вівторок, 8 квітня 2025 р.

Анонс заходу

17 квітня о 17:00 запрошуємо до Центральної бібліотеки Солом'янки на відкриття експозиції, присвяченої пам'яті Героя України Андрія Пільщикова, відомого як Привид Києва Джус.

Не втратьте унікальну можливість дізнатися про легендарного захисника України безпосередньо з вуст його матері Лілії Авер'янової, яка надала матеріали для експозиції.

Андрій Пільщиков (1993-2023) – військовий льотчик, що від початку повномасштабного вторгнення брав участь у повітряній обороні України у складі 40-ї бригади тактичної авіації, яка має назву "Привид Києва". Кавалер ордена "За мужність" II (2023, посмертно) та III (2022) ступенів. Герой України (посмертно, 2024).
Андрій зробив величезний внесок у розбудову ПС ЗСУ і має статус найбільш активного реформатора Повітряних Сил. У червні 2022 року відвідав США в складі офіційної делегації, яка домоглася надання Україні винищувачів F-16, та організував попередню підготовку пілотів для них. Загинув 25 серпня 2023 року біля села Сінгури на Житомирщині. Похований на Аскольдовій могилі.
Вшануймо героя, що прикривав нас з неба і мріяв, щоб воно лишилось нашим і стало мирним!

Electionville. Гра одинадцята

Минулої п'ятниці, 4 квітня, на запрошення гімназії №13 Солом’янського району головна бібліотекарка нашої бібліотеки Тетяна Яровицина та завідувачка бібліотеки імені Олександра Довженка Юлія Голубенко провели освітню гру "Electionville" / "Пазл Демократії".

Навіть коли бібліотека зачинена, колеги працюють на зміцнення суспільства!
Впровадженням гри в нашій країні опікується Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association. Тож ми як її члени проводимо просвітницьку роботу, що запалює юні серця та пробуджує цікавість до локальної демократії та розбудови самодостатньої України.

"Кава з поліцейськими" в бібліотеці

Минулого четверга, 4 квітня, у Центральній бібліотеці Солом’янки ми, як і домовлялися, пили у каву з поліцейським!

І звісно ж плідно спілкувалися й отримали відповіді на топ-3 питання про роботу Патрульна поліція України:
  • Де і як знайти дільничного офіцера та територіальні відділки поліції?
  • Хто такий поліцейський громади?
  • Які функції та повноваження патрульних?
Також обговорювали багато нагальних питань, які тривожать громадян:
  • Як запобігти та протистояти насильству?
  • Як громада у співпраці з поліцією, освітянами і батьками можуть запобігти підлітковій злочинності та нещасним випадкам із зачеперами та любителями урбексу? Тут гарний приклад – проєкт "Школа і поліція".
  • Як працюють суспільні проєкти на зразок "Сусідської варти" (дієва взаємодія ОСББ та дільничного офіцера), як вирішують питання безпеки, проблеми з неналежним паркуванням?
  • Наразі лишається довготривалою проблемою розмінування територій, тож поінформованість населення також залежить від просвітницької роботи у співпраці з поліцією.
  • Як не піддаватися інформаційному терору? Які базові правила інформаційної гігієни під час гібридної війни?
Про це й багато іншого йшлося у розмові зі старшим інспектором з особливих доручень відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції Володимиром Лисаком.
Ну й звісно – ми кавували. Не кожному в житті пощастило, аби поліцейський готував каву, водночас вислуховуючи проблему та знаходячи їй рішення!




понеділок, 7 квітня 2025 р.

Анонс заходу

13 квітня ми відзначаємо Вхід Господній у Єрусалим, або Вербну неділю. Це велике християнське свято, що відкриває Страсний тиждень, і рівно на тиждень передує Великодневі.

