середа, 30 жовтня 2024 р.

Анонс заходу

Коли ми обирали, що почитати на наступних Творчих читаннях 5 листопада, діти попросили прочитати "Мері" Сашка Дерманського!

А книжка ця про те, як одного дня довкола звичайної собі родини, у якій підростають двоє діток, починають коїтися дуже дивні речі. І що далі, то дивніші й небезпечніші. Може б, усе якось владналося, якби, наче сніг на голову, на них не звалилася бігова лошиця Мері, а за нею й інші цікаві персонажі...
Приходьте самі, кличте друзів. Разом веселіше!
Як завжди, дуже-дуже чекаємо на вас!

Бібліотечна ініціатива з в'язання шкарпеток

Сьогодні відбулась вже сьома зустріч нашої теплої спільноти! Разом із користувачами бібліотеки ми займаємось справою, яка гріє не лише тіла, а й серця – в'яжемо адаптивні шкарпетки для наших військових, які проходять реабілітацію в лікарнях та госпіталях.

Цього тижня до ініціативи приєдналася пані Олена, і тепер ще більше рук працюють на добро. Минулого тижня ми отримали 5 пар шкарпеток від наших чудових майстринь: пані Людмили, Tetiana Izbash, Ольга Кузнецова, Наталія Різник. Їхня відданість надихає, адже маленькі вчинки справді можуть змінити світ.
Але для продовження роботи ми дуже потребуємо допомоги з матеріалами. Ініціатива вимагає багато ниток, тому звертаємось до всіх, хто може підтримати нас. Якщо ви маєте зайві нитки або можливість їх придбати – будемо безмежно вдячні.
Запрошуємо всіх, хто вміє в'язати і має трохи вільного часу, приєднатися до нас. Разом ми можемо створити відчутну підтримку для тих, хто її зараз потребує.

Збираємось щовівторка з 14:00 до 16:00 за адресою: вул. Освіти, 14 А.
Разом ми можемо більше!

вівторок, 29 жовтня 2024 р.

Анонс: Цикл тренінгів "Творимо Українську вікіпедію разом"

Українська вікіпедія наразі входить до 15-ки найбільших вікіпедій світу. Значення її особливо зросло в умовах повномасштабної війни росії проти України. Тож написання статей у вікіпедії також є важливим внеском кожного.

Тож якщо ви хочете дізнатися відповіді на базові питання - що таке вікіпедія; як у ній зареєструватися; як почати писати; які вимоги до статей - наша бібліотека запрошує вас!
Наша бібліотека започатковує регулярний цикл тренінгів "Творимо Українську вікіпедію разом". Тренінги проводить наш колега, провідний бібліотекар з краєзнавчої роботи, письменник-краєзнавець і вікіпедист із 15-річним досвідом Олександр Михайлик.

Чекаємо на вас щопонеділка о 16:00!

"Electionville" (Місто виборів). Гра десята

Ми й не згледілися, як провели у нашій бібліотеці вже 10-ту гру "Місто Виборів / Electionville" для користувачів і друзів бібліотеки!
І сміливо можемо сказати, що Освітній процес "Electionville / МістоВиборів", тільки для простоти названий грою.

Насправді він:
  • є зрізом суспільства в мініатюрі і чудовим інструментом обміну досвідом одразу кількох поколінь;
  • перефокусовує увагу з особистих проблем на спільні потреби;
  • дає нові ключі - знання, запитання і відповіді, які лишалися поза зоною нашої уваги;
  • приносить розуміння, що в місті все залежить від всього, тому так важливо вміло будувати стратегію розвитку, мати стратегічний запас і бути здатними реагувати на складні виклики реальності - мистецтво життєстійкості;
  • активує критичне мислення та посилює відчуття громадянської відповідальності усіх учасників процесу - виборців і народних обранців;
  • вчить об’єднуватися і гуртуватися навколо спільних цінностей, бо саме вони породжують спільне бачення;
  • стимулює навички екологічного спілкування й ефективної взаємодії задля спільної мети - покращення буття Міста, інакше й гра не клеїться - не те, що реальний процес прийняття управлінських рішень;
  • є чудовим тематичним розмовним клубом, вміння на ходу формулювати свої думки українською і не боятися, адже поряд є люди, які завжди підкажуть підзабуте слово, і навіть порадять корисні книжки!
Ця гра з багатьох попередніх вирізнялася не самим лише форматом. До нас завітала молодь (саме вона, за задумом розробника гри, шведського винахідника Макса Валентина, є цільовою авдиторією гри). А все тому, що представники нової генерації мають свіжий і навдивовижу ґрунтовний погляд на світ, і підкорює зрілих гравців вмінням доносити свою думку, переконувати у доцільності власної практичної позиції та вибудовувати логічні ланцюжки спільнодії.
Ми погоджуємося: у нас золота молодь, мисляча та спроможна побудувати здорове громадянське суспільство!


