середа, 20 листопада 2024 р.

Тренінги з вікіпедії в ЦРБ імені Григорія Сковороди тривають!

Вже маємо для цих тренінгів назву - "Бібліопедія!"

Адже завітавши до бібліотеки, ви можете отримати відповіді на усі питання, які вас цікавили - що таке вікіпедія, яка її історія, чи кожен може бути її користувачем, що можна робити окрім написання та редагування та багато іншого.

Щопонеділка о 16:00 тренінги з вікіпедії проводить провідний бібліотекар з краєзнавчої роботи, досвідчений вікіпедист Олександр Михайлик.

Вчора відбувся черговий тренінг, на який завітала наша активна відвідувачка і читачка, поетеса Ірина Бондар-Лівобережна. Тренінг був присвячений важливим питанням - як опублікувати фото постаті сучасності з дотриманням усіх правил вікіпедії, щоб фото не було видалено? Говорили про створення та наповнення статей, додавання джерел, вимоги щодо оформлення.

Тож чекаємо на вас, друзі, щопонеділка о 16:00 на вулиці Освіти, 14-А.
Укриття є!

Анонс заходу

На наступних Творчих Читаннях 26 листопада знайомитимемося з книжкою "Дракони, вперед!" від Катерини Штанко, однієї з найулюбленіших українських дитячих ілюстраторок!

"Дракони, вперед!", перша опублікована повість Катерини Штанко, одразу здобула визнання в номінації "Дитяча книга року ВВС – 2014".
Подейкують, поринувши в світ дитячих книжок, пані Катерина відчула в собі "вулканічні пориви" до письменницької праці. І, замість ілюструвати чужі твори, вона вирішила писати свої. З легкістю створила цікавезну казкову повість про те, як київський школяр, захопившись біологією, випадково виростив... дракона, який круто змінив його звичне життя.
Ця феєрична казка є певною мірою і детективом, і пародією на детектив, і легким фентезі.

До зустрічі найближчого вівторка!

Творчі читання "Чарлі і великий скляний ліфт"

— А у вас теж немає світла? Знаєте, читати без світла навіть цікавіше!
— А ви знаєте, що сьогодні 1000-й день повномасштабної війни?
— А це вам подарунок — браслет з написом про добрі справи, який ми для вас зробили!

Такими репліками розпочалися сьогоднішні Творчі читання-малювання на Солом’янці! Крім того, що книжки Роальда Дала про Чарлі Бакета і містера Вонку — це просто захопливо, це ще й про невідомість, нові відкриття і нестандартні рішення. Та ще й з неабиякою долею гумору! А нам ох як це може стати в пригоді!
Тож читали бадьоро, малювали з душею, відводили емоції — творчо!


вівторок, 19 листопада 2024 р.

Зустріч "Час героїв"

З особливим теплом і гордістю повідомляємо, що 17 листопада у Центральній районній бібліотеці імені Григорія Сковороди відбулася зустріч із неймовірним подружжям - Істориком (Олександром Хоменком) та Дружиною Історика (Наталкою Позняк-Хоменко), як вони себе ідентифікують.

Попри дві нічні тривоги та масований ранковий обстріл, почути і побачити цих унікальних людей, які своїми життями творять історію України, зібралися читачі й однодумці. І хоча всі очікували на презентацію книг «У домі сухого серця» Олександра Хоменка та «Без ротації» Наталки Позняк, зустріч була набагато ширшою.
Оскільки її було приурочено до Дня Революції Гідності, то йшлося про "Час Героїв". Наші гості обрали таку тему зустрічі, щоб розповісти про неймовірних людей країни, які забезпечують її стійкість на різних напрямах: про воїнів - у найзапекліших боях, про волонтерів - в забезпеченні війська і розбудові надійного тилу, про фахівців різних царин і спільну роботу в історичному й культуральному вимірі...

Значну частину зустрічі було присвячено виданням Українського інституту національної пам’яті останніх років про силу українського спротиву та героїчні вчинки наших сучасників. Подружжя мало говорило про себе, хіба що в контексті особистих переживань за рідну землю, дорогих людей, в часи випробувань, коли "не можна складати руки".
Говорили здебільшого про те, як історія України поступово очищується від радянських мітів, випрозорюється, наповнюється правдою і вчить нас єдності, аби українці, як 100 років тому, не згаяли історичного шансу відстояти власну незалежність.

