середа, 16 квітня 2025 р.

Анонс заходу

Цієї суботи, 19 квітня, у нашій бібліотеці відбудеться чергова зустріч Клубу письменників рівний – рівному.

Завітавши, ви маєте змогу познайомитися ближче із засновниками та членами клубу та обговорити власну творчість з іншими колегами по перу.
Правила Клубу прозорі:
✓ 1. Рівність.
✓ 2. Винятково конструктивна критика.
✓ 3. Тверезий та неупереджений погляд.
✓ 4. Добровільність читання власних та обговорення чужих творів.
✓ 5. Час на читання творів розподіляється залежно від кількості присутніх. Тож організатори чекають на вас без запізнень!

Разом - тепліше. Разом - сильніше.

Минув ще один тиждень і волонтерська ініціатива з в’язання адаптивних речей для поранених військових, що діє при нашій бібліотеці, підсумовує плоди своєї роботи.

Цього разу ми маємо:
  • 12 адаптивних шкарпеток
  • 1 підтримувальний пояс
  • 3 теплики для культі
  • 14 килимків-піддупників
Ці речі вже готуються в дорогу - до тих, хто тримається з гідністю, попри біль! Щиро дякуємо всім, хто долучається до нашої ініціативи - руками, серцем, нитками й добрим словом. Ваша участь робить справжні дива.

Якщо ви - представник організації, медзакладу, чи просто знаєте когось, кому потрібні наші вироби, - будь ласка, напишіть нам. Ми працюємо, щоб допомога приходила туди, де вона найбільше потрібна.
Якщо хочете долучитися до нашої ініціативи - пишіть у коментарях або в особисті повідомлення. В’язати - це теж спосіб тримати стрій.

вівторок, 15 квітня 2025 р.

Презентація книги Олександра Михайлика "Голосіївський район"

12 квітня у Центральній бібліотеці імені Григорія Сковороди наш колега, письменник-краєзнавець, Олександр Михайлик представив восьму книгу з серії "Невідомі периферії Києва". Нею став майже 300-сторінковий "Голосіївський район", над яким автор працював разом із Семеном Широчиним.

Презентація стала справжньою мандрівкою в часі й просторі. Гості поринули у світ рідкісних світлин та карт, завдяки яким побачили, як із поодиноких поселень та хуторів постали сучасні масиви.
Як відомо, колискою та серцем цього столичного району є мальовничий Голосіївський ліс. Колись його називали Київським Єрусалимом. Адже тут, серед вікових дубів, виник цілий монастирський світ, що утворили закриті за радянців та відроджені в наші дні Голосіївська і Китаївська пустині, Преображенський та Феофанівський скити.
Не менш насичена історія району радянських років – саме тут було побудовано комплекс Сільськогосподарської академії, Виставки досягнень народного господарства, Музей народної архітектури та побуту, що відтворює Україну в мініатюрі. А ще район отримав найдовшу будову Києва – 68-секційний будинок на вулиці Академіка Заболотного.

Всього, звісно, не перелічити. Тому, якщо вас зацікавила історія Голосіївського району, завітайте до нашої бібліотеки на вул. Освіти, 14а – новинка та ще й з дарчим підписом автора вже чекає на вас!

Літературно-музична зустріч на Вербну неділю

У неділю, 13 квітня, в читальній залі нашої бібліотеки відбулася літературно-музична зустріч, присвячена Вербній неділі.

Це день, коли за біблійною традицією згадують урочистий в’їзд Ісуса Христа до Єрусалима, в українській культурі є символом весни, оновлення та передвісником Великодня. Вербу цього дня не просто освячували – нею жартома "вітали" один одного зі словами: "Не я б’ю, верба б’є – за тиждень Великдень!"

Ігор Якубовський, що модерував зустріч, створив для всіх гостей щиру, натхненну атмосферу. Звучали пісні, що торкаються найглибших тем: духовності, любові, філософського осмислення життя і віри. Серед них – "Ваша світлість любов!", "Господи, помилуй нас", "Дві хмароньки", "Ода філософу", "О спокою, наш коханий", "Боже великий, єдиний" та інші.
Ми сподіваємось, що зустріч надихнула всіх її учасників. Спільне виконання пісень зігріло (що було дуже незайвим в таку холодну погоду), подарувало щиру радість і відчуття єдності!

понеділок, 14 квітня 2025 р.

Анонс заходу: перша бібліоекскурсія у 2025 році!

Тиждень стартує з радісної звістки! Наша бібліотека розпочинає новий Сезон пішохідних бібліоекскурсій-2025.

