середа, 27 листопада 2019 р.

7 книжок для довгих зимових вечорів


Ельчін Сафарлі «Чекай удома, коли повернуся» Bookcyef Київ, 2019 
Листи батька до доньки, яку він не бачив майже вічність, сповнені любові та туги. Він розповідає їй про дні свого життя так, ніби пише щоденник. Щоденник життя, адресований люблячим батьком до своєї давно втраченої доньки. З надією на зустріч з нею. Адже листи здатні виразити більше емоцій, ніж просто оповідь. 
Навіщо читати: ця драматична історія - нагадування нам про те, що батьки завжди чекають на нас. А рецепти смачних страв, описані в книзі, теж стануть вам у нагоді. 

Лора Вандеркам «Я знаю, як їй все вдається» Тайм-менеджмент успішних жінок # книголав/Київ/ 2018 
Хочете стати успішною жінкою, але домашні турботи, робочі будні та постійні депресії не залишають часу для себе, любимої? Тоді ця книга саме для вас. Авторка тонко розуміє, як бути водночас ефективною та гармонійною особистістю і дає - іноді парадоксальні - поради про те, як з максимальною користю витрачати кожну хвилину свого дня. 
Навіщо читати: Ця книжка наповнена підказками про те, як змінити своє життя - на прикладах цікавих історій реальних жінок. 

Кеті Сілікокс «Здорова щаслива сексуальна» Мудрість аюрведи для сучасної жінки. Клуб сімейного дозвілля Харків, 2019 
Хто з жінок не мріє стати здоровою, щасливою і сексуальною? Спробуйте зайнятись аюрведою. Це не тільки філософія життя, але й перевірений тисячоліттями метод. Авторка впевнена: якщо ви бажаєте залучити мудрість аюрведи у своє життя, вам зовсім не обов’язково відмовлятись від зустрічей з подругою за келихом вина, від модних журналів та інших задоволень.
Навіщо читати: Книга – довідник про те, як стати здоровою – від сяючої шкіри до повноцінного сексуального життя. 

Ольга Токарчук «Веди свій плуг понад кістками мертвих» Урбіно Львів, 2011 
Літня учителька англійської Яніна Душейко проводить зиму в напівпустому дачному селищі. Після таємничих убивств місцевих мисливців, літня дама починає власне розслідування. Вона припускає, що це організована помста тварин. Чи це насправді так, або злодій все ж таки людського роду? 
Навіщо читати: Гарно скроєний «еко-трилер» від цьогорічної лауреатки Нобелівської премії. Ексцентрична героїня, цікаві сюжетні перипетії. 
Мирослав Дочнець «Світло семи днів. Маленькі історії для душі» Мукачевом, 2019 
Книжка складається з невеличких незв’язаних між собою історій, кожна з яких читається за декілька хвилин. Але залишає по собі «післясмак», коли хочеться зупинитися та подумати. Це зазвичай характерно для повчальних історій, які нам читали в дитинстві і які можна переказувати своїм дітям. Історій про Добро і Зло. 
Навіщо читати: Щоби звільнити свій розум від щоденних турбот. Та насолодитися літературою для душі. 

Юрко Іздрик «Меланхолії» Видавництво Старого Лева, 2019 
Знайти загублену опору. Пропустити, мов струм, любов і ненависть крізь себе. Вмитись чистою водою надії. І отримати врешті, катарсис, який допоможе піднятись на наступну сходинку еволюції. Все це – на тлі поетичної меланхолії.
Навіщо читати: Відчути, скільки любові може вмістити чоловіче серце і зрозуміти, ким ми є. 

Іван Андрусяк «Фонетика тиші» Богдан Тернопіль, 2019 
Знання, як відомо, примножує печаль. Поетичний Герой, упізнаючи світ, відкриває його для себе у безлічі вимірів. Печалиться за тим, що вже не побачить. А повість-метафора «Реставрація снігу». що входить у збірку, вважається одним із найкращих текстів про «війну після війни». 
Навіщо читати: Автор досліджує психологію людини у символічних ситуаціях.