Книга «Без ротації» Наталки Позняк-Хоменко - це нове видання УІНП, яке дає можливість подивитися на російсько-українську війну очима вихідців із Донбасу, які взяли до рук зброю, щоб захищати свою землю від російських найманців, і досі тримають свої позиції. Ця війна стала для них справою честі. І вони вірять, що перемога буде. Український Донбас залишається вірним присязі і прагне відновити історичну справедливість.

Знаючи, наскільки пані Наталя ґрунтовно і далекоглядно дивиться на світ, як вкладає душу, серце і розум у все, що робить, ми впевнені, що ця книга, яка є продовженням серії видань «Дівчата зрізають коси», «Капелани. На службі Богу й Україні», «Волонтери: сила небайдужих», справлятиме таке ж потужне враження на читачів - від військових до цивільних. Опісля зустрічі кілька таких книжок, виданих за підтримки УІНП, було підписано і передано до батальйону "Азов".
Чоловік Наталі, історик-науковець, захисник України і неймовірної сили поет Олександр Хоменко просто і відкрито доносив страшну буденну правду війни, яку не дізнаєшся з новин, - спершу оповідями про обставини, з якими стикаються захисники, а потім - читаючи свої, багаті на точні метафори, вірші з поетичної збірки «У домі сухого серця». Поезії миттєво закидали "на нуль" - відчуттями під час бою, при звістці про загибель побратимів, під час короткої тиші, при спогляданні обвуглених, випалених і "визволених" загарбником міст, у шпиталі після поранення... І хоча автор прочитав лише два вірші, враження були настільки потужними, а емоції - такими сильними, що їх важко переповісти. Пані Наталя також з великим хвилюванням прочитала одну з поезій чоловіка, і кожен присутній зміг відчути той огром відчуттів, які переживають дружини захисників...

Щиро вдячні нашим шановним гостям та Інституту національної пам'яті за подаровані бібліотеці видання - "Дівчата зрізають коси" Євгенії Подобної, "Без ротації" Наталки Позняк-Хоменко, "Фактор Боротьби" (комплект брошур, присвячених воєнній історії України), "Мій Маріуполь", "Мустафа Джемілєв", "Володимир Сверстюк" та інші. Бібліотечні працівники ж, за вже доброю традицією, передали нашим гостям зібрані колективом кошти на ремонт автівок з підрозділу пана Олександра. Читачі також виявили бажання допомогти.


Відкриття виставки "Сила у кожному дні. 1000 днів незламності" в Бібліотеці ім. Світличного

15 листопада на запрошення Бібліотеки імені Івана Світличного для дітей наша колега, поетеса Тетяна Яровицина відвідала Гімназію №177, аби підтримати відкриття виставки "Сила у кожному дні. 1000 днів незламності", і ділиться своїми враженнями.

"Єдність - це:
...Коли на зустріч зі школярами приходять одночасно захисники, письменники, бібліотекарі України й разом щиро говорять про те, що всім нам болить, всіх нас тримає...
...Коли про спільний біль свідчать книги і люди, які знають ціну свободі.
...Коли педагоги засвідчують свою повагу письменникам, що закарбовують у свої творах болючу і волелюбну пам’ять українського народу.
...Коли письменники розповідають про подвиги захисників, волонтерів і всіх, завдяки кому ми живемо.
...Коли дорослі вдивляються в ясні допитливі очі покоління дітей війни й, не приховуючи, що боротьба - це важко, дають їм віру в завтрашній день.
...Коли діти з серцем читають вірші про війну та дарують дорослим оздоблені власноруч гільзи, а ті не приховують емоцій. Бо все справжнє дарує катарсис робить нас сильнішими.
І не важливо, чи в дорослих цього дня вихідний, чи ні. У воїнів, що на передовій, вихідних немає. Та й усі ми - частина одного цілого.

Дякую за пам'ятний подарунок, який знайшов своє місце у меморіальній шафці нашої бібліотеки!"


понеділок, 18 листопада 2024 р.

19 листопада - 1000 днів повномасштабної війни

19 листопада — 1000 днів від початку повномасштабної війни росії проти України. Війни, яка має на меті, у тому числі, і руйнування українського культурного надбання та історичного спадку.


