понеділок, 30 вересня 2024 р.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Бібліотека — це про любов до людей і книжок. Про командну роботу на результат. Про партнерство, людяність і вміння комунікувати — з читачами, авторами, колегами, світом довкола. Разом ми утверджуємо цінності та сенси, які нам важливі.
Сучасна бібліотека — це також про мультизадачність.
В умовах війни це дається непросто, але ми не зупиняємось!
З нашим днем нас! Дякуємо, що ви з нами!

Як ви уявляєте бібліотеку? Пропонуємо вам подивитися на неї з нашого боку — крізь призму бібліотечних мемів!





неділя, 29 вересня 2024 р.

29 вересня - День пам'яті жертв Бабиного Яру

День пам'яті жертв Бабиного Яру щорічно відзначається українцями та людьми всього світу 29 вересня.
Ми вшановуємо пам'ять тих, хто загинув під час масових розстрілів, здійснених фашистськими окупантами в період Другої світової війни.

Бабин Яр є місцем пам’яті для близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.
День пам'яті жертв Бабиного Яру є важливим для того, щоб згадати перш за все тих людей, які стали жертвами геноциду, і забезпечити поширення інформації про цю страшну трагедію серед наступних поколінь.
Цей день є знаковим для українського народу і світової спільноти як символ пам'яті, свідомості та пошани до всіх жертв такого терору. Він нагадує нам про непохитність цінностей, які ми повинні оберігати, і про необхідність запобігати подібним злочинам.
Такі болючі трагедії, як День пам’яті жертв Бабиного Яру, Голодомор, Голокост, депортація кримських татар та багато інших, які відбувалися на українській землі з українським народом, неможливо забути.
Не можливо забути Бучанську різанину, Ірпінську трагедію, вбивства на Чернігівщині та Сумщині, жахи Маріуполя з авіаударами по пологовому будинку та Драмтеатру, безжальний розстріл на вокзалі в Краматорську, Полтаві, Львові та в інших містах і селах України, звірства на окупованих територіях у російському полоні, які відбуваються сьогодні.
Глибоко вшановуючи пам'ять жертв Бабиного Яру, закликаємо всіх шанувальників миру та свободи згадати тих, хто загинув у цій трагедії, і робити все можливе, щоб подібна жорстокість не мала місця у сучасному світі.
Це одна із, на жаль, багатьох трагічних сторінок нашої історії. І через війну сьогодення вписує у неї нові трагедії.
Ми ніколи не забудемо і завжди пам’ятатимемо про цю жахливу трагедію ще й тому, що терор, який зараз відбувається в Україні, має бути зупинений, і росія, яка його розпочала, повинна відповісти за свої злочини.

субота, 28 вересня 2024 р.

Анонс подій до Всеукраїнського дня бібліотек

Цей день — це можливість поглянути на бібліотеку під новим кутом: з гумором, творчістю та натхненням. Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди запрошує у Бібліотечне Задзеркалля, де кожен знайде щось для себе — від мемів до майстер-класів.
Тож, час поринути у світ, де книги — це тільки початок!

«Заговори по бібліотечному» – онлайн-презентація бібліотечних мемів. Як виглядає буденне життя бібліотеки в мемах? Читайте нашу сторінку у соцмережах і дізнайтеся!

«Бібліотекарство=мистецтво. Це як?» – творчий воркшоп від бібліотекарів: поетеси Тетяни Яровициної, музиканта Ігоря Якубовського, історика-письменника Олександра Михайлика

«Якби ти написав книгу, про що вона була б?» — 30 хвилин спілкування та кави/чаю з обраною/улюбленою/цікавою вам бібліотекаркою чи обраним/улюбленим/цікавим вам бібліотекарем (так, у нашій бібліотеці гендерний баланс)
«Як знайти книгу за 5 хвилин» — майстер-клас щодо покращення персоналізації обслуговування читачів (рекомендації, підтримка, використання віртуальних асистентів ШІ для забезпечення якнайповніших відповідей на отримані запити)

Чекаємо вас 30 вересня у Бібліотечному Задзеркаллі на вулиці Освіти, 14а з 9.00 до 19.00 — разом зробимо цей день особливим!

пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

Віртуальна книжкова виставка "Книжкові подорожі" до Всесвітнього дня туризму

Подорожі завжди надихають на нові відкриття та враження, і що може бути кращим супутником у мандрівці, ніж захоплива книжка?
До Всесвітнього дня туризму ми підготували для вас кілька цікавих видань, які допоможуть краще пізнати наш світ і рідну країну!

Надія Василенко-Коровянська, Мирон Марецький 
"Осінній триптих: Львів-Поляниця-Ворохта"

Мрієте про осінні мандри? Ця книжка проведе вас через три неймовірні місця — романтичний Львів, мальовничу Поляницю та затишну Ворохту. Відчуйте красу осені через сторінки цієї книги й надихніться на нові подорожі.

Влада Литовченко "Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні"

Хочете дізнатися, які природні та культурні об'єкти нашої країни визнані ЮНЕСКО? У цій книзі ви знайдете все про унікальні місця, що увійшли до Світової спадщини, а також про 17 об'єктів, що претендують на це почесне звання. Прекрасний вибір для тих, хто мріє відкрити Україну з нового боку!

Країни світу. Дитяча енциклопедія

Ця книжка — справжня знахідка для тих, хто хоче поринути у розмаїття культур і ландшафтів планети. Вичерпна інформація, цікаві факти та яскраві фотографії — все це робить її корисною для кожного, хто мріє дослідити всі куточки Землі.

Анна Третяк "Квітуча Україна"

Україна — країна неймовірних природних та історичних скарбів. Це видання відкриє вам нові грані нашої Батьківщини. Знайомтеся з віковічними горами, величними замками і мальовничими селами — можливо, ця книга стане натхненням для ваших майбутніх подорожей.

"Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні"

Ідеальна книга для маленьких мандрівників! Вона захопливо й просто розповість про найцікавіші куточки України. І нехай ваша дитина розпочне свої перші подорожі, вивчаючи наші краєвиди через сторінки цієї книжки!

Тетяна Лагунова "Україна. 500 чарівних куточків, які варто відвідати"

Цей путівник — справжня скарбниця для мандрівників! У ньому зібрана інформація про найцікавіші археологічні пам'ятки, замки, палаци, національні парки та заповідники нашої країни. Історичні довідки, легенди про назви місць, розклади роботи музеїв і корисна інформація — все, що потрібно для планування ідеальної подорожі Україною.

Вирушайте у подорож разом із книжками, а потім — у реальні мандри!

Анонс заходу

Наша країна стає країною ветеранів, і це наш обов'язок — дбати про їхнє благополуччя. Запрошуємо вас на громадські слухання "Країна ветеранів. Взаємодія задля підтримки", які відбудуться 10 жовтня о 11:00 у Бібліотеці ім. Сковороди. Це можливість обговорити важливі питання, що стосуються підтримки ветеранів, та спільно шукати нові шляхи допомоги.

Приєднуйтесь до обговорення, щоб висловити свої ідеї та дізнатися більше про існуючі ініціативи. Кожен голос важливий, бо разом ми можемо зробити більше для тих, хто захищав нашу країну.


Нова книга в нашій бібліотеці

24 вересня наша бібліотека долучилася до творчої зустрічі з художницею, продюсеркою відеостудії Astra-Production з Торонто Оленою Поліщук, яка презентувала свою книгу «Історія флоту від минулого до сучасного» у приміщенні Будинку культури міста-героя Гостомель.
Книга є у нас, в Центральній бібліотеці Солом'янки імені Григорія Сковороди і вже чекає на своїх читачів!



четвер, 26 вересня 2024 р.

«Бібліотека: вічні цінності перед викликом змін»

18-21 вересня 2024 р. бібліотекарки нашого району - директор ЦБС Іванна Щербина, яка є членом Президії ВГО «Українська бібліотечна асоціація», завідувач бібліотеки з питань мистецтв імені М. Бажана Лариса Кондратюк та головний бібліотекар ЦРБ імені Григорія Сковороди Тетяна Яровицина взяли активну участь у ХІV Міжнародному Львівському бібліотечному форумі, який щороку організовує та проводить ВГО «Українська бібліотечна асоціація» у партнерстві з Міністерством культури та стратегічних комунікацій.

