четвер, 30 листопада 2023 р.

"Літературні ворожіння на Андрія" в бібліотеці

29 листопада, ми влаштували літературні ворожіння на Андрія та провели цікавий захід! Ворожили на сторінках творів видатних українців: Григорія Сковороди, Лесі Українки й Тараса Шевченка, відчуваючи дух їхньої літературної спадщини. 
А наша спеціальна гостя, пані Ірина Лівобережна, розкрила таємниці китайських карт, відчиняючи перед нами вікна до загадкового світу! Кожен присутній мав можливість дізнатися більше про те, що цікавило саме його.
Дякуємо всім, хто долучився до нашого заходу та створив неймовірну атмосферу! Пізнаймо разом більше та залишаймося відкритими для нових знань та вражень.
Також анонсуємо, що у нас в ЦРБ ім. Г. Сковороди стартувала акція "Іграшка за донат"! Кошти, зібрані на підтримку бібліотечних волонтерських ініціатив, будуть використані для закупівлі ниток, тканин, матеріалів для окопних свічок та оберегів.




Марк Твен. До 188 річниці з дня народження

Життя Марка Твена – це неймовірна сага пригод і творчих досягнень, яка розпочалася в крихітному містечку штату Міссурі. Відомий як Сем'юель Ленґгорн Клеменс, він вибрав собі псевдонім Марк Твен, що виник на хвилі морської термінології.
Майбутній літератор народився за кілька тижнів до проходження комети Галлея повз Землю. Його життя було вже відзначено невимовною іронією природи. Жартома він говорив, що з його появою на світ населення містечка збільшилося на 1%.
Юність Клеменса пройшла серед річкових пригод на пароплавах Міссісіпі, де він служив лоцманом. Ця робота, яку він так любив, виявилася гарною школою для його майбутньої творчості. Але війна між північними і південними штатами відібрала йому цю можливість, знищивши річкові перевезення.
Марк Твен намагався своїми силами видобути срібло в шахті Невади, але, зазнавши невдачі у цьому, він знайшов своє покликання в редакції газети, де почалася його літературна кар'єра.
Мандрівки стали невід'ємною частиною життя Твена. Він подорожував більше 29 разів через Атлантичний океан. Мандруючи Європою, Твен відвідав кілька міст України, зокрема Одесу та Севастополь.
Його літературна діяльність була також вражаючою - він написав понад 30 книг і понад 50 тисяч листів.
Сам Марк Твен стверджує, що роман "Том Сойєр" був, можливо, першим літературним твором, рукопис якого був надрукований на друкарській машинці. Однак дослідники стверджують, що першим твором, рукопис якого був надрукований на друкарській машинці, став його ж твір «Життя на Міссісіпі» (1883).
Зовнішність письменника була також визначена його стилем — в білому від голови до ніг, з білим капелюхом і в червоних шкарпетках.
Багато лекцій і творів Твена втрачені, але їхнє значення для американської літератури залишається вагомим.
Марк Твен дружив з Ніколою Тесла, відомим фізиком і винахідником. Вони багато часу проводили разом в лабораторії цього науковця. Марк Твен захоплено спостерігав за роботою фізика і називав його володарем блискавок. Тож він був не тільки письменником, але й винахідником, пропонуючи новаторські ідеї у світі техніки та дизайну.
Відомий своєю любов'ю до більярду, Твен був також відомий пристрастю до куріння, і його кабінет був наскільки заповнений димом, що іноді самого письменника важко було побачити за столом.
Усі життєві обставини, твори та навіть винаходи Марка Твена складають неймовірну історію, яка триває й досі, бо є джерелом натхнення для багатьох шанувальників його творчості.

понеділок, 27 листопада 2023 р.

Літературно-музична зустріч "Кажемо осені до побачення!"

Останньої неділі осені, 26 листопада, Центральна бібліотека Солом’янки імені Григорія Сковороди зібрала творчих людей та друзів бібліотеки на літературно-музичну зустріч "Кажемо осені до побачення!" Формат зустрічі нагадував коло давніх друзів, які не можуть наговоритися… про осінь… віршами!
Цього дня з нами були сучасні українські письменники: Олеся Григор’єва, Тетяна Череп-Пероганич, Ірина Лівобережна, Тетяна Лавинюкова, Тетяна Яровицина, Надія Чорноморець, Віра Свистун, Ігор Рубцов (якому ми завдячуємо чудовими світлинами)… У їхньому виконанні звучала поезія українських класиків: Євгена Гуцала, Бориса Олійника, Ліни Костенко, а також сучасна українська поезія в авторському виконанні.
Війна розкидала українців світом, позбавила їх звичної й дорогої серцю комунікації, та не забрала в нас головного. Ми ще більше цінуємо такі зустрічі, ми ще більше їх прагнемо! І коли ми збираємося у стінах бібліотеки, це сприймається як маленьке диво, але повертає багато важливих речей на свої місця.