Центральна бібліотека Солом’янки ім. Григорія Сковороди намагається бути в авангарді культурного і просвітницького спротиву ворогу, вчиться власними силами не просто брати участь, але й створювати волонтерські ініціативи. Маємо на меті бути місцем для зустрічей військових і ветеранів із громадою, сприяти особистому розвитку наших користувачів та гостей бібліотеки. 
Отже, робимо свою роботу за трьома ключовими «П», які ми визначили для себе самі: Підтримка, Повага, Просвітництво.

Підтримка
Ще до повномасштабного вторгнення бібліотекарі брали участь у гуманітарних і волонтерських ініціативах. І наразі мова не про донати, а про залученість колег – у сенсі їх особистого часу та власного ресурсу – до різноманітних проєктів.
Наприклад, у вересні 2024 року завдяки ентузіазму наших бібліотекарів була створена власна ініціатива «В’яжемо адаптивні шкарпетки» для наших воїнів, які перебувають на лікуванні чи реабілітації. Проєкту лише два місяці, а завдяки друзям бібліотеки вже є велика кількість матеріалу для в’язання. Тож запрошуємо долучатись бажаючих – роботи вистачить на всіх!


Повага
Бібліотека – це публічний простір, а це означає, що кожен може звернутись до нас із ініціативою щодо презентації власної книги, прочитання лекції чи тематичного спілкування. Особливо ми раді, коли маємо честь організовувати зустрічі з військовими та ветеранами. Презентації поетичних збірок, виконання пісень, спілкування на історичну тематику чи обговорення актуальних питань – людина у військовому однострої може бути впевнена, що двері нашої бібліотеки завжди для неї відкриті. Так було, так є і так буде.

Просвітництво
Просвітництво в сучасному розумінні ми бачимо як ідейну течію, якою маємо охоплювати якнайбільшу частину населення. Завдяки соцмережам бібліотека давно вийшла за межі роботи лише з місцевою громадою. У сучасних умовах ми будуємо свою діяльність на охопленні найрізноманітніших питань для наших користувачів, як-от розвиток критичного мислення, психологічне самовдосконалення, цифрова освіта і, звісно, зустрічі із сучасними авторами, журналістами, істориками, людьми широкого кола знань та активною громадянською позицією.


В цей 1000-й день повномасштабного вторгнення, як і у всі інші дні, робитимемо свою справу кожен на своєму місці заради спільної мети для кожного українця, бо не буває маленьких справ. І не буває маленьких донатів.

Анонс заходу

21 листопада о 17:30 Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди запрошує на творчу зустріч із письменницею, журналісткою, перекладачкою і невтомною волонтеркою Тетяною Череп-Пероганич "Осінь. Кохання. Життя".

Анонс заходу

Друзі, а в нас прем'єра!

Наш чудовий друг - письменник Олександр Козинець обрав саме нашу бібліотеку, аби вперше презентувати свою нову книжку - «Галерея одкровень».
Ця презентація - чудова можливість дізнатися більше про творчість пана Олександра, поставити запитання а також отримати автограф.
Олександр Козинець - український письменник, автор літературно-мистецьких проєктів, науковець, логопед і кандидат педагогічних наук.

Приєднуйтесь до нас і відкрийте нові грані творчості автора!

Проєкти "Слідом за #Голосами" в Центральній бібліотеці Солом'янки

14 листопада в нашій бібліотеці відбулася фінальна, 72-га зустріч масштабного проєкту «Слідом за #Голосами», який здолав 13 000 км, пропагуючи комбатантську літературу!

Проєкт, співорганізаторами якого є Всеукраїнський форум військових письменників та Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука, за підтримки Українського інституту книги передбачав вихід у світ Антології військових письменників #Голоси та серію презентацій в культурних установах та на різноманітних майданчиках України.
А завершальний акорд вирішено зробити у знаковому місці, яким є наша бібліотека!