Поетичні читання "Українські поети першої половини ХХ століття"

Недільні поетичні читання 27 жовтня були неквапні та вдумливі. Приємно, що цього разу до нас долучилася студентська молодь!
Ми не лише дізнавалися про нові імена, читали поезії вподобаних авторів, і обговорювали обставини їхнього життя, що вплинули на їхню творчу і людську долю, а й і наводили різкість на їхню приналежність до тих чи інших літературних течій та літературних шкіл.

Це стало можливим, зокрема, завдяки фундаментальній праці українського літературознавця Юрія Коваліва "Історія української літератури : кінець XIX - поч. XXI ст. : у 10 т.: підручник для ВНЗ", завдяки якій нам розкривається цілий всесвіт життєдайної та сенсотворчої поезії 50-70-100 річної давнини, створеної за різних обставин, у різних країнах: широковідомої та відзначеної державними нагородами УРСР або забороненої, забутої, незнаної аж до відновлення незалежності України.
І якби не такі працелюбні титани, як Юрій Ковалів - український поет, критик, літературознавець, педагог, доктор філологічних наук, професор кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, Лавреат Шевченківської премії, які по дрібці вишукували інформацію та відтворювали український літературний спадок на тлі страшної ленінсько-сталінської доби, чи ми б багато знали про них сьогодні?


неділя, 27 жовтня 2024 р.

Ретровиставка "Київ на поштових листівках 1960-х років"

Наші фотоподорожі у Київ минулого тривають. Наша теперішня подорож - у Київ 1960-х років.

Київ 50-60-річної давнини закарбовано на оригінальних поштових листівках тих часів. Більшість із них зафіксувало відбудований на межі 1940-х-1950-х років Хрещатик, чимало листівок зобразили і добре відомі пам’ятки – зокрема, Софійський собор і пам’ятник Богдану Хмельницькому.
Тож запрошуємо завдяки оригінальним поштовим листівкам 1960-х років здійснити уявну подорож у Київ 50-60-річної давнини!
Виставка у бібліотеці триватиме до 5 листопада




субота, 26 жовтня 2024 р.

Віртуальна книжкова виставка до дня народження письменника Володимира Лиса

26 жовтня 1950 р. народився Володимир Лис,- український журналіст, драматург, письменник. Відомий також як народний синоптик. Його довгострокові прогнози на цілий рік неодноразово збувалися.

Звичайно, ми всі любимо книги, які написав Володимир Лис. Недарма його ще називають "Народним письменником".
У нашій бібліотеці є майже всі твори Володимира Лиса. Їх дуже активно беруть наші відвідувачі. Деякі навіть дуже "зачитані".
Пропонуємо Вам коротеньке знайомство з ними, і якщо ще не читали- то саме час почати!











Культурологічний захід бібліотеки до Дня української писемності та мови

Напередодні Дня української писемності та мови наша бібліотека завітала до третьокласників спеціалізованої школи №43 "Грааль"

Під час гри "Вчимося, друзі, слово любити" діти розгадували ребуси, долали лабіринти, відгадували загадки, шукаючи мовні скарби.
На шляху юним дослідникам перешкоджали хитрі лісовики, підступні польовики, вовкулаки та навіть відьма!
Але озброєні любов’ю до рідної мови діти сміливо долали всі випробування, перетворюючи перешкоди на нові можливості.
Та найголовніше – вони познайомилися з першими писемними пам’ятками, дізнавшись, як наші пращури зберігали мову для наступних поколінь.
У веселій атмосфері кожне слово оживало, і всі відчували справжню магію української мови!

четвер, 24 жовтня 2024 р.