28 листопада відзначаємо Щедрий вівторок!

Хороша книга дарує нам сили подолати різноманітні труднощі.
І ось, коли наше серце відкрите для добра, настає час поділитися цією силою. Цього року 28 листопада відзначається Щендрий вівторок — день добрих справ, який щорічно відзначають у понад 150 країнах світу.
Ми теж долучаємось до руху Щедрий вівторок та беремо участь у Всеукраїнській акції дарування книг для бібліотек України.
Долучитись просто! Даруйте книги бібліотекам — розвиваймось самі та розвиваймо бібліотечну справу в Україні!
Тож приєднайтеся до нас у створенні літературної казки! Кожна книга, яку ви подаруєте нам, буде наче маленьке диво, яке розкриє світ нових ідей та фантазій.
Даруйте книги, як подарунки, які ви самі бажали б отримати. Ваші обрані твори стануть подарунком душі та розкажуть свої унікальні історії тим, хто їх відкриє.
Нехай кожна сторінка цього подарунка буде для читача магічною пригодою, а ваша доброта розцвітає як чарівна квітка. Подаруйте слова — цінний дарунок, який запам'ятовується назавжди!
Нагадуємо адресу Центральної бібліотеки Солом'янки ім. Сковороди: вулиця Освіти, 14а

До 160 річниці з дня народження Ольги Кобилянської

Дорогі читачі, сьогодні хочемо нагадати вам історію життя української письменниці Ольги Кобилянської.
Так вже склалось, що Україна виховує на своїх теренах надзвичайно талановитих та завзятих людей. Ми тяжіємо до знань та праці попри все. Ольга Кобилянська народилася 27 листопада 1863 року, і її життєвий та творчий шлях був наповнений вражаючими подіями.

неділя, 26 листопада 2023 р.

Літературні ворожіння. Анонс заходу

Відкрийте для себе магію слів та атмосферу ворожінь!
Запрошуємо вас на захопливі літературні ворожіння на Андрія, які, можливо, привідкриють таємниці найкращих творів світової літератури! 
На вас чекає не тільки дух захоплення від обговорень, але і можливість зустрітися з однодумцями, які так само, як і ви, прагнуть розкрити таємниці світу літератури. 

субота, 25 листопада 2023 р.

До 185-річчя з дня народження Івана Нечуя-Левицького

Часом, якщо у вашому дитинстві була величезна книгозбірня та духовний батько прогресивних поглядів, можна ненароком стати письменником. Таким і було життя маленького Івана. Його творчий шлях почався в батьківській бібліотеці.



25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

За ініціативи ООН 25-го листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Саме цього дня у 1999 році Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок й запропонувала урядам, міжнародним і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.
Дата 25-го листопада була вибрана не випадково, а в пам’ять про сестер Мірабаль – політичних активісток, забитих до смерті палицями таємною поліцією за наказом диктатора Домініканської Республіки Рафаеля Трухільо в 1960 році. Через шість місяців після вбивства молодих жінок диктатор попрощався не лише зі владою, а й життям. А сестри Мірабаль стали народними героїнями. У будинку в Сальседо, де вони жили перед смертю, створили музей, присвячений Патрії, Мінерві та Марії-Терезі.
За даними досліджень, кожна третя жінка хоч раз у житті страждала від насильства - фізичного, психологічного, економічного і сексуального.
Сьогодні в Україні розгорнута широка соціальна інформаційна кампанія стосовно розголосу існуючої проблеми, але в більшості випадків жінки-жертви насилля не дуже поспішають винести на розгляд широкого загалу приховану від сторонніх очей жорстокість.
У Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства проти жінок є привід звернути увагу усієї громадськості на необхідність вирішення цієї проблеми, адже наша країна за інформацією ПРООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждає орієнтовно 1,8 мільйона жінок. Щорічно в Україні офіційно реєструється більше 100 тисяч звернень з приводу насильства в сім’ї. Однією із причин того, що жінки рідко звертаються за допомогою, є стереотипи, що не потрібно виносити сміття із хати.
Але! Жінки не повинні мовчати!
Одним з найдієвіших міжнародних актів у сфері захисту прав жінок є Конвенція Ради Європи (Стамбульська конвенція) про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Україна підписала її ще в 2011 році, але документ досі не ратифікований, проте прогрес у боротьбі з насильством жінок в Україні все ж таки є. Уряд України створив єдину гарячу національну лінію, яка працює по всій країні цілодобово, її номер – 1547, а також перша гаряча лінія в Україні існувала і раніше і була започаткована організацією «Ла-Страда», яка працює і зараз за номером – 116 123.
У захисті прав жінок та забезпеченні ґендерної рівності вирішальну роль відіграють сильні лідери, здатні змінити «культуру замовчування», що у більшості випадків зумовлює безкарність тих, хто вдається до насильства. Але не варто забувати, що кожна особа, яка своїми власними діями (підтримкою, розповіддю про власний досвід, порадою) може призупинити насильницькі дії, кожна жінка, яка говорить вголос про неприпустимість психологічного чи фізичного насильства, про зґвалтування, про приниження може і повинна боротися з цим ганебним явищем.
Питання насильства та дискримінації жінок та боротьба за їх права мають бути закріплені в державній політиці кожної країни світу.

