четвер, 30 січня 2020 р.

Зустріч з авторами журналу "РАДУГА"

Хто не був 30 січня у #бібліотеці_наОсвіти14а, хай тепер жалкує.
Адже присутні отримали заряд бадьорості і кілька додаткових років життя... Бо ж насміялися...
Бібліотека давно стала місцем, що заміняє великі концертні майданчики. До таких звик і наш гість - автор журналу "Радуга" Олександр Володарський, за п'єсами якого у кількох театрах Києва зараз ідуть вистави.
Зініціювали зустріч з представниками журналу "Радуга" наші читачі, хто з нетерпінням чекає свіжий номер або вишукує в них твори певних авторів.
Головний редактор "Радуги" порадів такій популярності серед читачів, але повідав про нелегкий 92-річний шлях журналу. І хоча засновувався він як видання Спілки письменників і довгий час таким був, нині "Радуга" відлучений від фінансування і постійно шукає гроші на свіжий номер. Так виникла потреба у створенні однойменного видавництва.
Під час зустрічі Юрій Ковальський прочитав своє рукописне гумористичне оповідання-правду про долю літературних журналів і їх повальне закриття.
Потім представив нові книжки видавництва " Радуга", якими (як подарунок від редакції) поповнилася наша Бібліотека.
А Олександр Володарський читав свої прозові мініатюри, що увійдуть у нову книжку автора, яка за місяць-два має вийти у видавництві "Саміт-книга". Всі сміялися, згадували свою молодість.

- Бібліотека - це ностальгія, це камерність і юність, - наостанок сказав Олександр Володарський, який виріс на Солом'янці, тут займався фехтуванням, але став письменником...

Вікімарафон 2020

Сьогодні бібліотеки Солом’янки долучилися до Вікімарафону.
Перший цьогорічний Вікіпрактикум внашому інтернет-центрі провів особисто співзасновник Громадської організації «Вікімедіа Україна» пан Юрій Пероганич Юрій Пероганич (Yuri Perohanych)
Спершу відбулася невеличка просвітницька лекція для майбутніх вікіпедістів, з якої ми дізналися, що українськомовна Вікіпедія:
- вже містить майже мільйон статей та укріплює свої позиції відносно інших мов;
- має близько 115 тис. зареєстрованих дописувачів;
- до її скарбнички зазирають 30 разів на секунду;
- вхід здійснюється з 12 млн пристроїв на місяць.
А ще про обстоювання та вдосконалення власних матеріалів, про патрулювання і адміністрування, про роль і функції ГО «Вікімедіа». Дуже вдячні за заохочувальні Вікі-призи найактивнішим користувачам!
А насамкінець предметно закріплювали практичні навички роботи з найбільшою онлайн-енциклопедією України – усуваючи конкретні проблеми, з якими стикалися у процесі роботи. 

середа, 29 січня 2020 р.

"Ніколи не плач"

29 січня 2020, у річницю бою під Крутами, який символізує юнацьку незламність у відновленні української державності, в Центральній районній бібліотеці відбулася зустріч із музикантом, фронтменом гурту «Тінь сонця» Тінь Сонця / Tin' Sontsya Сергієм Василюком. Розмова зі студентами електромеханічного коледжу про історичні передумови битви за Крути розбудила цікаву дискусію про те, що нам болить нині, і що треба робити, аби не наступати на одні й ті самі історичні граблі у майбутньому, і яке ж то насправді класне відчуття – бути українцем! 
Особиста історія переходу кумиром української молоді на українську мову, на проукраїнський тип мислення, його вміння аналізувати історичні події, оповідь про непростий процес формування особистості завдяки цікавості до культури, історії, світочів свого народу дали молодим людям поживу для розуму.
І звісно Сергій не міг не виконати декілька пісень гурту про злет українського духу, які добре відомі у молодіжному середовищі, зокрема «Ніколи не плач» пам'яті Героїв Крут та «Буде нам з тобою, що згадати», «Мчать козаки». А наприкінці зустрічі студентам було запропоновано оцінити актуальність та рівень цікавості до заходу та до бібліотеки, як такої. Приємно, що оцінки вельми високі (адже запрошеного гостя на дану зустріч вибирали самі), а на питання «чого ви чекаєте від бібліотеки?» більшість юних респондентів відповіла: «Ще більше таких подій!» 

понеділок, 27 січня 2020 р.

Тренінг з особистісного розвитку





















Зустріч з практикуючим психологом і коучем #Златою_Біневич відбулася 27 січня на Освіти 14-а. 
Головною темою тренінгу було питання: Як жити в епоху змін і їх не боятися? 
Присутні - це читачі бібліотеки, співробітники та держслужбовці.
Кожен для себе під час Тренінгу здобув корисні знання щодо адаптації в соціумі, подолання власних страхів та визначення життєвих пріоритетів. 
А ще всі стояли на одній нозі й пройшли тест-оцінку своїх духовних цінностей за умовною 10-бальною шкалою. 
І з'ясувалося, що здоров'я - найважливіше для кожного, за тим - духовний розвиток, потім - фінанси (без них зараз ніяк), далі - вміння відпочивати, щоб не втрачати життєвої рівноваги...
Словом, було цікаво, весело й змістовно. 
Домовилися, що тепер #щомісяця_в_останній_понеділок #Злата_Біневич у нас проводить Тренінги.
Слідкуйте за нашими новинами.