Вже найближчої суботи, 19 квітня, запрошуємо вас на першу з них – "Солом’янські адреси Василя Липківського".

Під час екскурсії ви дізнаєтеся про те:
  • Як Василь Липківський став настоятелем церкви Покрови Пресвятої Богородиці на Солом’янці.
  • Де стояв будинок, в якому під час настоятельства він жив.
  • Чому радянська влада силоміць переселила його на Олександрівську слобідку.
  • Де знаходився будинок, в якому його було заарештовано, і як вдалося встановити його місце.
І ще багато унікальних фактів з життя Василя Липківського.
Отже запрошуємо всіх охочих! Гарну погоду і безліч цікавинок від письменника-краєзнавця Олександр Михайлик – гарантуємо! 

Анонс заходу

Читацький Клуб 24 квітня буде незвичайним: до нас завітає авторка книги "Прийняття", сертифікована гештальт-терапевтка, письменниця і дуже й дуже допитлива особистість – Ганна Крицька!

Тож першу половину зустрічі присвятимо презентації книги, яку ми обрали до обговорення. А от другу – нашим з вами запитанням та висновкам, що постали після її прочитання!

Ця книжка цінна тим, що:
  • Вчить говорити про біль без страху осуду. Саме зараз, коли війна безжально трощить світогляди й долі, відбирає життя, домівки, друзів та рідних.
  • Вона про те, як пережити втрату. Про цінність, силу й слабкість кожної окремої людини і цінність цілої нації, яку конче треба зберегти й відродити. Про масштабування: я – родина – Україна – Світ. Про нашу колективну травму і генетичну пам'ять. Про те, як вижити й не дозволити власній недовірі до світу заперечувати факт свого існування.
  • "Прийняття" дає розуміння себе, і якесь незбагненне відчуття захищеності. І це ключове. Ми зараз усі його потребуємо – відчуття, що можемо обстояти себе і тих, хто слабший. І тим самим підперти сильніших – тих, завдяки кому ми живі.
Тож до зустрічі, дорогі книголюби!

Анонс заходів на тиждень 14.04 - 20.04

ПОНЕДІЛОК, 14 квітня
16:00 – тренінг, на якому ви навчитеся писати, редагувати статті та додавати світлини до української Вікіпедії.

ВІВТОРОК, 15 квітня
10:30 – "Вокальна студія на Освіти" (також у той самий час у четвер). Заняття для всіх, хто любить співати.
14:00 – запрошуємо до волонтерської ініціативи для підтримки поранених Захисників. Разом в'яжемо адаптивні шкарпетки та інші корисні речі.
16:00 – відверта розмова із протоієреєм Григорієм Фоя (ПЦУ) про Воскресіння Христа, і про те, яке значення воно має для кожного з нас.
16:00 – "Творчі Читання" для дітей від 6 років. Запропонована книжка Наталії Бонь "НЛО за селом" занурить маленьких читачів у світ небувалих пригод.

СЕРЕДА, 16 квітня
16:00 – гурток "Кодик", де діти віком 8-12 років роблять перші кроки в програмуванні (попередній запис: +380982163552).
17:30 – лекція про Василя Овсієнка, політв'язня, письменника, на честь якого названо вулицю у нашому районі.

ЧЕТВЕР, 17 квітня
15:00 – заняття з покращення цифрової грамотності на порталі "Дія".
17:00 – відкриття експозиції пам'яті Героя України Андрія Пільщикова (відомого як Привид Києва Джус), за участю його матері – Лілії Авер'янової.

СУБОТА, 19 квітня
11:00 – пішохідна екскурсія "Солом'янські адреси Василя Липківського", яку проведе наш провідний бібліотекар з краєзнавчої роботи Олександр Михайлик.
16:00 – суботні Творчі Читання з дітьми.

Нагадуємо вам, що на постійній основі діють безоплатні мовні курси для всіх вікових груп "МовоСвіт":
Понеділок – 12:30 (поглиблений рівень).
Вівторок – 12:00 (курси для початківців).
Вівторок – 17:30 (розмовний клуб в межах проєкту "Єдині")

Цього тижня у бібліотеці триває великодній благодійний ярмарок, на якому можна придбати hand-made вироби, а кошти будуть спрямовані на турнікети "Sich" та аптечки. Долучайтеся до Божої справи!


неділя, 13 квітня 2025 р.