На зустріч із читачами прийшли засновники Всеукраїнського форуму військових письменників: Тетяна Пилипець – директорка Форуму, упорядниця антології, Завідувачка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука, Олена Щепіль – гостьова директорка Форуму військових письменників, завідувачка відділу бібліотеки для юнацтва ім.Романа Іваничука та Володимир Скоростецький – полковник ЗСУ, військовий журналіст, автор віршів і новел на військову тематику.
Перше, що прозвучало – імена полеглих Героїв - учасників Форуму: Максим Петренко, Юрій Руф, Василь Паламарчук. Захисники продовжують жити в наших серцях і книгах. І поки ми їх читаємо і памʼятаємо, доти вони житимуть. Тому так важливо живим бути їхніми голосами.
Військові письменники – це люди, до яких нині прикута надзвичайна увага суспільства, адже вони дають змогу цивільним мати уявлення про те, якою ціною Україна тримається нині.
Півторагодинна зустріч була надзвичайно насиченою рефлексіями досвіду війни, роздумами на тему національної ідеї… З вуст учасників бойових дій звучали поезія, есеї та оповіді про війну... Читали свої твори, представляли власне бачення війни, власні книжки, та спілкувалися з авдиторією учасники збірки #Голоси – Володимир Коротя, Олена Мокренчук та нові автори Форуму Алік Борода, Богдан Назаренко.

Кожне слово відлунювало в душі, викликало довіру і щирий відгук. Такі різні і неймовірно сильні особистості, народжені в різних куточках нашої держави, загартовані в боях та об’єднані єдиним бажанням визволити Україну від загарбника, ділилися з нами сенсами, які тримають їх самих та роблять наш народ Нацією.
Насамкінець ми отримали щедрий подарунок – книжки учасників Форуму! Велика честь для нас мати їх у своїй бібліотеці!
***************************************
#Голоси Полеглі Герої, учасники Форуму 
Максим Петренко – український письменник, науковець, винахідник, педагог, військовослужбовець, старший солдат НГУ. Доброволець. Учасник АТО (2014-2016). Автор книги «Спокійної ночі». Дослідник комбатантської літератури. Один зі знакових для Форуму військових письменників постатей. З початком широкомасштабного вторгнення знову став на захист України. Загинув у червні 2022 р. під час виконання бойового завдання на Харківщині. Кавалер ордена «За мужність» III ступеня (2024, посмертно).
Юрій Руф – український поет, видавець, сценарист, вчений, засновник концептуального літературного проєкту «Дух Нації». Один із ідеологів українського наступального націоналізму та мілітарної rock-сцени. Автор книжок «Багряна лірика» (2012), «Час Революції» (2014), «На зламі епох» (2015). Стрілець 24 Бригади Короля Данила ЗСУ. Загинув у квітні 2022 р. під час виконання бойового завдання на Луганщині. Кавалер ордена «За мужність» III ступеня (посмертно).
Василь Паламарчук – український письменник, юрист, захисник України з 2014 р., автор книги "Військовий непотріб. Загинув у липні 2024 р. під час виконання бойового завдання на Донеччині. Відзначений почесним нагрудним знаком "Золотий хрест". Автор книги «Військовий непотріб». Загинув на Херсонщині.
********************************************
Автори - учасники зустрічі:
Володимир Коротя – український письменник, громадський діяч, військовослужбовець-доброволець, учасник російсько-української війни. Учасник оборони Ірпеня, Бучі, Бахмута, Кліщіївки, Андріївки. Командир 1-го стрілецького батальйону 3-ї окремої штурмової бригади. Народний герой України.
Алік Борода – український поет, колишній боксер, кулеметник з НацГвардії, живе зараз у Вишгороді, мріє стати психологом.
Олена Мокренчук ("Ластівка") – українська журналістка, письменниця, історик, волонтерка, педагогиня, військовослужбовиця, майор ЗСУ. Членкиня Національної спілки журналістів та Національної спілки письменників України.
Богдан Назаренко – український письменник, доброволець, старший солдат, командир екіпажу БМП у бригаді Нацгвардії «Спартан», автор книги віршів «П’ятнадцать місяців війни».
Володимир Скоростецький – полковник ЗСУ, військовий журналіст, автор віршів і новел на військову тематику.




Анонс заходу

Найближчої суботи 23 листопада о 12:00 запрошуємо на презентацію книги полеглого захисника України Олександра Закерничного «Записки добровольця». Книгу презентуватимуть рідні воїна.

