середа, 8 січня 2025 р.

Творча майстерня "Відчуй Симоненка: колажі думок і слів" (на курсах української мови)

Цього разу на занятті в нашій бібліотеці оживала поезія Василя Симоненка! У творчій майстерні "Відчуй Симоненка: колажі думок і слів", присвяченій 90-річчю від дня народження поета, кожен зміг зазирнути у світ його думок і відчути глибину поетичного слова.

Ми подорожували сторінками його біографії, розкриваючи нові грані постаті Симоненка через щоденники й листи.
Читали його поезії вголос, вдосконалюючи вимову та розкриваючи силу слова.
А уривки з біографічного роману "Симон" Ірини Власенко надихнули до палких дискусій про життя і творчість поета. Його мрії, думки та незламна віра в майбутнє відгукнулися в серці кожного.

Це була справжня мозаїка емоцій: натхнення, зворушення і любов до українського слова.
Дякуємо нашим відвідувачам, які створили неповторну атмосферу!
Завітайте до нас на наступні заходи, і, можливо, саме ви відкриєте для себе того, ким варто надихатися!

Наш освітній телеграм-канал «Мовосвіт»: https://t.me/movosvit
Наш блог «МовоСвіт на Освіти»: https://movosvitnaosvity.blogspot.com

Творчі читання: тепер і по суботах!

Друзі, на ваше замовлення ми розширюємо межі Творчих читань! Ми не тільки бібліотекарки, а ще й мами, які працюють, тож розуміємо, як важко суміщати гармонійний розвиток дітей із робочими буднями, тим паче під час війни. Але нині так важливо дати дітям правильний фокус та змогу "випустити пару"!
На Творчих Читаннях ми вже понад рік над цим усі гуртом і працюємо.

Отже, з 18 січня додатково зустрічатимемося ще й у суботу (двічі на місяць!) о 12:00, аби дати можливість почитати Книжку Тижня тим, хто дуже хотів би, але не може у вівторок.

Знайомство з цікавезними книжками гріх пропускати! Одна з них, "Ненудна наука для тих, кому від 7 до 107 років", дає відповіді на безліч складних питань із багатьох галузей знань: астрономії, фізики, природничих наук, технологій, історії... Відповіді й роз’яснення, створені журналістами-науковцями, подано простою мовою, цікаво й дотепно. А смішні ілюстрації не дають занудьгувати.

Про авторів:
Бертран Фішу — французький автор дитячої літератури, шеф-редактор журналів про науку "Youpi" та "Images Doc" для дітей 5-12 років.
Марк Бейні — журналіст, тривалий час був редактором розділів про науку і природу в дитячому журналі "Images Doc".

Тож чекаємо на любих читайликів з нетерпінням наступного вівторка та суботи, що за ним!

Перша зустріч у новому році — перші результати!

Друзі, наша волонтерська ініціатива з в'язання адаптивних шкарпеток для поранених військових продовжує працювати навіть під час свят.
 
Цього тижня ми з радістю ділимося нашими першими досягненнями у 2025 році:
  • 7 адаптивних шкарпеток,
  • 3 пари звичайних шкарпеток,
  • 2 теплі піддупники.
Ці речі ми вже готові передати туди, де їх найбільше потребують.

Запрошуємо всіх охочих приєднуватися до наших зустрічей, які відбуваються щовівторка о 14:00. Разом ми можемо зробити ще більше! 
Навіть якщо ви не в'яжете, ваша допомога з матеріалами чи просто добрим словом дуже цінна. 
Дякуємо всім, хто підтримує наших героїв!

Анонс заходу

Друзі, а в суботу 25 січня о 15:00 в Центральній бібліотеці Солом'янки надзвичайна подія - презентація книги "Як дитині потрапити в кіно. Практичний посібник для батьків"!

До нас завітає пані Наталія Дорошенко, авторка книжки й кастинг-директор для акторів в підгузках (та старше), аби ближче познайомити усіх охочих з тим, як працює кіно-рекламно-серіальна індустрія, з чого краще починати акторську карʼєру і визначитись, чи це ваше взагалі?
Тож якщо ви дорослі, відповідальні, і давно мріяли про майбутню кінокар’єру для своєї талановитої дитини, молодших братика-сестрички чи й онуків, то ця зустріч - саме для вас! І, звісно, якщо вам просто цікава ця тема, - заплануйте собі, буде пізнавально!