Презентація книжки Ірини Ковальчук "Легени і міфи Києва: міфи і реальність"

Краєзнавча середа 9 квітня у Центральній бібліотеці Солом’янки була незвичною: із презентацією своєї нової книжки "Легенди Києва: міфи і реальність" до нас завітала Інна Ковальчук!

Знана поетеса і письменниця, твори якої перекладено 11-ма мовами, невипадково звернулася до такого жанру. Адже історія столиці України вся зіткана з переказів, легенд і міфів.
Перед гостями, у розповідях авторки, промайнув цілий світ давнини – Велес та Перун, князь Володимир та князівна Рогніда, Кирило Кожум’яка і Змій. Але легенди народжуються у всі часи, і нині їх вже має навіть Київський метрополітен!
Свою розповідь пані Інна супроводжувала читанням поезій, адже за творчим задумом у книзі кожній легенді передує вірш.
А ми підготували сюрприз: наш колега, композитор Ігор Якубовський, виконав дві пісні на вірші Інни Ковальчук, чим неймовірно зворушив її.
Наостанок, усі охочі поспілкувалися з авторкою та отримали автографи. Бібліотека ж збагатилася дарчими підписами до трьох збірок Інни Георгіївни, які є у нашому фонді. Тепер до них додалися ще й "Легенди Києва"!
Усі вони чекають своїх читачів на абонементі бібліотеки!


Анонс заходу

20 квітня православні, греко-католики, протестанти та католики разом святкуватимуть Воскресіння Христове. Минулого разу такий символічний збіг був у 2016 році. Наступної Пасхи, що співпадає у календарях християн усього світу, доведеться чекати ще три роки.

Тому у Великий вівторок, 15 квітня, о 16:00 запрошуємо вас завітати до нашої бібліотеки, щоб відверто поговорити на тему "Воскресіння Христа. Яке значення воно має для тебе?" Вестиме розмову протоієрей, настоятель храму ікони Божої Матері "Знамення" (ПЦУ), Григорій Фоя.
Під час тяжких особистих, а більше й загальнолюдських випробувань питання персональної віри чи невір'я стають надзвичайно гостро. Актуалізувалися вони і в наші дні.
Ще вчора уявний прогрес та мирне життя кількох поколінь відсторонили, здавалося б, Христа на задвірки нашої свідомості. Сьогодні ж чоловік на полі бою, жінка, що захищає дитину під час бомбардувань, – всі вони звертаються до нього. Звертаються не формально, не завченими фразами, а власними, здобутими з глибин серця, словами.

Хто такий Христос, що приніс він людям і навіщо вмер? Чому це взагалі святкується? Чи є йому місце в нашому повсякденному житті? Навіщо він мені? Не старшим людям, не тим, хто знає де і куди треба ставити свічку, а саме мені?
На всі ці запитання ви отримаєте відповідь від отця Григорія. Бо ж ми пам'ятаємо, що вміє він говорити про складне і високе – просто й доступно.

субота, 12 квітня 2025 р.

"Цілющі вечори". Зустріч третя

Третя зустріч з циклу "Цілющі вечори" 10 квітня була сполохана тривогою. У сховищі нині холодно, тож про вигорання ми не договорили. А тема цікава й ґрунтовна. Неодмінно продовжимо наступного разу!

У березні ми розпочали знайомство з балансною моделлю щастя, а цього разу продовжили, завдяки фаховій презентації психолога, дізнаватися, як доцільніше розподіляти ті 100% енергії, з якими прокинулися вранці. Залежно від обставин, ці щоденні 100% дуже різняться.
Але це – все, що ми маємо, і інших не передбачено. Тож лишається вчитися бути ефективними, усвідомлюючи важливість турботи про основні сфери нашого буття – фізичну, ментальну, душевну і духовну, та закривати потреби, які стоять за кожною з них.
А ще ми встигли трохи перефокусуватися з реальності на турботу про себе і на чуттєву насолоду:
  • вибрали прекрасний кольоровий подарунок та смаколик від нашої ведучої - щедрої і людяної психологині Тетяни Вишко;
  • послухали музику і поезію у виконанні Ігоря Якубовського та Тетяни Яровициної;
  • отримали книжкові цитати-підказки: що може забирати наш ресурс, а що – навпаки, давати;
  • звернули увагу на захисні механізми тіла і психіки, які вмикаються "зненацька" (насправді – ні), коли людина себе занехаює й не відпочиває;
  • навіть встигли поговорити про закоханість, яка також є джерелом ресурсу, та про гормони-нейромедіатори, які впливають на наші відчуття і поведінку!
Розходитися не хотілося. Тому що кожна зустріч з Тетяна Вишко – це й справді щось цілюще. Тож дочекайтеся травневої зустрічі!

