Сторінки
- Головна сторінка
- Проєктна діяльність
- Що цікавого почитати
- Читач радить прочитати
- Відеоказки
- Віртуальні виставки
- Події в літературі
- Літературний кросворд
- Віртуальна гра "Правда / Неправда"
- Віртуальні вікторини
- Віртуальні вікторини - 2022-2024
- Книга оживає
- Віртуальне інтерв'ю
- Буккросинг
- Афоризми
- Правила користування
- Контакти
- Архів віртуальних довідок
- Хаб цифрової освіти
понеділок, 28 вересня 2015 р.
вівторок, 22 вересня 2015 р.
Герої українського руху опору Другої світової
Під такою назвою в ЦРБ імені Ф.М. Достоєвського відбулася година історії, присвячена Дню партизанської слави. Цікаво і змістовно про партизанську боротьбу на окупованій території України розповів молоді заступник голови Ради Солом'янської організації ветеранів м. Києва підполковник Михайло Михайлович Корольов.
Партизанська боротьба в Україні під час ІІ світової війни стала важливим стратегічним чинником. Партизани, по суті, створили "другий регулярний фронт", і боротьбу проти них нацисти розглядали як бойові дії на фронті.
Пам'ять про війну, її сувора правда залишаються з нами, як найбільший за силою духу приклад мужності і патріотизму. Пам'ять потрібна полеглим, увага потрібна живим. Михайло Корольов закликав молодь завжди виявляти шану і повагу до ветеранів, до покоління, яке пережило справді тяжкі випробування, закликав прислухатися до порад і настанов тих, хто пройшов сувору школу війни, хто у повоєнні роки відбудовував зруйновані міста і села нашої країни.
четвер, 17 вересня 2015 р.
Рятуйте - я в місті!
17 вересня - День рятівника. Цей день відзначається в Україні щорічно 17 вересня. Гасло державної служби з надзвичайних ситуацій України - "Запобігти. Врятувати. Допомогти." Воно відображає нелегкі будні рятувальників. Попередження та ліквідація пожеж, різного роду аварій і катастроф, стихійного лиха.
ЦРБ імені Ф.Достоєвського долучилася до квест-гри, яку проводив Київський електромеханічний коледж. Студенти відвідали нашу бібліотеку і взяли участь в літературній вікторині.
понеділок, 14 вересня 2015 р.
10 книг, які допоможуть позбутися осінньої депресії
Вересень прийшов не лише з дощем та холодом, а й сумним настроєм та бажанням тепла і любові. Щоб трішки розвіяти цю осінню меланхолію пропонуємо 10 книг, які допоможуть відволіктися від похмурої погоди за вікном.
«Ліки від меланхолії» Рея Бредбері - збірка різних оповідань, які об`єднує одна думка: як би погано не було, завжди має бути місце для надії та дива.
«Троє у човні (не кажучи про пса!)» Джерома Крапка Джерома – гумористична повість, написана понад 125 років тому, і досі викликає посмішку на обличчях читачів, тому обов`язково покращить Вам настрій осіннього дня.
Ще один комедійний твір – усім відомий роман Іллі Ільфа та Євгена Петрова «12 стільців». А щоб підсилити ефект, подивіться екранізацію книги :)
«Мандрівний замок Хаула» Діани Вінн Джонс – класична, але неймовірно дотепна казка про диво, яке чекає на кожного з нас, і часто у найбільш несподіваний момент.
«7 секретів успіху. Історія надії» Річарда Вебстера – книга, передовсім, про віру в себе та в людей навколо. Це свого роду порадник, який навчать бачити у всьому хороше, добірка правил, які можуть радикально змінити ваше життя.
«Правила виноробів» Джона Ірвінга – історія постійних змін, коли замість однієї життєвої платформи з`являється інша, коли щоразу змінюється оточення та люди, а смуток чергується з радістю. Історія, яка показує: не все нове – погане, а після дощу завжди з`являється сонце.
Еміс Кінґслі подарував світові чудовий роман «Везунчик Джим». Головний герой має мрію, і щоб її досягти, мусить миритися з рутиною роботою. Але все змінюється того дня, коли він зустрічає дівчину...
Елізабет Ґілберт здобула світову славу завдяки роману «Їсти, молитися, кохати» - історії про те, як знаходити радість у дрібницях, коли здається, що життя ось-ось закінчиться, як не втрачати надію та як розірвати рутинне коло і насолоджуватися життям на повну силу.
«Вафельне серце» - твір із дивною назвою, написаний норвезькою письменницею Марією Парр, розповідає історію двох дітей, абсолютно протилежних за характером – непосидючої Лени та спокійного Трілле. Вони разом граються, потрапляють у різні пригоди, вдають із себе вуличних музикантів, будуть Ноїв ковчег та із задоволенням їдять вафлі. Вони – друзі-нерозлийвода, до поки все не змінюється. Що переможе: драма чи дружба?
Марк Леві у своєму творі «Кожен хоче кохати» показав – коли нічого не залишається, потрібно шукати кохання. І все у вас буде добре :)
Джерело: Starylev.com.ua
вівторок, 8 вересня 2015 р.
Живий колорит епохи
Усвідомлення почуття відповідальності за долю нації, пошуки шляхів виходу з колоніального рабства надихнуло Пантелеймона Куліша на ретельне вивчення української минувшини, насамперед її трагічних сторінок. Проблематика «Чорної ради» актуальна і в сьогодненні. Найважливіші питання - проблема незалежності України, патріотизму і зради, боротьби добра і зла, людини і народної моралі...
«Живий колорит епохи» - виставка однієї книги на абонементі ЦРБ імені Ф.Достоєвського, присвячена 170-річчю видання історичного роману П.Куліша «Чорна рада».
Чекаємо на вас, приходьте, цікавтесь!
вівторок, 1 вересня 2015 р.
1 вересня - День знань
Наша країна переживає нелегкі часи, але перший дзвоник сьогодні лунає у всіх навчальних закладах нашого рідного міста. В цей день бібліотека ім. Ф.М. Достоєвського гостинно відчинила двері для учнів та студентів, вчителів та батьків.
Ми щиро вітаємо Вас із святом 1 вересня - Днем знань!
Нехай цей день буде світлим і радісним. Бажаємо всім миру та злагоди, наснаги у роботі, успіхів у навчанні, професійного задоволення й творчих здобутків.
Запрошуємо всіх за знаннями до нашої бібліотеки!
Підписатися на:
Дописи (Atom)