Тема цьогорічного форуму звучала як «Бібліотека: вічні цінності перед викликом змін». В межах форуму відбувалися різноманітні події та зустрічі, серед яких - дві важливі сесії наживо, які підготували та провели наші колеги: 

Спільна подія ВГО «Українська бібліотечна асоціація» та Українського інституту книги - «Читати. Жити. Перемагати» за участі психологині, поетеси Катерини Флекман, поета, військовослужбовця Збройних Сил України Олександра Продана, поетеси-волонтерки Ольги Криштопи, волонтерки та директорки Всеукраїнського форуму військових письменників Тетяни Пилипець;
«Як історія працює на перемогу» - зустріч із відомим істориком та захисником України Вахтангом Кіпіані.

Під час цих зустрічей Іванна Щербина та Тетяна Яровицина порушували питання щодо процесу створення та промоції творів, що художньо фіксують та осмислюють події війни в Україні, а також говорили про значення історичних знань у боротьбі за українську державність, цілі агресора у Великій війні, важливість внутрішнього опору українських громадян, джерела української героїки, як за допомогою масової культури і діяльності бібліотек виховувати патріотів, готових боротися за ідентичність та свободу України, культуру поваги до українських захисників і ветеранів.
БІЛЬШЕ - за посиланням



Що читають користувачі бібліотеки ? Які книжки зараз у топі?

Ці питання вирували під час зустрічі розмовного клубу в межах проєкту "Єдині" в нашій бібліотеці.

Відвідувачі не лише обговорювали бестселери, а й шукали щось нове для читання осінніми вечорами.
Також присутні грали в мовознавчі ігри, випробовували себе у швидкій вимові скоромовках і збагачували свій словниковий запас.
Особливу увагу привернули фразеологізми, неологізми та вишукані слова, які, на жаль, часто забуваються.
Дехто навіть фотографував картки з цими виразами, щоб не загубити мовні перлини.
Хочеш більше мовних відкриттів і книжкових рекомендацій? Приєднуйся до нас наступного разу!

Адаптивні шкарпетки для наших захисників

24 вересня в Центральній бібліотеці Солом'янки імені Григорія Сковороди вже вдруге в'язали адаптивні шкарпетки для бійців, що проходять реабілітацію в госпіталях.

Нагадуємо, що якщо ви маєте трохи вільного часу, вмієте в'язати та хочете бути корисним, - приєднуйтесь до бібліотечної ініціативи щовівторка з 14:00 до 16:00.
Це не просто шкарпетки – це частинка тепла і підтримки, яку ви можете подарувати тим, хто цього потребує.


Штучний інтелект на службі у бібліотеки

Штучний інтелект відкриває багато нових можливостей для підвищення ефективності роботи, поліпшення обслуговування користувачів і створення інноваційних сервісів.
Презентуємо основні напрямки застосування ШІ в нашій роботі.

вівторок, 24 вересня 2024 р.

Літературно-музична зустріч "Вереснева рапсодія" за участі поетки Ірини Лівобережної

Минулої неділі наша бібліотека зібрала шанувальників літературно-музичних зустрічей на «Вересневу рапсодію», спеціальною гостею якої стала наша постійна відвідувачка, активна шанувальниця бібліотеки, поетка Ірина Лівобережна.

Пані Ірина презентувала власну збірку поезій «По обидва береги любові», яка об’єднала в собі патріотичні, філософські та ліричні вірші різних років. Вона чудово комунікувала з авдиторією, розповідаючи про своє життя, цитуючи власну поезію.
На думку гостей, особливо майстерною, піднесеною та художньо-поетичною виявилася тема кохання, лірики і природи. Присутні з великою цікавістю дізнавалися про те, як з’явились перші вірші авторки, як певні події вплинули на її долю, як відбувалося формування творчого досвіду.
Родзинкою (і традиційним сюрпризом!) зустрічі стали пісні «Стежина поміж трав», «Тобі, жадана» та «Весняний сад», написані на вірші Ірини Лівобережної композитором Ігорем Якубовським і виконані разом з учасниками “Вокальної студії на Освіти”.
Також, на замовлення авторки, прозвучала низка її улюблених пісень: «Мавка», «Минає день, минає ніч», «Двори стоять у хуртовині айстр», «Балада про Леітіан», «Рожевий квіте» та інші.
Їх Величності Поезія й Музика зуміли об’єднати усіх присутніх неповторною магією радості й теплоти. Наші гості й не згледілися, як промайнуло майже три години!
Авторка запропонувала гостям заходу власну книгу, яку можна було отримати за донат для Збройних Сил України. Завдяки цьому зібрано загальну суму в одну тисячу гривень, яку передано за призначенням.
Варто відзначити, що пані Ірина частенько приходить на наші зустрічі з квітами. А ось цього разу знайшлося багато охочих подарувати квіти особисто їй!
Вересень добігає кінця, тож наприкінці зустрічі ведучий-модератор Ігор Якубовський запросив усіх на недільні літературні читання 29 вересня, які традиційно відбуваються кожної четвертої неділі місяця. 
Завжди раді Вас бачити!