Олександр Закерничний – одесит, людина багатьох талантів. Інженер-теплофізик за освітою, письменник за покликанням, він завжди ніс світло у життя інших. У лютому 2022 року пішов добровольцем до ЗСУ. Обороняв Миколаївщину, Донеччину, Харківщину. Брав участь у боях під Авдіївкою. Після поранення знову став до лав захисників. Загинув 4 серпня 2023 року під час виконання бойового завдання на Харківщині. У листопаді 2024 року йому б мало виповнитися 50.
Під час бойових дій писав про життя та службу в армії, про події, учасником або свідком яких був, звідси й позивний "Письменник". Планував видати книгу. Здійснити це допомогла велика кількість небайдужих людей вже після смерті Олександра. Книга отримала національну нагороду "Подвиг безмертя". У жовтні 2024 року відбулась прем'єра вистави в Одеському театрі за її сюжетом.

«Записки добровольця» - незвичний погляд на життя на війні очима чоловіка, який без жодного військового досвіду пішов добровольцем на фронт. Це - книга про те, як виживають на війні наші захисники; чим займаються у вільний час; про що розмовляють, думають, мріють; що бачать уві сні; як поводяться в бою. Разом із героями читач поринає у божевільні події війни, сміється і плаче одночасно.
Всі герої - цілком реальні люди. Вони різного віку, роду занять, світогляду, характерів… Ще вчора вони жили мирним життям та мали дуже невиразне уявлення про службу та порядки в армії, але з початком широкомасштабного вторгнення, стали на захист України. Це - один з небагатьох текстів про війну, який, попри трагічний контекст, пронизаний гумором, душевним теплом, світлом надій та незборимої віри у перемогу. Читається на диво легко та захоплює від самого початку.

Тож чекаємо вас у суботу 23.11 о 12.00!

Тижневий анонс заходів

Друзі, для вашої зручності пропонуємо ознайомитися з анонсом наших заходів на цей тиждень, 18-24 листопада

Отже, записуйте/запам'ятовуйте/робіть собі відмітки в календарі, обирайте що Вам цікаво і - чекаємо у бібліотеці!
ПОНЕДІЛОК , 19 листопада
16:00 - тренінг "Творимо Вікіпедію разом". Всі охочі зможуть отримати відповіді на базові питання- якою зараз є українська Вікіпедія, чому важливо її наповнювати інформацією, як реєструватися, які вимоги до статей та інші відомості.

ВІВТОРОК, 19 листопада:
10:30 - "Вокальна Студія на Освіти". Заняття з музикантом для всіх, хто любить і вміє співати.
14-16:00 - Всі дружно в'яжемо адаптивні шкарпетки (на "липучках") для захисників, які відновлюються після поранень.
16:00 - Творчі читання з дітьми. Книжка "Чарлі і великий скляний ліфт"- одна з тих, які має прочитати кожна дитина. Про неї йтиме мова.

СЕРЕДА, 20 листопада :
15:00 - майстер - клас з виготовлення автентичної ляльки - мотанки (попередній запис за тел. 063-240-66-42)
17:00 - презентація книги Олександра Козинця "Галерея Одкровень"

ЧЕТВЕР, 21 листопада
17:30 - творча зустріч з Тетяною Череп-Пероганич "Осінь. Кохання. Життя". До ювілею поетеси.

СУБОТА, 23 листопада
12:00 - презентація книги "Записки добровольця"
15:00 - презентація книги Олександра Михайлика "Центральне Лівобережжя" (із циклу "Невідомі периферії Києва")

НЕДІЛЯ, 24 листопада
12:00 - "Українська фантастика на перехресті світів"- зустріч з авторами творчого об'єднання "ЛІТавиця" Катериною Пекур, Анастасією Гетманською, Сергієм Панасюком, Вірою Балацькою

Ще нагадуємо про безоплатні мовні курси "МовоСвіт", які ви можете відвідати:
Щопонеділка -12:30
Щовівторка -14:00
Щосереди - 14:00


неділя, 17 листопада 2024 р.

Анонс заходу

24 листопада в нашій бібліотеці відбудеться чудова подія для всіх, хто цінує сучасну українську фантастику — зустріч "Українська фантастика на перехресті світів".