субота, 25 січня 2020 р.

Тетянчин день

Традиційно Тетянчин день святкували у нас, на Освіти, 14а!
Тетянин день був наповнений творчістю: поєднали три активності – Вільний Світ, зустріч китайського нового року і безпосередньо творчий шабаш.
Як усе це нам вдалося?
Усе досить просто: там, де є Тетяни, завжди винахідливо-весело і шумливо-діяльно! Магніт Освіти, 14 а працює безвідмовно, тож на творчий шабаш злетілися Тетянки з лівого та правого берегів Дніпра: Тетяна Белімова, Тетяна Череп-Пероганич, Тетяна Шептицька, Тетяна Лавинюкова, Тетяна Доміловська… Та не самі, а з родинами та друзями! А за вказаною адресою їх вже чекали Тетяна Яровицина, Ганна Коназюк та Олена Іськова-Миклащук із сюрпризами та подарунками.
Все було продумано наперед, тож почали Тетянки… з роботи, а саме з відеочитань у рамках проєкту «Вільний Світ: Улюблене. Українською. Що читають відомі Тетяни?». За годину Тетянки та їхні гості всі дружно зустріли Рік Мишаська в Україні, а допомогли їм у тому автори та упорядники книжок про мишенят: «Пригоди Мишачої сімейки» Ганна Коназюк та перекладачка «Мишасько і розгардіяш» Тетяна Яровицина. Світлі дитячі історії занурили дорослу публіку у відчуття щастя, яке завжди поряд, у замріяність та завдали бешкетного настрою та пообіцяли веселий та цікавий на пригоди рік! Потім кожна творча Тетянка зробила свій творчий подарунок тезкам та гостям зустрічі – чи то пісенний, чи то поетичний, чи то прозовий. Звісно, усі вони були про життєлюбство! До привітань долучилися гості заходу, від жіноцтва – Олена Іськова-Миклащук та Ірина Бондар-Лівобережна із ліричними віршами і присвятами, а чоловічий «внесок» зробив пан Олександр, виконавши ще й декілька пісень під фортепіано.
А по закінченні «шабашу» творчі Тетянки дружно рушили до арт-простору «Мольфарня», де перевтілилися у героїнь святкової постановки під назвою «Чотири жінки».

четвер, 23 січня 2020 р.

"Нотатник мобілізованого", "Прочани"

Про "окопну правду", про минуле і майбутнє, про історичні реалії, про братерство та інші сенси на війні - з перших вуст - від учасника АТО, історика, блогера, поета Назара Розлуцького

середа, 22 січня 2020 р.

Зустріч до Дня Соборності з Олександром Солодарем

Сьогодні - 22 січня 2020 року у Центральній бібліотеці Солом’янки на Освіти, 14а до 101-ї річниці з Дня проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР, в рамках проєкту «Історична грамотність» відбулася зустріч студентів початкових курсів Київського електромеханічного коледжу з істориком, аналітиком, поетом, письменником, членом НСПУ, автором понад 30 книжок з історії, етнографії, літературознавства та поетичних збірок Олександром Солодарем @Олександр Солодар . 

вівторок, 21 січня 2020 р.

Дія_Цифра_Освіта

21 січня відбувся ВЕБІНАР для бібліотекарів #Дія_Цифра_Освіта у рамках національної кампанії з цифрової грамотності. Було ЦІКАВО, ЗМІСТОВНО, ВАЖЛИВО

четвер, 16 січня 2020 р.

Поетична тетралогія "Сезони Днів"

Сьогодні ми із задоволенням слухали Олександра Козинця. Його творчість належить до сучасної молодої літератури. Автор публікується у збірках, літературних часописах та альманахах. Окрім віршів та прози, Олександр співає в хорі, пише пісні, викладає в Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова, тому, як він іронізує, у нього «день – для роботи, а ніч – для життя». На початку року дуже хочеться чогось світлого і несподіваного. Олександр – давній друг бібліотеки, і не секрет, що про нього тут згадують весь час. Бо надто він багатогранний: викладач, науковець, поет, есеїст, музикант, організатор низки літературних та соціальних проєктів… Певна річ, він – активна, світла, діяльна молода людина, графік якої розписаний на місяць уперед. Однак нам таки вдалося «вполювати» вільну часинку Олександра Козинця, чим ми щиро тішимося! Сьогодні він представив своє нове, розкішно соковите чотирикнижжя – поетичну тетралогію "Сезони днів". Це верліброва книжка, легка й настроєва, але й філософськи всеохопна водночас. Без перебільшень, цікаве видання, яке збагатило нашу бібліотеку! Беззаперечний факт: книжка потрапила до нашої бібліотеки найперше – ще ранньої осені 2019! У автора є не один десяток поезій про кольори, звуки, дотики, запахи, жінок, тумани, дощі... Усе це було перелито у цей своєрідний поетичний календар, у якому на кожен день року припадає свій вірш. 