   





Анонс заходу

Цієї неділі, опісля поетичних читань, щиро запрошуємо вас до "Міста Виборів"!

Це вже дев’ята гра за оновленими правилами, яку ми проводимо цього сезону. Ви вже про неї добре знаєте і встигли полюбити. А якщо не знаєте, то читайте інформацію нижче, реєструйтеся за покликанням у коментарях та будьте в курсі усього, чим живе Місто Виборів.

Тож 29 вересня о 14:00 чекаємо на вас! Якщо переважить молодіжний склад гравців, зіграємо у підлоговий варіант гри!


Для довідки.
"Місто Виборів" - це інтерактивна настільна гра в демократію та місцеве самоврядування, створена на основі шведської гри "Electionville".
Згідно з правилами гри, вигадане містечко є майданчиком для практикування демократичної участі в режимі реального часу. Під час ігрового процесу гравці вчаться бачити, що стоїть за прийняттям локальних рішень, а також обмірковувати базові потреби місцевих громад. Гра не має вікового цензу, і підійде гравцям будь-якого віку.
Місто Виборів - гра, дуже актуальна для сьогодення, адже вчить учасників громадянської відповідальності, системного аналітичного мислення, розуміння потреб суспільства, ефективної взаємодії задля добробуту громади, вміння аргументувати й доносити свою думку та налагоджувати співпрацю у форматі Win-Win. Тож і не дивно, що кількість її прихильників неспинно зростає.
Нагадаємо, гру розроблено контент-бюро "Fabel AB" для Шведської асоціації місцевих органів влади та регіонів, зокрема, з метою використання у шведських школах - для зміцнення знань про процеси демократії та місцевого самоврядування.
Упровадження гри та її адаптація в нашій країні стали можливими завдяки Українській Бібліотечній Асоціації. Після проходження тренінгів, співорганізованих Асоціацією, понад 30 бібліотекарів України стали Майстрами гри, отримали ігрові комплекти та успішно запроваджують її у своїх бібліотеках. Ми - у себе!
У коментарях ми зібрали добірку посилань на попередні події, щоб ви самі могли переконатися, що гра того варта, аби прийти і спробувати!

Анонс заходу

У неділю 29 вересня о 12:00 на Поетичних читаннях осягатимемо потужну силу слова видатних поетів України початку-середини ХХ століття.

Цікаво, імена скількох українських поетів цієї доби ви можете згадати упродовж однієї хвилини?
Переконані, після цієї зустрічі ви дуже швидко зможете назвати бодай десяток українських поетів, чиї життя і творчість стали відлунням тих суперечливих трагічних часів і наповненні як жагою боротьби й відродження, так і гірким усвідомленням страшних реалій та ганебності подвійної моралі сталінського режиму. І, звісно ж, пригадати, як склалися їхні долі...
Усе як завжди: ми ретельно готуємося самі й чекаємо на вас! Радо послухаємо близькі вам по духу вірші й унікальні факти з біографій поетів початку ХХ ст., якими ви б хотіли поділитися.

Цикл подкастів "Солом'янка. Історія твого району" - наш новий проєкт!

А наша бібліотека започаткувала ще один дуже цікавий краєзнавчий проєкт - цикл подкастів "Солом'янка. Історія твого району"! Тепер нас можна ще й слухати!

Кожен подкаст відкриє для вас цікаві сторінки історії усіх місцевостей нашого району!
Тож слухайте наш перший випуск, присвячений місцевості Солом'янка. Подкасти ведуть наші колеги, головний бібліотекар по організації масових заходів, поетеса Тетяна Яровицина та провідний бібліотекар з краєзнавчої роботи, письменник-краєзнавець Олександр Михайлик.
А наступний наш випуск буде присвячено місцевості Шулявка! Тож слухайте нас та відкривайте для себе цікаве про Солом'янський район!





