вівторок, 4 лютого 2025 р.

"Звикаємо до нових назв. Солом'янський район" Вулиця Михайла Брайчевського

Найменована на честь українського історика та археолога Михайла Брайчевського Рішенням Київської міської ради: від 8 грудня 2022 року № 5860/5901 «Про перейменування вулиці Металістів у Солом’янському районі міста Києва»

Місцевість: Казенні дачі

Михайло Юліанович Брайчевський (нар. 6 вересня 1924, Київ — пом. 23 жовтня 2001, Київ) — український історик та археолог.

Більше читайте в нашому краєзнавчому блозі: 

Бібліотека - родинам військових ЗСУ

1 лютого читальна зала бібліотеки знову перетворилася на простір креативу, затишку, довіри і підтримки родин наших Захисників і Захисниць з 241 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ.
Творчість - один з потужних інструментів зняття напруги, перефокусування уваги, відновлення життєвого балансу. Можливість гуртуватися, відчуття ліктя, причетності до кола своїх - безцінні. Змога обрати заняття до снаги - також важлива.

А запропоновано було чимало: майстерки з виготовлення hand-made листівок, оберегів для осель та ваз забезпечили працівники нашої бібліотеки та Бібліотек №11 та "Преображенська". Майстерку створення брелоків з бісеру погодилися провести знані майстри своєї справи Надія Самикіна та Юрій Бєлан, які на постійній основі проводять свої майстер-класи в бібліотеці "Солом’янська".
Діти також мали змогу втілювати свої творчі бажання в зоні розвитку та ігровій зоні! А тим часом їхні батьки могли відвести душу. Попри всі перипетії долі запит на маленьке тепле диво є в кожній людині. Хай і глибоко зачаєне, воно є, і воно незнищенне.
Усе це, разом узяте, мало на меті подарувати затишок серцям і думкам. Ми, бібліотекарі, старалися. І були щасливі побачити вдячний відгук в дорослих і дитячих очах.



Читацький клуб - 2025

Останнього четверга місяця у нашій бібліотеці відбулася перша зустріч Читацького Клубу 2025 року! Її було присвячено книзі "Людей любити. Речі використовувати. Іншої ради нема" від двох затятих американських мінімалістів - Джошуа Міллберна та Раяна Нікодемуса, які стверджують, що наші стосунки з речима мають безпосередній вплив на інші сфери нашого буття.

Автори книги прагнуть самі й заохочують інших позбутися зайвого у житті, аби лишатися зосередженими на головному, турбуючись таким чином не тільки про себе, а й про суспільне благо.
А винести першою на Читацький Клуб саме цю книжку нас спонукала розміщена в ній згадка про піраміду навчання Едґара Дейла!
Ми запам’ятовуємо:
  • 10% того, що читаємо,
  • 20% того, що чуємо,
  • 30% того, що бачимо,
  • 50% того, що бачимо і чуємо
  • 70% того, що обговорюємо з іншими
  • 80% того, що переживаємо на власному досвіді
  • 95% того, чого навчаємо інших.
Тож наші читачі (люди різного віку і досвіду) прийшли, аби і про цікаву книжку побільше дізнатися, і гаряче прокомунікувати тему речей, людей і цінностей, які лежать в основі нашого життя. Почали з матеріальних пожитків, а копнули глибоко! Видання сповнене не тільки глибинних авторських тверджень а ще й насичене досвідом фахівців з різних суспільних галузей.

На позір ця книжка може здатися дуже подібною до творів Марі Кондо "Викинь мотлох із життя" та "Іскра радості". Але ні. Автори, роблячи висновки з власного життєвого досвіду, пішли далі. Маючи на меті бодай трішки розвидніти свої життя, вони зрозуміли, що визначним у тому, як саме людина прокладає життєвий шлях (а він, посутньо, є ланцюжком прийнятих нею рішень), є саме цінності (і передовсім - фундаментальні). І ось ці цінності вона змушена періодично узгоджувати з іншими людьми свого кола. Коли цінності узгоджені, то стосунки процвітають.

Також автори стверджують, що людина може бути дійсно щасливою не тоді, коли їй легко і вона має багато статків (що більше їх, то більше й нових спокус), а тоді, коли вона добре розуміє себе, свідомо формує прагнення на основі власних цінностей і має змогу розділити світлі й темні моменти з підтримуючим оточенням; а ще - коли ніщо і ніхто не підриває її цінностей.
Було цікаво й корисно для кожного. Часу на дискусію було безжально мало, а попереду ще так багато нових усвідомлень! Але ми вже на шляху до усвідомленого життя, яке завжди лежить в основі свободи. Головне - не плутати людей і речі місцями, бо це ніколи не приносить щастя в довгостроковій перспективі. Керований хаос - також.

До цієї неймовірної книжки ми ще повертатимемося на наших подальших зустрічах, а ось наступну книжку, яку обговорюватимемо на Читацькому Клубі 27 лютого, оголосимо вже невдовзі, аби ви мали час підготуватися!



Використання месенджера Viber

понеділок, 3 лютого 2025 р.