"КОДИК" в бібліотеці

Курси програмування КОДИК в Центральній бібліотеці Солом’янки продовжують свою роботу!
Це – наша нова послуга, що виникла як результат навчання колег на курсі "Дизайн-мислення". І ось, вже місяць тривають заняття, де юні програмери опановують світ алгоритмів!

Допомагають малечі в цьому керівниця інтернет-центру й криейторка мультфільмів Тамара Безпарточна та волонтер, студент в галузі IT-технологій Геннадій.
На занятті цього тижня діти створювали комп'ютерну гру, яка полягає в тому, аби зловити в кошик яблука, що падають.
Наступна зустріч програмістів вже 16 квітня. Заняття стають дедалі складнішими, але від того ще цікавіше!

Творчі читання "Моя хата небом укрита"

На Творчих Читаннях ми зазвичай знайомимося з різними книжками. Адже книжки – це відображення нашої реальності, художньо опрацьованої авторами.

Серед огрому дитячих книжок є й такі, які оповідають про війну і пропонують важливі знання і думки, що мотивують до зміцнення. Усе частіше з’являються графічні книги на зразок коміксів, які допомагають дітям і дорослим осмислювати реальність і шукати адекватні стимули до життя.
Книжка української письменниці Валентини Кирилової та ілюстраторки Юлії Ганик "Моя хата небом укрита", яка побачила світ за підтримки Український інститут книги, і яку ми читаємо цього тижня, – про повернення родини з дітьми з евакуації в незавершену війну, про розгубленість і біль, про необхідність адаптовуватися до непростих обставин, але й про традиції, навички і сенси, які тримають при тямі, про світле майбутнє і відбудову також!
Багато сімей мають схожий досвід. Ми не знаємо, чи легко їм ведеться, але знаємо, що кожна людина, велика і маленька, має право на власні почуття. А вміння їх проговорювати і пояснювати іншим – частина нашої стійкості. Тож ми й почитали, і поспілкувалися, і сотворили маленьке диво.

пʼятниця, 11 квітня 2025 р.

Анонс заходу

2023 року вулицю Білгородську, розташовану неподалік нашої бібліотеки, перейменовано на честь Василя Овсієнка. Йому ми й присвятимо лекцію, яка відбудеться найближчої середи, 16 квітня, о 17:30.

Багаторічний політв’язень радянських таборів, Василь Овсієнко карався разом із Василем Стусом, Олексою Тихим, Левком Лук’яненком та іншими знаковими постатями українського дисидентського руху. Саме він виніс у своїй пам’яті ряд віршів Стуса, рукописи яких зникли в ув’язненні. А 2000 року отримав премію імені загиблого поета.
До кінця життя Василь Васильович залишався літописцем №1 українського дисидентства. Записав сотні інтерв’ю із політв’язнями. Опублікував низку статей та книг, чільне місце серед яких посів двотомник «Світло людей». Про свій особистий шлях розповів у книзі «Життя як покута».
Відвідував пан Василь і нашу бібліотеку, ділився спогадами про своїх побратимів. Письменник-краєзнавець Олександр Михайлик, що проведе лекцію, розкаже і про ці відвідини.
Тож приходьте, проведіть вечір в затишку, серед книг і спогадів про видатну людину!

четвер, 10 квітня 2025 р.

Віртуальна книжкова виставка "Сучасність крізь сторінки"

Ці п’ять книжок – погляд на сьогодення очима різних авторів. Вони відтворюють події, що змінили світ за останні 5-7 років: війни, виклики демократії та нові соціальні реалії. Через художнє слово або документальну точність ці історії допомагають краще зрозуміти час, у який нам випало жити.

В цих книгах – тривога, лють, віра й надія, які ми всі пережили і переживаємо зараз. Вони не просто розповідають про події – вони говорять про нас, про те, як ми змінюємось під тиском реальності. Ці історії зачіпають душу, болять, надихають, а також ставлять перед кожним важливі питання.





Безкоштовні курси української мови в нашій бібліотеці продовжують свою роботу!

На минулому занятті ми не лише писали диктанти та переказували тексти, а й говорили про важливе. Тему обрали надактуальну: "Різноманітність об'єднує". Бо саме цього дня, 8 квітня, відзначався Міжнародний день ромів.