Вибір Стівена Кінга

Його називають «королем жахів». Коли питають, навіщо він пише страшні історії, Кінг відповідає : - «ви вважаєте, ніби в мене є вибір»? Схоже, вибору у нього і справді не було. В 7 років, на горищі, він знайшов скриню із жахами та фантастикою. Йому настільки сподобалось відчуття страху і втрата контролю над почуттями, що він почав писати. Перше опубліковане оповідання - «Я був підлітком, який грабував могили» - написав школярем. Підліткова дивакуватість згодом виросла у дорослі страхи. 
Кінг панічно боїться числа «13», тому що саме стільки сходинок вели колись на англійську шибеницю. Кінг не користується мобільним телефоном (можливо, причини цього розкриваються в романі «Мобільник»?). Здається, письменник і сам лякається жахів, породжених уявою, бо працюючи в нічну зміну у пральні, там і написав книги: «Інколи вони повертаються» та «Нічна зміна». Стівен Кінг настільки загрався в своїх героїв, що одного разу під час підписування власних книг в австралійському магазині його прийняли за вандала… Дитинство Стівена Кінга пройшло у штаті Мен, містечках Портленд і Дерхем. Там народилися і живуть страхітливі герої його книжок. Але насправді всесвіт Стівена Кінга – досить безпечне місце. Щоб вижити, потрібно лише триматись подалі від штату Мен.☺

субота, 23 листопада 2019 р.

День пам'яті жертв Голодомору


"Згадайте нас, бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно..."
(Ніна Виноградська)
Голодомор 1932-1933 років - це акт геноциду проти українського народу, вчинений комуністичним режимом СРСР.
Метою штучного голоду була етнічна чистка заради панування радянської влади.
Тоді по всій території України померли від голоду від 2,2 до 7,5 млн осіб.
Багато було випадків людоїдства...
Тільки 2006 році Верховна Рада України оголосила Голодомор актом геноциду й сміливці забили у дзвони про це на весь світ.

четвер, 21 листопада 2019 р.

До Дня Гідності та Свободи

Сьогодні в бібліотеці відбулася зустріч учасника революції Гідності і добровольця батальйону "Донбас" Сергія Міщенка із студентами КЕМКу. Сергій розповів про пережиті дні на Майдані і на війні та людей, яких там зустрів...

вівторок, 19 листопада 2019 р.

Загадкова проза Миколи Гоголя

До 201-го дня народження Миколи Гоголя. 
Цього року виповнився 201-й рік з дня народження видатного письменника Миколи Гоголя. Письменника багатогранного, неоднозначного. Про нього багато писали і пишуть, ведуться багаторічні суперечки, чий він – російський чи український. Він був талановитий, геніальний. І це – факт, аксіома. Але водночас незахищений, загадковий і, як кожен справжній художник, трохи дивакуватий. Ось деякі не дуже відомі факти з життя нашого земляка, автора «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки», «Вія», «Тараса Бульби», «Мертвих душ», «Ревізора», «Шинелі» та ін.. 
Микола Гоголь народився у багатолітній сім’ї - був третьою дитиною із дванадцяти. Коли майбутній великий письменник навчався в школі, учителі вважали його твори дуже посередніми і недостойними уваги… Зате віддавали належне його гарним малюнкам. Це несподівано – але Гоголь дуже любив плести на спицях шарфи, кроїв сестрам сукні, ткав пояси, шив собі шийні хустки. Можливо, в наш час Микола став би модним дизайнером, фешн-зіркою! В юності майбутній класик був «солодкоїжкою» , міг гризти грудочку цукру навіть під час розмови , а цукор носив в кишенях сюртука… Мало хто знає, але письменник був дуже сором’язливим: його друзі пригадують – якщо в компанії з’являвся хтось незнайомий, Гоголь миттєво зникав. Свого носа він теж соромився. Мабуть, тому і народилася його повість «Ніс» - своєрідна персоніфікація цієї частини обличчя…. 
За власним визнанням письменника головною думкою всього його життя та творчості було «Як чорта виставити дурнем». І, треба сказати, йому це вдалося. Але це вже інша історія….