Анонс заходу

Ви вже звикли до наших пішохідних бібліо-екскурсій цікавими місцинами нашого району. Але ми розширюємо нашу географію та вперше проводимо партнерську пішохідну екскурсію - спільно із бібліотекою "Сузір'я" Оболонського району!

Наш колега, провідний бібліотекар і краєзнавець Олександр Михайлик вже підготував для вас пішохідну бібліо-екскурсію надзвичайно цікавою місциною - Пріоркою, що розташована частково у Оболонському, а частково у Подільському районах.
Ця місцевість була заснована ще у 17 століття як володіння пріора, тобто настоятеля домініканського монастиря. Звідси і назва.
Ще з початку 19 століття місцевість в межах Києва. Тут народився видатний художник Микола Пимоненко, жили й творили Фотій Красицький та Іван Їжакевич. Культурним осередком є "Хата на Пріорці"- будинок, який легенда пов'язує із Тарасом Шевченком .
Дуже цікавою є церква Покрови Пресвятої Богородиці, споруджена на початку 20 століття на місці давнішого храму.
Все це і не лише ми побачимо під час нашої пішохідної бібліо-екскурсії Пріоркою.


понеділок, 23 вересня 2024 р.

Лекція з циклу "Солом'янка. Історія твого району ". Тема "Жиляни"

Відбулася лекція циклу "Солом'янка. Історія твого району " на тему "Жиляни" від нашого колеги, провідного бібліотекаря з краєзнавчої роботи, краєзнавця Олександра Михайлика.

Гості заходу дізналися, що теперішня назва "Жуляни" утворилася через помилку укладачів документів на залізниці і стосувалася спершу лише залізничного роз'їзду Жуляни (нині станція Вишневе), відкритого 1887 року. Та з часом, а саме на початку 1930-х років, перейшла і на поселення. Яке з 1988 року - в межах Києва, в складі нашого району.

Втім, як місцевість Желань (згодом Желань, Жиляни) дуже давня. Адже її 4 (!) рази згадано в літописах - у 1093, 1136, 1161, 1169 роках! Саме ж поселення Жиляни виникло наприкінці 17 століття.
Про Желань та Жиляни писали перший історик Києва Максим Берлинський та видатний краєзнавець 19 століття Лаврентій Похилевич. У фондах нашої бібліотеки є їх праці, а ще книга "Описи Київського намісництва 70-х-80-х років 18 століття", де зафіксовано населення Жилян у ті часи.

Надзвичайно цікавими є й відомості про Жиляни від етнографа і лікаря Домініка де ля Фліза. Він докладно писав село, а ще - змалював його, тож ми побачили малюнок 1854 року!
Дуже цікавою є і історія церкви Св. Димитрія у Жилянах. Першу звели у 1715, а коли та занепала, розібрали і 1847 поряд звели нову. 1859 року та церква згоріла від удару блискавки. Тож 1862 року звели третю церкву. Сучасний же храм - її цілковита копія, зведена у 2016-2017 роках.
Ми багато віртуально мандрували - дивилися карти Жилян за різні часи, бачили, як село виглядає сьогодні, якою є річка Нивка, що протікає крізь поселення.

Ну, а ми вже готуємося провести першу лекцію нового циклу "Видатні імена Солом'янського району", яку присвятимо Митрополиту Василю Липківському.
Тож чекаємо на вас у нашій бібліотеці в середу 2 жовтня о 17:30. До зустрічі!

Ретровиставка "Одні з найдавніших фото Києва"

Наші фотоподорожі у Київ минулого тривають. Наша теперішня подорож - у Київ 1860-1870-х років.

На фото 1860-х-1870-х років, одних із найдавніших світлин Києва – майже провінційний, малоповерховий Хрещатик, а також прилеглі вулиці.
Також на декількох рідкісних фото 1880-х-1890-х – вид на Поділ, Печерськ, а також Бессарабська площа ще до побудови ринку.

Пропонуємо завдяки цим давнім фото віртуально відвідати незнаний Київ майже 130-150-річної давнини.






субота, 21 вересня 2024 р.