І так, готуйте свої запитання щодо кастингів, пошуків зйомок та всього, що стосується зйомок в кіно, які ви гарантовано зможете поставити нашій гості! Впевнені, вас завжди цікавила безліч запитань, їх просто не було кому поставити. Аж тут - така нагода!

вівторок, 7 січня 2025 р.

Анонс заходу

Наступної неділі, 12 січня о 12:00 запрошуємо всіх шанувальників і друзів Галини Яблонської розділити з нами радість - презентацію довгоочікуваної збірки її поезій "Всього бувало у житті..."!

Авторка книги є свідком багатьох історичних подій в Україні та потужною рушійною силою українського культурного процесу від світанку Незалежності й донині.
Однак у книзі легенда українського театру та кінематографу скидає з себе всі титули й акторські шати і постає цілісною, масштабною, вдумливою особистістю і, разом з тим, - одвічним шукачем істини, що відкидає все зайве і зважає лише на головне:
Всього бувало у житті -
І злети, і падіння...
Та треба все пройти
В ім'я прозріння!

Ми знаємо, що на вихід цієї книжки чекала не тільки Галина Гілярівна. Насправді, її чекало чимало людей, і багато з них долучилися до видання. Тож до зустрічі в теплому колі друзів і меценатів!
Вхід вільний.
Укриття є.

понеділок, 6 січня 2025 р.

Презентація книги Г.Ніколаєнка "Межигір'я - Український Єрусалим"

Людно було у нашій бібліотеці недільного ранку 5 січня. Адже до нас завітала дуже цікава особистість - краєзнавець, екскурсовод, багаторічний дослідник Межигір'я Геннадій Ніколаєнко. Він презентував свою книгу "Межигір'я - Український Єрусалим".

Пан Геннадій є дивовижним знавцем Межигір'я та його історії. Він проводить екскурсії цим місцем. Йому знайомі усі куточки цього сакрального місця, сторінок історії якого він і торкнувся, розповівши присутнім невідомі та маловідомі факти про:
  • Межигір'я стало першим місцем поширення християнства на Руси
  • це був особливий монастир для козацтва - сюди йшли старі запоріжці і доживали віку в чернецтві
  • на території монастиря було поховано трьох гетьманів
  • саме у Межигірському монастирі перебував і помер Семен Палій
  • перебування Тараса Шевченка у монастирі і твори, в яких він не лише згадує сам монастир, а й описує його історію (пан Геннадій напам'ять читав поему "Чернець" та інші твори поета)
  • історію Дзвінкової криниці
  • 13 вікових акацій
  • Межигірської фаянсової фабрики та керамічного технікуму та ще ряд інших дивовижних фактів
Торкнувся він і сакральних та містичних сторінок Межигір'я, його місць сили, продемонструвавши фото, на яких видно: лик Божої Матері, козацькі хрести у променях сонця, тінь від козака 17-18 століття та інші дивовижні моменти. Тож понад 2-годинну розповідь пана Геннадія відвідувачі слухали на одному диханні
А ще були музичні миті. Наш колега, музикант Ігор Якубовський у супроводі активної учасниці вокальної студії "На Освіти" та недільних літературно-музичних зустрічей Руслани П'ятницької виконали відомі колядки ("Добрий вечір тобі, пане-господарю", "Нова радість стала" та "Бог предвічний народився"), чим доповнили атмосферу напередодні Водохреща.

Наш колега, провідний бібліотекар з краєзнавчої роботи, краєзнавець Олександр Михайлик подарував гостю бібліотечне видання "Там, де починається Солом'янка" та власну трилогію про Київське Лівобережжя. А пан Геннадій презентував нашій бібліотеці примірник своєї книги із дарчим підписом - і це стало одним із перших нових книжкових надходжень у фонди нашої бібліотеки в 2025 році! Тож невдовзі в читальній залі нашої бібліотеки усі охочі зможуть ознайомитися із книгою "Межигір'я - Український Єрусалим" Геннадія Ніколаєнка та відкрити для себе сторінки історії цього сакрального місця.