Радіодиктант національної єдності

До Дня української писемності та мови, 25 жовтня, відбудеться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
Початок об 11:00.
Радіодиктант транслюватиметься на всіх платформах Суспільного (посилання будуть в коментарях):
  • на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура;
  • наживо в ефірі телеканалу та на сайті Суспільне Культура;
  • на YouTube-каналі Українського Радіо;
  • на Facebook-сторінках Суспільного.
Цьогоріч авторкою диктанту є Оксана Забужко, а читатиме текст письменник, музикант і військовий Павло Вишебаба.
Ви зможете долучитися до написання навіть вдома! Це дуже важливо, особливо зараз, адже кожен з нас зробить свій внесок у збереження української мови! Разом ми зможемо показати нашу єдність і силу.

Анонс заходу

Третього листопада запрошуємо на літературно-музичну зустріч із Тетяною Яровициною - поетесою, організаторкою культурно-просвітницьких заходів (і вже майже 5 років як нашою колегою)!

"Серце болить. Серце гоїться" - таку назву зустрічі після тривалого творчого мовчання обрала Тетяна. Пояснює вона це таким чином:
"Війна змусила українців проживати дуже різні досвіди, фактично даючи їм вибір без вибору. У кожної людини своя непроста історія. Неможливо уявити, що відчувають, з чим стикаються люди, до яких війна підійшла впритул. А в масштабах країни - і поготів.
Мене знають як людину поетичного погляду на світ. Поезія - це завжди концентрат - емоцій, енергій. Нині дуже легко завдати людям зайвого болю. Мені б не хотілося.
Тож відведімо умовно по годині:
  • на "Серце болить" - катарсис і проговорення особистого та колективного травматичного досвіду останніх років, адже для побудови спільної системи координат тут-і-тепер необхідно видобувати із закутків пам’яті та усвідомлювати пережите й недопережите...
  • на "Серце гоїться" - відродження й життєдайну, вибрану лірику, без якої особисто мені неможливо втримати баланс та бути при силі. Життя завжди братиме своє, і йому краще допомагати всіма можливими способами. Поезія - один з них. Пропоную скористатися нагодою!
А згладжувати усі гострі кути і гармонізувати часопростір нам допоможе дружнє спілкування з авдиторією та магія пісень від нашого натхненника й колеги - композитора та виконавця Ігоря Якубовського!
Тож ви можете вибрати Яровицину, яка вам більше до вподоби. І якщо відчуваєте, що не готові до болю серця, долучайтеся до нас годиною пізніше, аби отримати винятково позитивний імпульс!” - каже Тетяна.


*******************
Для довідки
Наші відвідувачі переважно знають Тетяну за пізнавальними тематичними зустрічами, під час яких вона знайомить їх із українською літературою та авторами різних часів, або представляє сучасних українських авторів - гостей нашої бібліотеки. А ще - організовує Творчі читання з дітьми та проводить освітню Гру з основ демократії!
У творчих колах вона є відомою, насамперед, завдяки книзі "Тендітна Сила" (2017, вид-во “Смолоскип”), назву якої підхопили друзі й шанувальники, і відтоді так кличуть і саму авторку. Крайня проведена авторкою зустріч (презентація книжки "Я буду тінню твоєю, Світе!..") у нашій бібліотеці датується 6 січням 2020 року.
Та, як стверджує наша Тендітна Сила, останнім часом вона сконцентрувалася на професійному та особистісному зростанні й дозріванні, тож авторські зустрічі поза роботою - явище нечасте. Хоча… до ювілею годилося б влаштувати творчий - і чисто людський - самозвіт.
Тож до зустрічі 3 листопада - о 12:00 або о 13:00!

А ви вже підготувалися до Радіодиктанту національної єдності?

У нашій бібліотеці напередодні Дня української писемності та мови відвідувачі мовного простору «МовоСвіт» активно повторювали орфографічні та пунктуаційні правила, писали словникові диктанти та вивчали складні слова, щоб уникати помилок. Учасники також дізнались багато цікавого про історію цього важливого свята, його значення для розвитку української культури та мови.

А в нашому розмовному клубі, що діє в межах проєкту «Єдині» ми обговорювали цікаві факти про мову та ділилися досвідом, як кожен із нас може захистити українську мову в повсякденному житті.
Ось кілька ключових правил, які ми обговорили:

Говори українською – завжди і всюди! Особливо в публічних місцях. Кожне твоє слово – це внесок у розвиток рідної мови.

Налаштуй техніку на українську – змінюй мову своїх гаджетів, соцмереж і сайтів. Хай українська звучить звідусіль!

Шукай українською – здійснюй пошуки в інтернеті та у Вікіпедії рідною мовою. Чим більше запитів українською – тим сильніша наша мова!