25 листопада - 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років

25 листопада, у 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років, українці вшановують пам'ять тих, хто був убитий голодом-геноцидом. Ця трагічна сторінка історії України залишила невиліковну рану в серці нашого народу.
Голодомор 1932–1933 років був вчинений більшовицько-сталінським режимом з метою упокорення українців та придушення будь-яких спроб створення самостійної та незалежної України.
Дослідники підтверджують, що комуністичний режим знищив мільйони українців, впроваджуючи штучний голод через систематичне вилучення продуктів харчування. Крім того, влада заблокувала голодуючим виїзд в інші регіони країни, позбавивши народ можливості врятуватися від Голодомору.
Сталін та його оточення, свідомі розпалу голоду в Україні, навмисно встановили нереальні планові показники для хлібозаготівель, а згодом - блокували допомогу.
У червні 1933 року смертність в Україні досягла апогею. За оцінками демографів, того місяця померли від 800 тисяч до понад 1 мільйона осіб. Геноцид був ретельно спланованим і вчиненим з метою ослаблення селян, які були основою українського національного руху.
Спроби комуністичного режиму приховати та забути Голодомор були масштабними. Існувала заборона записувати причину смерті як «голод», тому в актах про смерть вказували «від тифу», «виснаження», «від старості». За допомогою пропаганди та підкупу деяких журналістів, Радянський Союз намагався затушувати правду перед міжнародною громадськістю. Однак збереглися звіти послів, дипломатів. Були публіцисти, які продовжували писали правду.
Сьогодні, ми вшановуємо пам'ять тих, хто став жертвою Голодомору. Не забудемо їхніх імен і страждань, не пробачимо тим, хто завдав нації такої непоправної трагедії.
Нехай цей день стане нагадуванням про важливість збереження правди про минуле. Підтримаймо тих, хто продовжує боротися за незалежність нашої країни, відстоюючи право бути господарями на своїй землі, щоб голоси тих, хто помер через Голодомор, ніколи не були забуті.

пʼятниця, 24 листопада 2023 р.

Лялька-мотанка. Майстер-клас 22 листопада

22 листопада в нашій бібліотеці було особливим днем завдяки нашому чудовому майстер-класу з виготовлення ляльок-мотанок!
З радістю вітаємо наших учасниць, пані Катерину та пані Юлію, які не лише прийшли на захід, а й зробили його неймовірно приємним і теплим.
Обидві пані були дуже задоволені майстер-класом, і ми вдячні за їхню активність та теплі слова! Після творчого процесу ми влаштували для них цікаву екскурсію, розповіли про особливості нашої бібліотеки та надали можливість обрати книги для захопливого читання.


четвер, 23 листопада 2023 р.

Анонс недільної зустрічі

Цієї неділі, 26 листопала, о 12:00 на вас чекає осіння поетика, але в незвичному форматі!
Ми вирішили долучити вас до творення осінньої магії, і це буде залишатися нашим маленьким секретом аж до самого початку заходу!
Ми будемо вдячні, якщо ви поділитесь не лише улюбленими піснями про золотокосу осінь, але й віршами з української класики чи сучасної української поезії, які стосуються цієї чарівної пори року.
Нехай слова віршів грають різнобарв’ям, як осіннє листя, і нехай цій прекрасній порі року ми разом скажемо: "До побачення".