Анонс заходу

24 вересня на Творчих читаннях у Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди ділитимемося історіями про літній відпочинок та знайомитимемося з книжкою сучасної української письменниці Насті Мельниченко «Що знаходять в Хрулях».

Це книжка про те, як двоє хлопчаків, Святик і Сашко, потрапляють з міста у глухе село, де ув’язуються у справжні відьмацькі пригоди. Чи готові вони встояти перед спокусою всемогутності? А на що б ви були готові задля магічних здібностей? На які пригоди і випробування? Вам на вибір зірка з неба, таємничі ліси, гігантські змії, чорти, сплави на човнах і… корови.
Тож, поки свіжі наші літні спогади, запрошуємо на вівторкові Читання!


Для довідки. 
2019 року авторка опублікувала першу пригодницьку повість з «хрульської» серії «Що знаходять в Хрулях», яка навіть була представлена на національному стенді на Книжковому ярмарку у Франкфурті. За нею з’явилася наступна - «Від Хрулів до Зюзюків», яка оповідає про кумедні назви деяких українських населених пунктів і неймовірні пригоди, з ними пов’язані. А почалося все з того, що 2016 року Настя Мельниченко разом з товаришем заснувала творчий хутір Хрулі-на-Сулі у селі Хрулі на Полтавщині, де проводилися щорічні мистецькі фестивалі. Отакої!

пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

Лекція з циклу "Солом'янка. Історія твого району ". Тема: "Маленькі селища"

От і відбулася заключна лекція циклу "Солом'янка. Історія твого району" на тему "Маленькі селища" від нашого колеги, провідного бібліотекаря з краєзнавчої роботи, краєзнавця Олександра Михайлика. Але він вже оголосив про нові цикли на інші краєзнавчі теми, які розпочнуться вже в жовтні!

Тема лекції була незвичною - адже гості дізналися аж про 8 місцевостей! Нам під час нашого лекційного циклу хотілося розповісти про всі-всі місцини, навіть маленькі, навіть такі, що вже не існують.
Тож ми дізналися про хутір Байкова, де він був і що є на його місці. А також про те, що його засновника, генерала Сергія Байкова поховано не на Байковому кладовищі, як іноді вважається. Згадали про зниклі хутори Грушки та Відрадний, пригадали історію повстання полку імені Павла Полуботка у липні 1917 року. А також дізналися, де був хутір Пронівщина.
Цікавою є і історія селища Авіаторів вздовж вулиці Авіаконструктора Антонова - цікава забудова сусідує із залишками Кадетського гаю! А от на місці одного із перших робітничих селищ Києва 1920-х - частина Шулявського шляхопроводу.
Відкриттям для багатьох присутніх стало селище Садове поблизу Музею авіації, а також залишки безіменного селища поряд із масивом Відрадний. Від нього після знесення у 1980-х лишилася 1/4.
Ну а ми вже готуємося провести за два тижні першу лекцію нового циклу "Видатні імена Солом'янського району", яку присвятимо Митрополиту Василю Липківському.

Тож чекаємо на вас у нашій бібліотеці в середу 2 жовтня о 17:30. До зустрічі!

четвер, 19 вересня 2024 р.

"5 книг, які рекомендуємо до читання кожному". До дня народження Оксани Забужко

Оксана Забужко - одна із найбільш відомих особистостей у сучасній українській літературі.

Кожна з книг Оксани Забужко в тій чи іншій мірі розкриває важливі для суспільства соціально-політичні питання, зачіпаючи теми культури, національної ідентичності, історичної пам'яті.
Цю українську письменницю добре знають у світі, а її твори перекладено більш як двадцятьма мовами. Книжки авторки вже видані у США, Італії, Чехії, Польщі, Болгарії, Нідерландах, Сербії, Росії та інших країнах Європи і Азії.
Читати книги Оксани Забужко - це значить особисто пізнати інтелектуальну українську літературу.
Пропонуємо вам 5 найвідоміших книг сьогоднішньої іменинниці.





