Останнього четверга місяця у нашій бібліотеці відбулася перша зустріч Читацького Клубу 2025 року! Її було присвячено книзі "Людей любити. Речі використовувати. Іншої ради нема" від двох затятих американських мінімалістів - Джошуа Міллберна та Раяна Нікодемуса, які стверджують, що наші стосунки з речима мають безпосередній вплив на інші сфери нашого буття.
Автори книги прагнуть самі й заохочують інших позбутися зайвого у житті, аби лишатися зосередженими на головному, турбуючись таким чином не тільки про себе, а й про суспільне благо.
А винести першою на Читацький Клуб саме цю книжку нас спонукала розміщена в ній згадка про піраміду навчання Едґара Дейла!
Ми запам’ятовуємо:
- 10% того, що читаємо,
- 20% того, що чуємо,
- 30% того, що бачимо,
- 50% того, що бачимо і чуємо
- 70% того, що обговорюємо з іншими
- 80% того, що переживаємо на власному досвіді
- 95% того, чого навчаємо інших.
Тож наші читачі (люди різного віку і досвіду) прийшли, аби і про цікаву книжку побільше дізнатися, і гаряче прокомунікувати тему речей, людей і цінностей, які лежать в основі нашого життя. Почали з матеріальних пожитків, а копнули глибоко! Видання сповнене не тільки глибинних авторських тверджень а ще й насичене досвідом фахівців з різних суспільних галузей.
На позір ця книжка може здатися дуже подібною до творів Марі Кондо "Викинь мотлох із життя" та "Іскра радості". Але ні. Автори, роблячи висновки з власного життєвого досвіду, пішли далі. Маючи на меті бодай трішки розвидніти свої життя, вони зрозуміли, що визначним у тому, як саме людина прокладає життєвий шлях (а він, посутньо, є ланцюжком прийнятих нею рішень), є саме цінності (і передовсім - фундаментальні). І ось ці цінності вона змушена періодично узгоджувати з іншими людьми свого кола. Коли цінності узгоджені, то стосунки процвітають.
Також автори стверджують, що людина може бути дійсно щасливою не тоді, коли їй легко і вона має багато статків (що більше їх, то більше й нових спокус), а тоді, коли вона добре розуміє себе, свідомо формує прагнення на основі власних цінностей і має змогу розділити світлі й темні моменти з підтримуючим оточенням; а ще - коли ніщо і ніхто не підриває її цінностей.
Було цікаво й корисно для кожного. Часу на дискусію було безжально мало, а попереду ще так багато нових усвідомлень! Але ми вже на шляху до усвідомленого життя, яке завжди лежить в основі свободи. Головне - не плутати людей і речі місцями, бо це ніколи не приносить щастя в довгостроковій перспективі. Керований хаос - також.
До цієї неймовірної книжки ми ще повертатимемося на наших подальших зустрічах, а ось наступну книжку, яку обговорюватимемо на Читацькому Клубі 27 лютого, оголосимо вже невдовзі, аби ви мали час підготуватися!
Немає коментарів:
Дописати коментар