Обговорювали звичаї цього давнього народу, барвисті циганські весілля, згадували власний досвід. Одну з учасниць особливо вразила зустріч з лікаркою-ромкою. Такий особистий досвід якнайкраще руйнує стереотипи та відкриває нові горизонти розуміння світу.
А ще під час розмовного клубу говорили про прекрасні, але призабуті українські слова, які свідомо вилучалися з ужитку в радянські часи – "зорецвіт", "обрус", "виднокрай", "голярня", "стравопис". Така ж доля могла спіткати й звичний нам "аркуш", але, на щастя, свідомі філологи зберегли його для нас.

На наших заняттях не лише вивчають мову – тут діляться думками, досвідом і щиро спілкуються.
Тож запрошуємо доєднуватися:
  • Понеділок – 12:30 (поглиблений рівень).
  • Вівторок – 12:00 (курси для початківців).
  • Вівторок - 17:30 (розмовний клуб в межах проєкту "Єдині").

Анонс заходу

На Творчих читаннях наступного тижня поринемо у світ небувалих пригод!

Книжка української дитячої письменниці і психологині Наталії Бонь «НЛО за селом» розповідає про те, як НЛО вирішило здійснити посадку за селом Біленьким.
За задумом прибульців, які вирішили завоювати землю, їх спершу ніхто не мав побачити. Але це – особливе село, у якому таємниця навряд чи залишиться таємницею, і в нашої планети є відважні захисники.
Тож до зустрічі!

Творчі читання "Чому два чоботи - пара?"

Погодьтеся, це ж так чудово - орієнтуватися у світі фразеологічних зворотів ще змалечку!

Ми дуже вдячні мовознавиці і письменниці Лесі Мовчун за цю чудову книжку-словник "Чому два чоботи - пара?", яку ми студіювали на Творчих Читаннях минулого тижня!
Так багато влучних висловів розкрило нам свої таємниці!


середа, 9 квітня 2025 р.

Зустріч пам'яті Квітки Цісик

6 квітня в нашій бібліотеці відбувся захід, присвячений легендарній співачці Квітці Цісик – «Квітка української музики».

Цей день співпав із трауром за загиблими у Кривому Розі, тож зустріч набула особливо стриманого й зворушливого звучання. Ми вшанували памʼять жертв варварської атаки хвилиною мовчання. Замість пісень цього разу звучали спогади та уривки з книги Романа Горака «Журавлі відлетіли. Есеї про Квітку Цісик та її рід».

Захід модерував співак, композитор і одночасно наш бібліотекар Ігор Якубовський. Він зібрав присутніх, аби поділитися історією життя жінки з унікальним голосом, яка стала символом любові до України далеко за її межами.

Згадали про видатні досягнення Кейсі Цісик – так звали Квітку у США – у світі американського шоу-бізнесу. Про її неофіційне звання "королеви рекламних джинглів". Про Оскар і Золотий глобус, що їх отримала у 1978 році пісня "You Light Up My Life", яку виконала співачка.
Особливе місце в розмові посіли два українські альбоми – "Пісні України" (1980) та "Два кольори" (1989). Їх Квітка називала своїм подарунком усім українцям – незалежно від того, де вони мешкають. Ці записи стали частиною нашої музичної пам’яті, як і її голос – чистий, проникливий, який важко сплутати з будь-яким іншим.
Її ім’я – як пелюстка світла. Її голос – як відлуння небес. Пам’ятаємо. Дякуємо. Слухаємо серцем.

Великдень – із користю!

Запрошуємо з 9 по 17 квітня на Великодній благодійний ярмарок, де ви зможете придбати hand-made вироби для душі або невеличкі великодні смаколики, виготовлені нашими колегами.

Всі виручені кошти будуть спрямовані на турнікети Sich та доукомплектацію аптечок для військових, які перебувають на гарячих напрямках.

Збором опікується волонтерка Marina Karachun Mysiak, дружина українського письменника і військового медика Ігоря Мисяка, який загинув під час виконання бойового обов’язку.
До зустрічі в бібліотеці!
Дата: 09-17 квітня
Пн-Чт: 9:00-19:00, Сб-Нд: 10:00-17:00

вівторок, 8 квітня 2025 р.

Анонс заходу

17 квітня о 17:00 запрошуємо до Центральної бібліотеки Солом'янки на відкриття експозиції, присвяченої пам'яті Героя України Андрія Пільщикова, відомого як Привид Києва Джус.

Не втратьте унікальну можливість дізнатися про легендарного захисника України безпосередньо з вуст його матері Лілії Авер'янової, яка надала матеріали для експозиції.