Запрошуємо вас в цей день, о 12:00, завітати до Центральної бібліотеки Солом’янки на літературно-музичну зустріч «Вербна неділя – свято весни і благословення», яку проведе наш колега композитор Ігор Якубовський.
Поговоримо про духовне, філософське, словом, про високе. І звісно, заспіваємо у дружньому колі чудових пісень. Приходьте, буде затишно і тепло!

Анонс заходів на тиждень

ПОНЕДІЛОК, 7 квітня
16:00 – тренінг, на якому ви навчитеся писати, редагувати статті, додавати світлини до української Вікіпедії.

ВІВТОРОК, 8 квітня
10:30 – "Вокальна студія на Освіти" (також у той самий час у четвер). Заняття для всіх, хто любить співати.
14:00 – запрошуємо до волонтерської ініціативи для підтримки поранених Захисників. Разом в'яжемо адаптивні шкарпетки та інші речі.
16:00 – "Творчі Читання" для дітей від 6 років. Книжка Валентини Крилової "Моя хата небом укрита" про те, що для нас, українців, є рідною домівкою.

СЕРЕДА, 9 квітня
17:30 – презентація книжки Інни Ковальчук "Легенди Києва: Міфи і реальність" про міфічних істот нашої столиці.
16:00 – гурток "Кодик", де діти віком 8-12 років роблять перші кроки в програмуванні (попередній запис: ‪+380982163552‬).

ЧЕТВЕР, 10 квітня
15:00 – заняття з покращення цифрової грамотності на порталі "Дія".
16:00 – зустріч з Тетяною Вишко, психологічне розвантаження, відновлення рівноваги й внутрішнього спокою.

СУБОТА, 12 квітня
16:00 – презентація книжки Олександра Михайлика "Невідомі периферії Києва. Голосіївський район".

НЕДІЛЯ, 13 квітня
12:00 – літературно-музична зустріч "Вербна неділя – свято весни й благословення ", яку проведе наш колега, композитор Ігор Якубовський.

Також нагадуємо, що на постійній основі діють безоплатні мовні курси для всіх вікових груп "МовоСвіт":
Понеділок – 12:00
Вівторок – 12:00
Середа – 14:00


субота, 5 квітня 2025 р.

Відеоказка "Золота рибка"

Анонс заходу

10 квітня запрошуємо усіх, хто прагне психологічного розвантаження, на третю зустріч з циклу "Цілющі вечори"!

І цього разу в синергії з фаховою психологинею Тетяна Вишко набуватимемо нових навичок плекання внутрішнього спокою та відновлення рівноваги. А ще, на ваш запит, приділимо увагу вигоранню та його профілактиці.

Минулої зустрічі ви запитували: "Лише раз на місяць? Хотілося б частіше!" Нам теж. Бо зустрічі з Тетяною Вишко – це завжди свято душі – тепле, щире, людяне!
Але ми знаємо, що пані Тетяна, як людина відповідальна, напередодні бере подвійне навантаження, щоб вивільнити час для нас із вами! У психологів роботі ні кінця ні краю.
Тож вже невдовзі зустрінемося, дочекайтеся!

Анонс заходу

12 квітня, о 16:00, запрошуємо вас до нашої бібліотеки на презентацію книги "Невідомі периферії Києва. Голосіївський район".

Її автором є наш колега Олександр Михайлик – відомий письменник-краєзнавець. Голосіївським районом він продовжує свій цикл з 8 книг "Невідомі периферії Києва", розпочатий ще у 2019 році. До речі, всі вони є у Центральній бібліотеці Солом'янки й доступні кожному читачеві.
Голосіївський район має надзвичайно барвисту історію. Від монастирів у хащах прадавнього лісу до сучасних житлових масивів – таким є його історичний шлях, про який ви дізнаєтеся під час презентації. Не оминуть слухачів і цікаві факти про Голосіїв:
  • Район за площею дорівнює одній з європейських країн.
  • Саме тут в 1907 році вінчалася Леся Українка.
  • Найдовший будинок в Києві теж споруджений в Голосієвському районі. А ще...
Не будемо розкривати всіх секретів, а просто запрошуємо вас завітати на презентацію. Зі свого боку, обіцяємо затишну атмосферу, автограф-сесію і не відпускати автора, доки у вас не закінчаться запитання!