Ми - Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди

Цей день настав!
З радістю поспішаємо поділитись чудовою новиною! Нашій бібліотеці нарешті було присвоєно ім'я, що несе в собі дух великого мислителя та філософа. Відтепер ми є "Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди"! 
Григорій Сковорода – видатний український мислитель, чий внесок у розвиток культури та освіти залишається невимірним. Його твори — справжні скарби, які ми зобов'язані зберігати та передавати нащадкам.
Це ім'я стане символом нашої бібліотеки, місця, де розцвітає любов до літератури, знань та культурної спадщини. Запрошуємо всіх приєднатися до нашої читацької спільноти та відкривати для себе світ Григорія Сковороди разом з нами! 

"Творчі читання" в бібліотеці

21 листопада в Центральній бібліотеці Солом'янки ім. Сковороди відбулося заняття студії «Творчі читання». Цього разу діти помандрували сторінками чарівної дитячої книги Галини Вдовиченко "36 і 6 котів".
Юні читачі із задоволенням послухали захопливу історію про веселих розбишак з вусами та намалювали творчі композиції за мотивами книги.
"36 і 6 котів" чекають вас на полицях нашої бібліотеки!

вівторок, 21 листопада 2023 р.

Літературно-пісенна зустріч "Воїни світла. Воїни добра"

19 листопада у Центральній бібліотеці Солом'янки ім. Григорія Сковороди відбулася літературно-пісенна зустріч "Воїни світла. Воїни добра", присвячена Дню Гідності та Свободи.
Гостею була Тетяна Белімова — українська письменниця та літературознавиця, яка поділилася своїми враженнями про творчі надбання та здобутки довоєнного та воєнного періодів життя, а також доторкнулася деяких сюжетних історій, описаних у своїх книжках «Винуваті люди» та «Чужа провина».
Для любителів пісень були запропоновані пісні, присвячені Помаранчевій революції та Революції Гідності. Усіх присутніх об'єднувала любов до українського слова та пісні.
Друзі, 26 листопада запрошуємо вас на літературно-пісенну зустріч, присвячену прощанню з осінню.



понеділок, 20 листопада 2023 р.

Тваринні принти у художній студії "Творча майстерня"

18 листопада в у Центральній бібліотеці Солом'янки ім. Григорія Сковороди юні митці художньої студії для дітей та підлітків "Творча майстерня" поринули в світ дивовижних анімалістичних пригод
Діткам було запропоновано відтворити різноманітні тваринні принти.
Гуртківці зробили творчі композиції з тропічними мотивами. А як це було, пропонуємо подивитись на наших світлинах.



неділя, 19 листопада 2023 р.

Запрошуємо на заняття студії "Творчі читання"!

Запрошуємо 21 листопада о 15:00 на заняття студії "Творчі читання"! 
Цього разу ми відкриваємо сторінки чарівної дитячої книги "36 і 6 котів". Приєднуйтеся до нас для обговорення веселих пригод, чарівних котиків та інших ідей для творчості!
Діти матимуть можливість втілити свої ідеї в життя через малювання та ігри на основі казкового світу. 
Нехай ваші малюки поринуть у світ казок та творчості разом із нами! 
Обов'язковий попередній запис за телефоном: 044 243 7490

пʼятниця, 17 листопада 2023 р.

17 листопада - день народження Андрія Кокотюхи

17 листопада святкує свій день народження винятковий український письменник - Кокотюха Андрій Анатолійович.
Будь-ласка, детальніше читайте у нашому дописі!

16 листопада - Міжнародний день толерантності. Майстер-клас в бібліотеці

З нагоди Міжнародного Дня толерантності, в Центральній бібліотеці Солом'янки ім. Григорія Сковороди, відвідувачі гуртка "Маленький читайлик" взяли участь у майстер-класі, що надав малечі унікальну можливість переконатися в тому, що у світі існують принципи добра та терпимості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ. Діти спілкувалися, ділилися своїми думками та власноруч виготовляли "квітки толерантності" з паперу.
Весь захід пройшов у атмосфері веселощів та позитивних емоцій. Діти не лише вчилися, але й розважалися, спілкувалися, танцювали та співали під час веселої "Читанки-руханки". Ця традиційна завершальна частина заходу додала святу неповторності та стала ще однією можливістю для дітей виразити себе та відчути справжню радість спільного читання та творчості.