Підтримуй українську культуру – книги, фільми, музика. Купуй і відвідуй українське!

Твори український простір – говори українською вдома, на роботі та серед друзів. Твори середовище, де наша мова панує.
Пам’ятай, що кожен твій крок важливий! Поширюй ці правила серед друзів – разом ми зможемо більше!
Приєднуйтесь до наших курсів та розмовного клубу — разом будуємо мовне майбутнє України!
Наш освітній телеграм-канал «Мовосвіт»: https://t.me/movosvit
Наш блог «МовоСвіт на Освіти»: https://movosvitnaosvity.blogspot.com





Анонс заходу

Друзі, а ви знали, що Дюймовочка ...
...народилася 190 років тому в данському місті Копенгагені і невдовзі завоювала світ? Автором оригінального твору є знаний казкар та поет Ганс Крістіан Андерсен.
...український переклад казки про Дюймовочку з'явився 1873 року завдяки українському письменнику Михайлу Старицькому (М. Стариченко), який переклав ім'я головної героїні як Цалинка, від старого українського слова "цаль", що використовувалося на позначення дюйму.
 ...українська письменниця і перекладачка Марія Грінченко у своєму перекладі початку 20-го століття назвала Дюймовочку Мизиночкою. ...а за радянської доби знана українська дитяча письменниця Оксана Іваненко переклала цю назву, як Дюймовочка, і більшість українців знає саме таке ім’я.
...так само, Дюймовочкою, називається головна героїня і в перекладі нашої сучасниці, письменниці Галини Кирпи.

Ми ж пропонуємо вам познайомитися із сучасною адаптованою версією класичної казки "Хоробра Дюймовочка" від нідерландської авторки та ілюстраторки Ейн Лейсен у перекладі українською! Пам’ятаєте, ми якось досліджували історію книжки про Пінокіо і вже читали альтернативну версію "Мрія Піноккіо" від цієї авторки?
Отже, у крихітки Дюймовочки - щонайменше 3 імені та 5 перекладачів українською! Цікаво, а ви звертаєте увагу на їхні імена? Порівнюєте версії перекладів?
Нині часи такі, що й дюймовочки мають бути хоробрими! Тож чекаємо вас на Творчих читаннях у бібліотеці на Освіти, 14а наступного вівторка о 16:00!

середа, 23 жовтня 2024 р.

Творчі читання 22 жовтня

На Творчих Читаннях 22 жовтня ми знайомилися з двома дуже добрими книжками... про війну - "П’ять хвилин зими у липні" (українською і польською мовами) та "Руді і Чумацький Шлях", написаними українськими письменниками Тетяною Гарг та Григорієм Фальковичем, яких ми знаємо і любимо як гумористів, адже попередні їхні книжки сповнені доброго гумору та радісних відкриттів.

У авторів, харків’янки і киянина різного віку, була дуже вагома причина написати свої книжки. Війна змінила їхні життя, життя їхніх дітей та онуків, життя їхніх песиків. Життя всієї мирної країни Україна. Та всі - і тваринки і люди - мусять адаптуватися до нових умов, дбаючи про взаємодопомогу та єдність.
Тож ми щиро дякуємо авторам та ілюстраторам, які розповідають світові про війну так щиро, як вміють, і разом з тим нетравматично, бо ж вони - насамперед, працюють для українських дітей. І за те, що допомагають нам розвивати емпатію і прийняття до тих, хто опинився в складній ситуації через бойові дії в рідних містах і селах...


вівторок, 22 жовтня 2024 р.

Літературно-музична зустріч "Золото жовтня"

20 жовтня наша бібліотека зібрала повну залу теплих сердець на літературно-музичну зустріч «Золото жовтня».

Спеціальними гостями були: поетеса Лариса Петрова, музикантка Тетяна Мирошниченко та художниця й співачка Наталя Полтавець. Їхні виступи створили атмосферу затишку й душевності, подарувавши приємні емоції.
Лариса Петрова розповіла про свій творчий шлях і поділилася своїми віршами. Тетяна виконала пісню «Чайка», присвячену Ларисі, а Наталя завершила вечір своїми зворушливими композиціями.
Щиро вдячні поетесам Ларисі Петровій та гості заходу Ніні Діденко за подаровані збірки, а також усім, хто був з нами цього чудового дня!