Анонс заходів на тиждень: 6-12 січня

Кожного понеділка ми традиційно оновлюємо нашу афішу заходів і занять на наступні 7 днів.
І з побажаннями вдалого тижня пропонуємо вам з нею ознайомитися.

Отже:
ПОНЕДІЛОК , 6 січня:
16:00 - тренінг "Творимо українську Вікіпедію разом". Написати статтю до Вікі може кожен, а ми навчаємо як це робити правильно.

ВІВТОРОК, 7 січня:
14:00 - продовжуємо волонтерську ініціативу в'язання адаптивних шкарпеток для Захисників, що відновлюються в госпіталі.
16:00 - "Творчі Читання" з дітьми. Книжка, яка залишить тільки найкращі враження бо вона про справжнє диво.
СЕРЕДА, 8 січня
15:00 - можна записатися і відвідати майстер - клас з виготовлення автентичної ляльки - мотанки (тел. 063-240-66-42), і у вас з'явиться ще одна "супер-сила"
16:00 - лекція про досить молоде місто Ірпінь, його пам'ятки та історію від В'ячеслава Жмихова.

ЧЕТВЕР, 9 січня
10:30 "Вокальна студія на Освіти"
15:00 - Допомагаємо оволодіти сучасними методами комунікації, вдосконалюємо цифрову грамотність на порталі "Дія".

НЕДІЛЯ, 12 січня
12:00 - творча зустріч з Легендою сцени Глиною Яблонською та презентація її щойно виданої збірки поезій "Всього бувало у житті"
Протягом тижня можна переглянути виставку "Київ на картах, виданих після 1990-го року". Деякі експонати - вже історія.

Не забувайте і про безоплатні мовні курси "МовоСвіт", на які ми запрошуємо:
Понеділок -12:00
Вівторок -12:00
Середа - 14:00


неділя, 5 січня 2025 р.

Анонс заходу

8 січня запрошуємо до нашої бібліотеки на цікаву лекцію "Пам'ятки Ірпеня" від дослідника-краєзнавця В'ячеслава Жмихова.

В’ячеслав Жмихов у грудні вже знайомив нас із пам'ятками Фастова. А тепер хоче розповісти про пам'ятки одного з міст-супутників Києва - Ірпеня.

Ірпінь відносно молоде місто, засноване на початку 20 століття, а тепер і одне з Міст-героїв новітньої війни, славиться своїми чудовими парками та іншими цікавинками.
Тож В’ячеслав Жмихов хоче поділитися своїми враженнями від Ірпеня з вами, дорогі друзі! Розповісти про історію міста та основні пам'ятки.

субота, 4 січня 2025 р.

Перша книжка нового 2025-го року!

Її ви поки що не купите в книгарнях (лише по передзамовленню онлайн), але вже можете взяти в нашій бібліотеці!
Це дебютна книжка сертифікованої гештальт-терапевтки та письменниці Ганни Крицької "ПРИЙНЯТТЯ".

Якщо одним словом, то ця книга - про життя, як найвищу цінність.
Вона про те, як прийняти втрату, віднайти себе і масштабувати особистий досвід: я — сім’я — Україна — світ.
Це автобіографія крізь призму психології. Чесна і відверта розмова про втрати і надбання, зневіру і віру, любов умовну і безумовну, еміграцію і повернення додому.
Книжка про життєдайну силу прийняття і водночас рішучий вибір, якому необхідно навчитися, аби вчасно відкидати шкідливе.
На сторінках книжки ви також знайдете авторські психологічні розробки та "рецепти" як зарадити такому знайомому усім нам відчуттю тривоги...

пʼятниця, 3 січня 2025 р.

Ретровиставка "Київ на картах, виданих після 1990 року"

Одним із найважливіших (і найцікавіших!) джерел дослідження історії Києва завжди були карти. Починаючи із ХVII століття було укладено величезну кількість планів та карт нашого міста. Київ у ХХ столітті зазнав чи не найбільшого розвитку, тож і карти невпинно фіксували появу нових магістралей, районів, маршрутів транспорту. Цей розвиток триває і на межі XX-XXI століть.