"МовоСвіт на Освіти" запрошує!

На черговому занятті гуртка "Мовосвіт на Освіти", Світлана Булава, співробітниця бібліотеки, організувала захопливу онлайн-годину спілкування з Оксаною Муравльовою, координаторкою Українського розмовного клубу "Файно" у місті Краматорськ. Протягом восьми років клуб активно працює.
За словами Оксани Муравльової, групові заняття з папером, тканиною та голкою сприяють досягненню цілей клубу, дозволяючи проводити бесіди на різноманітні теми та реалізовувати "лояльну українізацію".
Взагалі діяльність клубу у Краматорську була настільки активною, що у нього з’явилися численні друзі з усіх куточків України, Чехії, Польщі, Франції. Неймовірно важливим стало виявлення солідарності та допомоги під час подій 24-го лютого. Маючи велику кількість друзів, Оксана Муравльова швидко знайшла притулок та виявила себе в роботі волонтерського центру "Бережани" Тернопільської області.
На сьогодні пошито вже понад 3000 прапорів для вояків та меценатів, відбувається розвантаження-завантаження гуманітарної допомоги, проведення благодійних акцій, збір та відправлення допомоги на схід, а в межах проєкту «Народжені в вишиванках» вишито понад 1200 розпашонок для новонароджених.
Окремо слід відзначити вражаючий проект "Мапа України. Обійми", який ввібрав у себе креативність 58 майстринь під керівництвом Оксани Муравльової. Ця мапа не лише стала символом об'єднання, але й потрапила до Книги рекордів України, подорожуючи містами та розповідаючи історію кожного регіону.
Клуб "Файно" – це не лише місце для творчості та розвитку мистецьких навичок, але і справжнє джерело натхнення та патріотизму. Його приклад вчить нас об'єднуватися заради майбутнього України.


четвер, 16 листопада 2023 р.

16 листопада - Всесвітній день філософії

Шановні друзі!
З нагоди Всесвітнього дня філософії запрошуємо вас у світ думок, ідей та філософських роздумів.
Філософія — це не лише наука, але й мистецтво мислення, яке дозволяє нам розкривати та розуміти різноманіття аспектів нашого існування. Запрошуємо вас насолодитися мудрістю давніх та сучасних філософів, доторкнутися до їхніх ідей і, можливо, знайти відповіді на питання, які вас цікавлять. Більше - тут

Майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки в бібліотеці

Вчора у Центральній бібліотеці Солом'янки пройшов чудовий майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки!
На нього завітали працівники Управління СЗН, які вчилися та творили.
Цей захід був не лише можливістю відпочити від повсякденного життя, але й ще одним кроком у підтримці наших захисників. Ляльки мотанки, створені власноруч, як символ нашої глибокої подяки, поїдуть до тих, хто стоїть на захисті нашої країни.
Дякуємо всім, хто приєднався до цього творчого процесу та зробив його чудовим. Бібліотека — місце, де народжуються не лише ідеї, але й дружба та підтримка!


До уродин Дзвінки Матіяш

Сьогодні, 16 листопада, народилася Дзвінка (Дзвенислава) Матіяш — українська письменниця, перекладачка.
Дзвінка відома як авторка двох романів «Реквієм для листопаду» і «Роман про батьківщину», перекладачка збірки поезій Яна Твардовського «Гербарій». Також її казки увійшли до книжки «Зросла собі квітка», присвяченої пам'яті Романа Єненка.
Її письмо продовжує монологічну традицію наративу, що тягнеться в українській літературі від Іздрика і Прохаська, тільки у неї воно ще густіше й більш насичено — можливо, це наступний крок в розвитку жанру, і вже безперечно їй належить звання одного з найкращих українських стилістів. Її письму притаманний католицький містицизм, аскетична чутливість, а її внутрішній монологи раз-по-раз набувають рис молитовної піднесеності.
Усі книги можна взяти безкоштовно в нашій бібліотеці.

середа, 15 листопада 2023 р.

