вівторок, 3 грудня 2024 р.

Вікторина "Григорій Сковорода"

Сковорода на кожен день року

До дня народження великого мислителя та філософа Григорія Сковороди пропонуємо познайомитися з унікальною книгою «Місяцеслов за Сковородою» Видавництво «Абабагаламага»

Це ілюстроване видання наповнене фрагментами з творів Сковороди, які були ретельно відібрані для кожного дня року. Упорядник книги, знавець спадщини філософа Назар Федорак, створив справжній календар читання, який допоможе вам щоденно знаходити натхнення в думках великого мандрівника.
Окрему чарівність виданню додають унікальні малюнки художника Богдана Поліщука, які гармонійно доповнюють тексти та переносять читача у світ філософії, природи і творчості.
«Місяцеслов за Сковородою» – це книга, яка не лише знайомить із творчістю видатного українця, а й дарує гармонію та роздуми на кожен день року.

Завітайте до нашої Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди, щоб відкрити для себе цілий рік з Григорієм Сковородою!

Ретровиставка "Колекція квитків громадського транспорта"

Квитки на проїзд у міському транспорті існують стільки ж, скільки й громадський транспорт - з кінця 19 століття. У різні епохи в Києві змінювалися вартість проїзду, зовнішній вигляд та дизайн квитків. Більшість із них, зрозуміло, загубилися у вирі часу. Тож вціліли квитки 100, 50 і навіть 20-30-річної давнини є великою рідкістю.

Цікаво, що вони також є предметом колекціонування! Наш колега, письменник-краєзнавець Олександр Михайлик, протягом 20 років збирає квитки. За 20 років сформувалася чимала колекція проїзних документів міського транспорту нашого міста - разових та абонементних квитків (на комунальний та комерційний транспорт), а також місячних проїзних. Усі квитки із особистої колекції Олександр передав бібліотеці. Вона охоплює період з кінця 1980-х до початку 2020-х років.

Тож хочемо познайомити вас із цією незвичайною колекцією, згадати, якою була вартість проїзду в різні роки і якими були в той чи інший час проїзні документи.
Виставка триватиме до 15 грудня!






Літературно-музична зустріч до 302 років з дня народження Григорія Сковороди

У читальній залі Центральної бібліотеки Солом'янки імені Григорія Сковороди 1 грудня відбулася літературно-музична зустріч, присвячена 302-річниці від дня народження видатного українського філософа, поета та просвітителя Григорія Сковороди. Для бібліотеки це є знакова дата, адже вона носить його ім’я.

На цю зустріч прийшли спеціальні гості, талановиті митці, які продовжують вивчати його праці, пишуть присвяти йому і поширюють його вчення серед широкого загалу.Серед гостей був Олександер Шокало — есеїст, культурософ, член Національної спілки письменників України, лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди. Він презентував інтернет-портал, на якому зібрано всю творчу спадщину великого філософа. Також пан Олександер запропонував бібліотеці співпрацю із засновниками порталу — ідею, яка відкриває перспективи для цікавих і корисних проєктів.

Віра Мельник — сценаристка, членкиня Національної спілки кінематографістів України, лауреатка Міжнародної премії імені Григорія Сковороди. Вона поділилася досвідом багаторічного вивчення творів Григорія Савича, розповіла про свої сценарії до фільмів і літературно-музичних композицій, присвячених великому філософу. Також пані Віра є співавторкою книги «Варсава», яку створила разом з Іваном Драчем. Гостя розповіла чимало цікавого про свою роботу та зв’язок із творчою спадщиною Сковороди, чим зацікавила всіх присутніх.

Людмила Рінгіс – голова правління культурологічного клубу КНЕУ «Дорогами до Прекрасного», авторка веб-сторінок «Віхи історії» та «Шляхами Сковороди», членкиня Національної спілки журналістів України прочитала власні вірші присвячені філософу і учителю і поділилась з усіма про своє ставлення до Сковороди.

