пʼятниця, 18 вересня 2020 р.

«Бібліотечна планета» шукає авторів

17 вересня о 15:00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбулося онлайн-спілкування з Валентиною Здановською, головною бібліотекаркою сектору фахової періодики Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого. Мова йшла про буття журналу «Бібліотечна планета». Пані Валентина запросила авторів посприяти наповненню видання різноманітними публікаціями і, разом з тим, дала майстер-клас з написання фахових матеріалів. 
Отже, кожен охочий може долучитися власним авторством за такими критеріями: стаття має бути унікальна, структурована, з посиланнями про наукові дослідження з обраної теми викладу, позбавлена штампів і канцеляризмів, адаптована до читацької авдиторії, динамічна й без «води». Текст варто полегшити візуально фотографіями (бажано своїми), чи інфографікою. Перед надсиланням статті до редакції журналу на адресу – planeta@nplu.org – обов’язково вичитайте текст, відшліфуйте його і… Не бійтеся редакторських правок, від цього ваш опус буде тільки досконаліший!
І поки Валентина Здановська розповідала про розмаїття тематики «Бібліотечної планети», слухачі етеру з Австралії та Італії (Флоренція) зголосилися до співпраці! Щасливої дороги, «Бібліотечна плането»! 
Якщо вам цікаво стати учасником редакційної команди, долучайтеся!


четвер, 17 вересня 2020 р.

Ниточки духовності

16 вересня о 15:00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбулася онлайн-зустріч із головним редактором газети «Культура і життя» Євгеном Букетом (Євген Букет), українським краєзнавцем, журналістом і громадським діячем. Пан Євген презентував власні книжки-розвідки, починаючи від свого родоводу («Наше прізвище Букет», 2010), далі – про історію села Ясногородка, та про гайдамацькі повстання, зокрема, про явище в історії України – Коліївщина. Краєзнавець фактично має низку книжок-посібників з правдивої історії України. Під час презентації Євген Букет зауважив, що вбачає відголосок гайдамацьких повстань у сучасних масових протестах у Хабаровську і Білорусі. Адже Коліївщина апелювала до права на повстання, а Маніфест коліївців фактично був першою в світі Декларацією з прав людини. А ще Євген Букет зі знанням справи прорік, що Російська імперія – великий фейк 18 ст. Наразі головний редактор і автор книжок з історії України в очікуванні виходу нового свіжодруку. Каже, на Покрову вийде книжка знову його авторства – «Семен Неживий – лицар Холодного яру». За півтори години етеру слухачі не тільки прослухали цікаву лекцію краєзнавчо-історичної тематики, а й отримали відповіді на свої запитання. 


вівторок, 15 вересня 2020 р.

Попит і пропозиції книжкового ринку

15 вересня о 15:00 Публічні бібліотеки Солом’янки організували літературознавчу лекцію Тетяни Белімової «Межа сучасного літературного процесу: паперові видання та інтернет-ресурси двотисячних (пожвавлення видавничого ринку на початку двотисячних та двобій книжки і цифри)».
Сама Тетяна Белімова пише книжки, а за фахом літературознавець, і викладає в Інституті філології Університету ім.Т.Шевченка. Тобто готує майбутніх письменників, тому про книжковий ринок і літературний процес знає з власного досвіду. Вона розтлумачила чим відрізняється автор текстів від письменника, про паперові й цифрові літературні твори, про книжковий ринок в Україні й про тенденції в світі. Також пані Тетяна назвала топових письменників України, ринкові жанри літератури. Про роль держави у книговидавничій справі, і про промоцію як справу автора й видавця. Але найголовнішими (наголосила літературознавиця) рушіями літературного процесу України є літературні конкурси (зокрема «Коронація слова»), які відкривають нових авторів, дають їм путівку в літературний світ, розбивають лід спілчанської заскорузлості. А відповідаючи на запитання в етері, літературознавиця Тетяна Белімова оприлюднила своє бачення питань роялті, квоти в книговиданні, читацької аудиторії тощо. Це треба слухати. Не пошкодуєте… 


понеділок, 14 вересня 2020 р.

Ментальне здоров’я своїми руками

14 вересня о 15:00 на платформі Публічні бібліотеки Солом'янки відбувся вебінар від практикуючого психолога, КПТ-терапевта, засновника Тренінгової агенції «PRO Trainings» Злати Біневич (Злата Біневич) на тему: Відповідальність за своє життя: як не чекати дива, а творити його самотужки.
Тобто йшлося про – з чого починається наше щастя і про ментальне здоров’я.


пʼятниця, 11 вересня 2020 р.

Кинути курити? Реально!

10 вересня 19:00 Публічні бібліотеки Солом'янки і Kyiv City Public Health Center – Міський Центр Громадського Здоров'я разом із Мережа центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Києва вдруге організували вебінар зі здорового способу життя, де йшлося про ефективні методи як кинути курити. Традиційно про це говорили Otto Stoyka Отто Стойка, лікар-методист Київського міського центру громадського здоров’я, к.мед.н. та Ірина Цісар Ірина Цісар, психолог Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.


середа, 9 вересня 2020 р.

Колесо життя… видавниче і журнальне

9 вересня о 15:00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбулася онлайн-зустріч із головною редакторкою видавництва «Колесо Життя» Іреною Скрипак. Цікава розмова була про видавництво, яке допомагає читачам розкрити таїну людської душі! Про його здобутки: минулі й теперішні, а також про майбутнє видавництва й однойменного журналу «Колесо життя». 
З’ясувалося, що 14 років тому під час тренінгу з особистісного розвитку у коуча Вікторії Лисенко зародилося ідея створити журнал «Колесо життя». Згодом команда однодумців-редакція взялася й до видання книжок зі саморозвитку… Нині це елітне видавництво, яке знають за журналом й за хітовим Місячним календарем (знаймо, наше життя залежне від фаз місяця). За словами Ірени Скрипак, темою 2020 року журналів «Колесо життя» є «Пульс серця», а свіже число журналу присвячене «Вірності».


вівторок, 8 вересня 2020 р.

Монополія на лікарняні – у держави

8 вересня о 15:00, традиційно – у вівторок, відбувся правоосвітній вебінар із Сергієм Бреусом (Serhiy Breus), директором Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Цього разу тема зустрічі – «Лікарняні» під час карантину». 
Це базові права про соціальні гарантії для офіційно працевлаштованих осіб. Важливо знати, що розмір лікарняних залежить від стажу роботи. Бажано, щоб він перевищував 8 років, тоді розмір лікарняного – 100% середнього місячного заробітку. У кого немає такого стажу, але він (вона) – 2 рази за рік – є донором – також лікарняний має бути 100% с.м.з. 
Оплата лікарняного – 5 днів – лягає на плечі роботодавця, далі – від шостого дня – виплачує фонд соціального страхування. В Україні лікарняні листи мають право видавати монопольно державні і комунальні медичні заклади, і ні в якому разі, не туристичні агенції чи санаторно-курортні організації. Детально про це в етері