10 ексклюзивних видань, які є тільки у нас


Арундаті Рой «Міністерство граничного щастя Видавництво Старого Лева, 2019 р.
Авторка вміло затягує читача в павутиння індійських пристрастей. Долі героїв переплітаються і заплутуються на фоні політики і релігійної нетерпимості. Тут замішано усе: від особистої трагедії трансгендера до трагедій, пов’язаних з глобалізацією та сепаратизмом. Та врешті всіх чекає нагорода - хвилини тиші поряд з близькими – живими чи мертвими… Це стається тоді, коли духи прочиняють двері паралельних життєвих реальностей. 
Навіщо читати: Подія роману відбувається на фоні історичних реалій сучасної Індії, перемішаних із казковими колізіями.

Олена Ферран «Історія нового імені» Клуб сімейного дозвілля Харків, 2019р.
Неаполітанська «Санта-Барбара», повна несподіваних сюжетних поворотів і пристрастей описує період життя двох подруг – Елени Греко та Ліли Черулло приблизно з 18 до 22 років. В той час, поки одна гризе «граніт науки», друга банально нещаслива у сімейному житті з багатим чоловіком. Лейтмотивом сюжету є жіноча дружба, замішана на суперництві та заздрощах.
Навіщо читати: Повчально в будь-якому віці. А якщо у вас є родички у віці від 18 років, ця книга допоможе уникнути багатьох помилок у житті.

Сергій Дзюба. Артемій Кірсанов  «Заборонений. Історія життя і боротьби Василя Стуса» Фабула, 2019
Переселенка з Донбасу – філологиня, за першою освітою медсестра, працює в шпиталі. Одна з хворих, яку вона доглядає – колишня гебістка Віра, яка бачила Стуса в останні дні його життя. Вона розповідає медсестрі його історію. А та подає все через призму свого власного розуміння контексту подій: історію життя, боротьби та загадкової смерті видатного поета.
Навіщо читати: 13 років із прожитих 47-ми Василь Стус провів у тюрмі. Його життя – це доля багатьох видатних українців, яких знищила Москва тільки за те, що вони були патріотами України. Він був забороненим. Він врешті став сумлінням свого народу

«Маленький апокаліпсис» Урбіно Львів, 2015р. 
Кінець світу в масштабах однієї людини…Дія книги відбувається у часи радянського панування в Польщі. Чоловіка, якого умовно можна назвати ліричним героєм, прирекли на смерть свої ж «товариші» з опозиції. На знак протесту , він має счинити самоспалення перед будинком ЦК партії. Перед цим, в останній день свого життя, він здійснює останню подорож містом, зустрічає друзів, фліртує із жінками, влаштовує власний геппенінг. Знаючи, що врешті все дуже скоро має для нього скінчитись…
Навіщо читати: Величезний спектр емоцій, багато роздумів про Польщу та її долю в колишньому совєтському просторі. 

Шайло Гаррі «Сталева воля» Брайт Стар Паблішинг, 2017 р. 
Штаб-сержант Шайло Гарріс завжди знав, що хоче бути військовим. Та подія що сталася 9 лютого 2007 року розділила життя Гарріса на «до» і «після» - під час патрулювання в Південному Іраку службове авто підірвалось на саморобній вибухівці. Шайло отримав опіки, втратив вуха, кінчик носа і три пальці. Провів у комі 48 днів, переніс 75 операцій… 
Навіщо читати: Як у американській, так і в українській армії велика кількість ветеранів вбиває себе. Книга про те, як вийти з психологічного ступору. «Якщо книга спасе хоча би одне життя – воно того варте» - Шайло Гарріс.


Віктор Пелєвін Ампир V Vампир Видавництво Есмо, Москва, 2010 р.
Головний герой, 19 річний хлопець-невдаха на ім’я Рома, працює вантажником. Мати впевнена, що син пропаща людина і наркоман. Та все змінюється, коли він стає вампіром! Рома перетворюється на крутого Рамі з надлюдськими здібностями і починає перейматися пошуками сенсу буття, не забуваючи по ходу кусати привабливих дівчат. Морально-етичне забарвлення не має ніякого сенсу: по той бік маячні не існує поняття Добра і Зла. 
Навіщо читати: Можливо, оточуюча дійсність зовсім не така, якою ми її собі уявляємо. Містичний «стьоб» В.Пелєвіна натякає на це, відсилаючи нас до примарно-гламурного світу вампірів. Очевидні паралелі з культовим фільмом «Матриця».