До нас завітають авторки та автори творчого об'єднання "ЛІТавиця": Катерина Пекур, Анастасія Гетманська, Сергій Панасюк та Віра Балацька. Наші читачі вже знайомі з Катериною Пекур — разом зі співавторкою Мією Марченко вона презентувала в нашій бібліотеці свій новий роман "Діти
вогненного часу".
Подія викликала ваш неабиякий інтерес, тож ми запросили ще кількох українських фантастів/ток (а серед них і Катерину!) розповісти більше про свою творчість, про українську фантастику, її напрямки та новинки – збірки оповідань, експериментальний роман в оповіданнях і не тільки!
Тож чекаємо на вас, дорогі друзі!

Анонс заходу

У суботу 23 листопада о 15:00 запрошуємо на цікаву подію - наш знаменитий колега, письменник-краєзнавець Олександр Михайлик презентуватиме свою книгу «Невідомі периферії Києва. Центральне Лівобережжя».

Книга є частиною серії «Невідомі периферії Києва», що складається із 8 книг; створена Олександром Михайликом у співавторстві з Семеном Широчиним.
Вона розповідає про історію розбудови колишніх київських околиць, які вже давно сприймаються як органічні частини міста.
Олександр розповість історію написання книги, про цікаві пошуки, знахідки та відкриття, які він зробив.
Ви дізнаєтеся невідомі факти з історії Березняків, Русанівки, Лівобережного масиву та інших місцевостей.
Отже, якщо вам цікава історія нашого міста і бажаєте поспілкуватися із автором, дізнатися більше про серію "Невідомі периферії", а також про творчі плани - вам до бібліотеки!
До того ж, у вас буде нагода придбати книгу "Центральне Лівобережжя", та отримати автограф автора!
А на 7 грудня бібліотека вже планує наступну зустріч із Олександром - він презентуватиме третю!!! книгу "лівобережної трилогії" - "Південне Лівобережжя"!


Додатково!
Про книжку «Невідомі периферії Києва: Центральне Лівобережжя», яка є у Центральній бібліотеці Солом’янки імені Григорія Сковороди:
Книжка охоплює простір між Броварським проспектом і залізницею, а також територію, обмежену дугою північної гілки залізниці.
У роботі над книжкою було використано історичні карти та космічні знімки, а також рідкісні архівні фотографії, багато з яких друкуються вперше.
Особлива увага приділена процесу формування сучасної забудови, проаналізовані проєкти житлових районів та генеральні плани. У масовій
забудові ідентифікована більшість типових проєктів житлових будинків та шкіл. Книжка буде цікавою архітекторам, історикам, києвознавцям та києвофілам, лівобережним та правобережним мешканцям столиці, а також усім, хто цікавиться темою.

субота, 16 листопада 2024 р.

Відеоказка "Жабка й Мишка: Пригода на ставку"

 

Розмовний клуб "Єдині" відбувається за будь-яких умов

Попри повітряну тривогу, яка лунала в середу ввечері, заняття розмовного клубу в межах проєкту «Єдині», який діє в нашій бібліотеці, відбулося — цього разу в укритті. Учасники зібралися, щоб говорити про величні постаті, яких подарували Україні Донеччина та Луганщина.

Під звуки тривоги, але з твердим переконанням у незламності духу, учасники клубу згадували борців за свободу та слово: Олексу Тихого, Василя Стуса, Івана Світличного, Івана Дзюбу, Володимира Сосюру… І саме в такій атмосфері, що нагадує про складні долі цих людей, розмова набула особливого змісту.

Творча зустріч із Василем Хитруком

14 листопада в нашій бібліотеці відбулася тепла й дружня зустріч з поетом, художником і громадським діячем Василем Хитруком. Захід розпочався з імпровізації Кирила Стеценка на сопілці. Віртуозна гра додала атмосфері особливої магії та емоційного забарвлення.

Пан Василь поділився з присутніми історією своєї творчості, розповів про свою нову книжку «Ліра Аполлона. Поезії. Три поеми» та представив одну з картин.

Збірка не залишила байдужим жодного з відвідувачів. Відзначалися особлива "прамовність" творів, глибоке розуміння кожного слова, яке ніби прозвучало з самого серця.

Поема «Я-не-Я», що відкриває книжу, розкриває красу та глибину людських переживань у гармонії з природою, у той час як «Ліра Аполлона» стала поштовхом до глибоких роздумів про духовне відродження та філософію культури.