Нові учасники на проєкті "Єдині"

Як провести вечір цікаво та з користю для себе? Долучитися до розмовного клубу, що діє в нашій бібліотеці в межах проєкту "Єдині"!
Вчора ми говорили про те, як проводимо своє дозвілля.
Учасники розповідали про свої улюблені заняття: від вишивання хрестиком до читання захопливих книжок (до речі, нові відвідувачі були приємно вражені розмаїттям книжкових новинок у бібліотеці!).
Хтось обожнює піші прогулянки мальовничими парками Києва, а дехто подорожує містами України та світу .
Але всі зійшлися в одному: як би не було добре за кордоном, рідний край завжди наймиліший.
На завершення — інтерактивне завдання: розгадати кросворд, щоб краще засвоїти лексику з теми. Наступного разу буде ще цікавіше, тож не пропустіть!

Цифровий Хаб в дії!

Іноді перед нами, як перед Цифровим Хабом, постають несподівані виклики, як-от цей. У Суботу 14 вересня до бібліотеки завітала легенда української театральної сцени та кінематографа Галина Яблонська із проханням видобути з її дискового архіву потрібні для найближчих заходів матеріали (так, ми плануємо дещо!).

З’ясувалося, що справа ця здійсненна, проте нешвидка. Ми завжди раді допомогти проконсультувати та навчити, але часом технічний бік справи створює перешкоди у вирішенні подібних питань, враховуючи технології, які непомітно відійшли у минуле і майже не застосовуються зараз.

Тож ми разом розбиралися, скільки часу і засобів потрібно для того, щоб перекинути на флешку, скажімо, відеозапис театральної вистави.
- По-перше, потрібен коп’ютер з робочим DVD-ROM-ом (і бажано не один), який може зчитати диски (при цьому, диски мають бути неушкоджені. А оскільки вони швидко старіють, тож не кожен з них зчитується) .
- По-друге, комп’ютер має бути оснащений містким жорстким диском (вільним від інформації, куди копіюються файли з DVD-ROMа).
- По-третє, потрібен відповідний медіапрогравач (який підтримує і відтворює формат відеофайлів *.VTS (щоб це все переглянути і вибрати необхідне. Для цього цілком підійде VLC-програвач), .
- По-четверте, потрібна містка флешка, бажано 32 ГБ або зовнішній жорсткий диск більшої ємності (куди можна перемістити ці дані з робочого комп’ютера, адже одне відео може "важити" близько 1,5 ГБ).
- По-п’яте, якщо немає місткого зовнішнього диску, то доведеться витратити час ще й на завантаження файлів на файлообмінник fex.net або dropme.files
- По-шосте, потрібно досить багато часу, щоб опрацювати кілька дисків поспіль.

Тож дещо ми встигли зробити вже цього дня. І, звісно, отримали щире задоволення від спілкування з нашою шановною гостею і читачкою!




середа, 18 вересня 2024 р.

В'яжемо адаптивні шкарпетки для бійців, що проходять реабілітацію в госпіталях

17 вересня в Центральній бібліотеці Солом'янки імені Григорія Сковороди в'язали адаптивні шкарпетки для бійців, що проходять реабілітацію в госпіталях.

Бібліотекарі розробили власну схему адаптивних шкарпеток, які необхідні для поранених - тих, хто має травми нижньої частини ноги, а також тих, хто носить апарат Ілізарова. Вони виходять об'ємнішими і довшими, застібаються на ґудзики або липучки.

І от зараз бібліотекарі запропонували іншим в'язальницям долучитись до справи. Такі спільні заняття в'язанням об'єднують людей, створюючи атмосферу спілкування та підтримки. Це гарний спосіб відволіктися від стресів, розслабитися, розділити переживання або просто отримати позитивні емоції від спільної діяльності.

Якщо ви маєте трохи вільного часу, вмієте в'язати та хочете бути корисним, - приєднуйтесь до бібліотечної ініціативи щовівторка з 14:00 до 16:00.
Це не просто шкарпетки – це частинка тепла і підтримки, яку ви можете подарувати тим, хто цього потребує.
 

В'яжемо адаптивні шкарпетки разом!

Маєте трохи вільного часу?
Вмієте в'язати?
Хочете бути корисними?

Приєднуйтесь до нашої ініціативи!

Щовівторка з 14:00 до 16:00 ми в’яжемо адаптивні шкарпетки для воїнів, що проходять реабілітацію.

Це не просто шкарпетки – це частинка тепла і підтримки, яку ви можете подарувати тим, хто цього потребує.
Разом створюємо затишок і надію!