Богдан Лебль «Пекло ввійшло до раю»  Урбіно Львів, 2017 р.
Це відбувалося в українському селі на Івано-Франківщині 1939 року. Восьмирічний Юзьо – єдина дитина поляк в українському селі. Він із заможної родини: син польського лісничого та вчительки-українки. Батько відкидає українське походження сина, виховує його як великосвітського пана. Хлопець живе у фантазійному уявному світі, доки не приходять радянські війська з метою «звільнити» село від поляків. Насправді - щоб поневолити селян і насадити своє панство. 
Навіщо читати: Дві повісті, що складають книгу, це чергова спроба поглянути на спільну історію Україну та Польщі, стосунки яких загострюються в кризові моменти. І не завжди без втручання сусідів. 

Сара Еддісон Аллен «Садові чари» Vivat Харків, 2018
В саду, оточеному високою огорожею, стоїть фамільний будинок Вейверлі. Серед інших рослин там росте яблуня, що родить яблука, які допомагають передбачати майбутнє. А жінкам цієї сім’ї притаманні незвичайні таланти: Клер може з будь-якої рослин, що росте в саду приготувати смачні наїдки, Еванель робить людям несподівані подарунки, суть яких розкривається трохи пізніше. А от яким талантом може похвалитися молодшенька – Сідні – поки що неясно…
Навіщо читати: Легка і мила історія з містичними вкрапленнями про стосунки, любов, прийняття свого щастя. Один із найяскравіших чарівних романів останніх років.



Святослав Черній «Пригоди Хоботовичів. Як слони до України мандрували» Брайт Стар Паблішинг Київ, 2018р.
Цілком щаслива родина слонів мешкає у Зімбабве. Тато-слон на ім’я Алім, мама- Абла і двоє слоненят: тринадцятирічний розбишака Муті та стримана і розумна Занта. Муті слухає «жираф’ячий реп», а Муті грає на фортепіано. І одного дня ця весела і дружна родина вирушає у Карпати – до родича-слона, одруженого на вовчиці….
Навіщо читати: Книга-мандрівка, яка може допомогти юним читачам з цікавого ракурсу подивитись на світ і свою країну. 


Євгенія Пірог «Школярикова абетка із завданням Балакучого Шпака» Видавець О.Зень, 2019 р.
Цю абетку просто неможливо випустити з рук! Навіть якщо малеча ще не розуміє літер, батьки їм пояснять, як складати з них гарні й веселі слова. А весела дитяча пісенька на останніх сторінках книжки як додатковий бонус, бо вона саме про те, як це здорово – читати! 
Навіщо читати: Веселі віршики та кумедні ілюстрації допоможуть легко, в ігровій формі запам’ятати абетку та заохотять до самостійного читання.

четвер, 7 листопада 2019 р.

"Роми і міжетнічна толерантність в Україні"


Вони вийшли з Індії 1000 років тому і за кілька століть розселились по всьому світу. На українську землю роми прийшли приблизно в 15-му столітті. Щедрість, гостинність, вірність сімейним традиціям - це риси національного характеру ромів. З усіх національних меншин роми найменш інтегровані у суспільство. І ця відокремленість буває причиною настороженого ставлення до людей ромської національності.



середа, 6 листопада 2019 р.

Дитячі читання з Іриною Цілик

Можна читати історичні розвідки, можна дозволити гіду розповідати тобі про давнє й минуле. А можна самому вирушити в мандри міс­том, прислухатися до його таємничого голосу і вивчати зна­ки, які воно тобі подає. Саме так і зробила десятирічна Та­ня – ­героїня по­вісті письменниці та кінорежисера Ірини Цілик "МІСТОрія однієї дружби" 

вівторок, 5 листопада 2019 р.

"Поетична осінь"...

 
Сьогодні читачам нашої бібліотеки випала щаслива нагода долучитись до художнього слова української поетеси, прозаїка - Тетяни Василівни Майданович. Неповторне емоційне враження викликала зустріч з поетесою, яка своєю творчістю робить світ світлішим, мудрішим і добрішим.
Не передати словами відчуття любові до ближнього, до рідної України, які своїми піснями викликав у присутніх талановитий співак - Юрій Кобзаренко.
Щоб так відобразити прекрасне у слові і музиці потрібно мати Божий дар, яким сьогодні і поділилися наші гості!