"Видатні імена Солом’янського району" продовжуються!
Друзі, запрошуємо вас на особливу лекцію в нашій бібліотеці! Наш колега, провідний бібліотекар і краєзнавець Олександр Михайлик уже готує для вас нову розповідь циклу "Видатні імена Солом'янки" – цього разу про людину, яка стала символом спротиву русифікації Донбасу.
Олекса Тихий – учитель, правозахисник, український дисидент. Він не просто виступав за право говорити рідною мовою, він присвятив цьому своє життя, не зрадивши своїх переконань навіть ціною свободи.
Ще в 1972 році він писав: "Я – для того, щоб жив мій народ, щоб підносилась його культура... Для того, щоб моя Донеччина давала не тільки уболівальників футболу, учених-безбатченків, російськомовних інженерів, агрономів, лікарів, учителів, а й українських спеціалістів-патріотів, українських письменників, українських композиторів та акторів"
Два арешти, оголошення "винятково небезпечним рецидивістом", 14 років у радянських таборах, смерть у тюремній лікарні – такою була ціна його боротьби... Але ідеї Тихого не поховали ані грати, ані тортури. Вони живуть сьогодні, нагадуючи, чому українська мова та культура – це не просто питання смаку, а питання нашого існування.
Олекса Тихий не був киянином, він жив і працював на Донеччині, але Київ став місцем його останнього спочинку. 19 листопада 1989 року його тлінні останки разом із прахом Василя Стуса та Юрія Литвина були перепоховані на Байковому кладовищі. А з 2019 року в нашому районі є вулиця, що носить його ім’я.
Тож давайте разом згадаємо цю постать, віддамо шану його подвигу та поговоримо про те, як його ідеї живуть у наш час.
Приходьте, адже згадувати про таких постатей, як Олекса Тихий - це важливо!
Немає коментарів:
Дописати коментар