Сергій Мороз — поет, композитор, учасник дуету «Простір музики», лауреат премій імені Василя Стуса та Григорія Сковороди, виконав власні пісні на слова Григорія Сковороди. Також він захопливо розповів байку філософа «Орел і черепаха», надавши їй нового звучання.

Пісні на вірші Григорія Сковороди, написані модератором зустрічі, композитором і виконавцем Ігорем Якубовським, виконали учасники вокальної студії разом із присутніми в залі, створивши теплу й натхненну атмосферу.

Захід був наповнений цікавими розповідями, музикою, поезією та піснями, створюючи атмосферу, яка відображала глибину і мудрість ідей Сковороди.

Григорію Сковороді – 302 роки!

3 грудня ми відзначаємо день народження великого українського філософа, поета, музиканта та мандрівника. Людина, яка жила "за покликом серця", залишила нам безцінну спадщину і надихнула покоління своїми думками про свободу, щастя та гармонію.
Його ідеї досі актуальні, а творчість – джерело для роздумів і натхнення.
"Не за обличчя судіть, а за серце." — писав Сковорода, і його слова звучать у наших серцях.
З днем народження, Григорію!




понеділок, 2 грудня 2024 р.

Анонс заходу

Друзі, найближчого четверга, 5 грудня о 16:00, запрошуємо вас на цікаву тематичну зустріч "Хустки і книжки" до Дня Української Хустки!

До нас завітає людина, яка творить Красу. Наша спеціальна гостя Ганна Семенова - засновниця ТМ “Візерунок”, яка виробляє модні українські хустки з принтами від сучасних українських художниць. А ще вона - фотографиня, дизайнерка та благодійниця, яка усвідомлює, як важливо нині підтримувати українські бібліотеки, видавців і читачів! Адже й хустки і книжки - невід'ємна частина української культурної спадщини.

Багато хто з вас пам’ятає чудову літню фотовиставку Гани Семенової "Краса українських гір" у нашій читальній залі та її тепле, насичене цікавими історіями відкриття, і, впевнені, вже прочитав дещо з понад сотні подарованих нею бібліотеці книжок українською мовою!
А цього разу пані Ганна заглибить нас в історію сенси і символіку української хустки - від хустини як індикатора соціального стану жінки й суто практичного предмету гардеробу аж до її дбайливого створення й елегантного застосування нашими сучасницями. І, звісно, розповість про те, як вона зі своєю командою створює унікальні вироби, які тонко підкреслюють жіночу вроду та створюють неповторні жіночі образи!
Завітайте - не пожалкуєте!

Анонс заходу

4 грудня запрошуємо до нашої бібліотеки на цікаву лекцію "Пам'ятки Фастова" від дослідника-краєзнавця В'ячеслава Жмихова.
В’ячеслав Жмихов листопаді вже знайомив нас із пам'ятками Білої Церкви. А тепер хоче розповісти про пам'ятки ще одного давнього міста на Київщині - Фастова.

Фастів має давню історію, він пов'язаний з такими видатними постатями, як Семен Палій, Тарас Шевченко, винахідник електрозварювання Микола Бенардос. Саме у Фастові відбулася визначна історична подія історії України - було підписано Акт Злуки між УНР та ЗУНР. Цьому присвячено вагон-музей на залізничному вокзалі!

Тож В’ячеслав Жмихов хоче поділитися своїми враженнями від Фастова з вами, дорогі друзі! Розповісти про історію міста та основні пам'ятки.

Анонс заходів на тиждень 02.12-08.12

Змінюються пори року та незмінною залишається наша культурно-просвітницька робота на користь громади. Щоб не шукати анонси наших заходів серед інших дописів, тут ми їх об'єднуємо одним текстом.

Отже, що корисного і цікавого чекає на вас у бібліотеці з 2 по 8 грудня:
ПОНЕДІЛОК , 2 грудня:
16:00 - тренінг "Творимо Вікіпедію разом". Розповідаємо, чому Вікіпедія українською дуже важлива, як правильно писати до неї статті, публікувати фото, і т. д.

