Одним із найважливіших (і найцікавіших!) джерел дослідження історії Києва завжди були карти. Починаючи із ХVII століття було укладено величезну кількість планів та карт нашого міста. Київ у ХХ столітті зазнав чи не найбільшого розвитку, тож і карти невпинно фіксували появу нових магістралей, районів, маршрутів транспорту. Цей розвиток триває і на межі XX-XXI століть.
Було завершено забудову масиву Вигурівщина-Троєщина, постали квартали масивів Осокорки та Позняки. Вже у XXI столітті на околицях міста з’явилися котеджні містечка. Набули звичного нам вигляду червона, синя та зелена лінії метрополітену. Змінилися назви вулиць. Процес було започатковано ще на початку 1990-х і він триває дотепер. Все це зафіксували численні карти міста.
На виставці ми пропонуємо переглянути колекцію оригінальних карт, схем та атласів Києва періоду з 1990 року й донині українською, англійською, російською мовами із фондів Центральної бібліотеки Солом'янки імені Григорія Сковороди, яку передав бібліотеці краєзнавець Олександр Михайлик.
Виставка триватиме до 16 січня
Немає коментарів:
Дописати коментар