Анонс заходів на тиждень (03.02 - 09.02)

Друзі, ви, мабуть, вже помітили, що крім детальних дописів-анонсів до кожного запланованого заходу -- ми додатково публікуємо тижневий анонс, і закріплюємо його на сторінці зверху. Так ви можете, не гортаючи стрічку, бачити що буде відбуватися у бібліотеці протягом 7-ми днів.

Отже, у
ПОНЕДІЛОК , 03 лютого:
16:00 - тренінг "Творимо Вікіпедію разом", на якому слухачі вчаться самостійно писати статті до Вікіпедії.

ВІВТОРОК, 04 лютого:
10:30 (також четвер 10:30) - Заняття для всіх хто любить співати "Вокальна Студія на Освіти"
14:00 - запрошуємо Вас до волонтерської ініціативи з в'язання адаптивних шкарпеток для Захисників, які відновлюються в госпіталі.
16:00 - "Творчі Читання", на яких маленькі читачі "помандрують" у Зімбвамбве разом з книжкою "Пригоди Хоботовичів"

СЕРЕДА, 05 лютого
15:00 - за попереднім записом можна відвідати майстер - клас з виготовлення автентичної ляльки - мотанки (тел. 063-240-66-42)
16:00 - невтомний дослідник В'ячеслав Жмихов проведе лекцію про м.Бучу, його історію, пам'ятки і цікавинки.

ЧЕТВЕР, 06 лютого
10:30 - "Вокальна студія на Освіти" (також у той самий час у вівторок)
15:00 - заняття з цифрової грамотності на порталі "Дія"

СУБОТА, 08 лютого
16:00 - презентація книжки Олег Михайлика "Північне Правобережжя" (Подільський, Оболонський р-н м.Києва). Можливість придбання з автографом.

НЕДІЛЯ, 09 лютого
12:00 - Презентація книжки Тетяни Олійник. Вашій увазі - Науково-популярна біографія Романа Шухевича на основі спогадів зв'язкових УПА.

Також для Вас відкриті безоплатні мовні курси "МовоСвіт", на які ми запрошуємо:
Понеділок -12:00
Вівторок -12:00
Середа - 14:00


субота, 1 лютого 2025 р.

Відеоказка "Хто потрібніший"

Пропонуємо до перегляду казку про любов до природи рідного краю, де все важливе і цінне тим, що має свою неповторну індивідуальність.
Озвучує Віра Волинчук, анімація Тамара Безпарточна



Більше казочок на нашому YouTube каналі

Українській бібліотечній асоціації - 30 років!

Вітаємо нашого партнера — Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association з 30-річним ювілеєм!

За ці три десятиліття УБА об'єднала професіоналів бібліотечної справи, які працюють над розвитком людського потенціалу та громадянського суспільства. Ми пишаємося тим, що всі ми є частиною цієї великої спільноти та разом працюємо над впровадженням інновацій у сучасний інформаційний простір.
Наша бібліотека є давнім партнером УБА, а наша директорка — членкиня Президії УБА. Разом ми прагнемо зробити бібліотеки ще більш відкритими, технологічними та значущими для суспільства.
Бажаємо Українській бібліотечній асоціації подальших успіхів, нових досягнень та невичерпної енергії у справі розвитку бібліотек України!
Дякуємо за досвід, знання, підтримку, усмішки та пригоди, які ми переживаємо разом!
До речі, кожен може підтримати УБА та стати її членом (посилання лишимо в коментарях). Разом ми можемо зробити бібліотеки ще кращими!
З любов'ю,

Захід до 95-річчя від Дня народження Всеволода Нестайка

До 95-річчя від Дня народження Всеволода Нестайка працівники нашої бібліотеки провели партнерський захід спільно з СШ №43 «Грааль». Разом із третьокласниками помандрували у захопливу літературну подорож «В країні веселощів, сонця й добра».

Діти поринули у чарівний світ Всеволода Нестайка: переглядали епізоди з легендарного фільму «Тореадори з Васюківки», стежили за пригодами в лісовій школі на сцені лялькового театру, слухали уривки з повісті-казки «В країні сонячних зайчиків» і разом відкривали для себе його неповторний, сповнений гумору та пригод всесвіт. А ще діти ознайомилися з цікавими фактами біографії відомого письменника. Наприклад, маленький Всеволод мріяв швидше вирости, тому годинами стояв під дощем і лягав спати о сьомій вечора! Та коли виріс, зрозумів: дитинство – найщасливіша пора, і саме тому він створював книжки, що дарують радість дітям у всьому світі.
А вікторина за творами Нестайка стала справжнім змаганням знавців! Ліс рук, щирі емоції — і стало зрозуміло, що цей письменник залишається одним із найулюбленіших серед дітей. Дехто перечитував «Дивовижні пригоди в лісовій школі» по кілька разів, а серед маленьких гостей знайшлися навіть майбутні письменники-казкарі! Вони із захопленням розповідали, що вже пробують створювати власні історії, а хтось навіть мріє написати свою книжку.

Атмосфера свята, радості й натхнення панувала цього дня! Діти щиро сміялися, ділилися враженнями та ще довго не хотіли розходитися. Адже творчість Всеволода Нестайка — це справжня магія дитинства, яка гріє серця і малих, і дорослих.