ВІВТОРОК, 3 грудня:
10:30 - "Вокальна Студія на Освіти". Музичне заняття для всіх, хто любить і вміє співати.
14-16:00 - Продовжуємо в'язання адаптивних шкарпеток (на "липучках") для захисників, які відновлюються після поранень.
16:00 - Творчі читання з дітьми. Детективи від Андрія Кокотюхи - захопливо, цікаво і не нудно. Чекаємо Ваших дітей.

СЕРЕДА, 4 грудня:
15:00 - майстер - клас з виготовлення автентичної ляльки - мотанки (попередній запис за тел. 063-240-66-42)
17:30 - про місто Фастів буде розповідати В'ячеслав Жмихов, мандрівник- краєзнавець, який дуже ретельно досліджує пам'ятки Київщини.

ЧЕТВЕР, 5 грудня:
15:00 - працює хаб цифрової освіти, на якому всі, хто має таку потребу, можуть підвищити свій рівень цифрової грамотності.
16:00 - тематична зустріч із засновницею бренду "Візерунок" Ганною Семеновою до Дня Української Хустки.

НЕДІЛЯ, 8 грудня 
12:00 - Традиційна Літературно - музична зустріч, на якій дуже гармонійно поєднуються поезія, проза, акорди і голоси.

І УВАГА! Це важливо - з 2 до 8 грудня в Україні проходитиме Національний тиждень дитячого читання. Чудовий привід завітати до бібліотеки, адже у нас є книги для всіх вікових груп.
 
Ще нагадуємо про безоплатні мовні курси "МовоСвіт", на які ми запрошуємо:
Щопонеділка - 12:30
Щовівторка - 14:00
Щосереди - 14:00


Національний Тиждень дитячого читання-2025

Сьогодні стартує Національний Тиждень дитячого читання, організований Український інститут книги, який триватиме до 8 грудня під гаслом "Світло історій".

Цього року у фокусі уваги сімейне та родинне читання - адже повернення до книжкових історій, які ми пам'ятаємо з дитинства, має особливий терапевтичний ефект і тим самим зміцнює відчуття стабільності, якого всім нам нині бракує. Звісно, це дуже потрібно і нашим дітям - Світло історій, які вони пронесуть крізь роки.
Тому це прекрасна нагода об'єднатися навколо книги разом з нашими дітьми. Розказати їм, які у вашому дитинстві були улюблені герої і книги та почути від дітей, про що їм цікаво було б читати.

Варто всією сім'єю відвідати книгарню чи заглянути до бібліотеки - вибір дитячої літератури нікого не залишить байдужим.
І якщо вже так співпало, що свято Миколая також цього тижня (06.12) - нехай ваша дитина під подушкою знайде для себе гарну українську книжку.Адже афоризм "Діти, які читають - стають дорослими, які думають"- актуальний завжди.
Ну і наостанок - дуже доречно буде, якщо ви у соцмережах поділитеся своїми улюбленими дитячими книгами та авторами, використовуючи хештеги #Тижденьдитячогочитання2024

неділя, 1 грудня 2024 р.

Участь наших бібліотекарів у заході «Уклін тобі, солдатська мати!»

Щоб висловити вдячність матерям наших захисників, 26 листопада 2024 року наша бібліотека долучилась до партнерського заходу «Уклін тобі, солдатська мати!» до Дня Збройних Сил України, що відбувся в Центральному будинку офіцерів. Подія об’єднала митців, освітян, військових і громадських діячів, які через творчість дякували матерям захисників.

Наші колеги Олександр Михайлик і Ігор Якубовський взяли активну у події: Олександр розповів про роль українок у становленні держави, а Ігор разом із поеткою Ольгою Ходацькою презентували патріотичну сторінку, зіткану з власних творів.

Дякуємо модераторці Тетяні Алісовій, директорці бібліотеки ЦБО ЗСУ, за створення теплої атмосфери заходу.

