вівторок, 19 листопада 2024 р.

Зустріч "Час героїв"

З особливим теплом і гордістю повідомляємо, що 17 листопада у Центральній районній бібліотеці імені Григорія Сковороди відбулася зустріч із неймовірним подружжям - Істориком (Олександром Хоменком) та Дружиною Історика (Наталкою Позняк-Хоменко), як вони себе ідентифікують.

Попри дві нічні тривоги та масований ранковий обстріл, почути і побачити цих унікальних людей, які своїми життями творять історію України, зібралися читачі й однодумці. І хоча всі очікували на презентацію книг «У домі сухого серця» Олександра Хоменка та «Без ротації» Наталки Позняк, зустріч була набагато ширшою.
Оскільки її було приурочено до Дня Революції Гідності, то йшлося про "Час Героїв". Наші гості обрали таку тему зустрічі, щоб розповісти про неймовірних людей країни, які забезпечують її стійкість на різних напрямах: про воїнів - у найзапекліших боях, про волонтерів - в забезпеченні війська і розбудові надійного тилу, про фахівців різних царин і спільну роботу в історичному й культуральному вимірі...

Значну частину зустрічі було присвячено виданням Українського інституту національної пам’яті останніх років про силу українського спротиву та героїчні вчинки наших сучасників. Подружжя мало говорило про себе, хіба що в контексті особистих переживань за рідну землю, дорогих людей, в часи випробувань, коли "не можна складати руки".
Говорили здебільшого про те, як історія України поступово очищується від радянських мітів, випрозорюється, наповнюється правдою і вчить нас єдності, аби українці, як 100 років тому, не згаяли історичного шансу відстояти власну незалежність.

Книга «Без ротації» Наталки Позняк-Хоменко - це нове видання УІНП, яке дає можливість подивитися на російсько-українську війну очима вихідців із Донбасу, які взяли до рук зброю, щоб захищати свою землю від російських найманців, і досі тримають свої позиції. Ця війна стала для них справою честі. І вони вірять, що перемога буде. Український Донбас залишається вірним присязі і прагне відновити історичну справедливість.

Знаючи, наскільки пані Наталя ґрунтовно і далекоглядно дивиться на світ, як вкладає душу, серце і розум у все, що робить, ми впевнені, що ця книга, яка є продовженням серії видань «Дівчата зрізають коси», «Капелани. На службі Богу й Україні», «Волонтери: сила небайдужих», справлятиме таке ж потужне враження на читачів - від військових до цивільних. Опісля зустрічі кілька таких книжок, виданих за підтримки УІНП, було підписано і передано до батальйону "Азов".
Чоловік Наталі, історик-науковець, захисник України і неймовірної сили поет Олександр Хоменко просто і відкрито доносив страшну буденну правду війни, яку не дізнаєшся з новин, - спершу оповідями про обставини, з якими стикаються захисники, а потім - читаючи свої, багаті на точні метафори, вірші з поетичної збірки «У домі сухого серця». Поезії миттєво закидали "на нуль" - відчуттями під час бою, при звістці про загибель побратимів, під час короткої тиші, при спогляданні обвуглених, випалених і "визволених" загарбником міст, у шпиталі після поранення... І хоча автор прочитав лише два вірші, враження були настільки потужними, а емоції - такими сильними, що їх важко переповісти. Пані Наталя також з великим хвилюванням прочитала одну з поезій чоловіка, і кожен присутній зміг відчути той огром відчуттів, які переживають дружини захисників...

Щиро вдячні нашим шановним гостям та Інституту національної пам'яті за подаровані бібліотеці видання - "Дівчата зрізають коси" Євгенії Подобної, "Без ротації" Наталки Позняк-Хоменко, "Фактор Боротьби" (комплект брошур, присвячених воєнній історії України), "Мій Маріуполь", "Мустафа Джемілєв", "Володимир Сверстюк" та інші. Бібліотечні працівники ж, за вже доброю традицією, передали нашим гостям зібрані колективом кошти на ремонт автівок з підрозділу пана Олександра. Читачі також виявили бажання допомогти.


Немає коментарів:

Дописати коментар