Було завершено забудову масиву Вигурівщина-Троєщина, постали квартали масивів Осокорки та Позняки. Вже у XXI столітті на околицях міста з’явилися котеджні містечка. Набули звичного нам вигляду червона, синя та зелена лінії метрополітену. Змінилися назви вулиць. Процес було започатковано ще на початку 1990-х і він триває дотепер. Все це зафіксували численні карти міста.
На виставці ми пропонуємо переглянути колекцію оригінальних карт, схем та атласів Києва періоду з 1990 року й донині українською, англійською, російською мовами із фондів Центральної бібліотеки Солом'янки імені Григорія Сковороди, яку передав бібліотеці краєзнавець Олександр Михайлик.

Виставка триватиме до 16 січня

Лекція "Різдво і Новий рік у старому Києві"

1 січня у нашій бібліотеці було, що називається, ніде яблуку впасти. Уявіть собі, аж 40 людей завітало у перший день нового 2025 року на перший в цьому році захід - спеціальну святкову лекцію "Різдво і Новий рік у старому Києві"!

Люди збиралися на Різдво родиною за столом, вживали традиційні 12 страв, а потім діти ходили вулицями міста і колядували, водили вертеп, а 1 січня - щедрували та засівали. Звучали уривки зі спогадів Ізидори Борисової-Косач, сестри Лесі Українки про Різдво у Києві тих часів та фрагмент повісті "Близнюки" Тараса Шевченка. Присутні могли побачити на екрані і різдвяні листівки українською мовою, видані у Києві та Вінниці на початку 20 століття.

Наша лекція була незвичною - вона поєднувалася із музичною частиною. Наш колега, музикант Ігор Якубовський у супроводі активної учасниці вокальної студії "На Освіти" та недільних літературно-музичних зустрічей Руслани П'ятницької виконали як відомі ("Добрий вечір тобі, пане-господарю", "Нова радість стала") колядки та щедрівки, так і менш відомі, але традиційні.

Особливим номером було виконання всесвітньовідомого "Щедрика" авторства Миколи Леонтовича, і його англомовного відповідника "Carol of the Bells", який 1936 року американський композитор українського походження Петро Вільговський!

Тож ми не лише згадали Різдвяні та новорічні традиції, що побутували в старому Києві, а й усі разом насолодилися виконанням та співами традиційних колядок та щедрівок! Занурившись у атмосферу Різдва та нового року у старому Києві.


четвер, 2 січня 2025 р.

Вітаємо з Днем народження Галину Гілярівну Яблонську

2 січня своє 97-річчя відзначає Галина Яблонська – українська акторка, Легенда української сцени, народна артистка України , рекордсменка Книги рекордів України за 2022 рік «88 років на сцені», кавалер орденів і численних театральних премій, Посол Миру, громадська діячка і волонтерка, фундаторка міжнародного проєкту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи», художня керівниця Героїчного театру «Пам’ять», президентка Міжнародної Ліги «Матері і сестри – молоді України». А ще – і для багатьох це може виявитися великою несподіванкою – українська поетеса Галина Сіденко-Яблонська!

Щиро вітаємо дорогу іменинницю, найдосвідченішу читачку нашої бібліотеки, шановану мешканку Солом’янки та всієї України з днем її появи на світ у славному місті Умані, звідки і проліг її цікавий, нелегкий і насичений подіями життєвий шлях!
Тішимося, що наприкінці минулого року побачила світ її поетична збірка «Всього бувало у житті…», і ми вже маємо таку в фонді нашої бібліотеки!

Тож запрошуємо всіх шанувальників і друзів Галини Гілярівни Яблонської зібратися у неділю 12 січня о 12:00 в нашій бібліотеці та насолодитися силою духу її поезії!







середа, 1 січня 2025 р.

Вітаємо з Новим роком - 2025!

Дорога наша бібліотечна родино!

У ці останні миті року, що минає дякуємо кожному з вас за підтримку, довіру й любов до нашої бібліотеки.
Нехай прийдешній 2025-й стане роком Перемоги, відновлення й тепла у наших серцях. Бажаємо щастя, натхнення та можливості обійняти найдорожчих людей!

З вірою у краще завтра, ваша бібліотека