субота, 21 грудня 2019 р.

вівторок, 17 грудня 2019 р.

Казкове Різдво. 7 дитячих казок




Збірка «Диво на Різдво» Vivat Харків, 2019 
Ви знаєте, де живе різдвяний дух? На чарівній галявині. Там можна зустріти чаклунів і власну Совість, познайомитись з гномом, навчитись розуміти мову тварин. Звідти можна вирушити у Цукрову Вежу та Будинок Надії. І там же, на галявині, відчути іскристу магію Різдвяного снігу та отримати надзвичайні подарунки від янгола, який виготовляє ваші сни. Все це ви знайдете – лише розгорніть книжку і пориньте в казкові історії. 
Кому і навіщо читати: Дітям від 5 до 8 років. Батькам – щоб повернути гарні спогади дитинства та відчути пряний аромат Різдва.




Кейті О’Нілл «Принцеса+принцеса: довго і щасливо» (графічний роман) Рідна мова, Київ, 2019 
Жили-були собі дві принцеси. Кожна у своєму царстві. Одну – товстушку - зла сестриця заточила у башту і приставила до неї дракона. Друга виросла справжньою розбишакою і вдягалася, як хлопчисько. Перша принцеса мріяла, що колись її звільнить з вежі прекрасний принц на коні. Друга – мріяла когось спасти. І таки звільнила бранку вежі. З цього моменту дві принцеси стали нерозлучними. Їхню дружбу не похитнув навіть принц. (Хоча по секрету - він був досить капризним і не зовсім привабливим). Згодом, коли дівчата виросли, а перша принцеса стала королевою, вони знову зустрілися. І врешті, одружилися… Весілля – хеппі-енд цієї історії. 
Кому і навіщо читати: Книга адресована дітям у віці 7-9років. Нетипова історія про двох дівчат, які люблять одна одну, мають власне уявлення про геройство, іноді страждають від комплексів, уникають принців та управляють своєю долею. Бажано читати разом з батьками, адже в сюжеті коміксу присутня тема ЛГБТ- спільноти. 

«Сучасні українські казки» Фонтан казок Київ, 2019 
Збірка містить 21 казку, кожна з яких - яскравий фонтан фантазії, чарів та пригод. Деякі написані в стилі українських народних казок, інші – сучасні . Їх поєднує одне споконвічне казкове правило: добро завжди перемагає зло. Втім, казки дуже цікаві, адже автори наповнили їх подробицями і змістом, знайомим сучасним дітям. Серед авторів казок знані українські письменники: Сашко Дерманський, Ірен Роздобудько, Юрій Винничук, Іван Андрусяк, художниця і письменниця Катерина Штанко, та ін. 
Кому і навіщо читати: Дітям віком від 3 до 5 років та від 6 до 8 років. Цю збірку казок з неперевершеними ілюстраціями із задоволенням можна перечитувати багато разів, в ній кожен знайде собі казку до душі. Дорослі також. 

Крістіна Андрес «Буркотун і Родзинка» Vivat Харків, 2019 
Одного разу заєць Буркотун отримав листа, в якому ховався ключ від спадку. Спадок дивний: чи то дім його прадядька, чи можливо, самі двері від того дому. Точно невідомо. Відомо, лише, що двері ті - блакитного кольору. Буркотун відправляється на пошуки будинку, які перетворюються на низку цікавих та веселих пригод. У нього з’являється багато дивних, але веселих друзів-звірят та подруга Родзинка. Разом вони готують смішні супи, піклуються один про одного і намагаються знайти таємничий будинок. Або хоча би двері від нього. 
Кому і навіщо читати: Повчальна книга для дошкільнят та молодших школярів. Чудова збірка історій про дружбу, добросусідство, взаємодопомогу та турботу. Батькам, мжливо, стануть в нагоді рецепти 
казкових страв. 

Мартін Содомка «Як прокласти залізницю» Львів Видавництво Старого Лева, 2019р. 
Так часто буває: сидить як мишка тихенько, а насправді в душі коїться щось величне, будуються сміливі мрії. Наприклад, прокласти залізницю. Герой четвертої книжки чеського письменника Мартіна Содомки, мишка-інженер Макс мріє побудувати паровий двигун для локомотива, прокласти тунель, знайти найкращий маршрут для колії. І завоювати серце художниці Рахель, у яку він закоханий. В книзі також описана мандрівка старовинною залізницею та навіть залізнична катастрофа.
Кому і навіщо читати: Дітям віку7+, переважно хлопчикам – адже в книзі багато технічних деталей. Разом із героями читачі довідаються, як працює паровий двигун, як конструюють локомотив – в цікавій та доступній формі про принципи роботи залізниці.

Олександр Гаврош Різдвяна історія ослика Хвостика Фонтан казок Київ, 2019
Ослик на ім’я Хвостик живе у карпатському селі. Рік тому він брав участь у святкування Різдва – у вертепі грав роль віслюка і мріє знову відчути себе на сцені. Окрім того, він сумує за коханою – овечкою Бертою. Та одного зимового вечора напередодні свята Хвостика викрадають два злодія. І з цього моменту починаються чарівні пригоди ослика, його мандри лісом і зустрічі з різними людьми (добрими та лихими). Але всі вони зміняться на краще за допомогою ослика .А сам він буде мандрувати у пошуках кохання та заповітної мрії. 
Кому і навіщо читати: Дітям від 3 років. Захоплива, весела історія. Ця книжка – те, що якраз потрібно читати на Різдво, адже вона вселяє впевненість у тому, що все в наших руках - мрії збуваються. 