Майстер-клас мистецтвознавця Давида Сурешвара «Індійські кольори мрій»

27 листопада наша читальна зала знову наповнилася дитячими голосами – до нас завітали третьокласники спеціалізованої школи №43 «Грааль» на зустріч із Давідом Сурешваром. 

Цього разу талановитий психолог, мистецтвознавець і дослідник індійської культури провів для дітей майстер-клас «Індійські кольори мрій».
Юні художники створювали мандали – загадкові геометричні малюнки, що мають глибокий символізм у буддистській та індуїстській культурах. Хоча митець показував свої приклади, учні вклали в малюнки власну уяву та фантазію. Кожна мандала вийшла унікальною, адже діти зображали не лише кольори, а й свої почуття.
Повітряна тривога не стала на заваді творчому процесу: діти спокійно перемістилися до укриття і продовжили малювати там. Вікторія Василівна, їхня вчителька, відзначила, що це був «перший досвід малювання мандал у підземному укритті».
Дякуємо Давіду Сурешвару за натхнення і теплий творчий простір для наших юних гостей!





Лекція з циклу «Храми Солом’янського району». Тема: Церква Святого Димитрія в Жилянах

В Центральній бібліотеці Солом'янки імені Григорія Сковороди 27 листопада відбулася друга лекція нового циклу "Храми Солом'янського району" від нашого колеги, краєзнавця Олександра Михайлика. Її було присвячено церкві св. Димитрія Солунського в Жилянах.

Гості дізналися про історію церков - від першої, збудованої ще 1715 року, до теперішньої, яка є вже четвертою за ліком. Згадали про другий храм, який існував лише 12 років і згорів від удару блискавки 21 червня 1859 року о 7:00 вечора. Така документальна точність дійшла до нас завдяки праці видатного історика Лаврентія Похилевича! А завдяки малюнку Жилян, виконаного в середині 19 століття медиком та етнографом
Домініком де ля Флізом, ми ще й побачили, як та церква виглядала!
Сучасна ж церква є майже точною (до того ж, дерев'яною!) копією попереднього храму, що існував у 1862-2016 роках. До речі, з часу приєднання Жилян у 1988 році до Києва він був найдавнішим дерев'яним храмом міста! Та церква діяла і за радянських часів (окрім короткого періоду 1936-1941 років).
Ну а ми на 7 грудня вже готуємося презентувати книгу Олександра "Невідомі периферії Києва. Південне Лівобережжя" (написану у співавторстві із Семеном Широчиним)!

Тож чекаємо на вас у нашій бібліотеці в суботу 7 грудня о 15:00.
До зустрічі!

"МовоСвіт на Освіти" об'єднує!

Наші заняття - завжди щось більше, ніж просто вивчення правил. Це дружні зустрічі, нові знання та емоції, які заряджають на цілий тиждень!

Початківці цього разу занурилися у правила вживання м’якого знака, а потім обговорювали здоровий спосіб життя: які види спорту найбільше надихають, і що допомагає тримати себе у формі. З’ясувалося, що один із наших учасників – майстер спорту! Його поради стали справжньою знахідкою для групи.
Підлітки взялися за правопис прислівників – одну з найскладніших тем. Здається, тепер ці правила перестануть лякати, адже головне – практика та трохи креативу.
З відвідувачами поглибленого рівня редагували тексти та ділилися враженнями про улюблені книжки. Тут ми разом вчилися не лише правильно, а й гарно висловлювати думки.
А в нашому розмовному клубі цього разу було дуже весело! Учасники вигадували химерні історії, поєднуючи непоєднуване. Уявіть: як знайти три позитивні моменти, коли вас жахливо підстригли, облили брудом на дорозі чи ви загубили сумку з ключами? А ми знайшли! Бо українська – це не лише про граматику, а й про гумор, уяву і силу слова.

Чекаємо на нові зустрічі!
Наш освітній телеграм-канал «Мовосвіт»: https://t.me/movosvit
Наш блог «МовоСвіт на Освіти»: https://movosvitnaosvity.blogspot.com