жорстокої банди? Пророцтво справдиться через роки, в незалежній Україні, коли вже солідний бізнесмен Юрій отримає анонімного листа із вимогою відновити сумнозвісну зелену дачу. Чоловік іще не здогадується, що невдовзі він, той-таки Банчук і лікаркаТаїса, яка попереджала про небезпеку, перетворяться на в’язнів цього будинку. Бо у долі свої розрахунки і рахунки, за якими треба платити… Книга читається легко та із задоволенням.

Головним героєм роману є тридцяти шестирічний Ґілен Віньоль. Цей нічим непримітний чоловік ще з дитинства звик, що його ім’я та прізвище смішать навколишніх - їх перекручують як Вілен Ґіньоль (Блазень-Потвора). Працює він на заводі по утилізації макулатури, де керує машиною «Церстор-500», що переробляє папір. Про себе герой її називає «Ненажерою». Під час чищення цієї машинерії, Ґілен старається збирати аркуші знищених книжок, що залишилися в її «череві». А потім, у ранковому потязі о 6:27, прямуючи на роботу, він уголос читає ці уривчасті, непов’язані між собою тексти. Це тривало б вічно, якби він не знайшов флешку зі щоденником молодої жінки на ім’я Жулі… Тепер його життя раптово зміниться. Бестселер Жан-Поля Дідьєлорана «Читець у ранковому експресі» вийшов друком у 29 країнах. Невеликий за обсягом твір читається напрочуд легко та залишає приємні враження.