понеділок, 4 листопада 2024 р.

Анонс заходу

Щиро запрошуємо 7 листопада о 16:00 на зустріч із письменницею, психологинею Тетяною Вишко!

Минулого разу ми спілкувалися про силу терапевтичного письма. Хто був на зустрічі, знає, що слухати і довіряти свої почуття пані Тетяні надзвичайно цікаво і приємно.
Цього ж разу осягатимемо Мистецтво бути в балансі, спілкуватимемося про самодопомогу та самопідтримку у складні часи, адже це - дуже важливі інструменти на шляху життєстійкості.


Для довідки.
Тетяна Вишко - фахова психологиня, письменниця, авторка книжки "Дихай і живи". А ще - дуже світла людина, яка щедро дарує світло знань і сердечне тепло й розраджує самою своєю присутністю!
Недарма наші читачі запитують: "А ще буде зустріч з пані Тетяною? Дуже хочу потрапити на наступну. Адже минулого разу я почула саме те, що було мені потрібно!"
Тож, друзі, заплануйте собі годину зцілення найближчого четверга!

неділя, 3 листопада 2024 р.

Друзі, нам потрібні нитки! Для в'язання. Адаптивних шкарпеток. Для поранених військових.

Якщо простіше - у нашій бібліотеці плетуть теплі, великі шкарпетки на липучках (звіти про плетіння можна глянути на сторінці нижче)
Ці шкарпетки ми передаємо у лікарні, нашим захисникам з пораненими ногами та ампутаціями (і тоді це не шкарпетка, а просто такий в'язаний чохол для культі)
Але наших запасів пряжі уже не вистачає.

Тому, а раптом, у вас є нитки, які чекають свого часу - поділіться з нами будь ласка, принесіть чи надішліть нам до бібліотеки, на вулицю Освіти,14а!
Їх час прийшов
Або якщо ви їх придбаєте для нас - ми будемо не менш вдячні!

Ми зробимо з ваших ниток шкарпетки, які зігріють ноги наших зранених, змучених захисників.
А про те, що крім шкарпеток наших воїнів буде зігрівати думка про людську небайдужість - мабуть і говорити не треба...

субота, 2 листопада 2024 р.

Віртуальна книжкова виставка "7 книг, які викликають бажанні з'їсти смаколик і...все буде добре"

«Книги – це двері, що виводять нас і чотирьох стін. Вони вчать нас, виховують, з ними ми подорожуємо, мріємо, уявляємо, проживаємо інші життя, а своє множимо у тисячу разів. Лишень задумайтесь, – хто ще дасть вам більше за меншу ціну.

А ще вони допомагають справлятися з багатьма неприємними речами – самотністю, безвихіддю, втомою, та іншою поганню.
Іноді я думаю: як же ви справляєтесь з усім цим, ви – ті, хто НЕ читає?»
― Артуро Перес Реверте

Для всіх книголюбів сьогодні особливо тепла добірка
Всі книги є в нашому бібліотечному фонді.
















Друзі, а як ви написали радіодиктант?

На наших курсах української мови ми не просто звіряли текст, а й детально обговорили кожну помилку. Крок за кроком згадували правила, знаходили «підводні камені» правопису та вдосконалювали свої знання.

А в нашому розмовному клубі в межах проєкту «Єдині» цього разу ми поринули в українську етнографію, і все це в ігровій формі! Спілкувалися, збагачували словниковий запас і відкривали для себе маловживані вишукані слова.
На завершення, двоє відвідувачів поділилися враженнями про те, як писали радіодиктант разом із волонтерами та відомими особистостями. Цей досвід справді надихнув нас. Ми відчули, що мова — це не лише знання, а й моменти єдності та підтримки, які залишаються в серці!

Наш освітній телеграм-канал «Мовосвіт»: https://t.me/movosvit
Наш блог «МовоСвіт на Освіти»: https://movosvitnaosvity.blogspot.com

Анонс заходу

У суботу 9 листопада о 15:00 Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди запрошує на цікаву подію - провідний бібліотекар з краєзнавчої роботи, письменник-краєзнавець Олександр Михайлик презентуватиме у бібліотеці свою книгу «Невідомі периферії Києва. Північне Лівобережжя».

Книга є частиною серії «Невідомі периферії Києва», що складається із 8 книг; створена Олександром Михайликом у співавторстві з Семеном Широчиним. Вона розповідає про історію розбудови колишніх київських околиць, які вже давно сприймаються як органічні частини міста.
Олександр розповість історію написання книги, про цікаві пошуки, знахідки та відкриття, які він зробив. Ви дізнаєтеся невідомі факти з історії Троєщини, а також, що деяким місцинам вже 1000 років, давні топоніми і сучасні цікавинки.
Отже, якщо вам цікава історія нашого міста і бажаєте поспілкуватися із автором, дізнатися більше про серію "Невідомі периферії", а також про творчі плани - вам до бібліотеки! До того ж, у вас буде нагода не лише придбати книгу "Північне Лівобережжя", а й отримати автограф автора!
На 23 листопада бібліотека вже планує наступну зустріч із Олександром - він презентуватиме другу книгу "лівобережної трилогії" - "Центральне Лівобережжя"!
Тож до зустрічі!


Додатково! Про книжку «Невідомі периферії Києва: Північне Лівобережжя», яка є у Центральній бібліотеці Солом’янки імені Григорія Сковороди:
Книжка охоплює простір на північ від Броварського шосе та на схід від північної гілки залізниці. У роботі над книжкою було використано історичні карти та космічні знімки, а також рідкісні архівні фотографії, багато з яких друкуються вперше. Особлива увага приділена процесу формування сучасної забудови, проаналізовані проєкти житлових районів та генеральні плани. У масовій забудові ідентифікована більшість типових проєктів житлових будинків та шкіл. Книжка буде цікавою архітекторам, історикам, києвознавцям та києвофілам, лівобережним та правобережним мешканцям столиці, а також усім, хто цікавиться темою.

пʼятниця, 1 листопада 2024 р.

1 листопада - день проголошення ЗУНР

1 листопада 1918 року – знаменний день для України! На вежі львівської ратуші замайорів синьо-жовтий прапор, проголошуючи народження Західноукраїнської Народної Республіки. Ця молода держава, хоч і проіснувала лише 257 днів, залишила яскравий слід в історії та стала важливим етапом на шляху до незалежності України.

На фоні розпаду Австро-Угорської імперії українці об’єдналися, прагнучи створити власну державу на землях Східної Галичини, Буковини та Закарпаття. Цей день став символом боротьби за свободу та самостійність!