Міжнародний обмін досвідом

У рамках співпраці з Українською бібліотечною асоціацією 3 квітня нашу бібліотеку відвідали поважні колеги зі Швеції – Ларс Ільшаммар, Оке Еріксон та Торд Ерікссон.

Приїхали вони до нас, щоб на власні очі побачити й дізнатися з перших вуст про те, як живуть бібліотеки України під час війни, чим допомагають собі й відвідувачам, а надто – внутрішньо переміщеним особам, – адаптуватися й витримувати цю шалену напругу.
Під час візиту гості мали нагоду ознайомитися з роботою бібліотеки та поспілкуватися з нашими постійними відвідувачами, які вивчають українську мову на курсах "Мовосвіт" та навчаються програмування!

Нам дуже радісно було почути щирі відгуки про важливу роль нашої бібліотеки в житті відвідувачів і читачів, якими вони поділилися зі шведськими гостями. Також колеги мали нагоду поринути в арт-терапевтичну атмосферу створення української писанки, яка внесена до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.
І, звісно ж, неабиякою приємністю виявилося приязне й абсолютне безбар’єрне спілкування за кавою!

Щиро дякуємо дружній Швеції за її непохитну підтримку та увагу до України та її культури!







пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

Лекція "Пам'ятки Броварів"

2 квітня в Центральній бібліотеці Солом’янки відбулася лекція, присвячена східному місту-супутнику столиці – Броварам.
Разом із популяризатором історії Київщини – В’ячеславом Жмиховим – ми здійснили віртуальну мандрівку містом пивоварів.

Звісно, Бровари не зберегли унікальних історичних пам’яток, проте цікавого тут чимало. Ми познайомилися із пам’ятником Тарасові Шевченку та знаком на тому місці, де броварці віддали останню шану поету 1861 року. Помилуватися іконостасом у церкві святих Петра і Павла і погуляти міським парком.
На жаль, наміри збудувати тролейбусну лінію, яка б сполучила Бровари та Київ, досі залишаються невтіленими. Тож сьогодні сюди можна дістатися електричкою з Центрального вокзалу або маршруткою з метро «Лісова».

На завершення, пан В’ячеслав запросив усіх присутніх на наступну лекцію. Мова піде про одне із найдавніших міст області – Богуслав. Слідкуйте за нашими анонсами!

четвер, 3 квітня 2025 р.

Бібліотекарі в гостях у ліцею "Грааль"

2 квітня, у Міжнародний день дитячої книги, ми завітали до третьокласників Ліцей №43 "Грааль", щоб разом відзначити це свято читання!

Діти з цікавістю прослухали розповідь про нові книжки, що з’явилися в нашій бібліотеці. У відповідь поділилися враженнями про свої улюблені твори – "Ракету на чотирьох лапах" Джеремі Стронґа, "Різдвозавра" Тома Флетчера, а також казкові повісті Всеволода Нестайка.
Потім всі випробували себе у швидкочитанні. Вправи виявилися не тільки корисними, а й дуже веселими. Маленькі книголюби отримали завдання створити вдома власні презентації із завданнями для майбутніх змагань!

Завершилася зустріч енергійною «Читанкою-руханкою», під час якої бібліотекар-музикант Ігор Якубовський виконав під гітару добірку драйвових пісень на вірші сучасних українських поетів. Діти підспівували, плескали в долоні та навіть танцювали прямо у класі!
«Приходьте ще і ще!» – найкращі слова, які ми могли почути наприкінці. І, звісно, обов’язково прийдемо!