Андрій Пільщиков (1993-2023) – військовий льотчик, що від початку повномасштабного вторгнення брав участь у повітряній обороні України у складі 40-ї бригади тактичної авіації, яка має назву "Привид Києва". Кавалер ордена "За мужність" II (2023, посмертно) та III (2022) ступенів. Герой України (посмертно, 2024).
Андрій зробив величезний внесок у розбудову ПС ЗСУ і має статус найбільш активного реформатора Повітряних Сил. У червні 2022 року відвідав США в складі офіційної делегації, яка домоглася надання Україні винищувачів F-16, та організував попередню підготовку пілотів для них. Загинув 25 серпня 2023 року біля села Сінгури на Житомирщині. Похований на Аскольдовій могилі.
Вшануймо героя, що прикривав нас з неба і мріяв, щоб воно лишилось нашим і стало мирним!

Electionville. Гра одинадцята

Минулої п'ятниці, 4 квітня, на запрошення гімназії №13 Солом’янського району головна бібліотекарка нашої бібліотеки Тетяна Яровицина та завідувачка бібліотеки імені Олександра Довженка Юлія Голубенко провели освітню гру "Electionville" / "Пазл Демократії".

Навіть коли бібліотека зачинена, колеги працюють на зміцнення суспільства!
Впровадженням гри в нашій країні опікується Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association. Тож ми як її члени проводимо просвітницьку роботу, що запалює юні серця та пробуджує цікавість до локальної демократії та розбудови самодостатньої України.

"Кава з поліцейськими" в бібліотеці

Минулого четверга, 4 квітня, у Центральній бібліотеці Солом’янки ми, як і домовлялися, пили у каву з поліцейським!

І звісно ж плідно спілкувалися й отримали відповіді на топ-3 питання про роботу Патрульна поліція України:
  • Де і як знайти дільничного офіцера та територіальні відділки поліції?
  • Хто такий поліцейський громади?
  • Які функції та повноваження патрульних?
Також обговорювали багато нагальних питань, які тривожать громадян:
  • Як запобігти та протистояти насильству?
  • Як громада у співпраці з поліцією, освітянами і батьками можуть запобігти підлітковій злочинності та нещасним випадкам із зачеперами та любителями урбексу? Тут гарний приклад – проєкт "Школа і поліція".
  • Як працюють суспільні проєкти на зразок "Сусідської варти" (дієва взаємодія ОСББ та дільничного офіцера), як вирішують питання безпеки, проблеми з неналежним паркуванням?
  • Наразі лишається довготривалою проблемою розмінування територій, тож поінформованість населення також залежить від просвітницької роботи у співпраці з поліцією.
  • Як не піддаватися інформаційному терору? Які базові правила інформаційної гігієни під час гібридної війни?
Про це й багато іншого йшлося у розмові зі старшим інспектором з особливих доручень відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції Володимиром Лисаком.
Ну й звісно – ми кавували. Не кожному в житті пощастило, аби поліцейський готував каву, водночас вислуховуючи проблему та знаходячи їй рішення!




понеділок, 7 квітня 2025 р.

Анонс заходу

13 квітня ми відзначаємо Вхід Господній у Єрусалим, або Вербну неділю. Це велике християнське свято, що відкриває Страсний тиждень, і рівно на тиждень передує Великодневі.

Запрошуємо вас в цей день, о 12:00, завітати до Центральної бібліотеки Солом’янки на літературно-музичну зустріч «Вербна неділя – свято весни і благословення», яку проведе наш колега композитор Ігор Якубовський.
Поговоримо про духовне, філософське, словом, про високе. І звісно, заспіваємо у дружньому колі чудових пісень. Приходьте, буде затишно і тепло!

Анонс заходів на тиждень

ПОНЕДІЛОК, 7 квітня
16:00 – тренінг, на якому ви навчитеся писати, редагувати статті, додавати світлини до української Вікіпедії.

ВІВТОРОК, 8 квітня
10:30 – "Вокальна студія на Освіти" (також у той самий час у четвер). Заняття для всіх, хто любить співати.
14:00 – запрошуємо до волонтерської ініціативи для підтримки поранених Захисників. Разом в'яжемо адаптивні шкарпетки та інші речі.
16:00 – "Творчі Читання" для дітей від 6 років. Книжка Валентини Крилової "Моя хата небом укрита" про те, що для нас, українців, є рідною домівкою.