Юстен Ґордер «Різдвяна містерія» Літопис Львів, 2019 
Норвезький хлопчик Іоаким купує у книжковому магазині старенький календар, і разом з ним отримує таємничу історію про дівчинку Елізабет, яка багато років тому також купила календар і зникла з магазину. Як з’ясовує хлопець, Елізабет здійснила подорож у часі та перенеслась в місто Віфлеєм – у ті часи, коли там народився маленький Ісус. Герої проходять багато пригод, попутно дізнаючись про історію християнства в Норвегії, архітектурні пам’ятки. 
Кому і навіщо читати: Аудиторія від 5років. Захоплююча книга, у якій розповідається дивовижна історія Різдва, подана у вигляді казки. Водночас ця книга – передріздвяний календар. 








четвер, 12 грудня 2019 р.

Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять

Чорнобильська трагедія вразила весь світ і приголомшила людей страшним розмахом невіданої раніше біди. 
Пожежа століття у чорнім розгулі
Здалась вогнеборцям, неначе заскула...
Та свіжою кров'ю палають тюльпани,
Скорботно лягають героям на рани. 
Такими словами розпочав годину пам'яті, приурочену Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відомий український письменник Анатолій Самойленко. Затамувавши подих слухали студенти КЕМКу поему "Чорні жнива", яку Анатолій Павлович присвятив тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції.

понеділок, 9 грудня 2019 р.

У світ грибів з Зінаїдою Косинською

Сьогодні сталося грибне міжсезоння. Відбулося розвіртуалення грибарки Зінаїди Косинської з шанувальниками її затятості - представниками інтернет-групи #ГрибиУ країни
А причиною був вихід у світ другої книжки про гриби "Мухомори, парасолі, печериці".
На зустрічі була презентована і перша книга із серії "У світі грибів" - " Болети", вірніше, уже третє перевидання її. Презентація унікальних книжок виявилася дуже цікавою та насиченою. Крім багатьох грибних нюансів ми дізналися, як важко створюються подібні тематичні грибні енциклопедії, як узагальнюються та підкріплюються життєвими фактами та фотографіями знання, здобуті з багатьох наявних книжок у цій царині, як адаптується з різних мов.

четвер, 5 грудня 2019 р.

Письменницьке подружжя - Володимир Лис та Надія Гуменюк

Сьогодні до нас із самого Луцька завітали легендарний "батько" #Століття_Якова #ВолодимирЛис з дружиною-письменницею #НадієюГуменюк і презентували свої нові книжки та чимало ранніх.
Письменницьке подружжя не перше десятиліття разом, а вжитися двом творчим особистостям, вочевидь, допомагає журналістика. Вони вчилися на факультеті журналістики в Львівському університеті, потім відроджували жанр радіоп'єси і писали... кожен своє. Пані Надія, окрім романів, має в своєму доробку багато книжок для дітей. А пан Володимир занурює читача в історичні глибини.

середа, 4 грудня 2019 р.

День збройних сил України

Війна - як чорні сторінки історії України...
І наші захисники на війні... 
Про звитяги України нині виставка у читальній залі 

Крафтові вітальні листівки

В читальній залі 4 грудня відбувся майстер-клас з виготовлення вітальних крафтових листівок.
Бібліотекарі, батьки і діти творчо готуються до Нового року!

"Що знаходять у Хрулях"

Сьогодні відбулася творча зустріч ліцеїстів 4 класу з #НастяМельниченко, дитячою письменницею, активісткою-правозахисницею.
Пані Настя має три вищі освіти й виховує двох синочків-підлітків, на вік яких і розрахована презентована книжка "Що знаходять у Хрулях". Авторка цікаво повідала школярам, як вийти з віртуального світу гаджетів і потрапити в село... Хрулі, як дотягнутися там до зірок і наздогнати? череду корів.
Ця книжка була представлена 2019 (коли й написана) на Книжковому форумі в Франкфурті.
Друга книжка письменниці з "хрульської" серії називається "А тепер усе інакше". Вона розрахована на вік +16, адже про ранню вагітність, алкоголізм батьків і швидке дорослішання.
Це посттравматичне переписування дитинства.

вівторок, 3 грудня 2019 р.

Творчий вечір Наталі Куліш

Наталі Куліш у бібліотеці на вулиці Освіти презентувала свою нову збірку оповідань «Чому танцює богомол». Як зазначила письменниця, 18 оповідань написані минулого року, і є продовженням книжки оповідань і есе «Танок самотнього метелика». У героїв нової збірки є протопити, які мріють і набувають життєвого досвіду. Часом письменниця своїх героїв ставить в такі обставини, щоб читач, у подібних ситуаціях, зміг подолати перешкоди. Нове видання «Чому танцює богомол» хочеться взяти в руки. Навіть із-за самої назви…