15 листопада - День порожніх стільців. Максим Петренко

#EmptyChairWeek: Максим Петренко
Україна об'єднується в кампанії #EmptyChairWeek, спрямованій на вшанування пам'яті митців, чиї життя обірвалися після 24 лютого 2022 року. Серед них – Maksym Petrenko, людина, яку нам пощастило знати особисто. Він зник безвісти у червні 2022 року, і загинув боронячи нас, як підтвердила експертиза ДНК у листопаді 2023 року. В Центральній бібліотеці Солом'янки його пам'ять завжди буде жити, а його внесок в нашу науку та культуру залишиться безцінним.
День порожніх стільців, що відзначають з кінця 1980-х років, став символом ув'язнених авторів та тих, хто стикається з переслідуваннями чи вбивствами. Згідно із звітом Pen Ukraine, втрати серед діячів культури від початку повномасштабного вторгнення становлять 71 людину станом на 13 листопада 2023 року. Проте, це лише частина історії, і кількість митців, які втратили свої життя, може бути набагато більшою, ніж відомо громадськості.
Закликаємо приєднатися до кампанії, розміщуючи в соцмережах власні спогади про українських письменників, музикантів, акторів, істориків, художників, мовознавців та інших культурних діячів, чиї життя були обірвані після 24 лютого 2022 року, і додавши хештег #EmptyChairWeek. Ми вшановуємо їх творчість і жертву заради свободи та культурного розвитку.



вівторок, 14 листопада 2023 р.

Астрід Ліндґрен. До 116 річниці з дня народження

У старовинному червоному будинку, у глибині яблуневого саду, у сім’ї землеробів народилась талановита письменниця Астрід Ліндґрен. Часто творчі люди знаходять свою царину через біль та важке дитинство, та це не про нашу письменницю. Астрід вважала своїх батьків взірцем справжньої любові.
Про дитячі роки вона згадувала, як про час сповнений іграми, пригодами та щастям. А згодом поверталась подумки в дитинство, у пошуках історій для книг.
Ліндґрен пророчили славу письменниці ще в дитячі роки. Будучи дівчинкою, вона це активно заперечувала, та в долі для кожного є свій план. Тож все вирішив випадок.
У 1941 році захворіла донька майбутньої письменниці. Мати розповідала різні історії та байки, щоб розрадити хвору. Коли Астрід вичерпала весь свій арсенал, донечка приголомшила матір незвичайним проханням: "Розкажи мені про Пеппі Довгупанчоху".
Чесно кажучи, Ліндґрен взялась до роботи не одразу. Ідея була сприйнята не дуже серйозно та відкладена на потім. У 1944 році Астрід і сама захворіла. У цей час вона працювала над своїми оповіданнями. У процесі роботи письменниця сформувала два примірники зі своїми творами: один - для доньки, а інший - надіслала у видавництво, адже доля любить сміливих.
Героїня історії Астрід була сприйнята феєрично, адже та мала ексцентричне амплуа. Пророцтва дитинства збулися: 1945 рік став початком письменницької кар’єри Ліндґрен. Найбільшу славу їй принесла казка-повість «Пеппі Довгапанчоха». А впевнитись у фантастичній майстерності авторки ви можете, взявши її книжки в Центральній бібліотеці Солом’янки.

понеділок, 13 листопада 2023 р.

Творчі читання "36 і 6 котів"

Друзі, запрошуємо 14 листопада о 15:00 на 2-ге заняття студії "Творчі читання"!
Цього разу ми відкриваємо сторінки чарівної дитячої книги "36 і 6 котів".
Приєднуйтеся до нас для обговорення веселих пригод, чарівних котиків та інших ідей для творчості! Діти матимуть можливість втілити свої ідеї в життя через малювання та ігри на основі казкового світу.
Нехай ваші малюки поринуть у світ казок та творчості разом із нами!
Обов'язковий попередній запис за телефоном: 044 243 7490

Майстер-клас для маленьких гостей Центральної бібліотеки Солом'янки

У рамках проєкту «Мовосвіт», співробітниця Центральної бібліотеки Солом’янки Світлана Булава провела майстерку для читачів-учнів 2-В класу Спеціалізованої школи №43 «Грааль» міста Києва. Діти власноруч виготовляли чудові маленькі ляльки-мотанки з пряжі синього та жовтого кольорів. Під час цього творчого процесу юні читачі вчили віршик, присвячений українському прапору та спілкувалися між собою, розвиваючи мовленнєві навички.
Хочемо висловити подяку Оксані Муравльовій, волонтерці Безкоштовних курсів української мови, керівниці Українського розмовного клубу «Файно», за надану методичну допомогу у виготовленні ляльок-мотанок наймолодшими дітками.
Завершальною активністю заходу стала весела «Читанка-руханка», проведена нашим колегою Ігорем Якубовським. Це був час спільних веселих танців та співів, що подарувало всім присутнім радісний настрій.