Лекція циклу "Солом'янка. Історія твого району". Тема "Олександрівська слобідка"

От і відбулася лекція циклу "Солом'янка. Історія твого району" нашій бібліотеці від нашого колеги, провідного бібліотекаря з краєзнавчої роботи, краєзнавця Олександра Михайлика.

Лекцію було присвячено Олександрівській слобідці. Ми дізналися, що первісно поселення було засновано як "Робітниче артільне селище", спершу мало назву Озери, а потім набуло сучасну назву. Згадали і про те, чому поселення мало паралельну назву Костопальня (Костопалівка) і звідки вона походить.

У 1930-х роках на Олександрівській слобідці було споруджено перші багатоквартирні житлові будинки. А також виник Інститут цукрової (згодом харчової) промисловості, а навколо нього - інститутське містечко.
На межі 1950-х-1960-х років починається заміна старої приватної забудови 5-поверхівками. З-поміж серійних будинків тут було споруджено і декілька за експериментальними проєктами - на вулицях Олексіївській та Преображенській.
На Олександрівській слобідці у різний час мешкали видатні постаті - Василь Липківський, Іван Світличний, Василь Симоненко, Микола Сом, Борис Олійник та ряд інших особистостей. Ми згадали їх адреси.
Гості заходу мали змогу побачити рідкісні карти, історичні та сучасні авторські фото, які демонструвалися на екрані.
Ну а ми вже готуємо нову лекцію циклу "Видатні імена Солом'янки", яку присвятимо Івану Світличному. 
До зустрічі вже у листопаді!

понеділок, 21 жовтня 2024 р.

Віртуальна книжкова виставка "7 книг, на які варто звернути увагу. Наш формат-2024"

Як відомо, найважливішим критерієм у виборі книги є інтерес людини до того чи іншого жанру.

Наші бібліотечні полиці відкритого доступу наповнені літературою, можна сказати, на всі смаки:
- від історичної прози до якісного нон-фікшну;
- від книг з філософії до бізнес- менеджменту;
- від актуальної документалістики до ораторського мистецтва,
- від поезії до молодіжного фентезі та інших жанрів...

Сьогодні пропонуємо 7 книг від "Нашого Формату", виданих у цьому році, на які варто звернути увагу.
І принагідно, нагадаємо, що якщо активно, до 4 листопада, ми всі будемо писати відгуки на сайті видавництва "Наш Формат" , відмічаючи нашу бібліотеку, то це збільшить шанси стати амбасадором видавництва ще на рік. І тим самим поповнювати наш книжковий фонд сучасною літературою.










Спльний партнерський захід із бібліотекою "Сузір'я"

17 жовтня відбулася дуже цікава подія - партнерська екскурсія Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди та Публічна бібліотека "Сузір'я" ЦБС Оболонського району м. Київ Оболонського району! Для нас це було теж нове - усі звикли до наших пішохідних бібліо-екскурсій цікавими місцинами нашого району. Та ми розширили географію!

Наш колега, провідний бібліотекар і краєзнавець Олександр Михайлик провів пішохідну бібліо-екскурсію надзвичайно цікавою місциною - Пріоркою, що розташована частково у Оболонському, а частково у Подільському районах. І на неї завітало 50 людей!

На початку екскурсії ми дізналися, що ця місцевість була заснована ще у 17 столітті як володіння пріора, тобто настоятеля домініканського монастиря. Звідси і походить назва.

Побачили будинок-музей Тараса Шевченка "Хата на Пріорці", унікальний галерейний будинок 1939 року і... міст без ріки! Зазирнули до будинку, де жив художник Фотій Красицький (небіж Тараса Шевченка).

Познайомилися з церквою Покрови Пресвятої Богородиці, спорудженої на початку 20 століття на місці давнішого храму 1795 року. У храмі побачили ікони та живопис видатного художника Івана Їжакевича.

Екскурсія викликала значний інтерес серед людей, що завітали на неї. Люди ділилися спогадами, розповідали цікаві подробиці щодо історії місцини. А наша бібліотека запросила екскурсантів приходити на наші лекції та пішохідні екскурсії!