Анонс заходу

Наступної середи, 9 квітня о 17.30, запрошуємо відвідати презентацію книги Інни Ковальчук "Легенди Києва: Міфи і реальність". Це вже друга книжка з циклу "Київ знаний і незнаний", яка нещодавно побачила світ!

Київські пагорби завжди були оповиті містичним флером. Майже на кожному кроці зустрічаються згадки про міфічних істот, живуть прекрасні казки, частина з яких прийшла до нас іще давньослов’янських часів.
Тож не згайте можливості познайомитися з найвідомішими давніми та сучасними легендами міста, дбайливо зібраними й художньо опрацьованими знаною українською письменницею!

Про авторку: 
Інна Ковальчук – поетеса, прозаїкиня, перекладачка, авторка 7 збірок поезій, членкиня НСПУ, лавреатка низки літературних премій. Її твори перекладені французькою, італійською, болгарською, македонською, польською, сербською, хорватською, іспанською, португальською, англійською мовами! А ще пані Інну надзвичайно цікаво слухати наживо!

середа, 2 квітня 2025 р.

2 квітня 2022 року Київщина стала вільною

Саме цього дня останні російські окупанти були вибиті з нашої землі. План блискавичного захоплення України зазнав краху, а наші воїни довели світові, що українці – незламні.




Анонс заходу

На Творчих Читаннях наступного тижня у Центральній бібліотеці Солом’янки на нас чекає графічна книга Валентини Крилової "Моя хата небом укрита" (2024), яку вона створила разом з ілюстраторкою Юлією Ганик.

Дім, будинок, хата... Для українців споконвіку це – маленький, окремішній, але незламний особистий храм. Скільки ж будинків доведеться відбудувати після нашої Перемоги. Як нам залучити до цього штучний інтелект, новітні технології, зберігши питомо українські традиції?
Якби про це сперечалися дорослі, було б нудно. Герої книги жартують, сиплють прислів’ями та приказками, кпинять не лише один одного, а й людей довкола. Але зрештою – посіють мальви, обіймуться і заспівають українську пісню біля ще однієї відбудованої хати.

Про авторку:
Валентина Кирилова – українська письменниця, видавчиня, керівник проєкту NOMINA про відомих у світовій культурі людей з України. Так, в іншій своїй книзі "Коні та портрет мого дядька" (2021), що також є в нашій бібліотеці, авторка детально досліджує життя відомих митців – вихідців з України.

вівторок, 1 квітня 2025 р.

Анонс заходів в бібліотеках Солом'янки

Друзі, завтра наші краєзнавчі середи розпочинають другий весняний місяць!

І хоча серед у квітні всього чотири, Олександр Михайлик підготував для вас 7 цікавих лекцій і першу в цьому році пішохідну екскурсію. 
Пропонуємо вашій увазі афішу заходів на місяць, що розпочався.


"Сміхограй" в бібліотеці

Напередодні Дня сміху в нашій бібліотеці відбулась літературно-музична зустріч «Сміхограй», що подарувала гостям справжнє море позитиву, дотепного гумору й чудової музики.

Програму заходу підготував і провів бібліотекар, композитор і виконавець Ігор Якубовський. Допомагали колезі Світлана Молчанова та Тамара Безпарточна.
На гостей чекала вражаюча добірка гумористичних творів – від класичної пісні "покровителя" нашої бібліотеки Григорія Сковороди "Всякому городу нрав і права" та жартівливих куплетів Роберта Бернса, перекладених Миколою Лукашем, до саркастичних композицій Тризубого Стаса. Не обійшлося і без патріотичних маршевих пісень, що додали заходу особливого духу!

Приємною несподіванкою стали виступи поетеси й перекладачки Олени Бросаліної (Олена О'Лір) та нашої постійної читачки Тетяна Лавинюкова, яка підготувала власні жартівливі поезії та "побрехеньки".
Дякуємо всім за чудовий настрій і чекаємо на наступних заходах у бібліотеці!