СЕРЕДА, 9 квітня
17:30 – презентація книжки Інни Ковальчук "Легенди Києва: Міфи і реальність" про міфічних істот нашої столиці.
16:00 – гурток "Кодик", де діти віком 8-12 років роблять перші кроки в програмуванні (попередній запис: ‪+380982163552‬).

ЧЕТВЕР, 10 квітня
15:00 – заняття з покращення цифрової грамотності на порталі "Дія".
16:00 – зустріч з Тетяною Вишко, психологічне розвантаження, відновлення рівноваги й внутрішнього спокою.

СУБОТА, 12 квітня
16:00 – презентація книжки Олександра Михайлика "Невідомі периферії Києва. Голосіївський район".

НЕДІЛЯ, 13 квітня
12:00 – літературно-музична зустріч "Вербна неділя – свято весни й благословення ", яку проведе наш колега, композитор Ігор Якубовський.

Також нагадуємо, що на постійній основі діють безоплатні мовні курси для всіх вікових груп "МовоСвіт":
Понеділок – 12:00
Вівторок – 12:00
Середа – 14:00


субота, 5 квітня 2025 р.

Відеоказка "Золота рибка"

Анонс заходу

10 квітня запрошуємо усіх, хто прагне психологічного розвантаження, на третю зустріч з циклу "Цілющі вечори"!

І цього разу в синергії з фаховою психологинею Тетяна Вишко набуватимемо нових навичок плекання внутрішнього спокою та відновлення рівноваги. А ще, на ваш запит, приділимо увагу вигоранню та його профілактиці.

Минулої зустрічі ви запитували: "Лише раз на місяць? Хотілося б частіше!" Нам теж. Бо зустрічі з Тетяною Вишко – це завжди свято душі – тепле, щире, людяне!
Але ми знаємо, що пані Тетяна, як людина відповідальна, напередодні бере подвійне навантаження, щоб вивільнити час для нас із вами! У психологів роботі ні кінця ні краю.
Тож вже невдовзі зустрінемося, дочекайтеся!

Анонс заходу

12 квітня, о 16:00, запрошуємо вас до нашої бібліотеки на презентацію книги "Невідомі периферії Києва. Голосіївський район".

Її автором є наш колега Олександр Михайлик – відомий письменник-краєзнавець. Голосіївським районом він продовжує свій цикл з 8 книг "Невідомі периферії Києва", розпочатий ще у 2019 році. До речі, всі вони є у Центральній бібліотеці Солом'янки й доступні кожному читачеві.
Голосіївський район має надзвичайно барвисту історію. Від монастирів у хащах прадавнього лісу до сучасних житлових масивів – таким є його історичний шлях, про який ви дізнаєтеся під час презентації. Не оминуть слухачів і цікаві факти про Голосіїв:
  • Район за площею дорівнює одній з європейських країн.
  • Саме тут в 1907 році вінчалася Леся Українка.
  • Найдовший будинок в Києві теж споруджений в Голосієвському районі. А ще...
Не будемо розкривати всіх секретів, а просто запрошуємо вас завітати на презентацію. Зі свого боку, обіцяємо затишну атмосферу, автограф-сесію і не відпускати автора, доки у вас не закінчаться запитання!

Міжнародний обмін досвідом

У рамках співпраці з Українською бібліотечною асоціацією 3 квітня нашу бібліотеку відвідали поважні колеги зі Швеції – Ларс Ільшаммар, Оке Еріксон та Торд Ерікссон.

Приїхали вони до нас, щоб на власні очі побачити й дізнатися з перших вуст про те, як живуть бібліотеки України під час війни, чим допомагають собі й відвідувачам, а надто – внутрішньо переміщеним особам, – адаптуватися й витримувати цю шалену напругу.
Під час візиту гості мали нагоду ознайомитися з роботою бібліотеки та поспілкуватися з нашими постійними відвідувачами, які вивчають українську мову на курсах "Мовосвіт" та навчаються програмування!

Нам дуже радісно було почути щирі відгуки про важливу роль нашої бібліотеки в житті відвідувачів і читачів, якими вони поділилися зі шведськими гостями. Також колеги мали нагоду поринути в арт-терапевтичну атмосферу створення української писанки, яка внесена до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.
І, звісно ж, неабиякою приємністю виявилося приязне й абсолютне безбар’єрне спілкування за кавою!

Щиро дякуємо дружній Швеції за її непохитну підтримку та увагу до України та її культури!







пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

Лекція "Пам'ятки Броварів"

2 квітня в Центральній бібліотеці Солом’янки відбулася лекція, присвячена східному місту-супутнику столиці – Броварам.
Разом із популяризатором історії Київщини – В’ячеславом Жмиховим – ми здійснили віртуальну мандрівку містом пивоварів.