Анонс заходу

Останньої неділі жовтня, 27.10 о 14:00, опісля поетичних читань, щиро запрошуємо вас до резиденції "Міста Виборів" у нашій бібліотеці!
Це вже 10-та гра цього сезону. І ми залюбки зіграємо в її підлогову версію! Хто вже грав у настільну, буде нагода порівняти. До зустрічі!
Реєстрація на гру за посиланням


***
Для довідки.
"Місто Виборів" - це інтерактивна настільна гра в демократію та місцеве самоврядування, створена на основі шведської гри "Electionville".
Згідно з правилами гри, вигадане містечко є майданчиком для практикування демократичної участі в режимі реального часу. Під час ігрового процесу гравці вчаться бачити, що стоїть за прийняттям локальних рішень, а також обмірковувати базові потреби місцевих громад. Гра не має вікового цензу, і підійде гравцям будь-якого віку.
Місто Виборів - гра, дуже актуальна для сьогодення, адже вчить учасників громадянської відповідальності, системного аналітичного мислення, розуміння потреб суспільства, ефективної взаємодії задля добробуту громади, вміння аргументувати й доносити свою думку та налагоджувати співпрацю у форматі Win-Win. Тож і не дивно, що кількість її прихильників неспинно зростає.
Нагадаємо, гру розроблено контент-бюро "Fabel AB" для Шведської асоціації місцевих органів влади та регіонів, зокрема, з метою використання у шведських школах - для зміцнення знань про процеси демократії та місцевого самоврядування.
Упровадження гри та її адаптація в нашій країні стали можливими завдяки Українській Бібліотечній Асоціації. Після проходження тренінгів, співорганізованих Асоціацією, понад 30 бібліотекарів України стали Майстрами гри, отримали ігрові комплекти та успішно запроваджують її у своїх бібліотеках. Ми - у себе!
У коментарях ми зібрали добірку посилань на попередні події, щоб ви самі могли переконатися, що гра того варта, аби прийти і спробувати!

четвер, 17 жовтня 2024 р.

Цикл подкастів "Солом'янка. Історія твого району". Тема: Шулявка

А наша бібліотека нещодавно започаткувала ще один дуже цікавий краєзнавчий проєкт - цикл подкастів "Солом'янка. Історія твого району"!
Кожен подкаст відкриє для вас цікаві сторінки історії усіх місцевостей нашого району!

Тож слухайте наш другий випуск, присвячений місцевості Шулявка. Подкасти ведуть наші колеги, головний бібліотекар по організації масових заходів, поетеса Тетяна Яровицина та провідний бібліотекар з краєзнавчої роботи, письменник-краєзнавець Олександр Михайлик.
А наступна наша лекція буде присвячена місцевості Олександрівська слобідка! Тож слухайте нас та відкривайте для себе цікаве про Солом'янський район!


Творчі читання - щовівторка о 16:00

Друзі, уже майже рік, як наші Творчі Читання щовівторка о 16:00 приносять нові відкриття, розраду й бадьорий настрій дітлахам Солом'янки!

Під час наших занять ми:
  • багато взаємодіємо, скидаємо напругу за допомогою креативу;
  • читаємо-слухаємо твори зі шкільної програми й не тільки;
  • малюємо героїв, свій настрій або що завгодно;
  • виконуємо завдання на розвиток когнітивних здібностей;
  • беремо-видаємо книжки додому;
  • повертаємо-приймаємо книжки і беремо-видаємо нові!
Словом, допомагаємо вашим розумахам відірватися від гаджетів, розвиватися і не нудьгувати.
Важко бути дітьми в країні, у якій іде війна. Дорослі втомлені, напружені, зосереджені на реаліях та невеселих думках. Але дитинство, попри все, має бути цікавим і радісним!

Тож якщо у вас, дорогі батьки-бабусі-дідусі, є змога, - приводьте своїх діток до Бібліотеки на Освіти, 14 а.
Шановні вчителі, підказуйте батькам, що є такі чудові безоплатні активності для молодших школяриків!
Усе, що для цього потрібно, - стати нашими читачами!

Анонс заходу

У неділю 27 жовтня о 12:00 на Поетичних читаннях продовжуватимемо осягати творчість поетів України початку-середини ХХ століття.

Минулого разу ми ставили собі задачу мінімальну - змогти згадати упродовж однієї хвилини десяток імен. Практика показала, що для знайомства з усіма, та бодай зі знаними літераторами тієї доби, - однієї зустрічі замало.
Тож ми вирішили продовжити наше знайомство з творчістю і долями українських митців на тлі сталінської доби та дізнатися: що відлунювала їхня творчість? перед якими виборами вони стояли?
Радо послухаємо близькі вам по духу вірші й унікальні факти з біографій поетів першої половини ХХ ст., якими ви б хотіли поділитися. А також познайомимо вас із книжками, з яких ви завжди можете дізнатися більше.