вівторок, 14 січня 2020 р.

Зустріч з Василем Довжиком

А Ви знаєте як вгамувати 40 Петриків П'яточкиних?
І саме 14 січня, на старий Новий рік. 
Це вдалося зробити Василю Довжику, письменнику, актору кіно і радіоведучому, хто завітав до бібліотеки з цікавою презентацією своїх книжок для дітей і провів з ними чудову словотерапію. 
Він так повернув зустріч (бо й сам має маленьку донечку), що п'ятикласники активно співали разом з ним "найдавніший славень України: "Ой радуйся земле..."
А ще був інтерактив. Діти виявили кмітливість і знання історії України, її звичаїв.
Це приємно вразило і Василя Довжика, і бібліотекарів.
Зустріч була незабутньою, адже таким чином прийшло свято Василя. 

понеділок, 13 січня 2020 р.

Щедрий вечір в бібліотеці

Традиційно в Україні 13 січня - це Меланки і Щедрий вечір.
Бібліотекарі підготували театралізовану пізнавальну народознавчу годину: де і як українці щедрували і колядували.
Які страви готували, яких обрядових пісень співали.
Це і продемонстрували.
Були тут і різдвяні персонажі: суворий Чарівник, симпатична Коза, кумедний Чортик, ну і Меланка.
До речі, роль завжди має виконувати чоловік. Що і зробив наш читач, студент-історик. Так що йому "зараз", а нам свято, яке носитимемо в серці до Нового Різдва!

субота, 11 січня 2020 р.

Вивчаємо молодіжний сленг

Сьогодні в нашій бібліотеці відбувся «лікбез» для читачів похилого віку з питань молодіжного сленгу.
Нові слова – це сьогодення, і наш обов’язок пояснювати літнім людям зрозумілою для них мовою, що ж ці слова означають. Говорили про сленгові новотвори у царині комп’ютерних технологій. До роз’яснень охоче вдалася представниця покоління Z, яка почувається у цифровому просторі, мов риба у воді. Діалог поколінь було налагоджено, першу допомогу в морі незрозумілих слів надано 

четвер, 9 січня 2020 р.

"Я буду тінню твоєю, Світе..."

9 січня відбулася презентація збірки віршів Тетяни Яровициної "Я буду тінню твоєю, Світе!" "Тендітна сила тіні світу" і сила поетичного слова, таки поклали на лопатки аудиторію слухачів...
У авторському виконанні звучали цикли родинної, соціальної й ліричної поезії, що чергувалися з фортепіанною музикою у виконанні ансамблю Ірини Озерової та Ганни Корнєвої та були доповнені несподіваним сюрпризом від В'ячеслава Купрієнка - виконанням пісень на слова поетеси.

субота, 4 січня 2020 р.

Майстер-клас «Таємниця новорічної іграшки»

У кожної новорічної іграшки є своя таємниця. Спитайте діточок, вони охоче поділяться! У дорослих із цим складніше, тому вони вміють побачити таємницю лише в тому, у що дуже вірять. 
Зараз дуже цікавий період, маємо аж два офіційних Різдва, отже, й справжні різдвяні канікули! А Різдво без янголів-охоронців – не Різдво. Народні повір’я і традиції свідчать, що на Святвечір у кожній оселі мають літати янголи, і дарувати найперше треба янголят. А от як поселити у своїй оселі цих створінь? Найчудовіше в тім, що Їх можна створити власноруч! А відтак попросити охороняти себе, свій дім та всіх, хто в ньому, і надихати на добро упродовж усього року! 
Головне – робити ангелика із Любов’ю, бо в Любові криється незбагненна таїна віків! Просто ми, дорослі, посеред буденних справ не завжди замислюємося про той скарб, що у кожного в серці. А ось небайдужі люди знають про цю таїну якнайбільше! Це можна прочитати за світлом в очах, як от у користувачки Бібліотеки пані Людмили! Вона була дуже щаслива зануритися у світлу казку Різдва разом із нами. Не оминули ми й святкової фотозони! 
  

четвер, 2 січня 2020 р.

"Різдво у рідному місті"

2 січня 2020 року до нашої бібліотеки завітав хоровий гурт «АТМА», який презентував глядачам святкову театралізовану історію "Різдво у рідному місті". 
Дзвінкі голоси артистів чуттєво виспівували колядки та щедрівки, а також розповідали легенди про древні українські традиції та їх значення - наповнювали людські серця світлом і радістю, дарували надію, творили в бібліотеці атмосферу родинного тепла і затишку!