Звісно, Бровари не зберегли унікальних історичних пам’яток, проте цікавого тут чимало. Ми познайомилися із пам’ятником Тарасові Шевченку та знаком на тому місці, де броварці віддали останню шану поету 1861 року. Помилуватися іконостасом у церкві святих Петра і Павла і погуляти міським парком.
На жаль, наміри збудувати тролейбусну лінію, яка б сполучила Бровари та Київ, досі залишаються невтіленими. Тож сьогодні сюди можна дістатися електричкою з Центрального вокзалу або маршруткою з метро «Лісова».

На завершення, пан В’ячеслав запросив усіх присутніх на наступну лекцію. Мова піде про одне із найдавніших міст області – Богуслав. Слідкуйте за нашими анонсами!

четвер, 3 квітня 2025 р.

Бібліотекарі в гостях у ліцею "Грааль"

2 квітня, у Міжнародний день дитячої книги, ми завітали до третьокласників Ліцей №43 "Грааль", щоб разом відзначити це свято читання!

Діти з цікавістю прослухали розповідь про нові книжки, що з’явилися в нашій бібліотеці. У відповідь поділилися враженнями про свої улюблені твори – "Ракету на чотирьох лапах" Джеремі Стронґа, "Різдвозавра" Тома Флетчера, а також казкові повісті Всеволода Нестайка.
Потім всі випробували себе у швидкочитанні. Вправи виявилися не тільки корисними, а й дуже веселими. Маленькі книголюби отримали завдання створити вдома власні презентації із завданнями для майбутніх змагань!

Завершилася зустріч енергійною «Читанкою-руханкою», під час якої бібліотекар-музикант Ігор Якубовський виконав під гітару добірку драйвових пісень на вірші сучасних українських поетів. Діти підспівували, плескали в долоні та навіть танцювали прямо у класі!
«Приходьте ще і ще!» – найкращі слова, які ми могли почути наприкінці. І, звісно, обов’язково прийдемо!


Анонс заходу

Наступної середи, 9 квітня о 17.30, запрошуємо відвідати презентацію книги Інни Ковальчук "Легенди Києва: Міфи і реальність". Це вже друга книжка з циклу "Київ знаний і незнаний", яка нещодавно побачила світ!

Київські пагорби завжди були оповиті містичним флером. Майже на кожному кроці зустрічаються згадки про міфічних істот, живуть прекрасні казки, частина з яких прийшла до нас іще давньослов’янських часів.
Тож не згайте можливості познайомитися з найвідомішими давніми та сучасними легендами міста, дбайливо зібраними й художньо опрацьованими знаною українською письменницею!

Про авторку: 
Інна Ковальчук – поетеса, прозаїкиня, перекладачка, авторка 7 збірок поезій, членкиня НСПУ, лавреатка низки літературних премій. Її твори перекладені французькою, італійською, болгарською, македонською, польською, сербською, хорватською, іспанською, португальською, англійською мовами! А ще пані Інну надзвичайно цікаво слухати наживо!

середа, 2 квітня 2025 р.

2 квітня 2022 року Київщина стала вільною

Саме цього дня останні російські окупанти були вибиті з нашої землі. План блискавичного захоплення України зазнав краху, а наші воїни довели світові, що українці – незламні.




Анонс заходу

На Творчих Читаннях наступного тижня у Центральній бібліотеці Солом’янки на нас чекає графічна книга Валентини Крилової "Моя хата небом укрита" (2024), яку вона створила разом з ілюстраторкою Юлією Ганик.

Дім, будинок, хата... Для українців споконвіку це – маленький, окремішній, але незламний особистий храм. Скільки ж будинків доведеться відбудувати після нашої Перемоги. Як нам залучити до цього штучний інтелект, новітні технології, зберігши питомо українські традиції?
Якби про це сперечалися дорослі, було б нудно. Герої книги жартують, сиплють прислів’ями та приказками, кпинять не лише один одного, а й людей довкола. Але зрештою – посіють мальви, обіймуться і заспівають українську пісню біля ще однієї відбудованої хати.

Про авторку:
Валентина Кирилова – українська письменниця, видавчиня, керівник проєкту NOMINA про відомих у світовій культурі людей з України. Так, в іншій своїй книзі "Коні та портрет мого дядька" (2021), що також є в нашій бібліотеці, авторка детально досліджує життя відомих митців – вихідців з України.