Не менш захопливе було знайомство з картиною Василя Хитрука. Поєднання жовтих і блакитних кольорів, які є символами української національної ідентичності, додавало ще більшої глибини у творчий задум автора .
Зустріч відбувалася в атмосфері відкритості та емоційної щирості. Присутні отримали неймовірно позитивні емоції, занурившись у поетичний світ Василя Хитрука, де поєднуються глибина мислення, любов до України та мистецька майстерність.
Всі відзначили, як легко можна було розпізнати в кожному слові автора глибокі особисті переживання та намагання донести до читача важливість духовного пошуку і самопізнання.


пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Віртуальна книжкова виставка "Ветеранська і комбатантська література, написана сучасниками"

Книги, написані військовими, часто є важливим джерелом особистого досвіду, знань і рефлексії про війну, стратегію, лідерство та моральні цінності. Вони не тільки дають можливість побачити події зсередини, але й розповідають про емоції, труднощі та виклики, з якими стикаються люди на війні.

Читання таких книг допомагає краще розуміти психологічний стан військових і підсилює емпатію до тих, хто перебуває в зоні бойових дій, або повернувся з війни у цивільне життя.

І безперечно, твори військових письменників і поетів обов'язково слугуватимуть цінним ресурсом для вивчення історії, аналізу помилок минулого та розвитку стратегічного мислення, які корисні не лише у військовому, а й у цивільному житті.









четвер, 14 листопада 2024 р.

Анонс заходу

Будь як Чарлі - і матимеш безліч нових цікавезних досвідів і пригод!

Здогадалися? Так, минулого року ми вже читали "Чарлі і Шоколадна фабрика" Роальда Дала, одного з най­більших дитячих пись­менників ХХ століття. А ось наступного вівторка читатимемо «Чарлі і великий скляний ліфт» — карколомне продовження найпопулярнішої його повісті й однієї з тих книжок, які необ­хідно прочитати кожній дитині.
Великий скляний ліфт, створений незрівнянним містером Віллі Вонкою, злітає у відкритий космос, і тут починається просто неймовірний сюжет... !
Отож, якщо вам 6+ і ви охочі читати, слухати, малювати й дискутувати, то вам до нас! Ті, хто читав книжку, отримають насолоду від її спільного смакування, а тим, хто ще ні, безперечно, закортить взяти її додому та почитати разом із родиною!

Найближчого вівторка, 19 листопада, о 16:00 завітайте до нас, на Освіти, 14а, і долучайтеся до чарівного головокруту!
З нетерпінням чекаємо. До зустрічі!

середа, 13 листопада 2024 р.

Ми просили - Ви Зробили!

Дорогі друзі, ми безмежно вдячні вам за таку шалену підтримку - в ці дні ми вже отримали, та ще отримуємо від вас багато теплих, міцних, красивих ниток!

Щиро-щиро дякуємо всім вам за це!!!

Тепер наші руки забезпечені на два-три місяці наперед.

Тепер ми вже не хвилюємось, що нам з нічого буде в'язати, і нічого буде хлопцям передавати.

Тепер ми працюємо з подвійним-потрійним-в десятеро збільшеним від вашої підтримки натхненням!!!

А поки - ще раз щиро всім дякуємо та ділимось декількома світлинами, які промовисто кажуть самі за себе.
І однією зв'язаною уже з нової пряжі шкарпеткою.








"Остап Вишня. Усмішка попри репресії". До 135 річниці від дня народження

Остап Вишня — майстер слова, який умів перетворити прості життєві ситуації на невичерпне джерело сміху. Його гумор, сповнений тепла та щирості, не лише дарував радість, а й об'єднував людей у часи випробувань. Він створив новий літературний жанр — «усмішку», яка стала втіленням українського духу та дотепності.

Але за веселими рядками ховалася нелегка доля. Репресії, заслання та роки життя у складних умовах не зламали Остапа Вишню. Він зберігав віру у добро та людяність, залишаючись оптимістом навіть у найважчі моменти. І, звісно ж, поряд завжди були друзі та вірна дружина, які підтримували його у цей непростий час.
Чим насправді жив і надихався Остап Вишня? Як йому вдалося залишатися джерелом світла для інших, навіть коли життя ставило перед ним найжорстокіші випробування? Пориньмо в історію цієї неймовірної постаті, яка вчила сміятися крізь сльози і цінувати прості радощі життя.